Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

49 minut temu, colin23 napisał:

Po otwarciu kopy, do gondoli podejście bez kolejki, na solisku dosłownie minuta. Tak to można jeździć. Szkoda tylko że taka ciapa dziś. Ale pogoda na następne dni raczej nie jest optymistyczna. 

W ogóle szok: środa - mega kolejki; piątek - na bieżąco!

A staje się to powoli tradycją. Środy są najgorsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś się zagubiło w gąszczu kolei liniowych?  (załącznik) 

BTW. Ciekawi mnie dlaczego gondola może chodzić szybciej, ale tylko gdy nie wsiadają już do niej pasażerowie. Doświadczyłem tego i w Szczyrku i w Jaworzynie Krynickiej po godzinie zamknięcia bramek będąc w gondoli. 

IMG_20190215_125345.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.02.2019 o 22:06, colin23 napisał:

Zazwyczaj jestem za Szczyrkiem ale robią sobie z nas klientów jaja. Orczyki z Czyrnej umarły już chyba na zawsze. Ileż może trwać procedura powypadkowa? Miesiąc? Bieńkula ratrak to widziała chyba ostatni raz dwa tygodnie temu przed zawodami 😁. I Golgota nieczynna kolejny dzień gdzie ratrak może ją przygotować w 45 minut. Ale przecież ludzie i tak są więc po co się starać. Słabo. 

Prawda jest taka że szkoda im na 4 dniówki dla obsługi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg moich obliczen kanapa na Kopę ma 63 lata i ma prawo mieć dolegliwości - bóle kolan, dolegliwości reumatyczne  problemy żoladkowe słabszy wzrok. slabe serce , płuca . SORY kanapa B 5 ma dopiero 63 dni przyjmując urodziny 15 grudnia 2018 r

INNY TRUDNY TEMAT

na DĘBOWCU   teraz LUTY 2019 narciarz facet po 40 uderzył w dziecko. Chłopiec złamana noga -facet podła fałszywe dane i uciekł.

Kilka pytań - tam jest płasko więc facet ma słabe umiejętności że nie ominął dziecka zgodnie z Kodeksem FIS,

czy ten facet ma syna lub córkę , czy ma swe dzieci , czy wie że male dziecko cierpi.

TATA powinie pilnie wezwać GOPR aby spisali NOTATKĘ

ja na  górze ŻAR po uderzeniu w mojego ucznia , prosilem sprawce o danie dowodu do zrobienia zdjęcia ,oraz podanie numeru komórki.

Narciarz z ŻAru  podał dane i przeprosił , natomiast INSTRUKTOR młody który był z NIMI burzył sie o zdjęcie dowodu.

Stary INSTRUKTOR z dzieckiem czyli  JA  byłem stanowczy . Po zjechaniu na dolna stację z TATA obejrzeliśmy ciało syna . BYŁO OK

zalecenie SEN. ja po 3 godz telefon do TATY czy oK czy wizyta w SZPITALU czy nie ma powikłań - NA szczęscie tylko strach.

W 2001 na MAŁYM SKRZYCZNEM uderzył mnie snowbardzista - podalem mu swoje numery komórki, a on tylko sorry MACIEJ  z KATOWIC i uciekł a JA zwichnięcie stawu  barkowego i GIPS było to około 13 grudnia . BYŁY swięta ja w gipsie z młody MACIEJ bez kontaktu. Możę  TERAZ TO czyta i przypomina sobie uderzenie do narciarza na MAŁYM SKRZYCZNEM.

 

 

Edytowane przez ANDISKI
  • Like 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pasazer85 napisał:

Nie widziałem w wątku aby ktoś o tym pisał więc wrzucam.

SMR planuje zrobić tunel w ciągu trasy nr 1 pod ul.Zwalisko :D

http://bielskobiala.wyborcza.pl/bielskobiala/7,88025,24462056,w-szczyrku-zbuduja-tunel-narciarze-przejada-nim-pod-droga.html#s=BoxLoBbImg1

Było w środę rano, widać że gazeta skorzystała z informacji  forum skionline ;)  na dodatek jakiś mistrz dziennikarstwa wymyślił że to tunel, a to zwykły przepust pod drogą.

Dnia 13.02.2019 o 09:46, surfing napisał:

Ulica Zwalisko Szczyrk - przejazd przez drogę, na przyszły sezon szykuje się przejazd pod drogą.

Rozpoczęto procedurę do ,,Budowa przepustu dla przejazdu narciarzy pod ul. Zwalisko w Szczyrku wraz z przebudową sieci: elektroenergetycznej, gazowej i kanalizacji sanitarnej"

Przechwytywanie w trybie pełnoekranowym 2017-09-12 094612.jpg

przejazd.jpg

zdjęcie @fredek321

 

Edytowane przez surfing
  • Like 2
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to prawda niedzielny cud w SMR.

Trasy  przygotowane dobrze a Golgota b. dobrze jak na panujące poprzedniego dnia temperatury,uważam ,że nie ma się do czego przyczepić a dziewiątki to tradycyjnie stolik.

Kolejki i tu przecierałem oczy ze zdumienia znośne, powiedziałbym jak na niedziele w SMR to nie wielkie,ale to w-g mojej opinii zasługa działającej "Kopy".\ i co tu dużo mówić kapitalnej pogody-wszystkie knajpy pękały w szwach,które też w znacznym stopniu "odciążały" koleje,naprawdę udany dzień w SMR.

Ale do tej beczki miodu muszę niestety naprawdę szczerze wlać łyżkę dziegciu.

Naprawdę nie znam na tyle kulturalnych słów aby określić poziom lekceważenia klienta ,jak można w środku sezonu ,na niedzielę i nie tylko, nie przygotować tak pięknej,jeszcze dziewiczej "nie zmodernizowanej przez SMR trasy",którą powinni się chwalić gdzie tylko można.

