Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie ciekawi jak długo potrwa sezon w tym roku - trasa 3b ze Zbójnickiej Kopy jest tak mocno "wcięta" w teren, że od słońca będzie ją osłaniać prawie pionowa, kilkumetrowa wyrwa, a jednocześnie sama jest płaska, więc nie grozi jej spychanie śniegu przez narciarzy. Jest takie miejsce w Karkonoszach, pod Łabskim Szczytem, gdzie płat śniegu leży często przez cały rok. Gdyby nie końcowa część trasy na Halę Skrzyczeńską, gdzie już słońce dość mocno sięga, to kto wie ile miesięcy można by było zjeżdżać.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to po tej awarii (a raczej wypadku, podobno kobieta dostała w kask), jest prawdopodobne, że to był jeden z moich ostatnich wjazdów tym urządzeniem (w dniu awarii).

image.png.1dbfb996f19ae91fd1d4a1e18b0ba2ee.png

Przypuszczam, że cierpliwość gestorów do tych starych urządzeń się skończyła i za rok albo znikną, albo będziemy tam mieli jakiś "CZYRNA EXPRESS".

Dobrze i źle, bo wielu niedoświadczonych (lub raczej leniwych, zresztą kto jest bez winy...) narciarzy unikało tego urządzenia.

Szkoda też baru Retro, chyba najlepszego z tych należących do ośrodka. Nie pochodzi w tym sezonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to komunikat ze strony:

14.01.2019

Wyciągi orczykowe C1, C2 nieczynne

 

W związku z awarią wyciągu orczykowego C1, C2 w Czyrnej od soboty 12.01 urządzenie jest wyłączone z eksploatacji do odwołania. Odpowiedni urząd weryfikuje przyczynę awarii, jak tylko wyda stosowne zalecenia ośrodek ustali możliwości ich wdrożenia i będzie informował o dalszych postępowaniach w sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.01.2019 o 14:13, Bemek napisał:

Zgoda Ochodzita w najdłuższym południowym stoku    ma  jakieś 820m długości aż do pierwszych zabudowań ,

Stary wyciąg na  Ochodzitą na zachodnim stoku ma jakieś 510m długość , można by tam pewnie pokombinować z trasami od południowej strony ale średnio to widzę

bo to  słoneczna strona góry .

 

Z wujka Google'a wyszło mi (horyzontalnie) ok. 520 m starego wyciągu, czyli po gruncie jakieś (ponad 100 m różnicy poziomów) - 530 m. Faktycznie bez rewelacji.

Ale mogłoby być tak:

image.png.b596ab25e93a08024f7cff4ce9e64dca.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, ewangelizator napisał:

jako przedstawiciel mazowieckiego: byłem w tym sezonie w Białce, byłem z Szczyrku, bylem w Wiśle

tak że my "stolyca" jesteśmy wszędzie i jest nas duuuużo, do tego niekoniecznie tylko w nasze ferie ;), nie licz więc że odpuścimy Szczyrk

Niestety masz rację. W-wa ma najwięcej pieniędzy i to czas ferii mazowieckich dziś stanowi żniwa dla ośrodków. Są też czasem najtrudniejsi narciarze. W-wa to pustynia, nic tam nie ma, ani gór, ani jezior. Wyrywają się na tydzień od korpopracy do wieczora i ... głupieją. Jest to więc też czas wzmożonych interwencji GOPR.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Narciarz ze Śląska napisał:

W-wa to pustynia, nic tam nie ma, ani gór, ani jezior. Wyrywają się na tydzień od korpopracy do wieczora i ... głupieją.

Prawie cała Polska to turystyczna pustynia, nie licząc południa (najwięcej szlaków górskich, ośrodków narciarskich, basenów termalnych, parków rozrywki, jaskiń, wodospadów, zamków, kopalń i całej masy aktywności, związanych z górami (paralotnie, wspinaczka itp.). Z wyjątkiem morza (przez 2 miesiące w roku) i pojedynczych atrakcji, porozrzucanych po całym kraju.

Edytowane przez koliber
  • Downvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Niestety masz rację. W-wa ma najwięcej pieniędzy i to czas ferii mazowieckich dziś stanowi żniwa dla ośrodków. Są też czasem najtrudniejsi narciarze. W-wa to pustynia, nic tam nie ma, ani gór, ani jezior. Wyrywają się na tydzień od korpopracy do wieczora i ... głupieją. Jest to więc też czas wzmożonych interwencji GOPR.

Cześć

Jako mieszkaniec W-wy informuję, że nie mam wcale najwięcej pieniędzy aczkolwiek ciężko pracujemy z żoną i nie narzekamy.

