Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

23 minuty temu, ANDISKI napisał:

Katowice więc na górę Żar ...czas autem 60 min ..korków brak  ceny dokładnie niskie   2 godz normalny 40 zł.   4 godz  63 zł.....dzień 79.    Po 17 do 20.00 cena 35 zł.   Rodzinny 108 zł.   Wagoniki jeżdżą.szukaj mnie Andrzej..czerwona kurtka i żółte spodnie

Daj spokój najgorsza stacja w Polsce, bylem tam raz i po 5ciu zjazdach pojechałem na Racze.

 

  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fredek321 napisał:

Czyli SMR chyba posłuchał @mamad i nie przestraszył się kpin @shuger.

A na poważnie, przepływ w Żylicy, poniżej Szczyrku wzrósł z 0,6m3/s do 5,4m3/s. Czyli nieco upraszczając w dorzeczu topnieje prawie 20000 ton śniegu na godzinę.

 

Przechodziłem mostkiem nad i naprawdę wody przybyło, nurt wartki. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, fredek321 napisał:

Czyli SMR chyba posłuchał @mamad i nie przestraszył się kpin @shuger

A na poważnie, przepływ w Żylicy, poniżej Szczyrku wzrósł z 0,6m3/s do 5,4m3/s. Czyli nieco upraszczając w dorzeczu topnieje prawie 20000 ton śniegu na godzinę.

 

Jeżeli to prawda to słabo będzie. W środę sprawdzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, przemo_narciarz napisał:

Daj spokój najgorsza stacja w Polsce, bylem tam raz i po 5ciu zjazdach pojechałem na Racze.

 

Przemo ma rację. wszystkie stacje są fatalne. Najlepsza stacja to SzCyrk. Jedz tam. Wyciagi beda nie czynne ale za to poobserwujesz sobie jak śnieg się topi :D

Edytowane przez shuger
  • Downvote 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, shuger napisał:

Przemo ma rację. wszystkie stacje są fatalne. Najlepsza stacja to SzCyrk. Jedz tam. Wyciagi beda nie czynne ale za to poobserwujesz sobie jak śnieg się topi :D

Szczyrk tak. SMR nie. Szczyrk z wspólnym skipasie miażdży i nie ma co gadać na ten temat.

Gdzie indziej śnieg też sie topi inteligencie.

Apropoz gorszych stacji to raczej oczywiste skoro smr inwestuje 200mln. 

Ale są stacje z klimatem jak stożek. Warto je wspierać,bo mają mega klimat. 

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, przemo_narciarz napisał:

Daj spokój najgorsza stacja w Polsce, bylem tam raz i po 5ciu zjazdach pojechałem na Racze..

 PRZEMKU   KIM TY JESTEŚ chyba tylko złym pisarzem.

NA  górze ŻAR jezdzi klub LIVE . klub AS , klub BESKID. klub ZRYW  DIMBO  czy wiesz co to sa za kluby czy wiesz kim jest KATARZYNA SZAFRANSKA.

Podajesz tylo hasło zła góra, ja podaje argumenty o trenigu 5 klubów

ja Andrzej kocham każda górę , a najbardziej widoki z PILSKA oraz lekcje BIAŁY KRZYŻ .

miłego pisania o złym nartowaniu.masz chyba depresje sory za to zdanie.

 

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, przemo_narciarz napisał:

Daj spokój najgorsza stacja w Polsce, bylem tam raz i po 5ciu zjazdach pojechałem na Racze.

 

Nie rozumiem jak po 5 zjazdach można wypowiadać się o jakimkolwiek ośrodku ( i do tego pisać o tym na szerokim forum). Publicznie twierdzisz, że to najgorsza stacja w Polsce, a ja pytam Ciebie, to w ilu jeździłes? Z tego co pamiętam to nawet nie wiesz gdzie jest Zieleniec. Jak ktoś jeździł tylko w Szczyrku i na Pilsku to nie powinien się wypowiadać na temat innych ośrodków w kraju, bo po prostu brak podstaw do oceniania...

 

  • Like 4
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, marionen napisał:

Nie rozumiem jak po 5 zjazdach można wypowiadać się o jakimkolwiek ośrodku ( i do tego pisać o tym na szerokim forum). Publicznie twierdzisz, że to najgorsza stacja w Polsce, a ja pytam Ciebie, to w ilu jeździłes? Z tego co pamiętam to nawet nie wiesz gdzie jest Zieleniec. Jak ktoś jeździł tylko w Szczyrku i na Pilsku to nie powinien się wypowiadać na temat innych ośrodków w kraju, bo po prostu brak podstaw do oceniania...

