Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

Wieczorem wstawię relację ze zdjęciami, teraz opiszę swoje wrażenia. W nocy lał deszcz, który zamarzł, stoki pokryła warstwa lodu, zamarzły odsypy. Na niektórych ściankach warunki fatalne, ludzie padali jak muchy. Bardzo słabo przygotowane trasy jakby nie dali rady wczoraj wyrównać ratrakami ciapy, a tak naprawdę to bardzo gwałtownie zeszła temperatura po wczorajszym i dzisiejszym deszczu (momentami wręcz ulewie). Do tego wszystko zamarzło, łącznie z kanapą na Zbójnicką Kopę (choć rano figurowała jeszcze jako otwarta), później komunikat na monitorach o awarii technicznej. Śniegu zostało im jeszcze bardzo dużo, myślałem że od mojej ostatniej wizyty z 10 lutego zejdzie go dużo więcej. Dziś chodziły nawet lance (niektóre) więc próbują coś naśnieżać, pytanie tylko czy miało to jakikolwiek sens przy dzisiejszym wietrze. Około 11:00 mróz nagle odpuścił i to co było twardą bryłą lodową zaczęło być przyjemne do jazdy. Bardzo fajna jazda od 11:00 do 13:00, później Solisko zaczęło się już tak korkować, że uciekliśmy na obiad i do domu (wakacyjnego, tym razem w Wiśle).  Około 12:00 widzieliśmy próby ruszenia kanapy na Zbójnickiej Kopie, ale jak zjeżdżaliśmy z Hali Skrzyczeńskiej cały czas stał płotek i kolejka ludzi przed płotkiem, czekająca na otwarcie jakże upragnionej kanapy. Dziś oceniając stan tras, najlepsze warunki nietypowo były na 3 i 11. Słaba 10, 8, fatalny dół na 4 i 7. 

  • Like 5
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, moruniek napisał:

Około 11:00 mróz nagle odpuścił i to co było twardą bryłą lodową zaczęło być przyjemne do jazdy.

My nie doczekaliśmy :(. Co do warunków, to opad deszczu wyniósł 30mm. Na płaskich odcinkach stok wchłonął wszystko, na stromych część spłynęła. Stąd przyzwoita Golgota, a dramatyczna 8. Ratrakowi mają dużo do zrobienia. Jak się postarają jutro powinna być petarda,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warunki na 3 i 4 rzeczywiście były dzisisj ciężkie na 7 w miarę ok tylko końcówka tragiczna. Trasy z Pośredniego trochę lepsze zwłaszcza Golgota. Genialnie jeździło sie dziś za to na 2 z Małego Skrzycznego. Po otwarciu krzesła na Kopę ok godz. 12 przeniosłem się do COSu tam warunki na górnych trasach były idealne. Pokazało się słońce, temperatura -4 i sporo śniegu.

Edytowane przez luksor85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To obiecana relacja foto.

Najpierw taka ciekawostka, gdzie ta kolejka - tak do nieczynnej kanapy ludzie potrafią ustawić się w kolejce.

gdzie-ta-kolejka.jpg

Rano mglisto.

rano-mglisto.jpg

Warunki takie sobie. 7 rano słaba, z czasem coraz lepsza. 4 rano całkiem ok. bez dolnej "ścianki".

7-raczej-tak-sobie.jpg

7.jpg

tak-sobie-cd.jpg

Tu słabo - dużo ludzi leżało.

tu-masakra.jpg

3 dziś dla mnie nr 1 (myślałem, że nigdy tego nie napiszę - jakość dla mnie ta trasa taka mało interesująca). 

