Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, Robur82 napisał:

Ta knajpa jest nad Golgotą, wysiadasz z niebieskiej kanapy, zjeżdżasz wzdłuż niebieskiej kolei i przed golgota dajesz w lewo, tam masz 2 knajpy igloo i ta II, to jest ta II

Karkówke maja lux i piwo opat z kranu zajebiste

To nie ta knajpa, chociaz tam gdzie myslisz też jest fajnie, mowa o nowej z grzybkiem obok wypozyczalni, parkingu na pośrednim. Bardzo fajni ludzie zarowno w knajpie jak I wypożyczalni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, moruniek napisał:

Dziś mocno wiało, więc co tu robić, znowu COS. Zabawa przednia, choć podmuchy momentami są bardzo silne. Za chwilę wstawię relację. Mam wrażenie, że wieje mocniej niż tydzień temu. 

Pochwalę się, mam karnet na Polske I Slowacje, tu na Slowacji nie wieje, chodzi wszystko co dostepne a warunki sa bajeczne, ... :), nie wiem dlaczego mimo wszystko namawiaja mnie tutaj na Scyrk ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, kemot06 said:

Witam  Czy PKS B-B odciążył w pewnym stopniu skibusy? Czy jest gdzieś w internecie kamera live z hali pośredniej? Rok temu chyba działała tam!?

PKS - nie jestem w temacie.

Kamera z hali pośredniej czyli z Julianów - jest taka fizycznie w terenie przy trasie nr 8. Niestety na stronie SMR nie ma z niej obrazu. Kilka dni temu pisałem do SMR, aby ją podlinkowali na główną stronę i odpisali, ze dziękują za sugestię i być może w przyszłości uda się coś zrobić. Kiedyś była kamera na stronie, ale to chyba było jeszcze za starego SON przed erą słowacką.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.02.2019 o 10:04, Robur82 napisał:

w pełni zgadzam się

klient feriowy płaci prawie tyle kasy za tydzień co kosztuje sezonówka

Ale co tam robic tydzień?

Jak pisałem, że "pikniki" w jakimś stopniu finansują jazdę zapaleńców, to spotkał mnie tu hejt. 

Tymczasem ci co walczą za 699 zł za sezonówkę o nalepkę za 500 km po prostu "okradają stację narciarską". 

Oczywiście potrzeby jest i taki, i taki klient, niemniej finansowo najlepszy jest taki, co za tę 700 zł kupi karnet na tydzień, zrobi "kolejkę", zjedzie 5 razy dziennie, wyślę zdjęcia na FB, zrobi przerwę na obiad w knajpie ośrodka i najlepiej jakby jeszcze mieszkał w hotelu ośrodka (na razie nie ma). Bez wartościowania, po prostu tak jest.

A po feriach najekonomiczniej to by było... zamknąć stację i przygotowywać się do przyszłego sezonu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy dzień w Szczyrku. Po dobrze przespanej nocy, bez smogu ;), bo powyżej Soliska go nie ma. Czekaliśmy do ostatniej chwili z załadowaniem Gopassów. 7:50 decyzja - kupujemy. W ośrodku cena niższa niż on-line. 7:20 meldujemy się jako 4samochód na Pośrednim. Zjazd i żółta na HS. Wieje jak cholera, dość mocno buja kanapami, jazda wolniutka. Zgodnie z przewidywaniami gondola i kanapa na ZK nie chodzą. Wracamy na Solisko, powtórka i potem już tylko niebieska. Do 11:20 na bieżąco. Potem (12:10 zwineliśmy się) max. 6 minut.

Stoki (4,7,8,9,10) przygotowane perfekcyjnie. Do 11 pustki, a na 9 pustki i sztruks do końca. Koło południa mocno czuło się odwilż.

Kilka zdjęć. Szkoda nam było czasu na więcej.image3.thumb.jpeg.d39191977a9f8034d7594fc2dca4042f.jpegimage5.thumb.jpeg.59ca3dcb410669cf6c863cb799baf4b5.jpeg

 

Obiecałem sprawdzić wysiadanie z niebieskiej. Wg.mnie jest perfekcyjne.image2.thumb.jpeg.c80638d9621525cb6d49466bd4f2f447.jpeg

  • Like 7
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Jak pisałem, że "pikniki" w jakimś stopniu finansują jazdę zapaleńców, to spotkał mnie tu hejt. 

Tymczasem ci co walczą za 699 zł za sezonówkę o nalepkę za 500 km po prostu "okradają stację narciarską". 

Oczywiście potrzeby jest i taki, i taki klient, niemniej finansowo najlepszy jest taki, co za tę 700 zł kupi karnet na tydzień, zrobi "kolejkę", zjedzie 5 razy dziennie, wyślę zdjęcia na FB, zrobi przerwę na obiad w knajpie ośrodka i najlepiej jakby jeszcze mieszkał w hotelu ośrodka (na razie nie ma). Bez wartościowania, po prostu tak jest.

A po feriach najekonomiczniej to by było... zamknąć stację i przygotowywać się do przyszłego sezonu.

