Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, moloo napisał:

A jak oceniasz sens jechania na wieczorną - do wyboru tylko 1 i 3 - czy przejazd przez drogę do gondoli na 1 w ogóle jakiś jest czy trzeba uważać na narty ?

Dzięki za info ...

Przejazd masz na słowo honoru, zobacz na mojej wczorajszej relacji (nic się w zasadzie nie zmieniło), chyba że do wieczora dowiozą trochę śniegu. Dziś gęsta mgła, która aktualnie schodzi coraz niżej, więc jak będzie na wieczornej sam musisz ocenić. Moim zdaniem chyba jednak nie ma to teraz sensu, jutro powinno być zdecydowanie lepiej.

Edytowane przez moruniek
coś tam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, gruchauho napisał:

@moloo Wybieram się dziś, to dam znać jak to wygląda. Na stronie podają że warunki na "1" są "ograniczone" (1/3 śnieżynki), ale planowo jazda wieczorna odbędzie się również na tej trasie.

Niestety jedynym dniem jaki w tym tygodniu mam wolny to właśnie dzisiejszy poniedziałek - więc muszę podjąć decyzję czy jadę czy nie.

Ale raczej podjadę, najwyżej się przejadę nie mam daleko ...

@adasko13 jeśli chodzi o parking to ten przy gondoli do 17:45 spoko masz miejsce, potem różnie w zależności od pogody :) ale 100 m dalej masz kolejny, tam to spoko koło 18 zaparkujesz, więc tym nie ma się co martwić ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Bemek napisał:

Oświetlewnie trasy na której jeździ mniej niż  10% odwiedzających ??   rachunek ekonomiczny  = ZERO

Ciekawe,że kiedyś się opłacało... Ale teraz przy kanapie to nie takie proste.Oświetlić trzeba by też górną część 8. Generalnie teraz w ciągu dnia zjeżdżają tam osoby  potrafiące jeździć na nartach jak i osoby praktycznie nie panujące nad nartami,Ci drudzy tylko po to by móc powiedzieć,e zjechali golgotą :/@Bemek gwarantuje Ci, że gdyby znowu golgota była dostępna w nocnej jeździe to większość zaawansowanych jeździła by tutaj a nie na 3 i 1 :D 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Bemek napisał:

Oświetlewnie trasy na której jeździ mniej niż  10% odwiedzających ??   rachunek ekonomiczny  = ZERO

Akurat oświetlenie trasy nie jest drogie. A gondola dla nocnej jazdy i tak chodzi.

Sens by był taki, że za bardzo mały koszt mieliby 3 zamiast 2 tras do wieczornej jazdy, bez dodatkowej obsługi dla wyciągu. Bieńkuli też nie trzeba by drugi raz ratrakować.

Aktualnie nie idę na wieczorną jazdę, bo 2 trasy to troche mało, ale jakby jeszcze była Bieńkula, to już bym napewno czasami jechał wieczorem, przy czym mógłbym też mieć ze sobą kolegów, którzy wcale nie bedą jeździć po czarnej trasie, ale są tam bo przyjechali ze mną.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pozwolę sobie podrzucić jeszcze jedno pytanie 🙂

Planujemy zakupić karnety online dopiero w dniu przybycia na miejsce i zapoznania się z warunkami (nie wyglądają zbyt optymistycznie póki co) - czy kupując e-skipass jest konieczne oczekiwanie na plastik, czy można odebrać to w kasach? 
Natknąłem się na wątki z 2017 gdzie pisano, że bez problemu po zakupie można udać się do kasy i opłacić nową kartę (10 zł) i wszystko by grało. Obecnie nadal to tak funkcjonuje, czy konieczne będzie ekspresowe zamówienie kart?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, ficus napisał:

To pozwolę sobie podrzucić jeszcze jedno pytanie 🙂
Planujemy zakupić karnety online dopiero w dniu przybycia na miejsce i zapoznania się z warunkami (nie wyglądają zbyt optymistycznie póki co) - czy kupując e-skipass jest konieczne oczekiwanie na plastik, czy można odebrać to 

Tak, GOPASS kupisz nawet przez komórkę przy kasie, ostatnio żonie na chopoku kupowałem. 

