Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

Ja byłem w piątek, a więc dość dawno, przygotowywali 1 i była zamknięta. Na 3 duży ruch, nawet bardzo duży, mimo jej znacznej szerokości. W ogóle dało się zjechać max. 10 razy (Gopass policzył 9, ale moim zdaniem się myli i nie policzył ostatniego wjazdu) przez 3 godz. przy kolejce 5-10 min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Stusi napisał:

Ktoś wie o co tak naprawdę chodzi z tą nową kanapą na Zbójnicką Kopę? Jakaś wada producenta, czy co? Jako, że jednak zdecydowałem się na Szczyrk w przyszłym tygodniu, więc śledzę co się dzieje i dziś kolejny dzień z rzędu gdzie kanapa albo nie startuje w ogóle albo może ruszy po kilku godzinach. Piszą, że nieczynna do odwołania.  Szkoda, bo ta opcja z przejazdem na COS bez wsiadania w SKI busa fajna się wydawała. Poza tym,  skoro talerzyk nadal nie działa to nie można na Małe Skrzyczne wjechać a np. moja żona bardzo lubiła tą łagodną trasę, gdzie zwykle najlepsze warunki były. Swoja drogą dziwne, że orczyki które były sprawne zastąpiono wadliwym wyciągiem...

Wiadomo. Ta kolej nigdy nie powinna powstać w tym miejscu. Więc nie wiem czy masz czego żałować. Trasa doskonała... na biegówki. :D 
Rzuć okiem na filmik:
Szczególnie minuty 2:40 -> 4.40

A to że działające orczyki na Małe Skrzyczne (jak słusznie zauważyłeś :)) zastąpili niedziałającym nowym orczykiem to prawdziwy szCyrk :D 

Edytowane przez shuger
  • Like 3
  • Thanks 1
  • Downvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, shuger napisał:

Wiadomo. Ta kolej nigdy nie powinna powstać w tym miejscu. Więc nie wiem czy masz czego żałować. Trasa doskonała... na biegówki. :D 
Rzuć okiem na filmik:
Szczególnie minuty 2:40 -> 4.40

A to że działające orczyki na Małe Skrzyczne (jak słusznie zauważyłeś :)) zastąpili niedziałającym nowym orczykiem to prawdziwy szCyrk :D 

Ale piękna trasa i okoliczności przyrody.

Te shuger walnij tu jakiś filmik jak jedziesz po czarnej

  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwintesencja "profesjonalizmu" inwestycji:
Przez połowę trasy kolej jedzie w dół 9_9

1.jpg.024b6b7a1611cdceb70ca8a5c0e59257.jpg

15 minut temu, Piotrek napisał:

Ale piękna trasa

A tutaj nowa trasa "biegowa" w Szczyrku (kosztem wycięcia pięknego lasu i zniszczenia zbocza... czy było warto? Patrząc na tą trasę - moim zdaniem absolutnie NIE, potwierdza to także frekwencja do kolei na Zbójnicką Kopę, która jeśli już zdarzy się że jest czynna to wcale nie jest tak oblegana jak niektórzy tutaj przewidywali co z resztą nie dziwi):

2.thumb.jpg.ac36585d3cd0d96ba0c1a1a4c6c794db.jpg

Edytowane przez shuger
  • Downvote 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, shuger napisał:

Wiadomo. Ta kolej nigdy nie powinna powstać w tym miejscu. Więc nie wiem czy masz czego żałować. Trasa doskonała... na biegówki. :D 
Rzuć okiem na filmik:
Szczególnie minuty 2:40 -> 4.40

A to że działające orczyki na Małe Skrzyczne (jak słusznie zauważyłeś :)) zastąpili niedziałającym nowym orczykiem to prawdziwy szCyrk :D 

Wiesz, bardziej to żałuję braku możliwości przedostania się do COSu, bo chyba w tym był cały zamysł a ta nowa trasa to tak przy okazji. Bo jak człowiek ma odpinać narty i czekać na skibusa to się dwa razy zastanowi, czy może jednak nie zostać. Aczkolwiek po opisach niektórych osób na tym forum myślałem, że ta "zbójnicka" trasa jest bardziej pochylona, bo tu ewidentnie widać, że większość osób musi się odpychać kijkami. Trochę jak końcówka Loli w Szklarskiej... Natomiast filmik rewelacja. Ile km wychodzi łącznie taki zjazd ze Skrzycznego pod gondolkę? A i jeszcze kiedy był kręcony? Bo widzę, że na 2 i 3 waruneczki miodzio 🙂 Aż mnie nogi świerzbią.

