Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

Ja natomiast złego słowa o Szczyrku nie powiem.Jeśli chodzi o wyciąg na Kopę to potrzebny jest jedynie do przemieszczania się pomiędzy COS a SMR,no i odciąża też dolne partie gór przed (zsuwaczami).Wystarczy być rano pod Gondolą i spokojnie pierwsze ślizgi można  zrobić po sztruksie.Później uciekamy w las i na trasę dojeżdżamy jedynie w okolicach podjazdów do wyciągów.Po południu na bardziej stromych odcinkach robią się muldy, trwa walka o byt zsuwających się osób i wtedy jest najlepsza zabawa, bo można się na muldach pobawić i poszaleć pomiędzy wolno jeżdżącymi narciarzami bez obawy o kolizję z kamikadze jeżdżącymi na kreskę,Muldy studzą zapał takich delikwentów.Jak zawsze będzie tyle śniegu co teraz, to chyba przestanę jeździć poza granice kraju.Pozdrawiam 

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo Szczyrk to naprawdę jedno z nielicznych miejsc w Polsce gdzie coś dla siebie znajdą zarówno miłośnicy co bardziej "alpejskiego" poziomu usługi (Meta, Klimczok) oraz prawdziwi wyjadacze tras. Mało które miejsce w kraju potrafi łączyć obie te funkcje. 

Jedyne czego brakuje (ale to chyba w całym województwie Śląskim-vide Katowice-to znacznej poprawy bazy hotelowej. Goście "upakowani" w hotelach nie generują korków- korki są sprawą "jednodniówkowców".

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mamad napisał:

Pewnie zaraz napisze

Nie napisze....

1 godzinę temu, mamad napisał:

Ten nieprzemyslany projekt jest nr 1 w Polsce

Załączy zdjęcie :) 

Projekt numer 1 w Polsce,

Karnet 120zł za 8 godzin.

Rekordowe opady śniegu.

Nie czynna ponad połowa ośrodka...

Nie czynne 1.jpg.11296f8d0760cec4c343e8df58d0f62e.jpg

 

Edytowane przez shuger
  • Like 1
  • Downvote 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, shuger napisał:

Nie napisze....

Załączy zdjęcie :) 

Projekt numer 1 w Polsce,

Karnet 120zł za 8 godzin.

Rekordowe opady śniegu.

Nie czynna ponad połowa ośrodka...

Nie czynne 1.jpg.11296f8d0760cec4c343e8df58d0f62e.jpg

 

Szugeruje ze jesteś nie mądry. OGARNIJ się człowieku bezpieczeństwo ponad wszystkim. Wiem z twojego fotela nie widać ze wieje ale skoro wszystko stoi to chyba coś w tym jest?

Chyba ze szugerujesz ze to spisek?

Kolejki ruszyły w ciągu dnia, niech wypowiedzą się ludzie którzy tam byli a nie ty. 

 

 

  • Like 2
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, marek_kapica napisał:

Dziś wiatr mocno szalał, górna kanapa na cos też nie chodziła, do orczyków wielkie kolejki. Trasa nr 1 i nr 3 były zamknięte bo gondola nie działała wiec nie było powrotu po zjechaniu w dół.Ogólnie warunki perfekcyjne i widoczki rewelacja. 

Wydawało mi się, że wobec problemów z wiatrem wariant "dzień na Julianiach" będzie najlepszy.

Potem mi się wydawało, że były tam makabryczne kolejki. Ale rozmawiałem z ludźmi, którzy zjechali ze Skrzycznego i coś mówili o "pół godziny czekania" i że "tu jest bajka".

W sumie potwierdził mi to Gopass: 20 zjazdów, 30 km.

Jak przy tych "makabrycznych kolejkach" da się zrobić taki wynik, to nie ma co gadać. A trasy z Julian(ów) w połączeniu z Golgotą (równą jak stół) i tą trawersową dojazdówką są w tym sezonie moimi ulubionymi. Ilość wariantów zjazdu z 1 krzesła to min. 5, w tym bajeczne krajobrazowo te środkowe (9, 9a, 9b).

  • Like 1
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, mamad said:

Ten nieprzemyslany projekt jest nr 1 w Polsce. Strach pomyśleć jakie dziadostwo jest w innych ośrodkach😋

https://podroze.onet.pl/narty/raport-onetu-najlepsze-osrodki-narciarskie-w-polsce-2019/96vxlp1?utm_v=2&srcc=ucs

Pewnie zaraz napisze że rankingi robili mieszkańcy Szczyrku😀

Trasa z kopy jest do bani, niestety. Jeśli ma pełnić rolę łącznika to jest to cholernie przeinwestowany łącznik.

Jeśli ma pełnić rolę trasy to ta trasa jest bardzo, bardzo słaba nawet dla zupełnie początkujących.

To, że ośrodek przy niespotykanych ilościach śniegu naturalnego w ostatnich czasach stoi (ze względu na warunki atmosferyczne) w trakcie ferii to jest klapa tego projektu.

Ktoś zadecydował by wywalić orczyki, które siermiężne jednak pozwalały na pracę w takich warunkach.. Postawił za to nowoczesne koleje które nie mogą pracować w czasie wiatru. Rewelacja, szczególnie dla kogoś kto zapłacił za pobyt i działające wyciągi.

  • Thanks 2
  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Wydawało mi się, że wobec problemów z wiatrem wariant "dzień na Julianiach" będzie najlepszy.

Potem mi się wydawało, że były tam makabryczne kolejki. Ale rozmawiałem z ludźmi, którzy zjechali ze Skrzycznego i coś mówili o "pół godziny czekania" i że "tu jest bajka".