3.jpg

Ta "ścianka" - taka sobie.

cianka-na-3.jpg

3 dalej.

d-3.jpg

Dół 3 dalej.

d-3-cd.jpg

3 dojazd do gondoli.

dojazd-do-gondoli.jpg

Wyszło słonko i zrobiło się widokowo - nadal dużo śniegu na Hali Skrzyczeńskiej. 

hala-widokowo.jpg

hala.jpg

Śnieżą - tylko w jakim celu przy tym wietrze.

nie.jpg

Kolejka do talerzyka.

kolejka-do-talerzyka.jpg

I tak kolejka na Solisku około 13:00 (stałem 9 minut) ale wiem jak stanąć. Dla mnie na dziś dość nartowania, jeszcze tylko zjazd do knajpki na Pośrednim (na obiad).

kolejka.jpg

Warunki na 10 około 13:00.

warunki-10.jpg

Z godziny na godzinę warunki się jednak poprawiały i było coraz więcej słońca.

wysz-o-s-onko.jpg

  • Like 12
  • Thanks 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie i prośba.

Czy ktoś widział pracujące ratraki na Bieńkuli.

Nikt nie wie nawet obsługa kiedy ją przygotowują,czy co drugi dzień,czy mają jakiś grafik,czy w-g widzi mi się.

Byłem w czwartek i zrobiona była genialnie,natomiast w środę była "nie tknięta"

A jak było dzisiaj?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do sprzedania dwa całodzienne karnety na Szczyrk. Żeby nie było podejrzeń o jakiś przekręt-żona miała zniżkowe w pracy. Testowane w COS i SON. Mamy lekkie obawy o dalsze trwanie ośrodka przy zapowiadanych temperaturach. Dziś i jutro nie możemy a w pracy kolejne wolne "okienko" to dopiero piątek. Do tego mieliśmy troszkę dość Szczyrku po ostatnim "kolejkowaniu". Jestem z Czechowic. 60zl plus kaucja. Jak coś to priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja wstawię swoją relację. Dziś warunki EPICKIE jak pisze jeden z forumowiczów (którego pozdrawiam, szkoda że nie może teraz nartować). Ludzi do 11:30 przyzwoicie, później się zaczął najazd tłumów. Na nartach pojeździłem od 8:20 do 13:30. Na 10 na Pośrednim zawody, które w niczym nie przeszkadzały. Na dole 10 usypane kupki śniegu, w nocy mocno naśnieżali newralgiczne miejsca. Dość mocno dziś naśnieżana 1, dół 7 (zamknięta) oraz sam dojazd do gondoli na 3. Trasy przygotowane bardzo dobrze, w porównaniu do dnia wczorajszego wręcz SUPER. Dziś chodziła kanapa na Zbójnicką Kopę, nie działał natomiast talerzyk na MS.

Zbójnicka Kopa - działa.

Zb-jnicka-dzia-a.jpg

Warunki.

warunki.jpg

Widokowo.

Widokowo.jpg

lampa.jpg

3 fajnie (bez samego dojazdu do gondoli)

3-wyliana.jpg

3.jpg

4.

4.jpg

7.

7.jpg

7-a.jpg

Zamknięta dolna połowa 7.

dalej-zamkni-ta-7.jpg

Hala Pośrednia.

hala.jpg

9.

9.jpg

Na 10 kupki śniegu (jutro pewnie rozgarną).

10.jpg

Golgota - super.

Golgota.jpg

Na Solisku na tablicy od wczoraj konsekwentnie wyświetlane 0 stopni (termometr nie działa). 

tablica.jpg

Kolejki do 11:30 umiarkowane.

tak-o-1130.jpg

  • Like 11
  • Thanks 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, moruniek napisał:

Kolejki do 11:30 umiarkowane.

tak-o-1130.jpg

Tym zdjęciem troszkę manipulujesz faktami, nie jest ono zrobione później niż 8.30-9.30, Kolejka w godzinach późniejszych 10-11.30  kilka metrów za siatki,15-20 minut czekania.  Relacja generalnie fajna,ale ostatnie zdjęcie psuje wszystko w oczach tych którzy  tam dzisiaj byli i wiedzą jak było faktycznie :/ 

