Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

24 minuty temu, leitner napisał:

Zaplanowałeś Funitel z Czyrnej na Małe Skrzyczne a jednocześnie narzekasz, że TMR wprowadza na trasy za dużo ludzi

Tutaj nie zgadzam się zupełnie. Funitel /np. ten na Chopoku/ to 2480 os/h.

Aktualnie juz jest tam ponad 2000 os z kanapy z Kopy. Plus pewnie 900 z orczyka.

Jeśli SMR zrealizuje plany to w tym samym miejscu pojawi się kolejne 2000os. I jednocześnie odcina cała górę MS w trakcie wiatru od 30km/h.

Natomiast niezaprzeczalnie Funitel raz na zawsze likwiduje problem wiatru. W klimacie Skrzycznego praktycznie nic nie powinno go zatrzymać.

Wyciąg tego typu świetnie sprawdza się w Zell am See. W Polsce kolej o przewyzszeniu 600 metrow to byłby rzeczywiście wyższy poziom i magnes zarazem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, shuger napisał:

 

Natomiast niezaprzeczalnie Funitel raz na zawsze likwiduje problem wiatru. W klimacie Skrzycznego praktycznie nic nie powinno go zatrzymać.

Wyciąg tego typu świetnie sprawdza się w Zell am See. W Polsce kolej o przewyzszeniu 600 metrow to byłby rzeczywiście wyższy poziom i magnes zarazem.

 

Przy tak długim wyciągu, wystarczy że będzie  trochę cieplejsza zima i na dole będzie kłopot ze śniegiem, to co wtedy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Maria napisał:

Odpowiadam.

W Szczyrku bywam parę razy w tygodniu (sezonówka), mieszkam około 10 km stamtąd. Pisałam wielokrotnie relacje o warunkach i doprawdy wychwalałam je, nawet gdy inni mieli pewne zastrzeżenia. Natomiast wyrażałam zaniepokojenie działaniami TMR-u nastawionymi na daleko posuniętą komercję, skutkującą postawieniem na ściąganie tłumów, żal że zlikwidowano stare orczyki i obawę, że mogą zostać zlikwidowane ostatnie istniejące (Czyrna); ogólnie obawę, że działania mogą pójść za daleko i ośrodek straci swój charakter i urok stając się czymś w rodzaju drugiej Białki. Zwracałam też uwag, że TMR powinien we własnym interesie zadbać o inną grupę klientów - narciarzy nieco bardziej wymagających. Nie są to żadne kłamstwa ani hejt, tylko osobiste opinie, bynajmniej nie odosobnione. 

Koledze, który użył słowa "kanalie", z kolei wszystko się w TMR podobało (choć, jak sam napisał, żadnej trasy nie zaliczył w całości, bo jeździł głównie poza nimi, napisał zresztą o dużej ilości ludzi, którzy jeżdżąc po trasach mogą sobie zrobić krzywdę) i tych, którzy mogliby być innego zdania, nazwał tym słowem. Takich słów po pierwsze, nie należy używać w dyskusji, po drugie, należy jasno pisać o co chodzi. Jeśli to kogoś przerasta, powinien się wstrzymać od 

Mi prawie zawsze wszystko sie podoba. W przeciwieństwie do większości potrzebuję paska białego i już jest dobrze. Ale to z kamerki słabo wyglada.

Ludzi fakt sporo. Dalo się ominąć. To ze nie przejechałem zadnej calej trasy nie znaczy ze nie dojeżdżalem do wyciągów i nie widziałem co sie dzieje.

IMG_20190109_090651.thumb.jpg.42182da87bd0256c6b499fc2a7439490.jpg

Mario nie musisz byc moim doradcą. Choc dziękuję.

Terminu kanaliowanie użyłem wielokrotnie w tym wątku, to stan umysłu ludzi którzy za dużo kamerek oglądają. Ich serdecznie pozdrowie o 8 30 przy gondoli w poniedziałek.

Wybacz myślałem ze to forum narciarskie. Gdzie wymieniamy sie informacjami i praktycznymi poradami.

