Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, przemo_narciarz napisał:

Jesteś mega kolesiem, czy ktos ci za to placi? Black pr dla Białki?

 

 

Chyba tak głupi w Białce nie są, dzięki shugerowi wątek o Szczyrku jest cały czas na topie, o Białce na forum zapomniano zupełnie.  Z punktu widzenia pr. schuger robi dobrą robotę dla Szczyrku, jeżeli ktoś mu płaci to raczej TMR.

Edytowane przez Piotrek
  • Like 2
  • Thanks 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, shuger napisał:

Kusząca propozycja... :)
Może jak się ferie skończą? W marcu?

Te 9 minut patrząc na to, dokąd sięga kolejka wygląda realnie.

Ustawmy sie w tygodniu, o 12 na browar i postoisz max pare min. Jak ktoś już tu napisał na szczyrk trzeba miec taktykę. 

Jak myslisz to jezdzisz po pustych trasach i bez dużego czekania nawet w ferie.

Dzisiaj parkowalem za 10zl na solisku jako jeden z ostatnich, wydawało się ze będzie masakra a było piknie. 

Nie ma co gwalcic kamerki treba jeździć.

Marzec ja jeżdżę do maja ale to juz na chopoku:)

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, shuger napisał:

Screen z godziny 11. Widać że w poniedziałki jest luźniej, i dobrze. :) 

 

Nieco inaczej niż w weekendy...przyznasz...

Policz ludzi. To nietrudne. Załóż przepustowość 2000/h na kanapę. Wyjdzie to co podaje @przemo_narciarz . W ubiegłym roku, w ferie nigdy nie staliśmy dłużej niż 12 minut, a odkąd powstał single line to max 8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, fredek321 napisał:

Policz ludzi. To nietrudne. Załóż przepustowość 2000/h na kanapę. Wyjdzie to co podaje @przemo_narciarz . W ubiegłym roku, w ferie nigdy nie staliśmy dłużej niż 12 minut, a odkąd powstał single line to max 8.

W tym sezonie nie ma single line, ludzie tego nie ogarneli, chcieli rodzinami na singlu jeździć xd

Shuger ma swoje obliczenia. Paint to najlepsze narzędzie kamerkowicza:)

Ty tam byłeś a on widział i analizował jak trener. Trener ma zawsze racje.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, pasazer85 napisał:

W tym sezonie już tego nie ma niestety :/ Ale nie dziwie się specjalnie, tam całe rodziny się pchały, a potem kombinowali żeby na jednej kanapie usiąść 🙄

Szkoda, bo można było je ulepszyć (dociągnąć do bramek wpuszczających na kanapę), a nie likwidować.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystraszyliście mnie na dobre tym skomplikowanym światem parkingów i kolejek do kolejek.Myślałem,że przyjadę,zaparkuję auto pod wyciągiem i wsiądę na krzesło,nie analizując strategii najkrótszego stania,bo tak przeważnie wygląda start w zawodach.Ale Śląsk to inna kraina,bardziej egzotyczna,pamiętam,z dzieciństwa,jak mówiono,że żyją tam "czorne małpy do cienżki roboty".Dlatego liczyłem na towarzystwo bywalców,które będzie za przewodnika...

Edytowane przez lski@interia.pl
  • Haha 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, maxcity napisał:

Ciekawostka:

Frekwencja w ośrodkach TMRu w sobotę 19.01:

Jasna :8.000 ludzi  Spindl : 8.600  Szczyrk: 7.600

Źródło Igor rattaj😉

Można łatwo wyliczyć jakie są przepływy pieniężne.

W Białce jak ludzi było full tak jest. Za to na Rusińskim jest ich wyraźnie mniej. Oczywiście to jest moja subiektywna ocena.  Wydaje się, że ilość narciarzy jest wartością stałą. Więc jak pojechali do Szczyrku, to gdzieś ich musi być wyraźnie mniej. Ale to jest akurat dla nas dobra informacja. Konkurencja wymusi dla nas same dobre rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, pasazer85 napisał:

W tym sezonie już tego nie ma niestety :/ Ale nie dziwie się specjalnie, tam całe rodziny się pchały, a potem kombinowali żeby na jednej kanapie usiąść 🙄

Ja w poprzednim sezonie nie byłem a w tym się właśnie myślałem, że linia dla samotników poprawiła by obłożenie kanap, bo często jeżdżą po 4 osoby na nich (a i po 3 widywałem). Ale faktycznie zderzenie tego pomysłu z polską rzeczywistością mogło być ciężkie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Zibi28 napisał:

Można łatwo wyliczyć jakie są przepływy pieniężne.

