Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, kordiankw napisał:

Sytuacja z pierwszego dnia ferii - do godziny 11 kolejki do gondoli tak na 5 minut. Do kanap na Solisku praktycznie na bieżąco. Niestety zauważalnie więcej ludzi na trasach. Warunki ciężkie, w nocy spadło kolejne 10 cm śniegu, jazda w padającym śniegu, chmurach i mgle. Tylko w okolicach dolnych stacji widoczność dobra, dzięki czemu można było dostrzec odsypy dość pokaźnych rozmiarów. We mgle jazda na wyczucie. Po jedenastej kolejka do kanap na 10 minut, w porównaniu do dnia wczorajszego, gdy jazda była przy pięknym słońcu, widoczna pewna zależność. 

 

 

DC3198FB-4532-475A-92C0-21F8DEA91B73.jpeg

No i pięknie właśnie kupiłem nowe nartki 110 pod butem, jutro montaż wiązań i kolejny powder. W poniedziałek liczę na warun:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Narciarz ze Śląska said:
  • Jest gdzieś w planach kompleks Kotarz Arena.
  • Na modernizację (pewnie możliwą tylko po zbyciu ośrodka przez obecnego właściciela) czeka Pilsko.
  • Pusta stoi Ochodzita, Szyndzielnia i jeszcze parę miejsc.

 

Ochodzita to fajno górecka ale na  stok narciarski średnio się nie nadaje , w najlepszyym wypadku  długość stoku to  600m  w  lini prostej  420m

Proponuje sobie zobaczyć na  google earth   górę  Prusów  w  okolicach  Węgierska Górka  -  Żabnica  tam są  warunki na trasy  1600-2300m  do tego w ramach rekultywacji zbocza góry  częściowo już  wycięto drzewa w sam raz pod  3 stoki.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, widać z drogi ekspresowej, wygląda jak "mała Wielka Racza".

Ochodzita ma długość ok. 800 m i warunki do postawienia wyciągów i tras w niemal każdą stronę. Nie każda trasa musi liczyć 2 km, aby się fajnie jeździło.

Przykłady ośrodków z trasami 600-800 m, gdzie jeździ się fajnie:

- Mosty www.skimosty.cz (tej zimy budują krzesło na trasy po ... 550 m)

- Kuncice www.skikuncice.cz (tam już działa krzesło, jazda naprawdę super).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, matei napisał:

Znasz ten ośrodek w ogóle, kiedy tu byłeś ostatnio ?

100% kolei (2 odcinki) to: nowe wyprzęgane  kanapy - 2013/17, talerzyk na Dolinach jest nowy - a nie z jak w SON z demobilu (który już drugi tydzień jest zepsuty), orczyk z Dolin ma się dobrze i działa podobnie jak ten pozostawiony na razie w SON w Czyrnej - planowana jest za jakiś czas jego wymiana na dłuższą kolejną wyprzęganą kanapę - chociaż temat jest dyskusyjny czy to dobry ruch pod kątem dni z mocnym wiatrem.

COS przespał okres załatwiania wszelkich pozwoleń kiedy robił to TMR - tzn. dokumentacja do poszerzenia Ondraszka, kolejnych tras, w systemu naśnieżania (a nie dośnieżania jak obrcnie)  którego podstawą jest zbiornik - ale teraz przygotowują te tematy, instalacje (pompy, transformatory w tym roku postawiono nowe.)

Trasa FIS Skrzyczne jest jedyną wyczynową trasą zjazdową w Szczyrku - w sensie z aktualną homologacją do wszystkich konkurencji alpejskich ze zjazdem włącznie - przejedź się na pełnej prędkości jeżeli posiadasz wystarczające umiejętności w dniu kiedy trasa jest rano zmrożona bez świeżego to poczujesz że jak jest pod właśnie pod tym kątem wyprofilowana.

