Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj miała być jazda góra do 12 godz., a była do 15:30. Wyjazd pierwszą kanapą na Juliany. Kilka zjazdów całkowicie pustymi trasami 8,9,9a,10 oraz Golgotą.
Trasy twarde i często z lodowym podkładem pod sztruksem. Światło plaskie, ale było na tyle gładko, że to nie przeszkadzało. Do 12 godz. zaliczyłem jeszcze kilka razy 4 i 7 . Nie miałem dzisiaj żadnej chęci na Kopę, Małe Skrzyczne oraz zjazd do Gondoli. Skutecznie mnie zniechęcała spora kolejka do Kanapy na Kopę oraz niepewność sytuacji przy Gondoli. Na Solisku kolejki cały czas na 2-3 min lub wjazd bezpośrednio do bramek za którymi stało kilka, kilkanaście osób. 
Od rana były testy nart Elan, ale jakoś dopiero mnie zainteresowały ok. południa. Niestety na upatrzone narty czyli GS i SL trzeba było polować. Udało się "wypożyczyć" GSX 175cm, R-19m oraz SL 160cm i twardszą SLX 165cm. Na każdej śmigałem po ok. 1 godz. i wszystkie zrobiły na mnie bardzo dobre wrażenie. Zaliczyłbym je do nart raczej twardych z bardzo dobrym trzymaniem krawędzi. 1 parę nart można było testowć nawet cały dzień bez ograniczeń czasowych.
Wracając do warunków to na ściankach na 4 oraz dojazdówce z 8,9,10 do Golgoty "trup słał się gęsto". Było kilka interwencji GOPR. wychodzący lód oraz duże odsypy dla wielu był pułapką nie do przejechania. Sporo było także zderzeń. Dlatego zniechęceni narciarze w większości woleli jeździć na Kopie. Golgota równa jak stół do końca, z tym, że z coraz większą ilością lodu. 
Był to jeden z trzech najlepszych moich dni w tym sezonie, a do tego z najdłuższą jazdą. Przejechane 103 km (wg aplikcji Strava) razem z wyciągami co przekłada się na jakieś 50-60 km trasami w dół.

Golgota rano

20190224_083131.jpg

Solisko 10:24

20190224_102418.jpg

testowe Elany

20190224_131912.jpg

ścianka na 4 godz. 14:33

20190224_143313.jpg

trasa nr 7 godz. 14:37

20190224_143721.jpg

na Hali S.

20190224_144131.jpg

trasa nr 7 godz. 14:37

20190224_144307.jpg

kanapa z Soliska na Halę S., godz. 14:47

20190224_144732.jpg

widoczek

20190224_145132.jpg

dojazdowy trawers do Golgoty godz. 14:58

20190224_145815.jpg

8 na Julianach godz. 15:02

20190224_150203.jpg

EKG

EKG.jpg

Strava

Screenshot_20190224-204414_Strava.jpg

Edytowane przez andy-w
  • Like 7
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No,no, widzę, że ładnie dziś pojeździliście  Ja wybieram się jutro, nastawiam się na dobre nartowanie!
Czy ktoś wie co konkretnie oznacza komunikat na stronie SMR dot tras 1 i 7 "otwarte ograniczone"? Na 7 to spodziewam się, że dół będzie zamknięty, natomiast przy 1 to co? Trzeba odpinać narty na przejeździe przez drogę? :D
@andy-w nie orientujesz się, czy narty na testy będą też jutro? Ile Cię kosztowała taka przyjemność?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minutes ago, gruchauho said:

No,no, widzę, że ładnie dziś pojeździliście  Ja wybieram się jutro, nastawiam się na dobre nartowanie!
Czy ktoś wie co konkretnie oznacza komunikat na stronie SMR dot tras 1 i 7 "otwarte ograniczone"? Na 7 to spodziewam się, że dół będzie zamknięty, natomiast przy 1 to co? Trzeba odpinać narty na przejeździe przez drogę? :D
@andy-w nie orientujesz się, czy narty na testy będą też jutro? Ile Cię kosztowała taka przyjemność?