Edytowane przez Stusi
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Stusi napisał:

braku możliwości przedostania się do COSu,

Z racji tego sCyrku z wiecznie nie działającymi wyciągami powyżej Hali Skrzyczeńskiej - proponuję Ci zaczynać po stronie COS, a potem przenosić się na nartach do SON i wracać busem pod COS.
Nim dotarli tutaj Słowacy ze swoją "profesjonalną" technologią - potrafiłem się 2 razy w ciągu dnia przemieszczać między SON a COS nie odpinając nart... :ph34r:

Edytowane przez shuger
  • Downvote 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, shuger napisał:

... potrafiłem się 2 razy w ciągu dnia przemieszczać między SON a COS nie odpinając nart... :ph34r:

Ja tam czasem nawet kilkanaście razy dziennie potrafię zmienić te ośrodki, więc Twoje 2 razy jakoś nie robią wrażenia... może masz za wolny internet... 😎🎥

  • Thanks 1
  • Haha 5
  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, shuger napisał:

Wiadomo. Ta kolej nigdy nie powinna powstać w tym miejscu. Więc nie wiem czy masz czego żałować. Trasa doskonała... na biegówki. :D 
Rzuć okiem na filmik:
Szczególnie minuty 2:40 -> 4.40

A to że działające orczyki na Małe Skrzyczne (jak słusznie zauważyłeś :)) zastąpili niedziałającym nowym orczykiem to prawdziwy szCyrk :D 

Byłeś tam? YT i FB takiego nika sobie zrób. Żal czytać...

  • Like 1
  • Thanks 2
  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, shuger napisał:

Kwintesencja "profesjonalizmu" inwestycji:
Przez połowę trasy kolej jedzie w dół 9_9

1.jpg.024b6b7a1611cdceb70ca8a5c0e59257.jpg

A tutaj nowa trasa "biegowa" w Szczyrku (kosztem wycięcia pięknego lasu i zniszczenia zbocza... czy było warto? Patrząc na tą trasę - moim zdaniem absolutnie NIE, potwierdza to także frekwencja do kolei na Zbójnicką Kopę, która jeśli już zdarzy się że jest czynna to wcale nie jest tak oblegana jak niektórzy tutaj przewidywali co z resztą nie dziwi):

2.thumb.jpg.ac36585d3cd0d96ba0c1a1a4c6c794db.jpg

Szugerujesz ze ta kolej jest zła? Postaw swoją.

  • Like 1
  • Thanks 2
  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, shuger napisał:

Z racji tego sCyrku z wiecznie nie działającymi wyciągami powyżej Hali Skrzyczeńskiej - proponuję Ci zaczynać po stronie COS, a potem przenosić się na nartach do SON i wracać busem pod COS.
Nim dotarli tutaj Słowacy ze swoją "profesjonalną" technologią - potrafiłem się 2 razy w ciągu dnia przemieszczać między SON a COS nie odpinając nart... :ph34r:

Geniusz,brawo. To ten jeden raz jak byłeś tak? I 3h zmarnował na chodzenie a drugie 3 na stanie w kolejce do kolejki. :)

  • Like 2
  • Thanks 2
  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, shuger napisał:

Z racji tego sCyrku z wiecznie nie działającymi wyciągami powyżej Hali Skrzyczeńskiej - proponuję Ci zaczynać po stronie COS, a potem przenosić się na nartach do SON i wracać busem pod COS.
Nim dotarli tutaj Słowacy ze swoją "profesjonalną" technologią - potrafiłem się 2 razy w ciągu dnia przemieszczać między SON a COS nie odpinając nart... :ph34r:

To jest krzesło, które pozwala przerzucić się między ośrodkami !!!! Między Hochgurgl a Obergurgl w Austrii jest gondola która jeździ w poprzek stoku.  Shugar, twoje malkontenctwo jest nie do wytrzymania !  Letiner Ci się nie podoba? Byłem w większości ośrodków prowadzonych przez SMR. Przy nich 99% naszych gestorów to amatorzy. Byłem w Szczyrku za GONu,  GATu i pierwszy raz dopiero pod władaniem SMR mam wrażenie, że to jest ośrodek nr 1 w Polsce.  Przez 20 lat byłem tak kilka razy i byłem zawsze zawiedziony a moje narty ciężko pokiereszowane za każdym razem. Wszyscy narzekają, na niechodzące wyciągi. Ja bym raz w czasach Richtera. Chodziły tylko Juliany i Golgota.  Wjazd na Golgotę z 6-latkiem to moja największa trauma wyciągowa wy życiu. By the way zazdroszczę warunków.

