Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Robur82 napisał:

Jaką możesz mieć taktykę,  Solisko na start do 10.30 I przekakujesz na son na orczyki, ale nie do końca w sumie bo już wtedy Zbójnicką zawalają od 11h.

Opcja II jazda od 8h na cos,  robi się kolejka krzyki i o 13.30 przeskok na śr

Co tu więcej wymyślisz,  .może w południe trochę luźniej pod gondolą 

Ale ja nerwowy,  mógłbym nie wytrzymać 25min 

Moja taktyka jest na chopoku:) tam na single max parę min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, colin23 napisał:

A czy w okolicach COS-u jest jakiś darmowy parking? COS rusza o 8?

Rusza od 8:00, darmowego parkingu brak. Jest na tyłach marketu na ponad 200 miejsc, kosztuje 10 zł za cały dzień (chyba, że danego dnia nie działa COS, wtedy jest darmowy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Sariensis napisał:

Potwierdzam, dzisiaj max 3 min. na Chopoku a nastawialem się na spore kolejki.

Zobaczycie że po budowie 6 przy bienkuli i 6 na julkach, w Szczyrku też będzie max 5min. A tras jest tyle że jeżeli tylko będą wszystkie czynne wiara się rozjeździe.

Widać to już teraz kolejka na 20min a trasy puste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minutes ago, przemo_narciarz said:

Zobaczycie że po budowie 6 przy bienkuli i 6 na julkach, w Szczyrku też będzie max 5min. A tras jest tyle że jeżeli tylko będą wszystkie czynne wiara się rozjeździe.

Widać to już teraz kolejka na 20min a trasy puste.

Możesz mieć rację. Jeżeli udałoby się SMR wybudować jeszcze jedną niebieską długą trasę typu "Ondraszek", na lewo od Bieńkuli (patrząc od dołu) to byłoby pięknie. Teren jest stromy, ale można poprowadzić ją zakosami i trawersami.

 I jeszcze jedno. Dzisiaj jadąc na Kopę z Johnnym obserwowaliśmy teren na lewo i jest tam długa łagodnie wspinająca się droga z Czyrnej na Jaworzynę poniżej Skrzycznego (chyba nią jeździły ciężarówki ze słupami do budowy kolei). Widzę tam element fajnej narciarskiej pętli.

A mianowicie wyjeżdżamy na Halę Skrzyczeńską nową przyszłą kanapą lub istniejącą gondolą, dalej na Kopę, z Kopy do Jaworzyny Ondraszkiem, z Jaworzyny ową drogą do Czyrnej i pętla zakończona. Przy relaksacyjnym tempie może to zająć kilkadziesiąt minut. Ludzie (i ja też) lubią takie długie nartostrady i łączniki. Wcale nie muszą być one bardzo szerokie.

Edytowane przez andy-w
  • Like 6
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, przemo_narciarz napisał:

Zobaczycie że po budowie 6 przy bienkuli i 6 na julkach, w Szczyrku też będzie max 5min. A tras jest tyle że jeżeli tylko będą wszystkie czynne wiara się rozjeździe.

Widać to już teraz kolejka na 20min a trasy puste.

Byc moze tak bedzie, ale fajne trasy sa glównie w COS, na SMR mamy lunapark a nie osrodek dla narciarzy, bienkula i golgota zazwyczaj sa nieczynne oficjalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Sariensis napisał:

Byc moze tak bedzie, ale fajne trasy sa glównie w COS, na SMR mamy lunapark a nie osrodek dla narciarzy, bienkula i golgota zazwyczaj sa nieczynne oficjalnie.