Dla mnie poziom arogancji sięgnął zenitu.

Wiem że już nie którzy ,będą pisać,że to trasa nie dochodowa ,taka na free itd-jeżeli tak to niech ją ściągną z planu to będzie uczciwie.

Prośba do Pana JC .

Czy mógłbyś podać,ustalić , ,szefa TMR czy SMR na  Polskę do której można by kierować "podziękowania" za tak "rzetelne i uczciwe " podejście do klienta.

Ta osoba nawet nie zdaje sobie sprawy ile ma tych ch....... w  d..pie.

Bardzo przepraszam za to ostatnie zdanie ,ale naprawdę nie potrafię się powstrzymać,jeszcze raz wszystkich zniesmaczonych przepraszam.

Dla mnie ten stan rzeczy  jest nie do zaakceptowania taka wisieńka taki smakołyk ,tyle lat czekałem na tą Bieńkulę,serce się rozdziera,jak się patrzy na tą pazerność i chytrość SMR-u, godne pożałowania,po prostu żenada.

Z wyrazami szacunku dla szefa SMR-u.

 

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak: bawiłem się przednio skacząc po mułdach które się utworzyły na bieńkuli, co nie zmienia faktu, że jak wyrżnąłem, to zacząłem lecieć w dół po lodzie ("betonie") który był na całej trasie.

Wiele osób które przeżyło górną ściankę dostąpiło wątpliwej przyjemności przeżycia dolnej ścianki składającej się z "betonu" gdzieniegdzie oprószonego śniegiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, przemo_narciarz napisał:

Na Chopoku ostatnio południa też nie ruszyli...

Nie wierzę i we wtorek sprawdzę,jeżeli i tak się  w TMR-E zaczyna dziać to ręce opadają.

Po prostu robi się dziadownia,choć nie nie wierzę to jakaś niedorzeczność sprawdzę .

Może jakiś strajk mają,no nie wiem co  , to jakaś abstrakcja ,to to toooooo?

No i nie wiem co dalej pisać ?

Zostaję bez słów.

Chyba że to wkrętka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, toppaner napisał:

Nie wierzę i we wtorek sprawdzę,jeżeli i tak się  w TMR-E zaczyna dziać to ręce opadają.

Po prostu robi się dziadownia,choć nie nie wierzę to jakaś niedorzeczność sprawdzę .

Może jakiś strajk mają,no nie wiem co  , to jakaś abstrakcja ,to to toooooo?

No i nie wiem co dalej pisać ?

Zostaję bez słów.

Chyba że to wkrętka?

Serio północ była zrobiona a na południu czarnulka z świeżym opadem 20-30cm. Wszystko fajnie tylko świeże muldy i widoczność na 15m.... Było to w tą środę jeżeli dobrze pamiętam.

Też będę we wtorek możemy razem sprawdzić:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu SMR. Dziś dla odmiany bajkowo ;) Mieliśmy wrażenie, ze najcieplej z dotychczasowych dni, a mimo to rano twardo. 9 i 9a ze sztruksem do końca, to jakiś ewenement. Szyby samochodu rano skrobałem, jak codziennie. Ludzi nieco więcej niż wczoraj. Kolejki do 8 minut bez zakładania wysokiego pressingu ;) Bardzo dużo zjeżdżających Golgotą, a trasa wytrzymała to bardzo dobrze. Dziewiąty dzień na nartach zaliczony.

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, również w niedzielę na Golgocie sporo narciarzy jak na tą trasę i ogólny mały ruch tego dnia. Pewnie dlatego, że dobrze wytrzymywała temperaturę - zacienienie robi swoje.
Ogólnie to dałem się namówić na przyjazd w niedzielę w środku ferii śląskich za namową kolegi który spędza(ł) weekend w Szczyrku i twierdził, że w sobotę nie było kolejek. OK ryzykuję. Na szczęście nie pożałowałem - rano zmrożony śnieg, super, potem wiadomo - narty wodne :D Ale przede wszystkim ludzi jak na lekarstwo  :|:oDlaczego? Nie wiem - choć się domyślam :D
Od rana jeździliśmy na Julkach (Golgota + 9,9a), koło południa pojechałem sprawdzić Bieńkulę, tak jak pisali koledzy wyżej, nie wyglądało to zbyt dobrze. Ale jeszcze gorzej było na 1. Na ściance obok słupa na calej szerokości wydarte do lodu/ziemi :( Trasa nr 10 końcówka AMBA FATIMA
, na środku oblodzona rynna szeroka na 2m, po bokach piaskownica po kostki, walka o życie początkujących, nr 3 dojazd do gondoli to samo, ale to standard. 4 i 7 koło 11:30 w porządku nawet ostatnia ścianka. Najlepsze 11 i 9a.
Podsumowując, "sensowna" jazda tak do godziny 11.
Generalnie jednak z dwojga złego lepiej w tym Szczyrku pojeździć przy plusowej temperaturze, niż stać w kolejce jak jest mróz.
Pozdrawiam

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, toppaner napisał:

Nie wierzę i we wtorek sprawdzę,jeżeli i tak się  w TMR-E zaczyna dziać to ręce opadają.

Po prostu robi się dziadownia,choć nie nie wierzę to jakaś niedorzeczność sprawdzę .

Może jakiś strajk mają,no nie wiem co  , to jakaś abstrakcja ,to to toooooo?

No i nie wiem co dalej pisać ?

Zostaję bez słów.

Chyba że to wkrętka?

Nie "zaczyna", bo na Chopoku taka sytuacja jest od wielu lat (trasy 3 i 6).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...