  • Like 5
  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szugeruje zacząć pisać relacje, zamiast bajek i wywodów pseudo naukowych.

W Szczyrku chyba zima dekady. Śniegu mnóstwo. Widoki zacne, choć dzisiaj mgła przeszkadzała co zaraz szuger dołączy do jego alternatywnej relacji z kamerki.

Od rana przy gondoli snieg z deszczem. Reszta raczej śnieg, niestety ciężki i zbity. Ratraki na trasach od rana. Najlepsza trasa 4 do soliska. Ogolnoe narty udane.

Kolejek do kolejek względnie brak, czasami sztuczny tlok. Szuger pewnie rzuci screana.

Parkingi odśnieżone jest git. Ale sugeruje jazdę do Białki, lub jak szuger na kamerki.

 

  • Like 2
  • Thanks 3
  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, shuger napisał:

Kwintesencja "profesjonalizmu" inwestycji:
Przez połowę trasy kolej jedzie w dół 9_9

Proponowałbym wybrać się jednak na nartki i rozładować ciśnienie i napięcie :). Koleje jeżdżące częściowo w dół w Alpach to norma, o ile sama trasa Kopa - Hala mi się nie podoba, o tyle kolej jest w porządku - brakowało tego łącznika.

  • Like 4
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Honza napisał:

To jest krzesło, które pozwala przerzucić się między ośrodkami !!!! Między Hochgurgl a Obergurgl w Austrii jest gondola która jeździ w poprzek stoku.  Shugar, twoje malkontenctwo jest nie do wytrzymania !  Letiner Ci się nie podoba? Byłem w większości ośrodków prowadzonych przez SMR. Przy nich 99% naszych gestorów to amatorzy. Byłem w Szczyrku za GONu,  GATu i pierwszy raz dopiero pod władaniem SMR mam wrażenie, że to jest ośrodek nr 1 w Polsce.  Przez 20 lat byłem tak kilka razy i byłem zawsze zawiedziony a moje narty ciężko pokiereszowane za każdym razem. Wszyscy narzekają, na niechodzące wyciągi. Ja bym raz w czasach Richtera. Chodziły tylko Juliany i Golgota.  Wjazd na Golgotę z 6-latkiem to moja największa trauma wyciągowa wy życiu. By the way zazdroszczę warunków.

 

13 godzin temu, przemo_narciarz napisał:

Szugeruje zacząć pisać relacje, zamiast bajek i wywodów pseudo naukowych.

W Szczyrku chyba zima dekady. Śniegu mnóstwo. Widoki zacne, choć dzisiaj mgła przeszkadzała co zaraz szuger dołączy do jego alternatywnej relacji z kamerki.

Od rana przy gondoli snieg z deszczem. Reszta raczej śnieg, niestety ciężki i zbity. Ratraki na trasach od rana. Najlepsza trasa 4 do soliska. Ogolnoe narty udane.

Kolejek do kolejek względnie brak, czasami sztuczny tlok. Szuger pewnie rzuci screana.

Parkingi odśnieżone jest git. Ale sugeruje jazdę do Białki, lub jak szuger na kamerki.

 

 

12 godzin temu, Ratrak napisał:

Proponowałbym wybrać się jednak na nartki i rozładować ciśnienie i napięcie :). Koleje jeżdżące częściowo w dół w Alpach to norma, o ile sama trasa Kopa - Hala mi się nie podoba, o tyle kolej jest w porządku - brakowało tego łącznika.

Cześć

Panowie. Gość jest absolutnym kosmitą a na takich najlepszy sposób to całkowite ignorowanie. Wiem czasami trudno nie reagować na głupotę - sam tak mam bardzo często - ale tu na forum krzywdy nikomu nie zrobi a i tak nikt tego poważnie nie bierze. Zróbmy to dla siebie i innych.