Na szczescie info z smr i tmr mam na bieżąco więc niech trwa ta jałowa dyskusja. Hej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, shuger napisał:

Mario, Nie łudźmy się że dokładnie to o czym piszesz nie nastąpi.
1. Prawo nas nie broni - limity ilości osób na metr kwadratowy trasy są zdecydowanie za bardzo liberalne, tak samo jak sposób określania nachylenia tras.
2. @JC nas - narciarzy - nie reprezentuje, chociaż jak ktoś słusznie tutaj zauważył taka też powinna być jego rola. Nie będę dociekał dlaczego...
3. Organizacje ekologiczne swoim milczeniem tylko potwierdzają niepochlebne opinie na swój temat...

Biznes jest brutalny, nie upłyną 2 lata jak to stanie się faktem.
W zeszłym roku już trasy były kopiate od narciarzy. Ilość wypadków była rekordowa już wtedy.
Teraz jest przepiękna zima więc jest nieco przestrzenniej w każdej stacji narciarskiej.
Ale zupełnie nie wyobrażam sobie wpuszczenia kolejnych 2000 osób na tą jedną trasę z Małego Skrzycznego, a tym bardziej 3000 narciarzy z Czyrnej.
Przejęcie COS przez SMR skończy się dokładnie tak samo.

 

Jeśli już to trzeba było budować od początku kolej na Małe Skrzyczne a połączenie z COS za pomocą orczyków.
Mieliśmy to:
1449-800x465.jpg.1971d2861dc63380a65d9015acf88caf.jpg

Za 2 lata będziemy mieć to: :ph34r:
222.jpg.b3fb8f324b9e55cabe31c259f3dd0437.jpg

A najbardziej racjonalne byłoby (+-) to:

111.jpg.5bb8cbfdc8d570a4f78db5bc89ee2fdb.jpg

Jesteś wizjonerem. Nie marnuj się na tym forum.

Zacznij doradzać firmom w ich planach rozwojowych.

Pierwsza porada gratis.

Edytowane przez przemo_narciarz
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Bemek napisał:

Też na dole ''3'' walczyłem żeby nei zaliczyć upadku ale słowa złego na  TMR z tego powodu nie powiedziałem. 

Wiadomo  że trasy 3 i 4 to w dolnych odcinkach są bardziej czerwone niż niebieskie tyle że papier przyjmie każdy kolor.

Zawsze mówię, że w Szczyrku łatwych tras nie ma i to się nie zmieniło, mimo inwestycji TMR. Nawet te niebieskie są trudniejsze niż taka Nowa Osada, Klepki czy Oba ośrodki w Istebnej. Nie wspominając o Białce czy Bukowinie Tatrzańskiej... Ale każdemu ośrodkowi zależy, żeby przyciągnąć wszystkich narciarzy bez względu na aktualną ofertę...
 

5 godzin temu, Maria napisał:

 Natomiast wyrażałam zaniepokojenie działaniami TMR-u nastawionymi na daleko posuniętą komercję, skutkującą postawieniem na ściąganie tłumów

Niestety, tego nie unikniemy. Problemem nie są inwestycje w Szczyrku, ale brak realnej konkurencji. Mi też będzie żal Szczyrku jaki pamiętam, zwłaszcza COS-u, ale tego nie unikniemy. Chyba, że COS pozostanie jaki jest, ze wszystkimi swoimi zaletami i wadami. Mi to by odpowiadało... ;)

2 godziny temu, shuger napisał:

Argumenty poproszę :) 

 

Bardzo proszę: pochwal się jaki ośrodek zaprojektowałeś i z jakim powodzeniem funkcjonuje? Ewentualnie pochwal się innym doświadczeniem, które nas tu przekona... 9_9

Nurtuje mnie jeszcze jedno pytanie: zarzucasz tu wielu z nas (w tym mi) fanatyzm, czy nawet hejt, jednocześnie chwaląc bezkrytycznie innego forumowicza, który niemal w co drugim poście obraża na przemian kogoś z forum, czy pracowników SMR, często nie przebierając z słowach. Zapewne wiesz o kogo mi chodzi? Jak to jest: kiedy po twojej myśli, to jest ok, kiedy nie, to już fanatyzm i hejt? Przypominam, że żeby obrażać innych nie trzeba używać wulgaryzmów, wystarczy np. zaszufladkować, albo wcisnąć słowa w usta, których ktoś nie wypowiedział...