Informuję również, że jestem dość trudnym narciarzem bo mam pewne spaczenie charakterologiczne dotyczące bezpieczeństwa jazdy i poprawności stokowych zachowań i mam zasadę reagować zawsze więc bywam niemiły a i odebranie karnetu i nart zdarzyło się spowodować (karnet przepada, narty do odbioru z mandatem lub z kwitem z izby wytrzeźwień).

Informuję, że Warszawa  i okolice nie są pustynią i jest tu wiele ciekawych miejsc tak historycznie jak i architektonicznie czy przyrodniczo a i grzyby piękne, jak się wie gdzie, zebrać można.

Nie wszyscy warszawiacy pracują w korporacjach, a z tych którzy pracują, nie wszyscy są hołotą tracą hamulce po wyjściu z domu.

Aby przekaz nie był dla kolegi taki jednoznacznie negatywny informuję, że od takich miejsc jak Białka czy obecny Szczyrk trzymam się raczej z daleka a nawet jak przyjdzie tam jeździć to się nie spotkamy bo pora w której jeżdżę, w takich miejscach, jest zazwyczaj wysoce nietypowa. Nie grozi więc koledze zawał na widok człowieka, który nawet czasami jedzie a nie zsuwa się na nartach i jest z Warszawy.

Jako, że akurat w Szczyrku znam paru ratowników, to jestem spokojny, że sobie dadzą radę bo to profesjonalnie przygotowani i szybcy w działaniu a do tego jeszcze weseli goście, których praca nie męczy.

Z serdecznymi pozdrowieniami ze stolicy

  • Like 6
  • Thanks 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, koliber napisał:

Prawie cała Polska to turystyczna pustynia, nie licząc południa (najwięcej szlaków górskich, ośrodków narciarskich, basenów termalnych, parków rozrywki, jaskiń, wodospadów, zamków, kopalń i całej masy aktywności, związanych z górami (paralotnie, wspinaczka itp.). Z wyjątkiem morza (przez 2 miesiące w roku) i pojedynczych atrakcji, porozrzucanych po całym kraju.

Jestem bardzo daleki od modelu patrioty ale troszkę poznałem swój kraj i żeby napisać coś takiego o Polsce, trzeba być taką intelektualną ziemią, że wyjałowiona bielica jest przy niej najżyźniejszym czarnoziemem.

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, koliber napisał:

Prawie cała Polska to turystyczna pustynia, nie licząc południa (najwięcej szlaków górskich, ośrodków narciarskich, basenów termalnych, parków rozrywki, jaskiń, wodospadów, zamków, kopalń i całej masy aktywności, związanych z górami (paralotnie, wspinaczka itp.). Z wyjątkiem morza (przez 2 miesiące w roku) i pojedynczych atrakcji, porozrzucanych po całym kraju.

Daje "downvote", po prostu. Są takie głupoty, które nie wymagają komentowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mitek napisał:

Jestem bardzo daleki od modelu patrioty ale troszkę poznałem swój kraj i żeby napisać coś takiego o Polsce, trzeba być taką intelektualną ziemią, że wyjałowiona bielica jest przy niej najżyźniejszym czarnoziemem.

Ty akurat potrafiłeś już tylu użytkowników na obydwu narciarskich forach (a być może innych) traktować z wyższością, pogardą, a wiele przytoczonych Ci ewidentnych faktów i parametrów (dotyczących np. prędkości wyciągów, czy nieopłacalności utrzymywania tras wiosną) kwitować jednym słowem "bzdura", "głupota", "intelektualna pustka", albo epitetami pod adresem poszczególnych narciarzy ("kosmita"), że mógłbyś choć raz wykazać się większą oryginalnością.

Każdy kraj będzie w ocenie jego mieszkańców i w materiałach reklamowych opisywany jako "atrakcyjny turystycznie" - pokaż mi jakikolwiek kraj, który tak się nie przedstawia. Dla mnie rolniczy krajobraz większości Polski jest mniej atrakcyjny, niż południe, wraz z bliskością Czech i Słowacji. Może powinienem był jedynie dodać "moim zdaniem", choć to chyba logiczne, że na forum każdy wyraża swój pogląd.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://bielskobiala.wyborcza.pl/bielskobiala/7,88025,24367289,pedzil-na-nartach-zasniezona-ulica-wjechal-prosto-pod-kola.html#s=BoxOpImg3:undefined
Jak można przebudowując ośrodek zostawić trasę która przecina drogę dla samochodów?
A ktoś zaraz napisze że "nie mają szczęścia" w tym TMR...
Nie bywałe....😥

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, koliber napisał:

Ty akurat potrafiłeś już tylu użytkowników na obydwu narciarskich forach (a być może innych) traktować z wyższością, pogardą, a wiele przytoczonych Ci ewidentnych faktów i parametrów (dotyczących np. prędkości wyciągów, czy nieopłacalności utrzymywania tras wiosną) kwitować jednym słowem "bzdura", "głupota", "intelektualna pustka", albo epitetami pod adresem poszczególnych narciarzy ("kosmita"), że mógłbyś choć raz wykazać się większą oryginalnością.

