Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

34 minuty temu, andy-w napisał:

 

 

43 minuty temu, andy-w napisał:

Wstyd pytać, ale czy na Solisku jest jakikolwiek bezpłatny parking ?

Jeżeli już to w grę wchodzi chyba tylko ten na pętli autobusowej.

Nigdy nie zaparkowalem tam za free. Nawet ostatnio stałem jako ostatni a i tak 10zl poszlo...

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś w SON i COS. Krótka relacja.

Coś nam długo zeszło z dzieckiem rano i w Szczyrku byliśmy dopiero coś 8:40. Pod gondolę się nie pchaliśmy. Zaparkowaliśmy bez problemu w Czyrnej. W tym sezonie jeszcze tam nie byłem więc plan zakładał testy nowej kanapy i talerzyka. Do gondoli na jakieś 8-10 min stania z rana. Niestety kanapa nie działała. Do talerzyka nie chciało nam się podejść. Zjechaliśmy do Soliska(niebieską) i następnie Juliany. Tam testowaliśmy wszystko co jest. Na szczęście Słowacy nie przeprojektowali tych tras na środku Julek. Tam jest tak jak być powinno. Golgota naśnieżana(zamknięta) ale jakoś tak niemrawo, a do tego dmuchało na krzesło. Byli tacy co tam jeździli. Nie mój level oczywiście. Dużo osób słabo jeżdzących. Przewrotki na tym płaskim odcinku 10tki to trochę wyczyn. Kolejki tak 10-15min. Całość bramki-bramki zajmowała ok 30min. Samego stania nie mogło być więc 30min ale 15 też już jest słabo akceptowalne. Ok 11 dowiedzieliśmy się, że Zbójnicka Chodzi. No ale tego samego pomysła miało kilkaset osób. To jest jakieś narciarstwo kolejkowe, alternatywne. Ludzie w 84 po meble takich kolejek nie mieli. Ze Zbojnickiej na COS pod orczyk. Do orczyka też z 10 min. Po odstaniu na Zbójnicką ze 25-30 tu już było ekspresowo. Z góry zjazd FISo-Kaskadą. Ścianka na Kaskadzie bez śniegu. Ta część Kaskady zamknięta. Powtórka z przejazdu z Jaworzyny na Doliny po czym na sam dół niebieską. Tam calkiem spoko kolejka(jakieś 10min). Ponownie z Jaworzyny do Hiltona. Tam niestety ze 20osób w kolejce po cokolwiek. Talerzykiem do góry i w dół tym razem czarną. Tam znowu kolejka umiarkowana. Drugiego odcinka kolei na Skrzyczne nie było nam dane spróbować. Znowu na Doliny. Orczyk i przebitka na SON. Tam jeden wjazd talerzykiem na Małe Skrzyczne. Długi zjazd w kierunku Gondoli z przebitką do Czyrnej(lekko dziwne dla mnie bo to był kiedyś naturalny kierunek zjazdu, teraz trzeba kombinacje robić).

W SON na Julianach bardzo ok choć pojawiał się lód. Z Małego Skrzycznego jedno wielkie lodowisko po 14. FIS lodowisko choć może tak powinna wyglądać poważna trasa zjazdowa z homologacją. W dół od Dolin czarna ok. Niebieska z przetarciami i kamieniami. Dużo nowych śladów na ślizgach. Lód był nawet na trasie ze Zbójnickiej. Ondraszek ok 11 był rynną ze średnim warunkiem. Zjazd z Jaworzyny do Dolin jedna wielka lodowa rynna z kilkoma kamieniami wielkości pięści(jeden wyrzuciłem). Dziś chyba pierwszy raz miałem odczucie, że warunki w SON lepsze niż w COS.

Ale jedno jest wspólne. Kolejki, kolejki i jeszcze raz kolejki. Nie widzę sensu stać 15 minut w kolejce. W tym czasie na wolnym krześle można conajmniej raz zawinąc pod krzesło. Ja jestem trochę uprzedzony do Słowaków co już kilka razy tutaj pisałem. Spotkałem jednego gościa który narzekał na obecną Golgotę(że taka się tępa zrobiła) i na kolejki. Reszta zachwycona "nowym Szczyrkiem". Usłyszane w kolejce(taka na 20 minut): "teraz to tutaj jest infrastruktura niebo a ziemia w porownaniu do 5 lat temu". Tu nie ma żadnej wątpliwości. Ale zamiast 6h stać głównie w kolejce nastepnym razem uderzymy do Wisły. Wolę 4h ciąć na okretkę na Nowej Osadzie.