7 - ograniczone otwarcie to zapewne te hałdy śniegu z armatek w dolnej części, które zawężają trasę, ale spokojnie obok da się zjechać , nawet dla wielu jest  przy tym sporo zabawy . Dzisiaj oficjalnie dół 7 był zamknięty. Ścianka  na 7 dojazdowa do Soliska to już był hardcore - twarde muldy po kolana - także zamknięta

Nie sądzę, aby testy nart były w tygodniu i to jeszcze po feriach, ale może się mylę.

Ciekawi mnie ruch w SMR po feriach, podejrzewam, że szykują się na ten okres np. emeryci oraz ludzie, którzy mają dzieci już wieku poza szkolnym

20190224_144831.jpg

Edytowane przez andy-w
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, andy-w napisał:

Ciekawi mnie ruch w SMR po feriach, podejrzewam, że szykują się na ten okres np. emeryci oraz ludzie, którzy mają dzieci już wieku poza szkolnym

No i bezdzietni :P Trzymam kciuki żeby takie warunki się utrzymały w tygodniu i do kolejnego weekendu..

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miała być tylko praca, ale tak się ułożyło, że o 13 godz. byłem pod gondolą. Zachęcony przez Rafała, który jest na miejscu i widokiem z kamerki miałem sporą chęć na test Fischera.

Niestety mój zapał został na miejscu schłodzony do zera. To były testy branżowe tylko dla "firm" . Rafał jest instruktorem to się załapał, a ja się musiałem oblizać smakiem. Elan nadal miał testy na Solisku, ale wczoraj już testowałem. Na dole +7, na Hali też na lekkim plusie. Trasy po 13 im niżej to bardziej "zryte" . Końcówka 4 to tradycyjnie "ściana płaczu", tak samo jak stromszy odcinek 3 przed przedostatnim ostrym zakrętem. O dziwo dojazd do gondoli na ostatnim zakręcie z całkiem względnie dobrymi warunkami. Poza tymi ekstremami to 3, 4, 7 (na otwartym odcinku) oraz 1 w całkiem dobrym stanie, Bieńkula będąca w cieniu gładziutka, zmrożona do samego dołu, ale jednak trochę lodu więc amatorów wielu na niej nie było. Jazdę zakończyłem kilkoma na Małym Skrzycznem. Tam warunki bardzo dobre od szczytu do hali. Wyraźnie czuło się chłód i lekki mróz w górnej części. Fajny jest ten tor niby krosowy oraz wąski gładki ślad między torem, a talerzykiem. Mlodzi oddawali tam spore skoki. 

Na Pośrednim, ani na Kopie dzisiaj nie byłem. Znowu dało się zauważyć praktycznie brak kolejki do żółtej kanapy na halę. Ścianka na 4 wielu  zniechęcała.

Solisko

20190225_131820.jpg

ściana płaczu na 4

20190225_132040.jpg

ratraki na dolnym odcinku 7

20190225_132335.jpg

ten jedzie środkiem 4 😲

20190225_132406.jpg

7

20190225_132426.jpg

jazda pod orczykiem z Czyrnej

20190225_141453.jpg

trasa z Małego Skrzycznego z torem krosowym

20190225_150122.jpg

widok z talerzyka

20190225_151457.jpg

gondolki na 3

20190225_155247.jpg

świeże powietrze przy COS

20190225_124643.jpg

świeże powietrze na parkingu przy gondoli - i to się czuło

20190225_155951.jpg

Edytowane przez andy-w
  • Like 18
  • Thanks 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

dziś warunki petarda, wreszcie puścił lód a krawędzie wchodziły jak w ... masło, epickie muldy na dojeździe do kanap na Solisku wyraźnie zmniejszyły liczbę chętnych, bosko, po godzinie 13 na bieżąco do "Pszczółki", szkoda tylko że 7 na dole dzisiaj zamknięta, aprops dziś bez muld Bienkula (boska), Golgota (boska) i niezła Sportowa, na COSie - FIS : PORAZAJACY 🤩😍🥰🤪