Każdy kraj będzie w ocenie jego mieszkańców i w materiałach reklamowych opisywany jako "atrakcyjny turystycznie" - pokaż mi jakikolwiek kraj, który tak się nie przedstawia. Dla mnie rolniczy krajobraz większości Polski jest mniej atrakcyjny, niż południe, wraz z bliskością Czech i Słowacji. Może powinienem był jedynie dodać "moim zdaniem", choć to chyba logiczne, że na forum każdy wyraża swój pogląd.

Cześć

Widzisz, nie wiem z pewnością wszystkiego ale jak piszę, że coś jest bzdurą to jest - takie życie. Inne zdanie można mieć w kwestiach ulubionego koloru czy kroju spodni ale nie w kwestiach technicznych związanych z utrzymaniem stoku czy pracą wyciągu - a na tym się znam.

Nie pisz bzdur - nie będziesz musiał się bić z myślami dlaczego znowu ktoś ci wytyka głupotę.

A co do treści postu. Nie wiem nawet jak się przedstawia Polska za granicą. Wiem jak wygląda i ile pięknych rzeczy w niej widziałem. Zaznaczam - kocham góry, na nartach jeżdżę od zawsze a za młodu nawet próbowałem się wspinać - z wykształcenia jestem geologiem. Ale sugeruję, wsiądź na rower i pojedź wzdłuż Bugu czy Wisły, do kajaka i przepłyń Radomkę czy Rawkę zapewniam Cię, ze jest super nawet na tym nudnym Mazowszu. W Sylwestra byliśmy z żoną na rowerach w rejonie Kłodawy - dało się znaleźć piękne jeziora czy znakomicie utrzymany renesansowy kościół gdzie jak się okazało spoczywa dziadek Chopina. Nawet w deszczu nie było szaro czy nudno. Wystarczy ruszyć dupę z term.

Pozdro

 

Edytowane przez Mitek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, shuger napisał:

http://bielskobiala.wyborcza.pl/bielskobiala/7,88025,24367289,pedzil-na-nartach-zasniezona-ulica-wjechal-prosto-pod-kola.html#s=BoxOpImg3:undefined
Jak można przebudowując ośrodek zostawić trasę która przecina drogę dla samochodów?
A ktoś zaraz napisze że "nie mają szczęścia" w tym TMR...
Nie bywałe....😥

"Policjanci z bielskiej drogówki ustalają szczegółowe okoliczności wypadku, do którego doszło w Szczyrku. Jadący ulicą narciarz wjechał wprost pod koła terenowej toyoty."

Rozumiem, że byłeś na miejscu i wiesz, że było inaczej.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, shuger napisał:

http://bielskobiala.wyborcza.pl/bielskobiala/7,88025,24367289,pedzil-na-nartach-zasniezona-ulica-wjechal-prosto-pod-kola.html#s=BoxOpImg3:undefined
Jak można przebudowując ośrodek zostawić trasę która przecina drogę dla samochodów?
A ktoś zaraz napisze że "nie mają szczęścia" w tym TMR...
Nie bywałe....😥

Z opisu wynika, że nie przecinał ulicy tylko nią "pędził".

Ps.

Jak jest to tylko możliwe, w Korbielowie tłumy narciarzy zjeżdża po ulicy do głównej drogi a nawet dalej, tak wygląda realny świat.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Narciarz ze Śląska napisał:

W-wa to pustynia, nic tam nie ma, ani gór, ani jezior. Wyrywają się na tydzień od korpopracy do wieczora i ... głupieją.