 

Edytowane przez johnny_narciarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, zipp1001 napisał:

Jak długo trwa aktualizacja SKI CHALLENGE na stronie gopass w Waszym przypadku?

Wydaje mi się, że w zeszłym sezonie było to w tym samym dniu a w tej chwili po jeździe w niedzielę dalej nie nastąpiła aktualizacja na moim koncie..(ostatnie dane są z marca 2018)

 

Trochę trwa. Dokładają chyba danych. Wieczory się zgadzają, z dniami sobie radzą z drobnymi pominięciami (nie każdy wjazd liczy, szczególnie wyciągów "przeładowanych".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.01.2019 o 22:39, przemo_narciarz napisał:

Jesteś genialny. Robisz z siebie eksperta, a w szczyrku byłeś raz przez dwa lata, więc możesz jedynie dyskutować o fikcji i świecie FB. 

Spoko dobrze, że postales w kolejce bo masz o czym pisać. Pojedź jeszcze raz w ferie, najlepiej!

Maria i inni dotknieci terminem kanaliowania.

Jestem na tym forum troche długo i widzę tylko jak przez to kanaliowanie kolejne wartościowe osoby dla tego forum odchodzą bo mają dosyć "antyhejtu",  zlotych myśli i innych idiotycznych dyskusji. Zamist relacji, zdjęć mamy kwas i hejt tych co są hejtowani czy jakoś tak. Shuger nawet johnego narciarza zwzywał od prawie akcjonariuszy. Zobaczcie jak kiedyś wygladalo to forum. Teraz jest poziom onetow i innych miejsc gdzie ludzie mogą schować sie za nickiem.

Kolejny wpis dodam po nartowaniu w poniedziałek, bo jest o czym pisać. Sugeruję w tym czasie rozważać kolejne teorie spiskowe, gorzkie żale i projekty odbudowy tego co tmr zniszczył.

Shuger- nie mam akcji, sezonowki,nie mieszkam w okolicy. Z tym hejterem to pojechales. Wyślij mi nr to rozpoczne stalking😂.

W Szczyrku w lesie ponad metr, będzie się działo:)

Gadajcie sobie zdrowi, a stacja w tym roku zarobi (a na zdrowie) gigantyczne pieniądze. W zasadzie to jedyna taka stacja, gdzie przestałem odróżniać weekendy od środka tygodnia. Zawsze jest dużo ludzi. A mimo to ... da się jeździć, choć dziś tłum był solidny. Dzień ratowały orczyki. Na krzesłach dało się jeździć rano i od 15:00.

Szczyrk już zanotował sukces i oby on przełożył się na ... inne stacje (Brenna, Ochodzita, Pisko, ???), bo wówczas tłum się rozładuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, matei napisał:

po tym co pokazałeś na "swojej koncepcji"widać że nie masz za wiele pojęcia o projektowaniu ośrodków (ale przecież każdy Polak zna się na ...) i o specyfice tego terenu, po prostu.

Przestań wywoływać do tablicy innych żeby walczyli w twoich wirtualnych krucjatach - jak tam temat straszliwych gwałtów na prywatności na BSA? pozew, dywersja, manifestacja w obronie narciarzy już w przygotowaniu?

TMR nie jest ideałem, SMR tym bardziej też nie, ale coś wbrew temu co wielu się wydaje w TMR mają doświadczenie o tym biznesie - układają go wg swoich założeń, w 100% czysto komercyjnych.

Przestańcie powielać mit o przejęciu COS przez TMR, to co zostało napisane na skiforum.sk pomimo tego kto to napisał nijak się ma obecnie do realiów, wystarczy trochę się nad tym spokojnie zastanowić, o innych argumentach na zdecydowanie nie ma opcji nie tutaj będę wspominał, ale są i to na ten moment bezdyskusyjne.

Z dodatkowymi kanapami to też na postawie jednego zdania tworzycie całą teorię, a to trochę inaczej wygląda.

Rozumiem każdego narciarza który jeszcze nie było w tym roku przy tak świetnej zimie na stoku że go skręca  - ale gwarantuję że parę godzin jazdy od wczesnego rana póki nie ma tłumów nawet w Szczyrku spowoduje otrzeźwienie umysłu i nabranie zdrowego dystansu do rzeczywistości, polecam !