Jak masz plastik od razu do bramek, jak nie to do kasy nawet z telefonem 10zl dostaniesz karnet.

Edytowane przez przemo_narciarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, ANDISKI napisał:

co innego jest e - skipas a co innego jest gopas

TMR  posiadaja  gopasa na POLSKE I SLOWACJĘ

e-skpias jest na COS Szczyrk

Na stronie e-skipass jak patrzyłem dziś sa karnety wielodniowe, gdzie napisane jest, ze oprócz COS obowiązują na BSA i SMR. Tylko na COS obowiązują karnety 4h. Do załadowania ski passu potrzebny jest nośnik. Można go zamówić kupując odpowiednio wcześniej kurierem. Ja jadąc na Stozek kupiłem swój na Nowej Osadzie i załadowałem ski Pass. Podobno działa w ciągu 15 minut od załadowania. Ja załadowałem swój w niedziele wieczorem, rano w poniedziałek działało wszystko bez problemu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jazda wieczorna - jak zwykle - na plus. Kolejek nie stwierdzono. Parking pod gondolą nawet nie był pełny. Na górze mgła, która ustąpiła koło 20. Przygotowanie tras oceniam na 4/5, sporo zmrożonych bryłek lodu i ogólnie dość twardo, ale ok, dało się poszaleć ;) Niebieska zapchana, na czerwonej pustki i ogólnie jakby lepszy ten śnieg :D Przejazd przez drogę jak tu ktoś pisał "na słowo honoru" , ale bez atrakcji typu kamienie czy wyłażący asfalt. Zjechałem 15 razy i zadowolony wróciłem do domku. 

P. S. - na "Sportowej" ta ścianka gdzie słup stoi na trasie - mega niebezpieczne miejsce :o Ostatnio widziałem jak chłopa ładowali tam na tobogan, dziś kobitka zaliczyła groźnie wyglądający upadek. Tam też największe (jedyne) na tej trasie muldy i lód. Wielu walczyło o życie, a do tego w tym miejscu był najgorszy śnieg (te zmrożone bryły, które uderzały po nartach/butach/goleniach). Ostrożnie tam proszę :)

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Cosworth240 napisał:

Na stronie e-skipass jak patrzyłem dziś sa karnety wielodniowe, gdzie napisane jest, ze oprócz COS obowiązują na BSA i SMR. Tylko na COS obowiązują karnety 4h. Do załadowania ski passu potrzebny jest nośnik. Można go zamówić kupując odpowiednio wcześniej kurierem. Ja jadąc na Stozek kupiłem swój na Nowej Osadzie i załadowałem ski Pass. Podobno działa w ciągu 15 minut od załadowania. Ja załadowałem swój w niedziele wieczorem, rano w poniedziałek działało wszystko bez problemu.

Jednodniowy też działa w SMR(oprócz4h), dodatkową zaletą e-skipas https://skrzycznecos.e-skipass.pl/jest to że nie trzeba deklarować daty - aktywuje się podczas pierwszego odbicia. Karta przychodzi kurierem na drugi dzień, można zamówić puste karty.

 

Edytowane przez surfing
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, marek_kapica napisał:

Ciekaw jestem czy wykorzystają te parę dni nocnych mrozów żeby podratować neuralgiczne miejsca. 

