Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

Parę słów podsumowania 3 dni w SMR.

Do przygotowania tras nie bardzo jest się do czego do czepić...jednak we wtorek pod lancami pozostawione były bardzo niebezpieczne pułapki lodowe,dla mnie rzecz karygodna. W-g mnie najlepiej "zrobione" były Golgota i Sportowa naprawdę bardzo dobrze i to się chwali.

Co do kolejek wtorek znośnie po 13 robiło się nawet dobrze po 3-4 min.

Środa też najdłużej stałem chyba 8 min po 13 2-3min,oprócz wyjazdu na Kopę,co robiłem podejście ta kolejka przybierała jakieś nie określone rozmiary i mówiłem sobie może za chwilę będzie lepiej, ale nie było.

Dzisiaj Kopa stoi , wiedziałem że dobrze nie będzie ,no ale nic jeździmy i ......narciarstwo z kończyło się około 10.30, a rozpoczął się "nartodedon"

Moje prywatne subiektywne wnioski.

Jeżeli nie powstanie jakieś w miarę "pewne" krzesło czy z Czyrnej ,lub na Julianach to w moim przypadku dokupowanie do sezonówki Szczyrku mija się z celem.

Ślizganie się w pierwszej części sezonu po niebieskich trasach jest dobre na chwilę ,potem robi się mało atrakcyjne.

SMR zaczął przygotowywać trudniejsze trasy nie w miarę możliwości śniegowych ,lecz jak sądzę po sporym udziale fali krytyki na różnych portalach.

Do dziś nie przygotowali Bieńkuli zrobią ją na zawody i zobaczymy co potem....

Bardzo fajnie poszerzyli 10,3.7 i zrobili jej bardzo przyjemną dolną część,na + na pewno 1 i przepiękna 2-no ale cóż ten talerzyk to jakieś niepoważne delikatnie mówiąc nieporozumienie do tak szerokiej trasy powinni ,nie sknerzyć się i postawić przynajmniej wyprzęgany, bo tego prędkość jest usypiająca.

I na koniec Kopa hmm... marketingowy strzał w 10 jak chodzi wyciąg ,narciarsko porażka.

Dodrze że powstała ta trasa-łącznik ,bo wiąże dużo na prawe dużo bez obrazy ślizgaczy i z góry przepraszam jeśli kogoś to dotknęło.

I jeszcze co mi po długich, szerokich ,zróżnicowanych trasach jak zjadę nimi 2 może 3 razy na godzinę w tygodniu -weekendy omijam.

A jeszcze o jednym bardzo ważnym by zapomniał 1 wspólny karnet to duży+.

 

Ciekawi mnie czy po tym co napisałem to będę fanatykiem czy kanalią.

 

 

  • Like 1
  • Thanks 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, toppaner napisał:

Wyciągasz słowa z kontekstu -b. brzydko.

shuger zawsze szuka najgorszego taka jego rola.

 

Subiektywna opinia po wizycie w ośrodku, i takie sie tu liczą:) Wydaje mi się że dla opini o sezonowkach kluczowy bedzie marzec.Jak posmigamy tak jak rok temu to zmienisz zdanie:) W zeszym roku rogal pojechał z Tobą na parking😁

Ja w tym roku mam karnet na 25 dni we wszystkich ośrodkach tmr. I narazie jestem bardzo zadowolony. Jutro chopok wiec zobaczymy jak będzie. Półki co myślę o sezonowce do Szczyrku zamiast chopoka.... choć to temat otwarty. Ja po prostu trafiłem 100% fajnych dni.

W środę lub czwartek szczyrk wiec wypowiem sie na bieżąco.

Edytowane przez przemo_narciarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, toppaner napisał:

Do dziś nie przygotowali Bieńkuli zrobią ją na zawody i zobaczymy co potem....

[...]

I na koniec Kopa hmm... marketingowy strzał w 10 jak chodzi wyciąg ,narciarsko porażka.