 

Bo w tym wątku hejtujemy wszystko co nie jest Szczyrkiem oraz wszystkich, którzy nie napiszą, że Szczyrk jest najlepszy :)

  • Like 2
  • Thanks 2
  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ANDISKI napisał:

 

 

2 godziny temu, marionen napisał:

Nie rozumiem jak po 5 zjazdach można wypowiadać się o jakimkolwiek ośrodku ( i do tego pisać o tym na szerokim forum). Publicznie twierdzisz, że to najgorsza stacja w Polsce, a ja pytam Ciebie, to w ilu jeździłes? Z tego co pamiętam to nawet nie wiesz gdzie jest Zieleniec. Jak ktoś jeździł tylko w Szczyrku i na Pilsku to nie powinien się wypowiadać na temat innych ośrodków w kraju, bo po prostu brak podstaw do oceniania...

 

Ja napisałem to co myślę, tak więc wyluzujcie. Nawet alpejczycy mogą trenować na gorze Żar i co z tego. Fatalny wyciąg slaba plaska trasa na której trzeba sie kijkami opychać super, jak na kopie, pozniej troche zjazdu i jak śledzie do góry.

Marionen akurat w Polsce byłem w co najmniej kilkudziesięciu stacjach więc coś nie coś widziałem. Zapewne nie tyle co Ty, ale wystarczyło by wyrobić sobie zdanie- moje prywatne.

 

 

  • Like 1
  • Haha 1
  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Robur82 napisał:

Podejrzewam że to najlepszy dzień w sezonie dzis będzie 

Tak wygląda 70 cm  i 3/3 gwiazdki zdaniem #SMR na trasie zjazdowej... :S

2.jpg.7529a7d7b2fe97060614bf5db154e90d.jpg

 

1.jpg.b19588ed1442be702529f45eca251ebe.jpg

Takie dane wskazał system Leica Geosystem w Szczyrku którym chwalono się na początku sezonu?
To jest wiarygodność i uczciwe podejście do klienta?

No comments...

  • Thanks 2
  • Downvote 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, shuger napisał:

Tak wygląda 70 cm  i 3/3 gwiazdki zdaniem #SMR na trasie zjazdowej... :S

2.jpg.7529a7d7b2fe97060614bf5db154e90d.jpg

 

1.jpg.b19588ed1442be702529f45eca251ebe.jpg

Takie dane wskazał system Leica Geosystem w Szczyrku którym chwalono się na początku sezonu?
To jest wiarygodność i uczciwe podejście do klienta?

No comments...

Nie chcę ich bronić, ale to co pokazałeś można równie dobrze zakwalifikować do Golgoty a ta jest oficjalnie zamknięta. Za chwilę wstawię relację, dziś jeden z najlepszych dni w sezonie. Bardzo mało ludzi, halny zabrał zdecydowanie mniej śniegu niż sądziłem.  

  • Like 3
  • Thanks 2
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, moruniek napisał:

Nie chcę ich bronić, ale to co pokazałeś można równie dobrze zakwalifikować do Golgoty a ta jest oficjalnie zamknięta. Za chwilę wstawię relację, dziś jeden z najlepszych dni w sezonie. Bardzo mało ludzi, halny zabrał zdecydowanie mniej śniegu niż sądziłem.  

A da się nie korzystać z tego fragmentu? Czy jest to jedyna opcja żeby dotrzeć do krzesła na Pośredni?
@moruniek - Bądźmy poważni... Jeśli twierdzisz że ta trasa nadaje się do zamknięcia to jeszcze gorzej świadczy o wiarygodności SMR...
Pisanie że ta trasa ma 3/3 gwiazdki i 70 cm pokrywy to zwyczajne oszustwo.

  • Thanks 1
  • Downvote 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czemu tak minusują posty shugera. Gość ma racje. TMR nieuczciwie podchodzi do klienta, byle tylko przyjechał i karnet kupił bo potem to "co mi pan zrobisz".
Mogli dać info, że po wczorajszym halnym warunki się pogorszyły, ale nie. Lepiej zachwalać jak jest cudownie. Mało tego, widzę, że w komunikacie nakłamali. 