 

 

Co do przejęcia: też mi się wydaje, że panowie coś tam sobie popitolili, a realnie nie jest to łatwe. Już widzę w wyobraźni strach władz i pracowników firmy zależnej od państwa. Nie do przeprowadzenia w warunkach rzeczywistych. Co nie zmienia faktu, że COS się stara, co roku coś dokłada lub zmienia, ale jest niestety daleko w tyle jeśli chodzi o możliwości do TMR-u (kasa!).

Co do COS-u. Potrzebne są:

- zbiornik

- poszerzenie Ondraszka

- poprawa naśnieżania górnej Kaskady

- naśnieżanie Ondraszka

- realne uruchomienie wreszcie naśnieżania dolnego FIS-u.

To wystarczy. Jeśli stacja będzie chodziła góra-dół jest świetną alternatywą dla SMR i taką stacją raczej dla WYMAGAJĄCYCH narciarzy. Zjazd FIS-em (nawet łamanym) z góry na dół - klasa! Za mostkiem tylko dojazd, ale jego utrzymywanie (naśnieżanie!) jakże potrzebne!

  • Like 7
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, przemo_narciarz napisał:

Mi prawie zawsze wszystko sie podoba. W przeciwieństwie do większości potrzebuję paska białego i już jest dobrze. Ale to z kamerki słabo wyglada.

Ludzi fakt sporo. Dalo się ominąć. To ze nie przejechałem zadnej calej trasy nie znaczy ze nie dojeżdżalem do wyciągów i nie widziałem co sie dzieje.

Mario nie musisz byc moim doradcą. Choc dziękuję.

Terminu kanaliowanie użyłem wielokrotnie w tym wątku, to stan umysłu ludzi którzy za dużo kamerek oglądają. Ich serdecznie pozdrowie o 8 30 przy gondoli w poniedziałek.

Wybacz myślałem ze to forum narciarskie. Gdzie wymieniamy sie informacjami i praktycznymi poradami.

Na szczescie info z smr i tmr mam na bieżąco więc niech trwa ta jałowa dyskusja. Hej 

Z tą kamerką piszesz pod niewłaściwym adresem. Posty czyta i komentuje ten kto chce, nikt nikogo nie zmusza. Z tym, że wymieniamy się też uwagami nt, ośrodków narciarskich, jak to na forum narciarskim.

Uważam, że terminu "kanalie" nie należy używać, nie ma się czym chwalić.

Protestowałam przeciw używaniu niewłaściwych w dyskusji słów, nie interesują mnie osobiste animozje osób piszących w tym wątku. Tyle na ten temat.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Co do przejęcia: też mi się wydaje, że panowie coś tam sobie popitolili, a realnie nie jest to łatwe. Już widzę w wyobraźni strach władz i pracowników firmy zależnej od państwa. Nie do przeprowadzenia w warunkach rzeczywistych. Co nie zmienia faktu, że COS się stara, co roku coś dokłada lub zmienia, ale jest niestety daleko w tyle jeśli chodzi o możliwości do TMR-u (kasa!).

Co do COS-u. Potrzebne są:

- zbiornik

- poszerzenie Ondraszka

- poprawa naśnieżania górnej Kaskady

- naśnieżanie Ondraszka

- realne uruchomienie wreszcie naśnieżania dolnego FIS-u.

To wystarczy. Jeśli stacja będzie chodziła góra-dół jest świetną alternatywą dla SMR i taką stacją raczej dla WYMAGAJĄCYCH narciarzy. Zjazd FIS-em (nawet łamanym) z góry na dół - klasa! Za mostkiem tylko dojazd, ale jego utrzymywanie (naśnieżanie!) jakże potrzebne!

Ze wszystkim się zgadzam. Mam nadzieję, że do przejęcia nie dojdzie, bo obawiam się, że rozmach mógłby doprowadzić do dalszych kroków. A nie wyobrażam sobie np. zastąpienia orczyka z Dolin na Skrzyczne kanapą (właśnie orczyk ma tam sens jako alternatywa dla górnej kanapy, pozwalająca poruszać się szybko, sprawnie i bez tłumów; obsługuje górny odcinek FIS-u, którym też narciarz mający problem z orczykami jeździł nie będzie), mam też nadzieję, że trasy nie zostaną zepsute profilowaniem. Są wspaniałe i, jak napisałeś, ośrodek stanowi świetną alternatywę dla SMR-u dla bardziej wymagających narciarzy.