Dodrze że powstała ta trasa-łącznik ,bo wiąże dużo na prawe dużo bez obrazy ślizgaczy i z góry przepraszam jeśli kogoś to dotknęło.

[...]

Ciekawi mnie czy po tym co napisałem to będę fanatykiem czy kanalią.

Bieńkula była już przez kilka dni otwarta w tym roku. Później zamknęli, pewnie po to, by oszczędzić na zawody.

Cóż, jeśli nie podoba Ci się super nowa, miliony kosztująca i przemyślana przez SMR, bo w końcu to oni się znają a ja nie, trasa 3b dla "ślizgaczy", na którą ludzie walą, bo nie ma innej całej łatwej niebieskiej trasy, poza 2, która jest obsługiwana przez kiepsko zlokalizowany i wolny talerzyk, to chyba zaliczasz się do kanalii. Witam w klubie :)

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, przemo_narciarz napisał:

shuger zawsze szuka najgorszego taka jego rola.

 

Subiektywna opinia po wizycie w ośrodku, i takie sie tu liczą:) Wydaje mi się że dla opini o sezonowkach kluczowy bedzie marzec.Jak posmigamy tak jak rok temu to zmienisz zdanie:) W zeszym roku rogal pojechał z Tobą na parking😁

Ja w tym roku mam karnet na 25 dni we wszystkich ośrodkach tmr. I narazie jestem bardzo zadowolony. Jutro chopok wiec zobaczymy jak będzie. Półki co myślę o sezonowce do Szczyrku zamiast chopoka.... choć to temat otwarty. Ja po prostu trafiłem 100% fajnych dni.

W środę lub czwartek szczyrk wiec wypowiem sie na bieżąco.

Ja  na pewno Chopok, w tym sezonie nie stałem dłużej jak 5 min ,a najczęściej na bieżąco.

Po pierwsze w SMR zrezygnowali z singli,gdyż ustawiały się tam całe rodzinki a potem kombinowały jak wejść na krzesło i w rezultacie wychodziło jeszcze dłużej a wystarczyło poprowadzić single do samych krzeseł, tylko musi się chcieć szefostwu i obsłudze a z tym to jest różnie.

Po drugie krzesła chodzą z prędkością 3,5m/s a na Chopku prawie pięć,jesteś to sprawdź,co obniża ich przepustowość z 2200 na ok 1600 os na/godz. to jest o ok 30%.

A dzieje się tak bo przyoszczędzili na taśmach a turyści nie umieją wsiadać na kanapę i z tego powodu musieli obniżyć prędkość.

W-g mnie znacząco poprawiła by sytuację kanapa i pełne naśnieżanie Julianów,jednak wydaje mi się że SMR-owi to nie specjalnie pasuje ,bo koszty ,bo nie ma tam dużych parkingów a trzeba by myśleć już o drugim zbiorniku na wodę.

Ja Szczyrk do sezonówki potraktowałem jako dodatek ,możliwość jazdy w tedy gdy nie będę miął czasu jechać na Chopka ,na chwilę obecną będę się bardzo zastanawiał  na przyszły sezon,  raczej wybiorę grupony do Wisły.

Nie potrafię im wybaczyć że jeszcze w tych warunkach nie puścili Bieńkuli(a jak już ruszy na zawody to zobaczymy na jak długo),nie uruchomili orczyka z Czyrnej,przecież  w pradawnych czasach spadnięcie liny to nie było nic nadzwyczajnego- na drugi dzień orczyk już chodził-ponoć nie mają odbioru technicznego(pociągnąłem za język pracownika)-pytanie czy go chcą?

Odpowiem raczej nie bo trzeba by było płacić cztery dniówki dodatkowo ,2 ludzi na dole ,1 u góry i jeden na zmianę,więc to co się stało jest im na rękę.

Ta" ekonomia" w-g SMR czytaj zwykła pazerność(Panie shuger-daruj sobie) zaczyna mi coraz bardziej przeszkadzać.

Mam jedno marzenie by to wszystko co napisałem w przyszłym a może jeszcze w tym sezonie okazało się bezpodstawną ,bezproduktywną moją paplaniną.

