Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, christof napisał:

Odpuścisz sobie sezonówke bo nie chodzi 1 orczyk? a gdyby chodził to byś kupił ? i mówimy o miejscu gdzie jest aktualnie kilkanaście wyciągów na tej sezonówce?  :)

 

A stałeś w tych kolejkach po 10.30? Jazda przez 2 godz.to trochę mało. Ja zawsze wybiorę orczyk jak mogę wybrać po między kolejką a jazdą.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, gruchauho napisał:

Hej, jak z jazdą wieczorną w ostatnich dniach? Chcę się jutro wybrać. Ile sie stoi w kolejce w dobie "mazowieckich ferii" ? 😀 

Byłem dzisiaj, jak na wieczorne jazdy ludzi sporo ale kolejka idzie dość sprawnie, przy czym maksymalna ilość zjazdów spadła z 14 do 9 w czasie 3h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

9 minut temu, toppaner napisał:

A stałeś w tych kolejkach po 10.30? Jazda przez 2 godz.to trochę mało. Ja zawsze wybiorę orczyk jak mogę wybrać po między kolejką a jazdą.

No stałem ze 2 razy i co z tego? Mam zrezygnować z karnetu na cały sezon na Bieńkule i FISa (między innymi) Bo mi orczyk zamknęli ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, maverick napisał:

A czy ktoś może podsumować jak jest z kolejkami do wyciagów ?

I gdzie ewentualnie jest sens wybrać się na jeden dzień z Katowic jutro?

Jak chcesz pojeździć to jednodniowe lepiej unikać teraz Szczyrku, w marę płynnie pod kolejami będzie na Palenicy, Soszowie, Czantorii, Stożku, na Świoniorce tez pojeździsz, trasy całkiem fajne a ceny bardzo przystępne, bonusem jest bardzo dobra restauracja przy ośrodku na dole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, christof napisał:

 

No stałem ze 2 razy i co z tego? Mam zrezygnować z karnetu na cały sezon na Bieńkule i FISa (między innymi) Bo mi orczyk zamknęli ? 

To masz szczęście bo ja niestety za każdym razem.

A tak z innej beczki Słowacy mają Szczyrk 3-4 lata a ile razy Bieńkula była zrobiona?

I 2 pytanie jest zrobiona bo jest teraz dobra zima, tylko dla tego-chyba włożyłem kij w mrowisko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bieńkula  jest dla prawdziwych pasjonatów o zakusach wyczynowych  tych może jest  kilka procent niestety.

Dla TMR liczy  druga grupa  odwiedzających  stoki   +/- 80%   

Ci ludzie potrzebują dobrych szerokich niebieskich tras , to właśnie ta grupa jest głównym źródłem dochodu dla TMR.

Za taką idealną dla tego targetu trasę mogę uznać  Małe Skrzyczne - Hala Skrzyczeńska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbudowali nowy talerzyk pod gondolą żeby podwozić ludzi do orczyków przy silnym wietrze. Dzisiaj jest silny wiatr, gondola nie chodzi, a orczyki i tak nie chodzą (odbiory... ale są plotki że TMR nie chce startować orczyka). Więc po co ten talerzyk w ogóle budowali?

Nie wygląda to tak, jakby TMR nie chciał obsługiwać orczyków. A jeśli planują kanapę z Czyrnej, to już w ogóle nie wiadomo po co talerzyk powstał.

Edytowane przez SPGöral
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Bemek napisał:

Bieńkula  jest dla prawdziwych pasjonatów o zakusach wyczynowych  tych może jest  kilka procent niestety.

Dla TMR liczy  druga grupa  odwiedzających  stoki   +/- 80%   

Ci ludzie potrzebują dobrych szerokich niebieskich tras , to właśnie ta grupa jest głównym źródłem dochodu dla TMR.