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro już wszyscy tu swoje pragnienia wylewają to mam nadzieję że ktoś "przejmie" COS i zrobi tam prawdziwy nowoczesny ośrodek

bez starych orczyków, z nowoczesnymi "kanapami", z naśnieżaniem, ze zbiornikiem:D i z nowymi trasami

Fanatyków staroci zapraszam do muzeum oczywiście konno i przy świecy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Sapient napisał:

Skoro już wszyscy tu swoje pragnienia wylewają to mam nadzieję że ktoś "przejmie" COS i zrobi tam prawdziwy nowoczesny ośrodek

bez starych orczyków, z nowoczesnymi "kanapami", z naśnieżaniem, ze zbiornikiem:D i z nowymi trasami

Fanatyków staroci zapraszam do muzeum oczywiście konno i przy świecy.

Nie do końca masz rację. Widzisz, w takim okresie jak teraz (rozpoczęły się ferie) trudniejsze trasy i orczyki ratują życie. Inaczej nie ma sensu nart zapinać.

Z drugiej strony kanapa na Julianach plus kanapa na dolnej polanie COS i mamy trochę ten ruch rozładowany. Na FIS-ie i tak nie będzie dzikich tłumów, bo dla wielu jest nie tyle za trudny co ... oznaczony jako czarny. I to eliminuje wielu, gdyż problem dla nich tkwi w głowach: czarna trasa - boję się, nie jadę!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było mowy o przejęciu, tylko o dzierżawie - tak, jak TMR dostał w dzierżawę Szpindlerowy Młyn na 20 lat (skoro powoływano się na rozmowę z naszym Prezydentem, to tak pewnie się stanie). Trasy ze Skrzycznego pozostaną urozmaicone, bo taki jest teren na Skrzycznem. Można co najwyżej wyrównać drobne "hopki", np. na polanach trasy Widokowej w dolnej części, no i przeprowadzić te wszystkie zmiany, o których wspomniano wyżej (z tym chyba każdy się zgodzi) - poszerzenie Ondraszka, porządne naśnieżanie choć jednej trasy na sam dół (FIS) - i już będzie to bardzo dobry ośrodek. Kiedyś Beskidy wydawały mi się mniej atrakcyjne widokowo np. od Karkonoszy, ale jak teraz porównuję sobie zdjęcia tych pięknych, zaśnieżonych drzew Skrzycznego i panoramy z nowej kanapy na Kopę, z "badylami" które zostały po drzewach na stokach Szrenicy, to muszę przyznać, że na chwilę obecną jest to naprawdę piękny ośrodek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja z pierwszego dnia ferii - do godziny 11 kolejki do gondoli tak na 5 minut. Do kanap na Solisku praktycznie na bieżąco. Niestety zauważalnie więcej ludzi na trasach. Warunki ciężkie, w nocy spadło kolejne 10 cm śniegu, jazda w padającym śniegu, chmurach i mgle. Tylko w okolicach dolnych stacji widoczność dobra, dzięki czemu można było dostrzec odsypy dość pokaźnych rozmiarów. We mgle jazda na wyczucie. Po jedenastej kolejka do kanap na 10 minut, w porównaniu do dnia wczorajszego, gdy jazda była przy pięknym słońcu, widoczna pewna zależność. Gorsze warunki pogodowe, wolniejsza jazda, więcej „strażników” muld, więc mniejsze kolejki do kanap. Przed dwunastą zdecydowaliśmy się przejechać na COS. Tu ludzi zdecydowanie mniej, a śnieg poezja. Nie wiem skąd taka różnica w jakości śniegu. W obu ośrodkach pada tak samo, większość śniegu to opad naturalny, ten w SMR jakiś taki brudny i ciężki, a ten w COS bialutki i sprawiający wrażenie lekkiego. Niestety nie obyło się bez strat, na łączniku z Jaworzyny do Dolin usłyszałem chrobot, jakiś kamień niewidoczny pod śniegiem wyrwał mi trochę ślizgu przy obu krawędziach. Po obiedzie szykuje się większy serwis :(.