Wstawiam zrzut z ośrodka COS, zwróćcie uwagę na zapis w uwagach. Da sie?1.thumb.JPG.8673c8eb93997faa346bfbbae0e65e10.JPG

2.JPG

Edytowane przez adales
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Relacja z dnia dzisiejszego. Ludzi wywiał chyba wczorajszy wiatr halny. W ośrodku pusto. Część relacji będzie tutaj, część dotycząca COS-u w relacji dotyczącej COS-u. Dziś warunki super, choć śnieg raczej ciężki (dodatnie temperatury zrobiły swoje) pokryty miejscami warstwą przymarzniętej wody. To co @shuger widzi na kamerach jako przecierki to bardzo często jest igliwie z choinek (na zdjęciach wygląda fatalnie, ale w rzeczywistości to nic groźnego) choć i przecierki się zdarzają). Dziś jeździłem 1,3,5, 3b, 3a, 2. Numerem 1 dziś zdecydowanie 5 - polecam. Jak wyglądało Solisko i Pośredni niestety nie wiem, bo czas od 8:00 do 13:00 bardzo szybko zleciał, a jeszcze bawiłem się na COS-ie. Na trasach bardzo dużo śniegu, halny go trochę zabrał, ale zdecydowanie mniejsze szkody poczynił niż ten zeszłoroczny (choć COS bardziej ucierpiał).

Rano COS wyglądał magicznie.

COS-magicznie.jpg

Rano magicznie.

rano-magicznie-2.jpg

Idziemy (o przepraszam jedziemy na SMR) trasa 3a.

%C5%81%C4%85cznik_COS_SMR.jpg

Łącznik (trasa 3a cd.)

%C5%82%C4%85cznik_2.jpg

Halny wczoraj połamał trochę choinek.

po-amane-choinki.jpg

3a

3.jpg

Trasa ze Zbójnickiej Kopy - rano.

Zb%C3%B3jnicka_Kopa.jpg

 

Zb%C3%B3jnica_widziana_z_do%C5%82u.jpg

Trasa z Małego Skrzycznego.

Zjazd_na_hal%C4%99.jpg

Bieńkula (będzie kilka zdjęć) - dla mnie dziś trasa nr 1.

Bie-kula.jpg

Bieńkula 2

Bie-kula-2.jpg

Bieńkula 3

Bie-kula-3.jpg

Bieńkula 4.

Bie-kula-4.jpg

Bieńkula 5.

Bie-kula-5.jpg

Dojazd do gondoli z Bieńkuli.

Bie-kula-dojazd-do-kanapy.jpg

Przejazd przez drogę.

przejazd.jpg

3 dół i dojazd do gondoli.

3-do.jpg

Dojazd do gondoli.

dojazd-do-gondoli.jpg

Kolejka do gondoli (brak kolejki, jazda na bieżąco).

kolejka.jpg

Woda w zbiorniku.

woda-w-zbiorniku.jpg

Wracamy na COS.

 Wracamy-na-COS.jpg

  • Like 9
  • Thanks 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, adales napisał:

Wstawiam zrzut z ośrodka COS, zwróćcie uwagę na zapis w uwagach. Da sie?

COS zazwyczaj był pod tym względem uczciwy. Pamiętam, że podczas pierwszego roku działalności BSA miało u siebie na stronie zawsze zaznaczone bardzo dobre warunki. Nawet kiedy bliski i wyżej położony COS ostrzegał przed słabymi. Człowiek myślał, że cuda. Po przyjeździe okazywalo się, że cuda to tylko na stronie www.

Nie wiem jaka jest teraz polityka w BSA, bo się zniechęciłem wtedy i w kolejnych latach więcej tam nie pojechałem. Konkurencja jest spora i wolę jechać tam, gdzie uczciwie piszą np. warunki dostateczne, słabe, przetarcia itp. Zwyczajnie - po opuszczeniu ośrodka lubię czuć się wyjeżdżony, a nie wy........ny.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, adales napisał:

nie wiem czemu tak minusują posty shugera. Gość ma racje. TMR nieuczciwie podchodzi do klienta, byle tylko przyjechał i karnet kupił bo potem to "co mi pan zrobisz".
Mogli dać info, że po wczorajszym halnym warunki się pogorszyły, ale nie. Lepiej zachwalać jak jest cudownie. Mało tego, widzę, że w komunikacie nakłamali. 