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, pasazer85 napisał:

Tym zdjęciem troszkę manipulujesz faktami, nie jest ono zrobione później niż 8.30-9.30, Kolejka w godzinach późniejszych 10-11.30  kilka metrów za siatki,15-20 minut czekania.  Relacja generalnie fajna,ale ostatnie zdjęcie psuje wszystko w oczach tych którzy  tam dzisiaj byli i wiedzą jak było faktycznie :/ 

Jak wejdziesz we właściwości tego zdjęcia masz dokładną godzinę jego zrobienia 10:33. Moje relacje mają charakter czysto subiektywny, zawsze każda jest moimi odczuciami a nie obiektywnym przedstawieniem faktów, nie jest to celem moich relacji, prezentuję jedynie swoje odczucia, które mogą być (ale nie muszą) pomocne dla innych.

  • Like 2
  • Thanks 5
  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pasazer85 napisał:

Tym zdjęciem troszkę manipulujesz faktami, nie jest ono zrobione później niż 8.30-9.30, Kolejka w godzinach późniejszych 10-11.30  kilka metrów za siatki,15-20 minut czekania.  Relacja generalnie fajna,ale ostatnie zdjęcie psuje wszystko w oczach tych którzy  tam dzisiaj byli i wiedzą jak było faktycznie :/ 

Zgadzam się o 10.30 już sporo ludzi.

Warunki rano dobre potem z godziny na godzinę coraz więcej lodu,a na dole 4 to dla turystów już tyko walka o przeżycie,w miarę dobrze na pośrednim.

Bieńkula zrobiona lecz dolna ściana to już trochę respektu trzeba było mieć.

Po zjeździe do gondoli ok 10.50 już sporo ludzi i tylko jedyne wyjście to ucieczka do COS.

Podsumowując .

Po opadach zrobiła się tafla betonu przykryta cm śniegu czy czegoś takiego.

Po 2 godz. jazdy krawędzie do roboty.

Dobry b.twardy dzień,który uratował COS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieliśmy dziś przyjemność od rana przebywać w Szczyrku.Odbywały się zawody narciarskie Family Cup,Mistrzostwa woj. Śląskiego. Ja przechadzałam się z aparatem,kilka zdjęć, godzina około 13.00:)

 

 P2235498.thumb.JPG.7fc7598c9f67bd1f448bb058369c97f7.JPG

P2235497.thumb.JPG.81ee9856160ef38331df878151831384.JPG

P2235494.thumb.JPG.a8d7602c5283a4fb180773d50a451103.JPG

P2235493.thumb.JPG.448e6363c3a366e67d4a87ef7ca1781a.JPG

P2235452.thumb.JPG.a086879140501d7e45fb9226126687b1.JPG

P2235478.thumb.JPG.b686961ea5c4d757af1167ea9bab2925.JPG

P2235372.thumb.JPG.9a6e73a48525ca198c12069012947b70.JPG

Kto chciał ,ten pojeździł. :) Pozdrawiam.

 

  • Like 15
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, pasazer85 napisał:

Tym zdjęciem troszkę manipulujesz faktami, nie jest ono zrobione później niż 8.30-9.30, Kolejka w godzinach późniejszych 10-11.30  kilka metrów za siatki,15-20 minut czekania.  Relacja generalnie fajna,ale ostatnie zdjęcie psuje wszystko w oczach tych którzy  tam dzisiaj byli i wiedzą jak było faktycznie :/ 

Nie wiem skąd bierzesz info o manipulacji. Jeździłem tam od 11 do 13 chyba i najdłużej na Pośredni stałem 10 minut. Sprawdzane za każdym zjazdem.

Wczoraj było turbo fajnie. 