Na mega plus pogoda. Słoneczko non stop. Na górze trochę łeb urywalo, ale jakoś tak jak słońce naparza to nic nie przeszkadza. Endomondo pokazało 42km wszystkiego. W sumie nie wiem gdzie aż tyle.

Edytowane przez czepek
  • Like 11
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Narciarz ze Śląska napisał:

No, ta zamknięta dziś jazda wieczorna na gondoli to trochę podejrzana. Nie chciało im się, czy co? Wszystkie inne ośrodki w zasięgu 30 km chodziły, wylądowałem na Złotym Groniu, tam może na szczycie przez 15 min. lekko wiało i tyle.

Jak się wyjeżdżało gondolą na Halę Skrzyczeńską, to zdarzały się silne uderzenia wiatru, mniej więcej od południa porywy coraz częstsze. Na Julianach przy wyjeździe na Hale Pośrednią to samo. Byłem zaskoczony, że za dnia nie zatrzymali żadnej kolejki (jedynie rano na kopę no ale to już norma i stała tylko jakieś 2h).


Mała relacja z wczorajszej jazdy. Przyjazd 7:50 z zamiarem pojeżdżenia na początku na COS. 8:00 ruszamy na górę, na Skrzycznym kapitalne widoczki. Krótka rozgrzewka i czarną na dół. No i niestety, przy Grzebieniu zamknięta zawody/trening) do tego Kaskada zamknięta, niebieską sobie darujemy. Na górze czarnej beton, od Grzebienia do Jaworzyny z kolei bardzo miękko. W ogóle mało tam śniegu po tym halnym. Ogólnie niefajnie. Ktoś pisał, że super warun itp... dla mnie słabizna, pół trasy z dużą ilością oblodzeń. Ok, jeden plus, cały dzień mało ludzi w porównaniu z tym co było na sąsiedniej stacji. Ale o tym za chwilę. Zjechaliśmy tylko 2 razy do Jaworzyny i transfer do SMR.
Nawet dobrze się stało, że tak szybko, bo koło 8:45 byliśmy na Solisku i przez godzinę dało się jeździć na bieżąco. Tata był pierwszy raz na małym skrzycznym od przebudowy, więc postanowiliśmy sprawdzić jak największą ilość tras. Najpierw 4 i 7 - warunki dobre, potem na Juliany i tam tradycyjnie najlepsza (do tej pory) jazda, jak zwykle 9,9a pustki i sztruks. Golgota zamknięta, naśnieżali dolną część, nie przeszkadzało to by 2 razy zjechać sobie na pełnym ogniu :) Czułem się jak na "starej" golgocie, hehe. Muldy, kopki śniegu z armatek, trochę lodu, trzeba było się wysilić, poczułem nogi. Ale generalnie spoko zjazdy. Od 10:00 już ok. 10 minut czekania.
I teraz parę słów o tych nieszczęsnych kolejkach. Pogoda była piękna, wspaniała, cudowna, na pewno jeden z najładniejszych dni w tym sezonie. Dziś już nie tak ładnie i co? Patrzę na kamerę na Solisku teraz o godz 11:15 i stania na jakieś 5 min. Druga rzecz, niedziałająca kanapa na Kopę. Wczoraj doszło do mnie, jak trafionym pomysłem była budowa tej hejtowanej kolejki. Na trasach 4,8,10 widziałem masę ludzi, którzy kompletnie nie umieli jeździć. Jak ruszyła B5, zniknęli, kolejki mniejsze. Najdłużej z całego dnia staliśmy ok 10:45 na Solisku, 15 min. Wtedy moja (chyba nie tylko) klasyczna zagrywka, by pojechać pojeść przed innymi :) Stanęliśmy koło 11:00 przy drugim barze na "1" - swoją drogą bardzo dobre warunki na tej trasie. W knajpie prawie nikogo. Bez pośpiechu zjedliśmy, kontrola kolejek na kamerkach ;) i ruszamy pod Gondolę, była przecież jeszcze Bieńkula do zaliczenia ❤️ 8 minut czekania. Da się żyć, może o 3 minutki za długo  ;) Od tego momentu było tak: Bieńkula, Bieńkula, Sportowa. Bieńkula, Bieńkula, Sportowa itd. I tak do 14:30. Na "5" oczywiście pusto, równo, nie za twardo, nie za miękko, fenomenalnie! Od 13 kolejka już na 4-5 minut. Jeździliśmy aż zaczęło brakować sił. 14:45 wyjazd na Kopę, przejazd do COS, zjazd na dół niebieską (trasa zniszczona), do autka i w domku koło 16.