Racja źle robili że na Bienkule nasypali 2 metry śniegu i byla zamknięta. Teraz źle robią że na Golgote chcą nasypać 2 metry. Lepiej obecnie zamknąć niebieskie i tam wode ze zbiornika oddać. Kurde już narzekacie na COS bo tam kiepsko a jak w SMR sypią na trasy na które było narzekanie że nie sypią to też be. O co wam chodzi tak naprawdę?? Pytam z ciekawości bo już tego nie ogarniam. Polecam COS ktory ma fajne trasy ale bez naśnieżania są orane do kamieni nawet przy metrze ubitego śniegu naturalnego. Przecież o to chodzi by było jak kiedyś. 38 milionów ratrakowych i 38 milionów narciarzy do tego 38 milionów znawców budowy ośrodka. Ręce opadają. Polska.

  • Like 3
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Sariensis napisał:

Byc moze tak bedzie, ale fajne trasy sa glównie w COS, na SMR mamy lunapark a nie osrodek dla narciarzy, bienkula i golgota zazwyczaj sa nieczynne oficjalnie. 

Nie mogę tego nie napisać, to bzdura. Sportowa "1" jest w moim odczuciu lepsza od Kaskady (i oświetlona). 7 jest przyjemna i oczywiście Golgota nr 11 .Nr 3 także jest bardzo fajna, długa, tylko zatłoczona (z tego powodu prawie tam nie jeżdżę).
Na COS mamy przecież tylko 3 trasy. Jedną fantastyczną, na pewno TOP3 w PL - wiadomo o której mowa, drugą fajną (Kaskada) i trzecią, niebieską, która jak to się mówi dupy nie urywa.
Lunapark lub jak ja to określam Babilon w SMR fakt - jest, też mnie to denerwuje, ale to tylko w niektórych miejscach czyt. pod gondolą, na Hali skrzyczeńskiej, na trasach 3 i 4 i oczywiście "Zbójnicka". Niech tam te niedzielne narciarstwo się skupia, gdzieś musi. Natomiast na golgocie i bieńkuli można w tym sezonie szaleć do woli, zamknięte czy nie, ratrakiem są przejechane i zawsze puste - btw '11' przecież była otwarta cały czas aż do ostatniej odwilży a na '5' jest tyle śniegu że jak w końcu ją otwarli to powinna chodzić długo. Lubię COS, ale ostatnio dwa razy się zawiodłem, jeżdząc jednego dnia w obu stacjach było widać jak na dłoni że w SMR jest po prostu lepiej; przygotowanie tras, warunki śniegowe, ilość tras itp. Tylko te tłumy... to jedyny argument by uciekać na COS. cóż, coś mi się nie chce w to wierzyć, ale może faktycznie te 2 potencjalne kanapy pomogą. Oby tak było.
Zauważyłem już @Sariensis że nie pasuje Ci SMR, także szanuję Twoją opinię, więc Ty uszanuj moją.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaskada ma rzeczywiście wyjątkowego pecha do warunków - zawsze gdy przychodzi wichura / odwilż / deszcz, to śnieg z górnej ścianki jest "wymieciony" do samej trawy, potem tygodniami trwa jej naśnieżanie. To dość podobny przypadek jak trasa FIS ze Szrenicy, gdzie też trudno utrzymać śnieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, gruchauho napisał:

Nie mogę tego nie napisać, to bzdura. Sportowa "1" jest w moim odczuciu lepsza od Kaskady (i oświetlona). 7 jest przyjemna i oczywiście Golgota nr 11 .Nr 3 także jest bardzo fajna, długa, tylko zatłoczona (z tego powodu prawie tam nie jeżdżę).
Na COS mamy przecież tylko 3 trasy. Jedną fantastyczną, na pewno TOP3 w PL - wiadomo o której mowa, drugą fajną (Kaskada) i trzecią, niebieską, która jak to się mówi dupy nie urywa.
Lunapark lub jak ja to określam Babilon w SMR fakt - jest, też mnie to denerwuje, ale to tylko w niektórych miejscach czyt. pod gondolą, na Hali skrzyczeńskiej, na trasach 3 i 4 i oczywiście "Zbójnicka". Niech tam te niedzielne narciarstwo się skupia, gdzieś musi. Natomiast na golgocie i bieńkuli można w tym sezonie szaleć do woli, zamknięte czy nie, ratrakiem są przejechane i zawsze puste - btw '11' przecież była otwarta cały czas aż do ostatniej odwilży a na '5' jest tyle śniegu że jak w końcu ją otwarli to powinna chodzić długo. Lubię COS, ale ostatnio dwa razy się zawiodłem, jeżdząc jednego dnia w obu stacjach było widać jak na dłoni że w SMR jest po prostu lepiej; przygotowanie tras, warunki śniegowe, ilość tras itp. Tylko te tłumy... to jedyny argument by uciekać na COS. cóż, coś mi się nie chce w to wierzyć, ale może faktycznie te 2 potencjalne kanapy pomogą. Oby tak było.
Zauważyłem już @Sariensis że nie pasuje Ci SMR, także szanuję Twoją opinię, więc Ty uszanuj moją.