W Białce jak ludzi było full tak jest. Za to na Rusińskim jest ich wyraźnie mniej. Oczywiście to jest moja subiektywna ocena.  Wydaje się, że ilość narciarzy jest wartością stałą. Więc jak pojechali do Szczyrku, to gdzieś ich musi być wyraźnie mniej. Ale to jest akurat dla nas dobra informacja. Konkurencja wymusi dla nas same dobre rzeczy.

Nie do końca tak jest. Część ludzi działa na zasadzie odruchów Pawłowa. Jest śnieg: jadę na narty. Nie ma śniegu: jadę do ... Egiptu. Kiedyś myślałem, że to dwa różne światy i dwie różne kategorie społeczne. Myliłem się, cześć ludzi stosuje takie zamienniki. To po pierwsze.

A po drugie, jak koniunktura rusza i ludzie mają więcej pieniędzy, od razu zdecydowanie przybywa narciarzy. Ludzi na stokach jest w tym sezonie zdecydowanie więcej, niż 2-3 lata temu, jest to zauważalne. I z roku na rok przybywa. Widać też po ilości ... słabszych narciarzy, takich, którzy się uczą (w końcu kiedyś trzeba zacząć). Jest moda na narty i góry w ogóle (latem tłok na szlakach). Już kiedyś tak było. Potem kryzys gospodarczy, jakieś Lehman Brothers i Amber Goldy i na stokach zostają ... sami zapaleńcy. 6-8 lat temu na stokach (i to nie tylko w PL, w AT i IT tak samo) nie było żadnych kolejek, poza Białką, rzecz jasna, ale to był przykład kliniczny.

Narty kosztują, i to niemało. Karnety, dojazd, wyżywienie, dla osób z daleka też noclegi. Ja "uratowałem" budżet sezonówką, nie mam też daleko, koszt paliwa to jakieś 30-40 zł. Ale normalnie dzień jazdy (najtaniej: wieczór) samemu to min. 100-150 zł. Dla trzyosobowej rodziny - min. 300-500 zł, a raczej więcej, bo trzeba coś zjeść, itd.

  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś  pomiędzy  Kopą a  Halą Skrzyczeńska  wspaniała pogoda ,warunki śniegowe wyśmienite jedynie co mnie  zniesmaczniło to

ilość  ludzi w kolejce do kanapy w okolicach  10:00   ( 15 minut stania ,potem kilka razy po  12 minut )

20190122-105506.jpg

20190122-105509.jpg

 

Jak na dzionek tygodnia liczyłem że będzie mniej ceprów.

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Bemek napisał:

Jak na dzionek tygodnia liczyłem że będzie mniej ceprów.

To nie możliwe! Jakie 15 minut? Na Hali?
Jak mawia @przemo_narciarz:

22 godziny temu, przemo_narciarz napisał:

na szczyrk trzeba miec taktykę. 

22 godziny temu, przemo_narciarz napisał:

o 12 na browar i postoisz max pare min

:D;) 

  • Haha 1
  • Downvote 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja cię pitolę ludzie jak to się tutaj czyta to aż powoli zbiera na wymioty. Kłucita się o miejsca parkingowe i stanie w kolejce w miejscu, które już po tym względem jest stracone. Dalszy rozwój tylko pogłębi tą sprawę. Takie koszty miejscówki chyba od zawsze najlepszej w PL. To tak jak by wymagać miejsc parkingowych i luzu pod Morskim Okiem. Nie da się i już. Komu nie pasuje to niech dywersyfikuje się narciarsko na innych stacjach. A tu widzę, że niektórzy chyba w Szczyrku siedzą non stop... 

  • Like 6
  • Thanks 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Author napisał:

Kłucita się o miejsca parkingowe i stanie w kolejce w miejscu

Tu nie chodzi o kłótnie....
Po prostu chyba każdy chciałby się uczciwie dowiedzieć jakie są kolejki do wyciągów, jakie są warunki,
Jakie są ew. problemy z parkingiem, dojazdem, po to żeby chociażby najlepiej z punktu widzenia własnych priorytetów wybrać dzień kiedy tam pojechać (lub kiedy omijać szerokim łukiem).
Jeżeli mamy tkwić tutaj w fikcji i przysyłać tylko zdjęcia krajobrazów z opisem ala "świetnie pojeździłem" to to naprawdę nie ma ŻADNEJ wartości i to forum nie ma sensu i lepiej obserwować te "znienawidzone" przez niektórych kamerki.