COS dużo nie może, o dużo musi się prosić w centrali/ministerstwie - a jest jednym z 7 COSów (można to nazwać wewnętrzną konkurencją w sensie pozyskania zgód/finansowania inwestycji) a do tego w ramach jednej firmy jaką jest COS OPO Szczyrk ma do zarządzania kompleks w Szczyrku (hale, hotel, basen, stadion, itd), skocznie w Szczyrku i w Wiśle, trasy biegowe na Kubalonce oraz górę Skrzyczne - która najwięcej zarabia właśnie poza zimą. Te wszystkie obiekty na bieżąco trzeba utrzymywać, modernizować, a jest jeszcze coś takiego jak statut COS i konieczność ich utrzymywania, a nie wszystkie z nich są całkowicie samowystarczalne finansowo - np. częsciowo skocznie.

Dużo jest jeszcze na Skrzycznem do zrobienia, pewne błędy popełniano przy inwestycjach (tak samo jak w SON), ale jeżeli nie widzisz różnicy między ośrodkiem w 2012-13 a teraz to ciężko rozmawiać.

A ostatnie zdanie jest tak stereotypowe że szkoda komentarza.

Oczywiście chciałoby się od razu Kronplatzu w Polsce, ale ja widzę różnicę. 

Oczywiście przy tak fajnej zimie, najeździe nowych turystów i kompilacji marzeń widać oczyma wyobraźni, co jeszcze można zrobić. A nawet trzeba (naśnieżanie dołu i Ondraszka), bo za rok przyjedzie jeszcze więcej ludzi, a aura może nie być tak łaskawa.

Edytowane przez Narciarz ze Śląska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla bywalców Szczyrku - w jakim czasie uruchomiono po oblodzeniu to nowe krzesło? Pytam bez podtekstów.

Wybieram się w lutym do karpacza i Cernej Hory i kurła nie ogarniam tego. W Karpaczu na Kopie nowa gondola unieruchomiona chyba z podobnej przyczyny. Z kolei wszystkie ośrodki Cernej Hory pracują na 100 % (z wyjątkiem jednego orczyka i gondoli na samą Sniezkę). Kopę i Cerną Horę dzieli w prostej linii kilkanaście kilometrów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Slavko napisał:

Dla bywalców Szczyrku - w jakim czasie uruchomiono po oblodzeniu to nowe krzesło? Pytam bez podtekstów.

Wybieram się w lutym do karpacza i Cernej Hory i kurła nie ogarniam tego. W Karpaczu na Kopie nowa gondola unieruchomiona chyba z podobnej przyczyny. Z kolei wszystkie ośrodki Cernej Hory pracują na 100 % (z wyjątkiem jednego orczyka i gondoli na samą Sniezkę). Kopę i Cerną Horę dzieli w prostej linii kilkanaście kilometrów. 

I co z tego? St Moritz i Livigno też (jakieś 16 max 18 km w linii prostej). To są góry kolego.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Slavko napisał:

Dla bywalców Szczyrku - w jakim czasie uruchomiono po oblodzeniu to nowe krzesło? Pytam bez podtekstów.

Wybieram się w lutym do karpacza i Cernej Hory i kurła nie ogarniam tego. W Karpaczu na Kopie nowa gondola unieruchomiona chyba z podobnej przyczyny. Z kolei wszystkie ośrodki Cernej Hory pracują na 100 % (z wyjątkiem jednego orczyka i gondoli na samą Sniezkę). Kopę i Cerną Horę dzieli w prostej linii kilkanaście kilometrów. 

I co z tego? St Moritz i Livigno też (jakieś 16 max 18 km w linii prostej). To są góry kolego.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minutes ago, Bajor said:

"

reklama

Szczyrk: Wypadek na wyciągu narciarskim. Spadła lina napędzająca orczyk, ranna kobieta

Do zdarzenia doszło w sobotę 12 stycznia o godz. 16:58 w Szczyrku przy ul. Myśliwskiej.

"

Jeżu, co za bzdury - informacja o wypadku ze zdjęciami nie wiadomo skąd zdjęciami GOPRowców z saniami cuda Panie cuda prawie jakbym dziennik telewizyny ogłądał...