Jednak rzeczą .która najbardziej mnie przeraża to opinię wczasowiczów w gondoli , na krzesłach ,pytanych o wrażenia                          są jak najbardziej pozytywne,no a kolejki no trudno są ludzie są kolejki tak musi być,nie widzą w tym nic nadzwyczajnego.

To nie jest narciarstwo dla mnie a tzw.jak by to nazwać "zaradność kolejkowa"jest naprawdę bardzo blisko od zwykłego chamstwa , a o przekroczenie tej granicy nie jest naprawdę trudno.

  • Like 3
  • Thanks 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może i ja podzielę się subiektywną opinią :)
Dziś w końcu pierwszy raz w tym sezonie wybrałem się do SMR na jazdę dzienną.
Jak ktoś wyżej pisał - na Szczyrk trzeba mieć taktykę 😛 Z taką domeną wyruszam, dziś tak wyszło, że samemu.
Start godz 7:00, pod gondolą jestem o 8:15, dobry czas, (mam 80km) żadnych korków - pierwszy pozytyw.
Wyjeżdżam na Halę skrzyczeńską, myślę, ok, przejadę się zobaczyć na tą zbójnicką kopę póki nie ma kolejki. Po drodze już stwierdziłem, że nie mam ochoty zjeżdżać tą "trasą". Ogólnie w górach mgła i mrozik ok. - 12 stopni.


Wyjechałem, myślę to lecę od razu na COS z zamiarem pośmigania na czarnej. Transfer: przyjemnie, bez podchodzenia, fajna rozgrzewka, przez Ondraszek do Jaworzyny.
No to ruszamy na FIS, na górze spora mgła utrudnia jazdę, ale trasa pusta. Zjechałem sobie 2 razy na sam dół, bo ostatnio miałem okazję jak miałem jakieś 12 lat. Potem jeszcze jeden zjazd, do orczyka, i decyzja powrotu na SON. Przygotowanie trasy oceniam na 4-, ale do tego wniosku doszedłem dopiero, gdy wróciłem do SMR i zobaczyłem różnicę. Źle nie było, ale tak jakoś... tu za twardo, tam za miękko, jak to się mówi dupy nie urywa. Tym bardziej, że tam od rana było pusto. Ale sama trasa jest świetna i ją kocham. O oznakowaniu na COS ktoś już pisał + ta mgła, jak ktoś nie zna góry to może mieć problemy. :P
Na FIS:

51053537_369525107206827_2120746750732926976_n.thumb.jpg.d5d0e9897cbded4d040cb922e44cbcfd.jpg


Żmudne podejście do trasy 3a, kawałek jazdy, i znów "łyżwą", nie podobało mi się to. Trochę się zmachałem, nie powiem. O ile na Duże jest w porządku, to z powrotem kiepsko.
No, ale nie narzekam, lecę na Juliany. Uważam, (chyba nie tylko ja) że to najlepsza część ośrodka. Zaliczam kilka razy Golgotę - SUPER, przed ścianką chwila postoju i gdy trasa robi sie pusta to ogień! :)  Dało się tam dzisiaj poszaleć.
Trasy 9, 9a też bardzo na plus, prawie nikt tam nie jeździ.

Dwie osoby na golgocie:

Golgota.thumb.jpg.4823dacd186f7053bdc3b63ca8310462.jpg

Była już godzina 11, a na Solisku nadal bez kolejek! Szok! Czekania było tak na minutę, dwie, rewelacja. 50639452_533633910470260_7064953535263145984_n.thumb.jpg.da6a5711e759d8e88627e1923132d8ce.jpg

No to zaliczam trasy 4 i 7 i zawijam się do knajpy przy trasie 1. Krupniok lub jak ktoś woli kaszanka - bez szału, no ale kosztuje 10zł, więc wybaczam. Siedzę jakiś czas z zamiarem przeczekania kolejek, ale jako że ich nie ma, to ruszam po zaledwie 20 min odpoczynku.
Kawałek dalej wypadek:
Wypadek.thumb.jpg.4c11f64c59f773c919adfac608cda9e1.jpg