Podsumowując, udany wypad, oczywiście kolejki dały trochę w kość, ale nie było to zaskoczenie, nie dało się tego uniknąć, ale można zminimalizować czekanie ;)wszyscy wiedzą jak to wygląda jak jest słonecznie + oczywiście ferie. Rekompensowała to pogoda, po prostu doskonała, lekki mróz i słoneczko. Porywisty wiatr od około 12 nie przeszkadzał, bo wiał tylko na Halach. Zakładana ilość zjazdów była taka jak ta w rzeczywistości - 16 razy. Tylko zajęło nam to 2,5 h dłużej niż gdyby nie było czekania. Proste. Dwa razy staliśmy ok. 15 min, a tak 5-8 minut. Da się? Da się. Mam świadomość, że niektórzy przyjechali np. o 10:30, jeździli do 14, cały dzień stali na Solisku po 25 min w kolejce (gdy inni stali w tej samej 15). Żal mi ich. Wystarczy trochę pomyśleć, pokombinować. Oczywiście dla mnie czekanie powyżej 5 min jest mało akceptowalne, ale wolę jednak chwilę postać i pojeździć po fajnych trasach. Te 16 razy biorę tak jak 32 w Wiśle/Istebnej.
Najlepsza jazda oczywiście na "5", w porządku też 1, na 9,9a tak jak pisałem pusto, ale byliśmy tam tylko rano. Gdyby nie Bieńkula to ten wyjazd nie byłby tak pozytywny. Zawiódł natomiast COS. Widać jak na dłoni różnicę w śniegu, w przygotowaniu, no trudno, może następnym razem. Ale to dopiero po feriach śląskich, bo przewiduje teraz armagedon ;)
Pozdrawiam i wrzucam jeszcze parę zdjęć:

Cudowny widok na Skrzycznym51491147_2119360938374312_4583048426333143040_n.thumb.jpg.04c02efeec3a8b17f590969bdb087c6a.jpg

51811990_378964002895640_70372742792216576_n.thumb.jpg.0ab4e811ca02b331fe1e8e99292757b0.jpg

Zdjęcie tego nie oddaje, ale Tatry było widać jak na dłoni :)


51946481_346388669292586_29406421304999936_n.thumb.jpg.f7dbe2578a2618ad6bfd62784cddd1fb.jpg

Golgota, koło 9 rano.

51424827_425393438198248_2700506372927127552_n.thumb.jpg.025a1ce3376cd4d1d0ab1a3018de71a3.jpg

Ładnie przygotowana "8"


51626491_330345247579257_2100299940445028352_n.thumb.jpg.8dba201cbe1497c31f225c26081e2c30.jpg

Fantastyczna - jak zwykle "Sportowa"


51839690_2354865674533350_183591714257108992_n.thumb.jpg.e74062d4078f15a86a0750a31e813870.jpg

No i Bieńkulka ukochana ;)

51380741_2504429002905474_4326619448329895936_n.thumb.jpg.26a8b0b778462e130bc26bdd2f4a0e2c.jpg

Edytowane przez gruchauho
  • Like 10
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jutra zapowiadany jest mocny wiatr, do jakiej prędkości wiatru jeżdżą koleje w Szczyrkowskim ? 6m/s to chyba już zbyt duży wiatr jak na koleje z osłonami ? Jak myślicie będzie możliwość jazdy jutro ? W zasadzie do wtorku zapowiadany jest taki wiatr :/   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna osoba, ktora pisze, że do kolejek do kolei trzeba mieć sposób(tu, że trzeba pokombinować). Nie akceptuje takiego podejścia. Prowadzi to do takich cyrków jakie przeżyliśmy wczoraj na Hali gdzie po wyjściu z żółtej skierowaliśmy się do "Zbójnickiej". I staliśmy kilka minut bez ruchu bo ludziska od strony gondoli lepiej kombinowali.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, czepek napisał:

Kolejna osoba, ktora pisze, że do kolejek do kolei trzeba mieć sposób(tu, że trzeba pokombinować). Nie akceptuje takiego podejścia. Prowadzi to do takich cyrków jakie przeżyliśmy wczoraj na Hali gdzie po wyjściu z żółtej skierowaliśmy się do "Zbójnickiej". I staliśmy kilka minut bez ruchu bo ludziska od strony gondoli lepiej kombinowali.