Lina spadła koło 12:30 na prawym orczyku w Czyrnej. Ciekawe jakim cudem mogło to się stać o 16:58 gdy ośrodek zamykają o 16...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety Ski Challange zaniża ilość przejazdów oraz nie liczy przejazdów orczykami w Czyrnej.

Wczoraj przejechałem 29razy wyciągami, a Ski Challange policzył mi tylko 13 przejazdów,

Nie policzył wyjazdów orczykami i po jednym wyjeździe z Soliska i gondolą. Suma odległości(brutto) za wczoraj to 88,8km.

Niestety awaria orczyka pokrzyżowała moje plany przejechania ponad 30x wyciągiem w ciągu dniówki: gdyby nie awaria przejazdów mogłem zrobić koło 36 (jeśli bym utrzymał tempo z przed awarii..)

Nie mam również zapisów nt. jazd w zeszłą niedzielę: 27 przejadów orczykiem z Czyrnej oraz jednego wyjazdu na Kopę. Obsługa gopass radzi bym sprawdził czy karta jest dopisana do mojego konta gopass (mimo że podałem numer karty, oraz, że ostatni zarejestrowany na niej przejazd mam w marcu 2018) :D

Edytowane przez zipp1001
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 1/6/2019 at 9:58 PM, Zaba_osw said:

Otwarte po 9, albo jeszcze później...

Wczoraj WC w Czyrnej było otwarte przed 8(sprawdziłem o 7:50). Zapytałem pani z obsługi o której otwiera przybytek rozkoszy i stwierdziła że o 8:00.

WC czynne było również ~16:20, gdy nawiedziłem je kończąc jazdę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały dzień pracowały armatki na Bieńkuli, Golgota bardzo miękka i od samego rana kamole wychodzące na dole trasy. Zdecydowanie najlepsza 1 Sportowa, wyczuwalnie twardsza niż w ubiegłym tygodniu (chyba efekt naśnieżania?)

Kilka zdjęć z wczorajszego wyjazdu (pogoda beznadziejna, momentami mgła ograniczała bardzo widoczność, a wtedy jazda bardzo traci na uroku :(😞

Parking w Czyrnej o 7:53

IMG_20190112_075349.thumb.jpg.a4a827d6bbd03f05427e12c5f5df6af2.jpgIMG_20190112_075347.thumb.jpg.2881656ed77650b533a03809d8520a46.jpg

 

Obcy na kanapie niebieskiej:

IMG_20190112_085601.thumb.jpg.a5c7907c4d4d06a865bf4b14b559f2a8.jpg

 

Tablica w Czyrnej informująca o godzinach pracy kolei i otwartych trasach: (rofl)

IMG_20190112_080428.thumb.jpg.75ba07380d850912732ad26746ddbba7.jpg

Edytowane przez zipp1001
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 hours ago, Narciarz ze Śląska said:

Wiem, widać z drogi ekspresowej, wygląda jak "mała Wielka Racza".

Ochodzita ma długość ok. 800 m i warunki do postawienia wyciągów i tras w niemal każdą stronę. Nie każda trasa musi liczyć 2 km, aby się fajnie jeździło.

Przykłady ośrodków z trasami 600-800 m, gdzie jeździ się fajnie:

- Mosty www.skimosty.cz (tej zimy budują krzesło na trasy po ... 550 m)

- Kuncice www.skikuncice.cz (tam już działa krzesło, jazda naprawdę super).

Zgoda Ochodzita w najdłuższym południowym stoku    ma  jakieś 820m długości aż do pierwszych zabudowań ,

Stary wyciąg na  Ochodzitą na zachodnim stoku ma jakieś 510m długość , można by tam pewnie pokombinować z trasami od południowej strony ale średnio to widzę

bo to  słoneczna strona góry .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, zipp1001 napisał:

Niestety Ski Challange zaniża ilość przejazdów oraz nie liczy przejazdów orczykami w Czyrnej.