Kilka rundek na sportowej, dodam, a jakże, prawie pustej, oczekiwanie do gondoli - jakoś minuta. Znów Solisko, no i w końcu zebrało się trochę ludzi, to czekałem max 9 minut (ale wtedy kanapa zatrzymała się 3 razy podczas mojego oczekiwania na wjazd). Była godzina 13, zastanawiałem się czy taktycznie się nie zwinąć by nie stać w korku, ale uświadomiłem sobie, że zawody na Bieńkuli zakończone, więc zerknę. Trasa "zamknięta", ale jej stan lepszy niż FIS rano. Powiem krótko: fenomenalna decyzja 🤩🤩🤩

Od 13 do 15 zjechałem nią 6 razy, najczęściej jadąc zupełnie sam. Więcej nie dałem rady, a jeździłbym nawet do 16, kosztem stania w korku. Zawijam się 15:15 i kolejne miłe zaskoczenie - przejeżdżam Szczyrk, Buczkowice itd praktycznie się nie zatrzymując. Trasa powrotna zajęła mi mniej niż "tam" 🤣

 

Podsumowując, mega udany wypad, naprawdę nie spodziewałem się, że się tak wyjeżdżę. Troszeczkę rekreacyjnie, trochę szaleństwa. Jedynie brakowało słoneczka. Widać dobrze trafiłem, bo często na wyciągach inni ludzie byli zdziwieni lub wręcz w szoku, że tak mało ludzi.Także tego, mogę tylko podziękować wszystkim, których tam dziś nie było : D
Najlepsze trasy (na SON): 7, 11, 1 i oczywiście 5. Nie rozumiem takiego obłożenia 4rki, wielu początkujących, a ta ostatnia ścianka to do niebieskiej trasy za bardzo nie pasuje i efekt taki, że tłok i muldy, zresztą jak zawsze. Nie jeździłem 3 (przesyt po jazdach wieczornych), 6 (była otwarta) i 10.

Jakość zdjęć średnia bo kamerkę mam uszkodzoną a telefon mam... bez komentarza ;)
 

51186480_2057591017668429_735101236306509824_n.thumb.jpg.373995b955c1e61023e3c65d10b492c5.jpg

Największa kolejka, około godziny 13

59306563_Najwiekszakolejkaokgodz13.thumb.jpg.7b17eefe651e9f17a743bf4b073c7100.jpg
FIS.thumb.jpg.1425a5fa52bc3bc44db2afdbf7fdad5b.jpg

  • Like 10
  • Thanks 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, gruchauho said:

Nie rozumiem takiego obłożenia 4rki, wielu początkujących, a ta ostatnia ścianka to do niebieskiej trasy za bardzo nie pasuje i efekt taki, że tłok i muldy, zresztą jak zawsze.
 

 

Bo ta  4rka  to  magia kiedyś była czerwono i nagle pstryk i zrobili  niebieską :)   ostatnie 300m  to  masakra dla początkujących którzy myślą że jadą niebieską trasą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, DMM napisał:

szok - dziś prawie zero kolejek co się stało? obyło się bez cwaniactwa kolejkowego ----> 🤩

Nie wiem od czego to zależy gdybym nie czytał relacji gruchuho nie bardzo bym wierzył,ktoś może mi wyjaśnić od czego to zależy?

Wczoraj nartogedon a dzisiaj po narciarsku nie łapie w czym rzecz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewno 

1 minutę temu, toppaner napisał:

Nie wiem od czego to zależy gdybym nie czytał relacji gruchuho nie bardzo bym wierzył,ktoś może mi wyjaśnić od czego to zależy?

Wczoraj nartogedon a dzisiaj po narciarsku nie łapie w czym rzecz?

Bo ludzie myślą podobnie, a myśleli, że jak wczoraj był nartogedon to dzisiaj przy piątku tym bardziej i zrezygnowali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...