Za taką idealną dla tego targetu trasę mogę uznać  Małe Skrzyczne - Hala Skrzyczeńska.

teoretycznie tak, po wczorajszej jeździe wieczornej na SMR, bardzo spodobała mi sie wyczynowa jazda po odsypach na niebieskiej trójce :), to dopiero trzeba jeździć wyczynowo po takiej trasie, byłem bardzo miło zaskoczony, że moge sobie tak poskakać i poszaleć po, jakby nie było, niebieskiej trasie, a czarna Bieńkula równa jak stół bez muld i odsypów ..., nuda Panie, co tam jest takiego ekstremalnego, w takich ośrodkach jak TMR, zazwyxzaj najbardziej wymagające pod koniec dnia sa trasy ... niebieskie, bo tak zorane, że początkujący narciarz nie jest w stanie sie na nich utrzymać bez upadku, co zresztą widać po ilości leżący i wijących się na niebieskich trasach, czarne trasy odstraszają już samym kolorem i zazwyczaj są w idealnym stanie, choć kategorycznie odradzam korzystanie z tej trasy początkującym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, SPGöral napisał:

Zbudowali nowy talerzyk pod gondolą żeby podwozić ludzi do orczyków przy silnym wietrze. Dzisiaj jest silny wiatr, gondola nie chodzi, a orczyki i tak nie chodzą. Więc po co ten talerzyk w ogóle budowali?

Nie wygląda to tak, jakby TMR nie chciał obsługiwać orczyków. A jeśli planują kanapę z Czyrnej, to już w ogóle nie wiadomo po co talerzyk powstał.

Orczyk wymaga zaangażówania obsługi, znacznie łatwiej jest siedzieć w cieplutkiej kanciapie, niż na mrozie podawać orczyk, zatrzymywać go i uważać na tych, którzy na tym nie potrafia jeździć :), takie czasy, że jak na obsługe brak apki, to juz nie da się tego obsłużyć ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, SPGöral napisał:

Nie wygląda to tak, jakby TMR nie chciał obsługiwać orczyków. A jeśli planują kanapę z Czyrnej, to już w ogóle nie wiadomo po co talerzyk powstał.

Nie powstał. To jest orczyk, który był tam od zarania dziejów. Po prostu nie został zlikwidowany jak pozostałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe info, może się komuś przyda. Jazdy wieczornej dzisiaj nie będzie.
PS. Wieje silny wiatr, stoi gondola, kanapa na kopę, orczyk na małe skrzyczne i oczywiście wspomniane orczyki z czyrnej. Jutro kontynuacja tej pogody i do tego temperatura jakieś +8 stopni w dolinach.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Sariensis napisał:

Byłem dzisiaj, jak na wieczorne jazdy ludzi sporo ale kolejka idzie dość sprawnie, przy czym maksymalna ilość zjazdów spadła z 14 do 9 w czasie 3h.

Ja byłem zachwycony wieczorna jazdą. Byłem w niedzielę i praktycznie pustki. Można by było wjechać na nartach od razu do gondoli bo kolejek brak.  Ostatnie 2 zjazdy to aż mnie ta nocna pustka na trasie przytłaczała 🤣. Nie jestem jakiś wytrawnym narciarzem a udało się zjechać naście razy- myślę że około 15.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Stusi napisał:

Ja byłem zachwycony wieczorna jazdą. Byłem w niedzielę i praktycznie pustki. Można by było wjechać na nartach od razu do gondoli bo kolejek brak.  Ostatnie 2 zjazdy to aż mnie ta nocna pustka na trasie przytłaczała 🤣. Nie jestem jakiś wytrawnym narciarzem a udało się zjechać naście razy- myślę że około 15.

Tak, przy pustkach daje sie zjechać do 16 razy nawet, na luzie wychodzi 14, ale teraz mamy najazd w SMR ;) i da sie max 9 razy, nie ma innej opcji, metoda "warszawska" typu pchamy się i nie przepraszamy nie zadziała, bo mamy akurat przedstawicieli tejże pod gondola w dość dużej liczbie, więc poradzą sobie, nota bene muszę uczciwie powiedzieć, że kultura pod gondolą była wysoka, nie potwierdzam negatywnych opninii o warszawiakach w SMR, to raczej nasi śląscy cwaniacy w odosobnionych przypadkach starli sie wciskać przed dzieci w kolejce, jeśli to jest metoda leśnych dziadków na szybkie pokonywanie kolejek w SMR, to muszę powiedzieć, że to metoda żałosna i nie przystoi "Panom" w wieku 50-60 lat, wtyd, poza takimi incydentalnymi zachowaniami, które zaobserwowałem, było bardzo fajnie, włączonych silników na parkingu, po nartowaniu nie stwierdziłem, nikt nie produkował pod gondolą smogu wczoraj.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś nie czytał wywiadu z Prezesem TMR w Wyborczej: http://katowice.wyborcza.pl/katowice/7,35063,24407333,dzieki-200-mln-zl-w-szczyrku-poszusujemy-na-europejskim-poziomie.html?fbclid=IwAR3y0rQT50mtRKwFxnXrwA5XixjV-Uw38IBTu2ugM8-k0zVaFmJtMG-LQIc

to tutaj subiektywny wybór najważniejszych kwestii:

- tj. nowych inwestycji - z ciekawostek mowa teraz jest o tym, że krzesło z Czyrnej na Halę Skrzyczeńska powstanie, ale dopiero wraz z powstaniem nowej trasy;

- zapowiedź wprowadzenia "elastycznych" cen w Szczyrkowskim już od przyszłego sezonu.

 

Tutaj odpowiednie kawałki tego wywiadu:

Czy w Szczyrku planujecie kolejne inwestycje? Powstaną następne kolejki linowe?

– Z inwestycjami jest tak, że są realizowane, gdy jest na nie popyt. W Szczyrku po dwóch latach przygotowaliśmy – nazwijmy to – podstawowy produkt. Na pewno będziemy musieli ulepszyć bazę gastronomiczną, bo obecna jest raczej tymczasowa. Nad tym teraz mocno pracujemy. Mamy też projekty dalszej rozbudowy ośrodka. Np. myślimy o budowie kolejki linowej z Czyrnej na Halę Skrzyczeńską. Ale gdyby teraz powstała, doszłoby do jeszcze większego zagęszczenia narciarzy na stokach. Dlatego doszliśmy do wniosku, że najpierw potrzebna jest jeszcze jedna trasa narciarska w tym rejonie i będziemy się starali zdobyć pozwolenie na jej wytyczenie. Wspólnie z władzami miasta mamy też do zrobienia wiele, aby ludzie przyjeżdżali na dłuższe pobyty. Bo jeśli głównie przyjeżdżają samochodami na jeden dzień, to robi się problem. Wystarczy trochę śniegu i mamy to, co stało się na początku stycznia, czyli zablokowany ruch. Droga dojazdowa jest wąska, domów wzdłuż niej nikt nie zburzy, dlatego musimy mieć więcej klientów, którzy przyjeżdżają na wiele dni. Coś udało się już zrobić, to np. bezpłatne skibusy. Mam nadzieję, że parking, który miasto wybuduje przy wjeździe do Szczyrku, też poprawi sytuację.

<Ciach>

Druga rzecz to elastyczne ceny, na których teraz się skupiamy. Chodzi o coś podobnego, jak sprzedaż miejsc w hotelach czy biletów na samoloty. Na Słowacji wprowadziliśmy to od tego sezonu i już widzimy, jak duże możliwości dają takie rozwiązania. Spójrzmy na ośrodki alpejskie. W szczytach sezonu czy w weekendy mają bardzo dużo gości, ale potem jest ich już znacznie mniej, czyli w tym momencie ośrodek nie jest optymalnie wykorzystany. Gdyby w elastyczny sposób w takich okresach oferowali za pośrednictwem internetu niższe ceny, mogliby przyciągnąć ludzi, których nie stać na jeżdżenie w najbardziej popularnych okresach. W tym jest bardzo duży potencjał. Już w przyszłym roku wprowadzimy coś podobnego w Szczyrku. Dzięki temu jeszcze więcej ludzi będzie mogło tam jeździć na nartach. I to jest to, co nas najbardziej fascynuje w tym biznesie. Bo jest interesujące, że jeszcze nikt nie wpadł na ten pomysł.

(...)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Cosworth240 napisał:

jeszcze nikt nie wpadł na ten pomysł.

jak to nie w Szczyrku już były bramki komercyjne a w Tatralandii to do nabardziej obleganych atrakcji dopłaca się 3 euro i można jechać bez kolejki.