Wczoraj przejechałem 29razy wyciągami, a Ski Challange policzył mi tylko 13 przejazdów,

Nie policzył wyjazdów orczykami i po jednym wyjeździe z Soliska i gondolą. Suma odległości(brutto) za wczoraj to 88,8km.

Niestety awaria orczyka pokrzyżowała moje plany przejechania ponad 30x wyciągiem w ciągu dniówki: gdyby nie awaria przejazdów mogłem zrobić koło 36 (jeśli bym utrzymał tempo z przed awarii..)

Nie mam również zapisów nt. jazd w zeszłą niedzielę: 27 przejadów orczykiem z Czyrnej oraz jednego wyjazdu na Kopę. Obsługa gopass radzi bym sprawdził czy karta jest dopisana do mojego konta gopass (mimo że podałem numer karty, oraz, że ostatni zarejestrowany na niej przejazd mam w marcu 2018) :D

Jest coraz lepiej ale też zgłaszam pewne braki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minutes ago, Narciarz ze Śląska said:

Jest coraz lepiej ale też zgłaszam pewne braki. 

hmm, co człowiek to opinia. Według mnie jest coraz gorzej. W zeszłym sezonie pasowało mi wszystko z zapisem z trackingu , w tym od całkowitego braku rejestracji, do rejestracji połowy przejazdów. Swoją drogą jakim cudem gubią im się przejazdy pojąć nie sposób. Przecież nie siedzą tam tani pracownicy i ręcznie ich nie zliczają (a gubią się te przejazdy kiedy na siku muszą wyjść).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Robur82 napisał:

Jeden osobnik I raz miał narty na nogach

 

36 minut temu, Robur82 napisał:

zakupiliśmy dla 4ech osób jazdy wieczorne

Mogliście odrazu Kasprowy zaatakować ze świeżakiem:D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Robur82 napisał:

Złodziejska polityka dr

Wczoraj w drodze do Szczyrku zakupiliśmy dla 4ech osób jazdy wieczorne

Jeden osobnik I raz miał narty na nogach, wziął instruktora I jeździli na czarnej na oślej,  musiał inny karnet kupić.  Gopass wczoraj nawet 1 raz nie  był odbity .

Dziś nfocentrum powedzeli,  że  kasa przepadła I nic nie mogą zrobić. Taki jest regulamin gopass. 

Tyle w temacie- ZŁODIEJSTWO SŁOWAKÓW!!!!!

Nie znam ośrodka, a byłym już w wielu, który zwracał by za niewykorzystany czas karnety. Rzecz jasna jak wyciągi chodziły. Sorry, jak kupisz bilet do kina i przesiedzisz seans w barze to też chcesz, żeby Ci kino zwróciło za bilet.

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Robur82 napisał:

Złodziejska polityka dr

Wczoraj w drodze do Szczyrku zakupiliśmy dla 4ech osób jazdy wieczorne

Jeden osobnik I raz miał narty na nogach, wziął instruktora I jeździli na czarnej na oślej,  musiał inny karnet kupić.  Gopass wczoraj nawet 1 raz nie  był odbity .

Dziś nfocentrum powedzeli,  że  kasa przepadła I nic nie mogą zrobić. Taki jest regulamin gopass. 

Tyle w temacie- ZŁODIEJSTWO SŁOWAKÓW!!!!!

I kolejny kosmita. Jakiś wysyp.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.01.2019 o 15:53, Michal96 napisał:

Polecam ale nie na weekend w weekendy jest najgorzej. Lepiej coś w okolicy Krynicy/Kluszkowce ;) jak wystarczy Ci jedna trasa może Magura?

Wybrałem Jaworzynę w Krynicy i z tego co widzę to był dobry ruch:) Zero kolejek i otwarta czarna FIS, więc bajka. Wracając do Magury, rok temu na ogromnych kamieniach zniszczyłem ślizgi w nartach - od tamtej pory powiedziałem sobie, że nigdy więcej się tam nie pojawię.

PS. Magura jest nadal zamknięta - to mówi wszystko za siebie ;)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...