Żeby na tym forum było lepiej, lepiej wszystkim! wystarczy spełnić jeden jedyny warunek.
Nazywa się on:
PRAWDA! Jeśli coś piszę, to zgodnie z prawdą, inaczej lepiej milczeć.
 

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@shuger ja rozumie Twoje stanowisko ale przecież nie bądzmy naiwni. Ja mam kłopot z Beskidem Śląskim bo co się chce wybrać na rower w tygodniu to trafiam na tłumy przy pięknej pogodzie. Gdzie jak by uderzyć na sąsiednią Rysiankę, Pilsko czy pobliski Beskid Mały to ludzi tyle co nic. A tu od Skrzycznego po Malinowską tłumy bo jest kolejka i ogrom ludzi co mają z godzinę jazdy albo i mniej. Tak już musi być. W tym roku pewnej słonecznej jesiennej niedzieli gdyby nie policja to nie dało by się skręcić wracając z Zawoi w Białce na na Maków. Pomyślcie co by było zimą jak by zrealizowali plany na Mosornym i pobliskiej Śmietanowej. Też jedna wąska droga w dolinie z jeszcze cięższą do sforsowania przeł Krowiarki. Tak na logikę zatem najlepiej pośmigać na nartach poza feriami w tygodniu jak ktoś nie lubi tłumów. I jak już zostało wspomniane bo to widać latem jest "popyt" na góry. Jednak się wzbogaciliśmy i pomimo, że narty nie są tanie to klientów przybywa. 

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, shuger napisał:

 

PRAWDA! Jeśli coś piszę, to zgodnie z prawdą, inaczej lepiej milczeć.
 

Czyli ty nie powinieneś nic mówić, bo cie tam nie było, czyli prawdy nie znasz. 

Ja zawsze opisuje fakty. O tym ze parkingu nie było pisałem, o tym ze kolejka była pisałem, o tym ze warun mega pisałem, o tym ze najlepszy dzień w szczyrku tez pisałem. Więc szugeruje też pisz prawdę, jak jej nie znasz to nic nie pisz.

Nie można pisać publicznie pewnych rzeczy, ponieważ za dużo osób to czyta i jak tak dalej pójdzie do szczyrku bedzie trzeba jechać godzinę szybciej zeby nie stać w korku, albo na ósmym parkingu.

Jezeli ktoś woli stac w kolejce 15min zamiast 7, proszę niech stoi. Niektórzy na narty przyjeżdżają towarzysko wiec wracają spelnieni. Nie nie napisze publicznie którędy szybciej, kto ogarniety szybko zakuma.

W Szczyrku zawsze bedzie dużo ludzi, jak komus się nie podoba jest tyle innych stacji. 

Ja na weekend jadę na chopok a juz myślę jak bedzie w tygodniu w szczyrku i który dzień wybrać... tak jest źle.

 

  • Like 1
  • Thanks 3
  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Author napisał:

Ja cię pitolę ludzie jak to się tutaj czyta to aż powoli zbiera na wymioty. Kłucita się o miejsca parkingowe i stanie w kolejce w miejscu, które już po tym względem jest stracone. Dalszy rozwój tylko pogłębi tą sprawę. Takie koszty miejscówki chyba od zawsze najlepszej w PL. To tak jak by wymagać miejsc parkingowych i luzu pod Morskim Okiem. Nie da się i już. Komu nie pasuje to niech dywersyfikuje się narciarsko na innych stacjach. A tu widzę, że niektórzy chyba w Szczyrku siedzą non stop... 

 

Siedzą non stop na kamerkach. Do Szczyrku z fotela mają daleko. Najgorsze jest to że wypowiadają się na temat kolejek i warunków. Ba doszło do tego że gość na podstawie kamerki napisał że trasy są zwezone. To był hit bo jeździło się całą szerokością ale hejtował ile wlezie😀 Swoją drogą za uporczywe wrzucanie screenów i komentowanie na ich podstawie warunków powinien być ban.

  • Like 4
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...