Pozdrowienia

  • Like 4
  • Thanks 1
  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Ratrak napisał:

Proponowałbym wybrać się jednak na nartki i rozładować ciśnienie i napięcie :). Koleje jeżdżące częściowo w dół w Alpach to norma, o ile sama trasa Kopa - Hala mi się nie podoba, o tyle kolej jest w porządku - brakowało tego łącznika.

No tak :) Fajnie, że zrobili łącznik ale jeśli miał to być tylko łącznik, to po co 6-osobowa kanapa i porzerzenie i profilowanie trasy (zobacz jak duże roboty ziemne tam wykonali)? Daleki jestem od krytycyzmu ale moim zdaniem to im zdecydowanie nie wyszło. Ja bardzo lubię szerokie i łagodne trasy ale jak byłem w tym sezonie w Szczyrku 4 dni, to przejechałem się tą trasą raz. Wolałem talerzyk na Małe Skrzyczne. Po prostu tam jest za płasko na cokolwiek. Ok, może ja się nie znam a oni się znają, ale nawet alpejskie dojazdówki są węższe. Ta trasa wybitnie nie wygląda na dojazdówkę. Ok, profil może tak ale nie szerokość. Szkoda po prostu funduszy, które tam władowali a mogliby spożytkować gdzie indziej.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Stusi napisał:

Wiesz, bardziej to żałuję braku możliwości przedostania się do COSu, bo chyba w tym był cały zamysł a ta nowa trasa to tak przy okazji. Bo jak człowiek ma odpinać narty i czekać na skibusa to się dwa razy zastanowi, czy może jednak nie zostać. Aczkolwiek po opisach niektórych osób na tym forum myślałem, że ta "zbójnicka" trasa jest bardziej pochylona, bo tu ewidentnie widać, że większość osób musi się odpychać kijkami. Trochę jak końcówka Loli w Szklarskiej... Natomiast filmik rewelacja. Ile km wychodzi łącznie taki zjazd ze Skrzycznego pod gondolkę? A i jeszcze kiedy był kręcony? Bo widzę, że na 2 i 3 waruneczki miodzio 🙂 Aż mnie nogi świerzbią.

Patrząc na mapę ,ze Zbójnickiej Kopy można dojechać,zjechać do trasy Ondraszek, (COS). Oglądałam z ciekawości ten filmik,autor nagrania napisał,że trasa którą przejechał ma około 4,5km:) Pozdrawiam i więcej pozytywnego myślenia.

mapa_szczyrkowski_legenda.jpg.aee5942765ba0f762b99a9a536472959.jpg

 

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Annaa napisał:

Patrząc na mapę ,ze Zbójnickiej Kopy można dojechać,zjechać do trasy Ondraszek, (COS). Oglądałam z ciekawości ten filmik,autor nagrania napisał,że trasa którą przejechał ma około 4,5km:) Pozdrawiam i więcej pozytywnego myślenia.

Oczywiście, właśnie o to mi chodzi, taki był zamysł SMR. Tylko, że nie dojedziesz skoro kanapa na Zbójnicką rzadko kiedy działa...

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Honza napisał:

twoje malkontenctwo jest nie do wytrzymania !

To nie malkontenctwo. Przywołuję jedynie fakty. Przepraszam że niektórych boli. Ale taka to już jest cecha PRAWDY.
To zdjęcie broni się samo, właściwie mogłoby zostać załączone bez żadnego komentarza:

20 godzin temu, shuger napisał:

2.thumb.jpg.ac36585d3cd0d96ba0c1a1a4c6c794db.jpg

 

5 godzin temu, Mitek napisał:

Gość jest absolutnym kosmitą

@Mitek - Nie jesteś w stanie mnie obrazić bo nie zdążyłeś wypracować sobie autorytetu w moich oczach...
Natomiast polecam warzyć słowa i nie używać epitetów.
Nigdy nie jest za późno na rozwój własnej kultury osobistej.

4 godziny temu, gruchauho napisał:

Bieńkula zamknięta, sportowa zamknięta a śniegu w opór. Do tego brak widoków na talerzyk na MS, o nowej kanapie nie wspomnę

Za czasów SON przy takich opadach śniegu czynne mielibyśmy 100% tras i jedynie narzekali że czasami górne krzesło w COS nie działa.
Obecnie wszystko stanęło na głowie.
Połowe ośrodka nie działa przez błędny i nieprzemyślany projekt w wykonaniu TMR.

  • Downvote 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...