Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, przemo_narciarz napisał:

Bemek wyluzuj ICM zmienia prognozy jeszcze rano był deszcz wieczorem w czwartek! 

Aktualnie 60km / h jest w normie. Już w tym sezonie jeździli przy ponad 70! 

Choć to ryzykowny dzień, ja zakładam raczej piątek na nartowanie.

Dzięki za informację. W czwartek zobaczę z rana chyba jak to wygląda i będzie decyzja.

Dzień ryzykowny, ale jak jezdziliście przy wietrze w porywach 70km/h, to może nie będzie aż tak żle 🙂

 

4 minuty temu, Bemek napisał:

Sprawdzałem pogodę na Czwartek w trzech portalach  pogoda lipa że tak powiem , za to w Sobote szykuje się fajny dzionek

no i jutro też całkiem  piknie .

 

Kolego, umiem czytać ICM-a i ja jakoś fatalnej lipnej pogody nie widzę a wręcz przeciwnie. Gdzieś Ty wypatrzył tragiczne warunki to ja nie wiem...

Chyba że też jedziesz w czwartek i siejesz ferment aby ludzi odstraszyć 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, przemo_narciarz napisał:

Pogodę możesz sprawdzić wieczorem przed wyjazdem! Trzy dni to wróżbici jeszcze dużo mogą zmienić...

Zgadza się. Ale dzisiaj mamy Wtorek więc do Czwartku to 2 dni ( a nawet 1,5 dnia ) i automatycznie mniejsza pomyłeczka 🙂

Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, slift napisał:

Dzięki za informację. W czwartek zobaczę z rana chyba jak to wygląda i będzie decyzja.

Dzień ryzykowny, ale jak jezdziliście przy wietrze w porywach 70km/h, to może nie będzie aż tak żle 🙂

 

Kolego, umiem czytać ICM-a i ja jakoś fatalnej lipnej pogody nie widzę a wręcz przeciwnie. Gdzieś Ty wypatrzył tragiczne warunki to ja nie wiem...

Chyba że też jedziesz w czwartek i siejesz ferment aby ludzi odstraszyć 🙂

Ja nie jadę, ale trochę fermentu posieję:;) Przeglądałem ICM i rzeczywiście wygląda to całkiem fajnie. Ale w mojej szklanej kuli wygląda to jednak trochę inaczej. Do czwartku popołudnia będziemy się znajdować w ciepłej masie, to po pierwsze. W czwartek pod wieczór,  jest prognozowane przejście frontu chłodnego, który dotrze do Szczyrku od północy. Pchana przed nim  ciepła masa, może wywołać halnego, a co to oznacza każdy wie. Związane z halnym zjawiska spowodują że wiatr będzie miał dużo większą siłę niż jest to podane w prognozie.  Halny wystąpi z nietypowego kierunku, bo z północnego zachodu.Po froncie atmosfera się wyciszy i będzie trochę chłodniej. W piątek i sobotę pod względem pogodowym powinno być dobrze, pytanie tylko w jakim stanie będzie śnieg "po przejściach". I jeszcze jedno, na halnego najbardziej jest narażona, a jakże, kanapa na Kopę.  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze moja relacja z dnia wczorajszego (wstawiam dopiero dziś bo wczoraj późno wróciłem do domu). Warunki wczoraj ciężkie ze względu na gęstą mgłę oraz siąpiący cały czas deszcz (ten ustał dopiero około 11:00). Ludzi mało. Co do tras, mocno puściła 3 - jazda po mokrym śniegu, słabo trzymającym. Dość dobrze trzymały się trasy na Pośrednim z Golgotą włącznie (choć ta też bardziej miękka niż dzień wcześniej). 1 była zagrodzona i pracowały ratraki (rozgarniały śnieg wyprodukowany 2 dni wcześniej i poprawiały warunki), dobre warunki na 4, bardzo dobre warunki na 7 (ta była wczoraj robiona - dolny odcinek). Trasa ze Zbójnickiej trzyma się dobrze, ale ze względu na bardo gęstą mgłę - przyjemność z jazdy żadna. Na Hali Skrzyczeńskiej i 4 zaobserwowałem pierwsze drobne przecierki, podobnie na 8 (tu mają jednak ze 2 kopy śniegu do rozgarnięcia). W mojej ocenie najbliższe ocieplenie, wiatr i deszcz - najwięcej krzywdy zrobi trasie nr 3 (tam wyraźnie puścił już lód), na Pośrednim (8,9,10,11) i 7 - lodowa skorupa trzymała się wczoraj całkiem nieźle.

Kilka zdjęć (mgła stała do wysokości Suchego). Widokowo - nie było zdecydowanie.

spacer.png

spacer.png

Zbójnicka kopa.

spacer.png

I widok na kanapy.   

spacer.png

  • Like 10
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było dziś trochę nartowane  ;)

C385.jpg

 

Pogoda rewelacja warunki nie koniecznie ale trudno wymagać lepszych .

Rano godzina  9:00 Oblodzony sztruks i lekkie zachmurzenie :

20190227-090925.jpg

 

Około 9:30 zaczeło się przecierać 10:30 pogoda miód malina i lekka odwilż

20190227-091830.jpg
 

  • Like 12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też byłem wczoraj i lampa że hej 😊 O 11 odsypy spore. Sam zaliczyłem kontakt glowa-ziemia i nie było to miłe uczucie. A na nartach jeżdżę raczej b.dobrze...Trasa z kopy to nieporozumienie. Narty biegowe ubrać i jeździć. Zmarnowany potencjał m.skrzycznego 😕 Jakiś pseudo orczyk...

Jechałem z pracownikami SMR gondola i takie oto wieści usłyszałem. Czy to prawda czy sciema kij to wie...

- do 15 marca chcą utrzymac nocne jazdy

- ośrodek planują mieć otwarty do końca marca.

-nowych kolejek na razie nie będzie. Mówili coś o wytyczaniu nowych tras 😊 Gdzie co i jak nie wiadomo. Dopiero potem nowe kolejki m.in. z Czyrnej.

- inwestycje na nowy rok to 3 etap poprawy naśnieżania.

Pzdr

  • Like 8
  • Thanks 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Mietek napisał:

Ciekawe jak dalej będzie się rozwijał ośrodek jak widać zapotrzebowanie jest duże.

W planach jest budowa kilku poczekalni do kolejek do kolejek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widać poszerzyli jakoś ... tak za mało 😀,

ale tak prawdę mówiąc, byłem w tym sezonie w Szczyrkowskim z 20 razy,,, i jakoś tak mam... jestem rozgoryczony... inwestycją poczynioną... jakoś tak wspominając poprzednie lata jakoś tak dziwnie... spieprzyli to... chyba że myślą jakoś tak alternatywnie... i wyciągną z tej Kopy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech się te poszerzacze trzymają z daleka od COSu. A jak już muszą to niech poszerzają Ondraszka. A jak im przyjdzie do głowy cięcie na żyletki orczyka na Dolinach to się przykuję do niego łańcuchem jak ekolodzy do drzew. Orczyka z Czyrnej mi wczoraj nie brakowało bo luzy do gondoli. Orczyków na Pośrednim nie mogę przeżyć.

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...