 

Na pewno SMR promuje gości dłużej zostających w Szczyrku. Dowodem są tańsze niż on-line karnety, kupowane w pensjonatach. Dotyczy to 3, 4, 5 i 6 dniowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, fredek321 napisał:

Na pewno SMR promuje gości dłużej zostających w Szczyrku. Dowodem są tańsze niż on-line karnety, kupowane w pensjonatach. Dotyczy to 3, 4, 5 i 6 dniowych.

Czyli cennik zamieszczony na stronie jest nieaktualny? 

Według cennika, przykładowo dla 5 dni jest: 524 zł na miejscu, 460 online - https://www.szczyrkowski.pl/cennik/cennik-skipassow-201819/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, kemot06 napisał:

A ta cena to nie jest tylko kwestia zakupu przez internet, a nie pensjonatu? Po prostu online jest taniej niż w kasie... ?

Jest taniej niż on-line. Nie wiem, czy w każdym pensjonacie tak samo. W Groniku trzy 6-dniowe w tym dwa ulgowe kosztowały 1253 zamiast 1404 on-line.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj z powodu zespołu po imprezowego nie uczestniczyłem aktywnie w życiu narciarskim.

Za to Marek (student, starszy z synów) specjalnie zjechał ze stolicy, aby ponartować. Dzisiaj wybrał tury z Soliska w kierunku Skrzyczeńskiej Kopy leżącej na prawo od Małego Skrzycznego. Oto jego relacja:

Korka do Szczyrku po godz 9 nie było wcale. Widać, że warszawiacy już w większości wrócili do domu, a i duża niepewność co do otwarcia SMR i COS z powodu wiatru zatrzymała narciarzy w domach lub pensjonatach. Co do SMR to gondola i Zbójnicka nie działały cały dzień, żółtą kanapę zamknęli po południu, do końca kręciła tylko niebieska na Juliany. Szlaki bardzo twarde, a poza trasami z tego samego powodu freeride odpada całkowice. Na grani szczytowej prowadzącej na Małe Skrzyczne wystarczyło rozłożyć ręce i wiatr pchał nawet lekko pod górę. Zjazd z M.S. do Hali Skrzyczeńskiej po całkowice pustej, gładkiej i jeszcze twardej trasie bardzo przyjemny. Poniżej hali w kierunku Soliska z metra na metr bardziej miękko, ale nie ciapowato. Oscypek w barze przy niebieskiej  trasie nr 4 pyszny.

na szlaku

20190210_092327.jpg

20190210_105142.jpg

panorama

20190210_105448.jpg

na pierwszym planie Skrzyczeńska Kopa, na drugim Malinowska Skała, a na trzecim drugim Barania Góra (chyba)

20190210_111238.jpg

trasa z Małego Skrzycznego

20190210_113317.jpg

widok z trasy w kierunku S.Kopy

20190210_113624.jpg

trasa c.d.

20190210_113854.jpg

dojazd do Hali Skrzyczeńskiej

20190210_114100.jpg

Edytowane przez andy-w
  • Like 16
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś pogoda gorsza, warunki gorsze, a ludzi 2x tyle. Nie da się za tym trafić.

Rano na Julianach 0 stopni. Po stoku czuć, że nie związał. Trochę ciężkiego, mokrego śniegu na sztruksie. "Nowa" 10 twardsza niż wyższe części. Żółta normalnym tempem, gondola też. Do 11 na bieżąco. 3,4,7,8,10 przygotowane dobrze.ale miękkość powoduje szybkie muldzenie. 1 dość dobrze, nierówno, trochę grud i sporo świeżego śniegu ułożonego w niewielkie zaspy. Wygląda na nieratrakowaną od wczoraj. 2 jazda pod wiatr, dużo lodu, gipsu przewianego i zaspy pod lasem. Najsłabsza dziś. Golgota zamknięta, przejezdna bez najmniejszego problemu, jednak w dolnej części spore przetarcia. Bez dośnieżenia lub 30cm opadu nie uruchomią jej. Ostatni wjazd 12:30 po 7 minutowym czekaniu.

Od 11 pada krupa śnieżna, potem mokry śnieg.

  • Like 6
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. W ten weekend wybieram się ze znajomymi do Szczyrku na narty. Jak wygląda sprawa z GoPassem? Zamówiliśmy go trochę za późno i karta raczej nie dojdzie do wyjazdu. Podobno można wydrukować jakąś zastępczą kartę i posługiwać się nią. Czy ktoś z was korzystał z karty zastępczej? Jak to dokładnie wygląda? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny jednorazowego treningu w SMR przewyższają dwu, trzykrotnie te w innych, mniejszych ośrodkach, do których teraz jeździmy z dziećmi - mówi ze smutkiem prezes bielskiego klubu Katarzyna Szafrańska-Sosgórnik.

Karnety są drogie, a pojawiła się jeszcze dodatkowa przeszkoda. Aby dzieci uczące się narciarstwa alpejskiego mogły szusować na trasach Szczyrk Mountain Resort, klub musi wykupić licencję. Licencja na cały sezon kosztuje 3,5 tys zł. Nas na to nie stać - przyznaje była olimpijka z Calgary, a obecnie trenerka.

Wiecej:

https://www.radiobielsko.pl/wiadomosci/takich-oplat-nie-ma-w-alpach-ale-sa-w-szczyrku/40622

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...