2.jpg

4.jpg

3.jpg

  • Like 15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wspólna jazda z kolegami @yoss i @Mikoski dzięki Panowie. Warunki bardzo dobre, choć rano raczej sporo osób miało plan przyjazdu na narty po "sezonie wysokim". O 8:20 parking na Pośrednim prawie pełen. Dziś dodatkowo testy ELAN-a, ROSSIGNOLA (zamknięte) oraz FISCHERA. Pogoda piękna warunki bardzo dobre, choć na Pośrednim więcej lodu, śnieg twardy i zmrożony, super trzyma Golgota. 4,3,7, Zbójnicka Kopa, zaczynają powoli puszczać. Kilka ważnych uwag, jak widzicie ratraki nie wjeżdżajcie na trasy gdzie one pracują (robią to na linach) co będzie widać na jednym ze zdjęć - przygotowywali 7. Dopiero jak postawili pana na skuterze do pilnowania wjazdu na trasę, ludzie przestali przejeżdżać przez siatkę. W ciągu ostatnich 2 dni, wyprodukowali sporo śniegu, który dziś rozgarniali na 7, wcześniej robili to na 10, jutro pewnie zajmą się 8.

Rano tak.

dziejaj-rano.jpg

Później już niestety tak.

dzi-du-o-ludzi.jpg

Warunki i widoki.

s-oneczko.jpg

 

warunki.jpg

 

warunki-2.jpg

warunki-3.jpg

rano-3.jpg

Kopy śniegu w oczekiwaniu na ratraki.

kopu-niegu-2.jpg

kopy-niegu.jpg

Ratraki przygotowują 7 (ten pracuje na linie - widać w powiększeniu zdjęcia).

ratrak-na-linie.jpg

Postawili ski patrol by ludzie nie wjeżdżali na trasę. 

ski-patrol.jpg

Testy ELAN-a także dzisiaj, ratrak robi dół 7.  ELAN.jpg

  • Like 15
  • Thanks 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, moloo napisał:

Jak warunki na wieczornej - przymarza to wszystko co puści w ciągu dnia czy dalej jest miękko ?

Da się ze Sportowej dojechać do gondoli przez drogę ?

Byłem w sobotę wieczorem. Warunki były świetne. Trochę lodu i bardzo twardo. Ale wiadomo, że od dawna nie spał nowy śnieg a ten, który jest topi się w dzień. Wszystkim hejterom SMR-u muszę powiedzieć, że uważam nocną jazdę na gondoli z dwoma ciekawymi, długimi trasami za absolutnie najlepszą jazdę nocna w Polsce. Lepszą niż jakakolwiek w Czechach i Słowacji. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam na jakiej zasadzie są naliczane statystyki an gopassie? Czy one są aktualizowane na bieżąco czy dopiero po jakiś czasie? Czy statystyki są naliczane tylko dla właściciela konta głównego, czy do osób przypisanych też? Te osoby mogą też brać udział w Ski Challenge? Dane są zliczane ze wszystkich wyciągów TYLKO z SMR? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam na jakiej zasadzie są naliczane statystyki an gopassie? Czy one są aktualizowane na bieżąco czy dopiero po jakiś czasie? Czy statystyki są naliczane tylko dla właściciela konta głównego, czy do osób przypisanych też? Te osoby mogą też brać udział w Ski Challenge? Dane są zliczane ze wszystkich wyciągów TYLKO z SMR? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Niech mi ktoś powie, jaka jest szansa, że SMR ruszy w ten czwartek? Patrzyłem na ICM i zapowiadają jakieś tam porywy do 55km/h. Z doświadczenia ktoś wie czy ośrodek ruszał czy stało wszystko i nic się nie kręciło???

Nie chcę jechać i pocałować klamki na dzień dobry.:-)

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...