Myślę, że źle zrozumiałeś @gruchauho - chodzi o częste zmiany wyciągów czy nawet stacji, a nie jazdę cały czas w tym samym miejscu i tym samym wyciągiem ...

Wczoraj byłem na Chopoku, masa ludzi na parkingu, a tak naprawdę dłużej niż 5 minut nie stałem nigdzie, ale zjeździłem prawie cały ośrodek ... cały czas w innym miejscu ... 

Trzeba po prostu szukać pustego wyciągu :)  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, moloo napisał:

Myślę, że źle zrozumiałeś @gruchauho - chodzi o częste zmiany wyciągów czy nawet stacji, a nie jazdę cały czas w tym samym miejscu i tym samym wyciągiem ...

Wczoraj byłem na Chopoku, masa ludzi na parkingu, a tak naprawdę dłużej niż 5 minut nie stałem nigdzie, ale zjeździłem prawie cały ośrodek ... cały czas w innym miejscu ... 

Trzeba po prostu szukać pustego wyciągu :)  

W rzeczy samej. Ja nie z tych co się wpychają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam najmocniej bo naprawdę myślałem, że chodzi o kolejkowe chamstwo, którego obecnie w Szczyrku bardzo dużo. Wczoraj stałem najdłużej w życiu w kolejce do wyciągu ale bardzo chcieliśmy dostać sie do COS. Bałem się, że przez wiatr ta kanapa stanie. Zgodzę się, że przy odpowiednim przeskakiwaniu między wyciągami można mieć luźniej. Gdyby jeszcze działały orczyki z Czyrnej i nikt by nie wyrżnął orczyków na Pośrednim to byłbym chyba z tych co tylko chwalą "nowy Szczyrk". Tak to doceniam Słowaków za skokową modernizację infrastruktury niestety poszedł za tym dziki tłum co dla mnie jest nieakceptowalne. Ja z tych co wolą 30 zjazdów na Soszowie niż 15 w SON.

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.01.2019 o 17:44, johnny_narciarz napisał:
21 minut temu, Robur82 napisał:

Wniosek jechać na konkurencyjną górkę, nie tylko tmr jest w beskidach

Też uważam bezsens kolejki 10min I więcej, dla mnie szczyrk do marca jest zdyskwalifikowany 

A ja po dzisiejszym dniu zawyję Komuno wróć co mi z tego że kanapy jak  przez 25 lat w takich kolejkach nie stałem .Lodu masa  ludu masa kasy masa a od 9 do 14 tylko 11razy zjechałem 

Edytowane przez kruger27
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My dzisiaj z Johnnym mieliśmy taktykę jeżdżenia do godz 11.

Start punkt 8.30 . Objechane kilkukrotnie wszystkie trasy kończące się na Solisku, raz Kopa.

Wszędzie bardzo twardo, równiutko (dobra robota ratrakowych), miejscami trochę lodu. Nieczynna Golgota bardzo przyjemna.

Pod koniec naszej jazdy trasy w ich dolnej części zaczęły mięknąć. Chmury się rozeszły i wyszło słońce. Miłą niespodzianką był całkowity brak zapowiadanego wiatru.

Ilość narciarzy na trasach z rana była z naszego punktu widzenia optymalna czyli bardzo mała, a niekiedy nie było ich wcale. 2,5 godz. intensywnej, szybkiej jazdy.

Zasłużona kiełbaska plus gratisowe oscypki z grilla i obaj jazda do roboty.

20190208_083457.jpg

20190208_104216.jpg

20190208_104223.jpg

20190208_105146.jpg

20190208_111830.jpg

20190208_113009.jpg

Edytowane przez andy-w
  • Like 11
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...