To takie uproszczenie jak to, że ze Śląska wyrywają się z kopalni lub huty.  Bez stereotypów Narciarzu ze Śląska

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Marek R napisał:

To takie uproszczenie jak to, że ze Śląska wyrywają się z kopalni lub huty.  Bez stereotypów Narciarzu ze Śląska

Lubię stereotypy. Oczywiście każdy stereotyp jest po trochu prowokacją. Żaden nie dotyczy ogółu. Ale na różnicach kulturowych można budować piękne narracje: artykuły i historie. Na dyskusji słoików z Warszawy, górników że Śląska, przesiedleńców powojennych z Wrocławia i tyrących na budowach Galicjan można zbudować piękną sztukę, w której każdy wie swoje i nikt z nikim nie może się porozumieć. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mitek napisał:

Cześć

Jako mieszkaniec W-wy informuję, że nie mam wcale najwięcej pieniędzy aczkolwiek ciężko pracujemy z żoną i nie narzekamy.

Informuję również, że jestem dość trudnym narciarzem bo mam pewne spaczenie charakterologiczne dotyczące bezpieczeństwa jazdy i poprawności stokowych zachowań i mam zasadę reagować zawsze więc bywam niemiły a i odebranie karnetu i nart zdarzyło się spowodować (karnet przepada, narty do odbioru z mandatem lub z kwitem z izby wytrzeźwień).

Informuję, że Warszawa  i okolice nie są pustynią i jest tu wiele ciekawych miejsc tak historycznie jak i architektonicznie czy przyrodniczo a i grzyby piękne, jak się wie gdzie, zebrać można.

Nie wszyscy warszawiacy pracują w korporacjach, a z tych którzy pracują, nie wszyscy są hołotą tracą hamulce po wyjściu z domu.

Aby przekaz nie był dla kolegi taki jednoznacznie negatywny informuję, że od takich miejsc jak Białka czy obecny Szczyrk trzymam się raczej z daleka a nawet jak przyjdzie tam jeździć to się nie spotkamy bo pora w której jeżdżę, w takich miejscach, jest zazwyczaj wysoce nietypowa. Nie grozi więc koledze zawał na widok człowieka, który nawet czasami jedzie a nie zsuwa się na nartach i jest z Warszawy.

Jako, że akurat w Szczyrku znam paru ratowników, to jestem spokojny, że sobie dadzą radę bo to profesjonalnie przygotowani i szybcy w działaniu a do tego jeszcze weseli goście, których praca nie męczy.

Z serdecznymi pozdrowieniami ze stolicy

No to sobie z jednego zdania sam zbudowałeś taką nadinterpretację, że czapki z głów. Ot, prowokacja się udała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Narciarz ze Śląska napisał:

No to sobie z jednego zdania sam zbudowałeś taką nadinterpretację, że czapki z głów. Ot, prowokacja się udała.

Cześć

Dzięki, że doceniłeś elegancję sformułowań.

Tłumaczenie prowokacją w tym momencie brzmi jak dziecięce: "mamo no przecież nie chciałem". - zawsze po czasie. ;)

Pozdrowienia

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

Widzisz, nie wiem z pewnością wszystkiego ale jak piszę, że coś jest bzdurą to jest - takie życie. Inne zdanie można mieć w kwestiach ulubionego koloru czy kroju spodni ale nie w kwestiach technicznych związanych z utrzymaniem stoku czy pracą wyciągu - a na tym się znam.

 

Bardzo dobrze, że to napisałeś. Też tak uważam. "Bzdurą" nazwać można wyłącznie informację niezgodną z prawdą, a nie subiektywną opinię, ani tym bardziej opinię prawdziwą (np. o tym, gdy w zeszłym sezonie dziesiątki forumowiczów mierzyło czas przejazdu kanapami w Szczyrku, odbiegający od deklarowanej prędkości wyciągu). Nie mówiliśmy o tym, co było tego przyczyną, ale stwierdzaliśmy fakt. Inny użytkownik (też postaram się znaleźć) opisał sytuację, gdzie mimo sprzyjających warunków śniegowych (bodajże dotyczyło to Soszowa w marcu, ale już nie pamiętam) czynna była 1/3 tras - twierdząc, iż nie opłaca się dla garstki narciarzy otwierać pozostałych. W weekend (mimo braku opadów w międzyczasie i naśnieżania z powodu temperatur) trasy ruszyły i nagle warunki zrobiły się "bardzo dobre". Jego relacja zawierała ponadto kilkanaście zdań osobistych spostrzeżeń odnośnie ośrodka, również skwitowanych przez Ciebie jednym słowem "bzdura" (bez jakiegokolwiek uzasadnienia, polemiki, ani dopisania z czymś się nie zgadzasz i dlaczego). I podobnie teraz. O umiejętności cieszenia się z każdego miejsca napisałeś ładnie - i tak można było od razu, bez używania typowego dla Ciebie języka wobec osób, mających inny pogląd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...