 

Ps. Nie wiem jak władze chcą rozwiązać problem korków, jeżeli na skibus trzeba czekać 45 minut. Na przystanku Skrzyczne, był problem, żeby wszyscy się zmieścili do autobusu. Trudno będzie zachęcić kierowców do zmiany przyzwyczajeń, jeżeli komunikacja jest tak niepunktualna.

 

 

 

DC3198FB-4532-475A-92C0-21F8DEA91B73.jpeg

  • Like 9
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świat się zmienia. wszyscy stawiają na nowoczesność. Czy Słowacy wydzierżawią COS czy nie ten ośrodek się i tak zmieni. Wróćcie kilka miesięcy w tył, była konferencja i zostały przedstawione plany, trasy będę sukcesywnie poszerzane i system naśnieżania modernizowany, Ma powstać nowa kolej i zbiornik. Tego nic nie zmieni czy się to komuś podoba czy nie. W Szczyrku już mniej narciarzy nie będzie, chyba że powstanie gdzieś podobny ośrodek który ich przyciągnie i rozładuje trochę tłum w SON- COS 

  • Like 8
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, kordiankw napisał:

Tu ludzi zdecydowanie mniej, a śnieg poezja. Nie wiem skąd taka różnica w jakości śniegu. W obu ośrodkach pada tak samo, większość śniegu to opad naturalny, ten w SMR jakiś taki brudny i ciężki, a ten w COS bialutki i sprawiający wrażenie lekkiego.

 

 

 

Po prostu na COS większy jest procent śniegu naturalnego, w SMR naśnieżanie jest bardziej wydajne, stąd więcej sztucznego śniegu i takie uczucie 😉.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Sapient napisał:

Skoro już wszyscy tu swoje pragnienia wylewają to mam nadzieję że ktoś "przejmie" COS i zrobi tam prawdziwy nowoczesny ośrodek

bez starych orczyków, z nowoczesnymi "kanapami", z naśnieżaniem, ze zbiornikiem:D i z nowymi trasami

Fanatyków staroci zapraszam do muzeum oczywiście konno i przy świecy.

Znasz ten ośrodek w ogóle, kiedy tu byłeś ostatnio ?

100% kolei (2 odcinki) to: nowe wyprzęgane  kanapy - 2013/17, talerzyk na Dolinach jest nowy - a nie z jak w SON z demobilu (który już drugi tydzień jest zepsuty), orczyk z Dolin ma się dobrze i działa podobnie jak ten pozostawiony na razie w SON w Czyrnej - planowana jest za jakiś czas jego wymiana na dłuższą kolejną wyprzęganą kanapę - chociaż temat jest dyskusyjny czy to dobry ruch pod kątem dni z mocnym wiatrem.

COS przespał okres załatwiania wszelkich pozwoleń kiedy robił to TMR - tzn. dokumentacja do poszerzenia Ondraszka, kolejnych tras, w systemu naśnieżania (a nie dośnieżania jak obrcnie)  którego podstawą jest zbiornik - ale teraz przygotowują te tematy, instalacje (pompy, transformatory w tym roku postawiono nowe.)

Trasa FIS Skrzyczne jest jedyną wyczynową trasą zjazdową w Szczyrku - w sensie z aktualną homologacją do wszystkich konkurencji alpejskich ze zjazdem włącznie - przejedź się na pełnej prędkości jeżeli posiadasz wystarczające umiejętności w dniu kiedy trasa jest rano zmrożona bez świeżego to poczujesz że jak jest pod właśnie pod tym kątem wyprofilowana.

COS dużo nie może, o dużo musi się prosić w centrali/ministerstwie - a jest jednym z 7 COSów (można to nazwać wewnętrzną konkurencją w sensie pozyskania zgód/finansowania inwestycji) a do tego w ramach jednej firmy jaką jest COS OPO Szczyrk ma do zarządzania kompleks w Szczyrku (hale, hotel, basen, stadion, itd), skocznie w Szczyrku i w Wiśle, trasy biegowe na Kubalonce oraz górę Skrzyczne - która najwięcej zarabia właśnie poza zimą. Te wszystkie obiekty na bieżąco trzeba utrzymywać, modernizować, a jest jeszcze coś takiego jak statut COS i konieczność ich utrzymywania, a nie wszystkie z nich są całkowicie samowystarczalne finansowo - np. częsciowo skocznie.