Narazie wiel że Golgote chcą załadować śniegiem. Dziś nie będę więc trzeba liczyć na tych co odwiedzą i przekażą gdzie jeszcze wodę ze zbiornika pakują. Wiem wiem zaraz ktoś napiszę rozprawke bo całą noc w kamerki patrzył ale wolę sam namacalnie lub od kogoś kto dotykał osobiście😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, mamad napisał:

Narazie wiel że Golgote chcą załadować śniegiem. Dziś nie będę więc trzeba liczyć na tych co odwiedzą i przekażą gdzie jeszcze wodę ze zbiornika pakują. Wiem wiem zaraz ktoś napiszę rozprawke bo całą noc w kamerki patrzył ale wolę sam namacalnie lub od kogoś kto dotykał osobiście😊

Golgotę naśnieżali wczoraj w ciągu dnia i w nocy, przetarć już nie widać :D W nocy naśnieżali też lancami trasę nr 7, dzisiaj w ciągu dnia nie naśnieżali nic :) 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś trochę mniej zdjęć niż zwykle, bo warunki takie, że szkoda robić zdjęcia tylko trzeba jeździć. Warunki REWELACJA, ludzi umiarkowana ilość, w kolejce max. do 10 minut. Dzięki @andy-w za wspólną jazdę. Dziś mój syn zjechał z Bieńkuli (co było jego marzeniem od zeszłego roku, a że ma 8 lat to jeszcze sporo narciarskich celów przed nim). 

Jak było zobaczcie sami, dodam że moja córka nie chciała schodzić ze stoku o 14:00 a ma dopiero 5 lat, zrobiła tego dnia na nartach 16 KM.

Widokowo.

widokowo.jpg

Tak rano.

tak-rano.jpg

I tak.

i-tak.jpg

Jakby było mało.

sztrusik.jpg

Przygotowanie tras.

przygotowanie-tras.jpg

takie-warunki.jpg

Bieńkula

Bie-kula.jpg

Bieńkula cd.

Bie-kula-2.jpg

Moje dzieci na Bieńkuli.

Bie-kula-moje-dziecie.jpg

Zjechał.

Zjecha-2.jpg

Warunki na 1.

1-warunki.jpg

  • Like 18
  • Thanks 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moruniek dzięki za wspólną jazdę i pogaduszki o nartach i nie tylko. Mam nadzieję na kontynuację.

Dzisiaj stawiłem się na otwarcie wyciągów z Soliska. Jazda pierwszą kanapą i zjazd prawie jak na Fresh Track należą do przyjemności.

Wczorajszy kilkucentymetrowy opad białego bardzo poprawił warunki, ale ratrakowi mogliby bardziej przyłożyć się do roboty. W wieli miejscach sztruks zrobiony powierzchownie bez wgryzania się w śnieg. Dlatego było sporo nierówności a czasem brak ciągłości, sztruksik nagle się urywał. Lodowe grudy też się zdarzały. Sporo było głębokich bruzd wyciętych przez skutery (prawdopodbnie z obsługi). Najbardziej wylizana była wg mnie 3 do gondoli. Bieńkula, także, ale z grudkami lodowymi. Na 7 dużo zlodziałych placków pod lancami. Wyglądało to na niezbyt udane próby naśnieżania przy zbyt wysokiej temperaturze. Dla wielu były to zaskakujące, mało bezpieczne pułapki. Piszę to bo przecież nie można tylko słodzić SMR-owi.

Mimo tych wszystkich niedogodności pojeździłem przednio, a gigantki trzymały na twardym i prawie lodzie fenomenalnie. Szkoda, że o 12 musiałem się ewakuować do pracy.

oczekiwanie w napięciu na godzinę "0"

20190205_082726.jpg

20190205_082732.jpg

dojazd na Juliany

20190205_083445.jpg

gigantki

20190205_083830.jpg

Suche

20190205_084443.jpg

widok w kierunku Białego Krzyża

20190205_084514.jpg

Pośredni

20190205_091429.jpg

Moruniek i andy-w (od prawej) w klasycznej forumowej pozie

20190205_115655.jpg

Edytowane przez andy-w
  • Like 14
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne zdjęcia, ja potwierdzam, że wjechałem wczoraj (z trudem, potężny korek w drugą stronę w Szczyrku i potężny korek na dojeździe drogą nr 1, tam robią ... ekrany akustyczne) na jazdę wieczorną. Podobno w dzień armagedon, na wieczór na bieżąco. I gondola jeździ jakoś tak nawet szybko, co do tej pory nie było standardem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...