Wstawiam zrzut z ośrodka COS, zwróćcie uwagę na zapis w uwagach. Da sie?1.thumb.JPG.8673c8eb93997faa346bfbbae0e65e10.JPG

2.JPG

Wszystkie trasy to nie nr 6 i 11? Dziwny sposób liczenia wg SMR. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś obiektywnie warunki ciężkie, dla koneserów i maniaków, w nocy padał deszcz, który stworzył na stoku warstwę lodu, na to spadło około 5 cm tępego śniegu. Przejechał miejscami ratrak, zostawiając żywy lód a obok leżący tępy śnieg. Sporo osób sobie nie radziło z warunkami. Próbowali to poprawiać w trakcie dnia, wysyłając dodatkowy ratrak który próbował przeczesać tą warstwę lodu (na 10). Dziś najlepsze warunki na 7 (równo, fajnie przygotowana trasa), 3 mocno wywiana dużo lodu, 4 miejscami kopny śnieg, miejscami żywy lód (sporo osób obracało). Im wyżej tym większa mgła, która utrudniała życie. Do tego padał zamarzający deszcz, skutecznie ograniczając widoczność - na goglach zbierała się warstwa lodu. 8 i 10 - mocno wyłaził lód, z czasem został wysłany dodatkowy ratrak celem poprawy. Rozmawiałem z chłopakami ze Ski patrolu, mówili że na Bieńkuli mają ponad 2 metry śniegu i starczy go do końca kwietnia (ale nie zakładają, że wtedy będą chodzić wyciągi), intensywnie sypią Golgotę (i też chcą zrobić warstwę 2 metrową - to taka inicjatywa oddolna obsługi). Mają wytyczoną nową trasę do Czyrnej i czekają na wszystkie zgody (chcą zrobić alternatywę dla 3).

Rano 4 wyglądała tak.

rano-tak.jpg

I tak.

rano-tak-4.jpg

Śnieg z warstwą lodu pod.

nieg.jpg 

Tu chyba lepiej widać o co mi chodziło.

nieg-2.jpg

Na 10 wyjechał dodatkowy ratrak.

ratrak-na-10-dodatkowo.jpg

Rano awaria żółtej kanapy (choć na tablicy oznaczona jako czynna).

awaria-kanapy.jpg

Trwa naśnieżanie Golgoty.

Golgota.jpg 

8 mocno mgliście (wyżej nie było za wiele widać).

mg-a-na-8.jpg

Najlepsze warunki na 7, choć na górze nie byłem pewien jaką trasą jadę.

7-chyba.jpg

7 dalej już widoczność się poprawiła.

7.jpg

7 cd.

7-cd.jpg

Ludzi w kolejce do gondoli więcej niż wczoraj ale dało się płynnie jeździć.

gondolka.jpg

Zjazd do gondoli też ok.

Zjazd-do-gondoli.jpg

  • Like 2
  • Thanks 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, moruniek napisał:

Halny wczoraj połamał trochę choinek.

po-amane-choinki.jpg

Myślę, że pewnym osobom, chorym z nienawiści do Szczyrku i tak to nie da do myślenia. No ale jak jeden raz w całym sezonie nic nie ruszyło w SMR, to na pewno chodziło o oszczędności, albo potwierdza to, że tu nie warto było stawiać stacji narciarskiej... :P

Edytowane przez johnny_narciarz
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, moruniek napisał:

Dziś obiektywnie warunki ciężkie, dla koneserów i maniaków, w nocy padał deszcz, który stworzył na stoku warstwę lodu, na to spadło około 5 cm tępego śniegu. Przejechał miejscami ratrak, zostawiając żywy lód a obok leżący tępy śnieg. Sporo osób sobie nie radziło z warunkami. Próbowali to poprawiać w trakcie dnia, wysyłając dodatkowy ratrak który próbował przeczesać tą warstwę lodu (na 10). Dziś najlepsze warunki na 7 (równo, fajnie przygotowana trasa), 3 mocno wywiana dużo lodu, 4 miejscami kopny śnieg, miejscami żywy lód (sporo osób obracało). Im wyżej tym większa mgła, która utrudniała życie. Do tego padał zamarzający deszcz, skutecznie ograniczając widoczność - na goglach zbierała się warstwa lodu. 8 i 10 - mocno wyłaził lód, z czasem został wysłany dodatkowy ratrak celem poprawy.

A jak oceniasz sens jechania na wieczorną - do wyboru tylko 1 i 3 - czy przejazd przez drogę do gondoli na 1 w ogóle jakiś jest czy trzeba uważać na narty ?

Dzięki za info ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@moloo Wybieram się dziś, to dam znać jak to wygląda. Na stronie podają że warunki na "1" są "ograniczone" (1/3 śnieżynki), ale planowo jazda wieczorna odbędzie się również na tej trasie.

@adasko13, wygląda normalnie. Przyjeżdżasz 17:45 i powinno być ok. Dla pewności możesz o 17:30 ;)

Edytowane przez gruchauho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...