Zróbcie w ferie, soboty i niedziele karnety po 200PLN to zapewne zrobi się luźniej

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, fredek321 napisał:

Obyś w złą godzinę nie wypowiedział. Ceny elastyczne to podwyżka w sezonie, a nie obniżka poza sezonem (wbrew sugestiom Prezesa)

Na Chopok poza sezonem - przed Świętami - w cenie elastycznej można było kupić karnet za 9 EUR, więc taniej niż zwykle. Jednak mam wrażenie, że przez większą część czasu jednak jest drożej niż taniej.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Cosworth240 napisał:

że przez większą część czasu jednak jest drożej niż taniej.

ostatecznie jest to spółka akcyjna a nie towarzystwo dobroczynne, uważam że w tak dobrym ośrodku na dłuższą metę, ceny w granicach 50 euro na dzień będą realne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś około 8:20 wiatr głowy urywał na Skrzycznem (piszę o COS-ie). Dolne krzesło osłonięte zboczem i drzewami przed wiatrem chodziło normalnie, później bardzo wolno, na dole stała obsługa (poniżej Jaworzyny) i cały czas patrzyła na krzesła. Od 10:00 wyłączyli górną kanapę a dolne chodziło bardzo powoli. Dziś naprawdę wieje, a jutro ma być prawdziwy armagedon. Takie dni się zdarzają i będą zdarzać, niemniej jednak dla mnie na chwilę obecną nr 1 jest COS (który wykorzystał dar od nieba w postaci śniegu), ma opinię trudnego więc też mniej przypadkowych narciarzy. Czy można mieć pretensje do Słowaków o wiatr który wieje, zapewne nie. Można czepiać się braku planu awaryjnego na wypadek tego wiatru (a o nim wiemy od tygodnia), czy w tym czasie nie można było odebrać orczyków w Czyrnej ? 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jeeb napisał:

ostatecznie jest to spółka akcyjna a nie towarzystwo dobroczynne, uważam że w tak dobrym ośrodku na dłuższą metę, ceny w granicach 50 euro na dzień będą realne

Pan Igor Rataj obecnie jest w Szwajcarii i porównuje tam zastane warunki i ceny. Obawiam się, że jak się tam napatrzy na ceny skipassów, to 50 EUR nie pomoże 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal nie wiem z tego wywiadu, czy kanapa na Pośredniej została tylko pominięta w wywiadzie, czy wypadła z harmonogramu inwestycji. Jak dla mnie, obie wersje są w porządku - puste trasy 8, 9 i 10 mogą takie pozostać. Byłem jednak pewien, że ich znaczne poszerzenie i udostępnienie 9-tki przed tym sezonem, to przygotowanie pod inwestycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, koliber napisał:

Nadal nie wiem z tego wywiadu, czy kanapa na Pośredniej została tylko pominięta w wywiadzie, czy wypadła z harmonogramu inwestycji. Jak dla mnie, obie wersje są w porządku - puste trasy 8, 9 i 10 mogą takie pozostać. Byłem jednak pewien, że ich znaczne poszerzenie i udostępnienie 9-tki przed tym sezonem, to przygotowanie pod inwestycje.

Nie jestem pewien, ale tam chyba w ogóle planowali kanapę 8-osobową i rzeczywiście trochę dziwne, że w ogóle o niej nie wspominają. Z drugiej strony ptaszki ćwierkają, że TMR będzie dzierżawił COS, co może mieć wpływ na zmianę w kalendarzu inwestycji.

Edytowane przez Cosworth240
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, moruniek napisał:

Takie dni się zdarzają i będą zdarzać, niemniej jednak dla mnie na chwilę obecną nr 1 jest COS (który wykorzystał dar od nieba w postaci śniegu), ma opinię trudnego więc też mniej przypadkowych narciarzy. Czy można mieć pretensje do Słowaków o wiatr który wieje, zapewne nie. Można czepiać się braku planu awaryjnego na wypadek tego wiatru (a o nim wiemy od tygodnia), czy w tym czasie nie można było odebrać orczyków w Czyrnej ? 

Oni wiedzą, że wjeje i wiać będzie. Przecież na Wierchu Pośrednim postawili te dodatkowe ekrany przeciwwietrzne. Wydawało się, że kolej na Zbójnicką Kopę też jest osłonięta ale jak widać nie jest. Orczyk sobie może odpuścili ale mnie bardziej dziwi czemu C3 również, skoro miał być odpowiedzią na problemy z wiatrem (BTW, szkoda, że go nie puślili bardziej z lewej strony, toby mniejsze zagrożenie od drzew było). 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...