I wlasnie o te tlumy chodzi, skoro TMR sprzedaje wiecej niz jest w Stanie obsluzyc, jednym slowem idzie w ilość po chińsku, to wzorem azjatów, za slaba jakosc nie powiniem oczekiwać cen jak w business class ...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Sariensis napisał:

I wlasnie o te tlumy chodzi, skoro TMR sprzedaje wiecej niz jest w Stanie obsluzyc, jednym slowem idzie w ilość po chińsku, to wzorem azjatów, za slaba jakosc nie powiniem oczekiwać cen jak w business class ...

To że ty kupiłeś wszystko co ci na gopass wyświetlili to twój problem. Ja jestem zadowolony z ich usług,a nawet po ostatnim sezonie jestem pozytywnie zaskoczony Szczyrkiem.

Od marca planuje oblężenie xd

Nie sztuką kupić co ci do koszyka wrzucą. Sztuką jest umieć to wykorzystać.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, przemo_narciarz napisał:

To że ty kupiłeś wszystko co ci na gopass wyświetlili to twój problem. Ja jestem zadowolony z ich usług,a nawet po ostatnim sezonie jestem pozytywnie zaskoczony Szczyrkiem.

Od marca planuje oblężenie xd

Nie sztuką kupić co ci do koszyka wrzucą. Sztuką jest umieć to wykorzystać.

Zapytaj dyrektora handlowego TMR czyim problemem jest odplyw Klientow klasy premium, bo na pewno nie moim ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja jeżdżę na Chopok ... a sezonówki mam chociaż nie używam, nadal uwazasz, ze nie warto zabiegać o takiego Klienta? W przyszlym sezonie dochód TMR z mojej strony bedzie znacznie nizszy, a tysiace Euro wydam gdzie indziej skoro TMR nie chce to nie będe sie narzucał, chociaż jest tez tak a opcja, ze nie masz pojecia o biznesie I wypowiadasz sie w imieniu TMR nie bardzo majac do tego kompetencje :).

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Robur82 napisał:

Ta knajpa jest nad Golgotą, wysiadasz z niebieskiej kanapy, zjeżdżasz wzdłuż niebieskiej kolei i przed golgota dajesz w lewo, tam masz 2 knajpy igloo i ta II, to jest ta II

Karkówke maja lux i piwo opat z kranu zajebiste

Ta II o której piszesz to Bar pod Rudym Kotem który polecam.

Robur82 rozumiem że wiesz lepiej gdzie jadł kiełbaskę Andy-W?

11 godzin temu, andy-w napisał:

Obok trasy nr 10 przy parkingu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, koliber napisał:

Kaskada ma rzeczywiście wyjątkowego pecha do warunków - zawsze gdy przychodzi wichura / odwilż / deszcz, to śnieg z górnej ścianki jest "wymieciony" do samej trawy, potem tygodniami trwa jej naśnieżanie. To dość podobny przypadek jak trasa FIS ze Szrenicy, gdzie też trudno utrzymać śnieg.

Decyduje ... wygięcie trasy. Jest wypukła (na szerokość). Gdyby była wklęsła, śnieg by się trzymał. Po prostu do przeprofilowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...