No i witam wszystkich, bo jestem tu nowy 🙂

Edytowane przez Olgierd
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, moruniek napisał:

Jak wejdziesz we właściwości tego zdjęcia masz dokładną godzinę jego zrobienia 10:33. Moje relacje mają charakter czysto subiektywny,

W takim razie nie rozważnie dobrałem słowa,powinienem zamiast ,,manipulujesz faktami,, powinienem napisać :,,miałeś niebywałe szczęście,,.Również byłem od rana i po 9.30 nawet nie udało mi się nawet zaobserwować by po 10.30 przy bramkach była tak mała ilość osób.  

Co innego dzisiaj, przez cały dzień było jak na Twoim zdjęciu. 

4 godziny temu, Olgierd napisał:

Nie wiem skąd bierzesz info o manipulacji. Jeździłem tam od 11 do 13 chyba i najdłużej na Pośredni stałem 10 minut. Sprawdzane za każdym zjazdem.

Stąd,że jeżdżę od 8.30 do 15 :) Ty znowu musiałeś mieć pecha, bo mega rzadko się zdarza żeby kolejka na Pośredni była większa niż na Hale Skrzyczeńską :) 

Fajnie,że SMR wykorzystał mroźne noce i naprodukował sporo śniegu, kopy pod lancami mają kilka metrów wysokości:D Niestety w zbiorniku kończy się zapas wody :/

 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My też dziś jazda na krawędzi i Bieńkula i miodzio jazda. 

Choć widok osób które walczyły o życie jadąc w dół  a które przeliczyły się z swoim sprzętem i umiejętnościami była nader spora. Bieńkula dziś najlepszą trasą w SMR potem Golgota. Od 8:30 do 16:00 ⛷️😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To miedzy innymi przez takie opinie potem na niej są ludzie "walczący o życie". Naczytają się ... najlepsza trasa w SMR i jazda...  A ja powiem, że sądząc po kolejkach najlepsza to ta ze zbójnickiej kopy. Z MS tez fajna a na 5 i 11 to dziś trzeba było i bardzo ostrych krawędzi i umiejętności postawienia nart na tychże. Bez jednego z tych elementów kończyło się szuraniem po betonie/lodzie w najlepszym wypadku. 

Edytowane przez christof
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, christof napisał:

To miedzy innymi przez takie opinie potem na niej są ludzie "walczący o życie". Naczytają się ... najlepsza trasa w SMR i jazda...  A ja powiem, że sądząc po kolejkach najlepsza to ta ze zbójnickiej kopy.

No ba i najniebezpieczniejsze... ciekawe,że ostatnio to właśnie stamtąd zwożą pasażerów do helikoptera który czeka na Hali Skrzyczeńskiej :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

35 minut temu, pasazer85 napisał:

No ba i najniebezpieczniejsze... ciekawe,że ostatnio to właśnie stamtąd zwożą pasażerów do helikoptera który czeka na Hali Skrzyczeńskiej :P 

Tak jest zawsze. Pewnego razu miałem przyjemność jechania z GOPRowcem na orczyku. Rozmawialiśmy o wypadkach w SON. Podczas tego przykładowego weekendu było 12 interwencji w tym 2 urazy do których wezwano helikopter. Wszystkie na niebieskich trasach. Wg Pana GOPRowca wynikało to miedzy innymi z 3 powodów. Pierwszy tłok na niebieskich drugi to słabe umiejętności a trzeci to przecenianie umiejętności przez tych z punktu drugiego po 3 dniach na stoku. Ryzyko ze przerażony słaby narciarz walczący o życie zrobi sobie krzywdę na 5 jest niewielkie. Gorilla family pod koniec turnusu feriowego to większe zagrożenie. 

W kazdym razie dzis w SMR wyjątkowo małe kolejki. Sporo zrobionego śniegu na 7. na 1 tez jeszcze nie do końca rozratrakowane zapasy. Lekkie Ocieplenie wyszło by trasom na dobre no ale jak lekkie bedzie zobaczymy :)

 

Edytowane przez christof
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...