Dużo jest jeszcze na Skrzycznem do zrobienia, pewne błędy popełniano przy inwestycjach (tak samo jak w SON), ale jeżeli nie widzisz różnicy między ośrodkiem w 2012-13 a teraz to ciężko rozmawiać.

A ostatnie zdanie jest tak stereotypowe że szkoda komentarza.

  • Like 7
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, koliber napisał:

Nie było mowy o przejęciu, tylko o dzierżawie - tak, jak TMR dostał w dzierżawę Szpindlerowy Młyn na 20 lat (skoro powoływano się na rozmowę z naszym Prezydentem, to tak pewnie się stanie). Trasy ze Skrzycznego pozostaną urozmaicone, bo taki jest teren na Skrzycznem. Można co najwyżej wyrównać drobne "hopki", np. na polanach trasy Widokowej w dolnej części, no i przeprowadzić te wszystkie zmiany, o których wspomniano wyżej (z tym chyba każdy się zgodzi) - poszerzenie Ondraszka, porządne naśnieżanie choć jednej trasy na sam dół (FIS) - i już będzie to bardzo dobry ośrodek. Kiedyś Beskidy wydawały mi się mniej atrakcyjne widokowo np. od Karkonoszy, ale jak teraz porównuję sobie zdjęcia tych pięknych, zaśnieżonych drzew Skrzycznego i panoramy z nowej kanapy na Kopę, z "badylami" które zostały po drzewach na stokach Szrenicy, to muszę przyznać, że na chwilę obecną jest to naprawdę piękny ośrodek.

pisząc przejęcie miałem na myśli i tak jedynie dzierżawę, z tym "to tak pewnie tak się stanie" to chyba duża nadinterpretacja kilku zdań i to po czysto prywatnym spotkaniu...

Pożyjemy, zobaczymy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, matei napisał:

ale jeżeli nie widzisz różnicy między ośrodkiem w 2012-13 a teraz to ciężko rozmawiać.

Ale ty do mnie piszesz ? Ja zmiany widzę ale za małe i za wolne co sam przyznajesz w poście.

 

1 godzinę temu, matei napisał:

COS dużo nie może, o dużo musi się prosić w centrali/ministerstwie

I dlatego powinien tam być prywatny inwestor, może być w dzierżawie czemu nie.

COS i SMR są skazane z racji umiejscowienia na ścisłą współpracę i wspólny rozwój 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, marek_kapica napisał:

Świat się zmienia. wszyscy stawiają na nowoczesność. Czy Słowacy wydzierżawią COS czy nie ten ośrodek się i tak zmieni. Wróćcie kilka miesięcy w tył, była konferencja i zostały przedstawione plany, trasy będę sukcesywnie poszerzane i system naśnieżania modernizowany, Ma powstać nowa kolej i zbiornik. Tego nic nie zmieni czy się to komuś podoba czy nie. W Szczyrku już mniej narciarzy nie będzie, chyba że powstanie gdzieś podobny ośrodek który ich przyciągnie i rozładuje trochę tłum w SON- COS 

Moim zdaniem kluczem są Twoje słowa: "chyba, że powstanie gdzieś podobny ośrodek".

Mam właśnie nadzieję, że zamiast monopolizowania nart (co oczywiście TMRowi pasuje, każdy biznes dąży do monopolu) Szczyrk spełni pożyteczną rolę i uruchomi (na przykładzie lustra) lawinę innych inwestycji.

Prezydent zobaczył COS i tu pewnie pójdą środki, ale także państwowy jest PKL z potężnym potencjałem i kompletną słabizną.

  • Jest gdzieś w planach kompleks Kotarz Arena.
  • Na modernizację (pewnie możliwą tylko po zbyciu ośrodka przez obecnego właściciela) czeka Pilsko.
  • Pusta stoi Ochodzita, Szyndzielnia i jeszcze parę miejsc.

Tak myślę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...