W sumie potwierdził mi to Gopass: 20 zjazdów, 30 km.

Jak przy tych "makabrycznych kolejkach" da się zrobić taki wynik, to nie ma co gadać. A trasy z Julian(ów) w połączeniu z Golgotą (równą jak stół) i tą trawersową dojazdówką są w tym sezonie moimi ulubionymi. Ilość wariantów zjazdu z 1 krzesła to min. 5, w tym bajeczne krajobrazowo te środkowe (9, 9a, 9b).

Dzięki za ten wpis. Widać realia z kanaliowaniem nie mają nic wspólnego. Kamerkowicze juz napisali swoją teorię a tu fajnie było. 

Hmm shuger szuka partnera. Sorry ja odpadam. 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, przemo_narciarz napisał:

Szugeruje ze jesteś nie mądry. OGARNIJ się człowieku bezpieczeństwo ponad wszystkim. Wiem z twojego fotela nie widać ze wieje ale skoro wszystko stoi to chyba coś w tym jest?

Chyba ze szugerujesz ze to spisek?

Kolejki ruszyły w ciągu dnia, niech wypowiedzą się ludzie którzy tam byli a nie ty. 

 

 

Byłem, widziałem, przeżyłem. Kilka uwag:

Primo - patrzyłem wczoraj na prognozę pogody w "patriotycznej" telewizji (jest najpóźniej). I "patriotyczna" pogodynka ostrzegała przed wiatrem nad morzem i w górach, cytuję: "do 100 km na godzinę". Mimo to zdecydowałem się przyjechać, a wyłączenia nijak mnie nie zaskoczyły. Ot, taka opcja: uda się/nie uda się. Najpierw sprawdziłem Skrzyczne (widać było, że góra nie działa) i pojechałem dalej. Wylądowałem na Julianach, bo gondola też stała. O godz. 9:00 parking bez problemu 50 m od wyciągów, opłata 10 zł.

Secundo - jestem aktywnym narciarzem, przejeździłem na nartach sam lub z rodziną nie tylko Polskę, ale i pewną część Alp, w tym lodowce. Mieliśmy kiedyś taki tydzień, że mało co chodziło (mgły, wiatry, śnieżyce, itp.). Na lodowcu Moelltal był dzień, że działała 1 gondola. Ludzie nie narzekali, jeździli. Alternatywą tego dnia był "dół" Ankogelu, coś jak pół Kasprowego małym wagonikiem. Kolega był kiedyś w jednym z największych kurortów Austrii. Przeżył ... oblężenie śniegiem. Ośrodek się nie odkopał, przez tydzień czynne zamiast 300 km były 2-3 krótkie trasy. Ot, pogoda.

Tertio - przy tych problemach z wiatrem, które są czynnikami obiektywnymi, zjechałem dziś 30 km i 20 razy wyciągiem długim na 1350 m. 

Quatro - przyznam, że w godzinach 11:30-13:30 kolejka była solidna, a jazda średnia. Wykorzystałem to na kiełbaskę w Iglo (sami się piszą przez jedno "o") i potem herbatkę na dole. Po 14:00 otwarli gondolę, co tłok rozładowało.

Po czym o 16:00 gondolę zamknęli skutecznie i jazd wieczornych nie było.

  • Like 4
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, zipp1001 napisał:

ok, to popatrz jak to wygląda na działającym orczyku w ubiegłą sobotę: (wyjazdy są rzadziej po awarii orczyka i konieczności jazdy gondolą)

Screenshot_2019-01-13-14-20-49-643_com.orux.oruxmaps.png

Niestety mam spore obawy o ten orczyk po tym "grzmocie" liny w kask narciarki. Nie znam szczegółów, podobno nic jej się nie stało, ale w dzisiejszym "prawniczym" świecie to sprawia, że pewnie wiele osób drapie się po głowach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Banany na krzesłach? MAMY! Osłony przy stacjach? MAMY! Co się zmieniło? NIC!

Zapytam tylko kto to planował? Ziutek spod monopola w Buczkowicach?(bez obrazy dla Ziutka). Tęgie głowy tego forum w różowych okularach z napisem "Kocham TMR" powiedzą mi "jakie Ty masz doświadczenie" to odpowiem "żadne". Tylko wychodzi na to, że ten cały TMR też ma nijakie doświadczenie w planowaniu czegokolwiek. To, że ośrodek ma otwartych 90% tras to TYLKO i WYŁĄCZNIE zasługa wyjątkowo obfitej tego roku natury. Gdyby liczyć na ich naśnieżanie to dzisiaj jeździlibyście tylko na trasie numer 3 i 4.

Różnica między nami jest taka, że ja nie wyj***łem w błoto kilkuset lub kilku milionów złotych na pseudo "poprawienie" infrastruktury. Efekt jaki jest to każdy widzi - ŻADEN.

  • Like 1
  • Thanks 2
  • Downvote 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, ptk89 napisał:

Banany na krzesłach? MAMY! 

Różnica między nami jest taka, że ja nie wyj***łem w błoto kilkuset lub kilku milionów złotych na pseudo "poprawienie" infrastruktury. Efekt jaki jest to każdy widzi - ŻADEN.

Różnica taka ze ty biadolisz, a oni zamówili 100tys kart do skipasow, pewnie braknie.

Roznica jest taka, nie ma takiej drugiej góry w Polsce. Efekt jest fascynujacy, nie mogę sie doczekać aż projekt będzie skończony.

Was tam w centralnej Polsce mocno ciśnie, pojeździe choćby do Belchatowa, przynajmniej frustracja minie:)

 

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 5
  • Downvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...