Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

39 minut temu, czepek napisał:

Niech się te poszerzacze trzymają z daleka od COSu. A jak już muszą to niech poszerzają Ondraszka. A jak im przyjdzie do głowy cięcie na żyletki orczyka na Dolinach to się przykuję do niego łańcuchem jak ekolodzy do drzew. Orczyka z Czyrnej mi wczoraj nie brakowało bo luzy do gondoli. Orczyków na Pośrednim nie mogę przeżyć.

A ja lubi szerokie, wyprofilowane trasy. Nie przepadam za orczykami. Te które były w starym GON-ie uważa, za najbardziej niewygodne. Szukasz oldskulowych warunków. Jedź na Stożek do Wisły, na Pilsko.   

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Downvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Honza napisał:

A ja lubi szerokie, wyprofilowane trasy. Nie przepadam za orczykami. Te które były w starym GON-ie uważa, za najbardziej niewygodne. Szukasz oldskulowych warunków. Jedź na Stożek do Wisły, na Pilsko.   

No to masz cały SMR. A tym co lubią inaczej łaskawie zostaw COS. Nie wszyscy muszą lubić to samo. 

  • Like 2
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Robur82 napisał:

Jak w ferie, pogoda dziś dopisała i do tego sobota

Dobrze, że dziś nie skusiłem się

I ja się dziś nie zwlekłam (wróciłam z podróży o 1 w nocy). A być później niż parę minut przed 8 (chciałam na COS) nie było sensu. Ciekawe, co będzie jutro (z tłumami, nie zwlekaniem się z wyra).

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejki dramat, dawno tyle nie czekałem na wjazd wyciągiem... Że oni nie puszczają tych orczyków C1 i C2 to jakaś paranoja. Bieńkula twarda i pusta, ale co z tego jak potem 20 min w kolejce do gondoli ;) 

Edytowane przez quba0
  • Like 1
  • Haha 2
  • Sad 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem dziś i będę do poniedziałku włącznie. Dziś zupełnie jak w środku zimy - dość chłodno, trasy zmrożone, równe (bez większych muld) i ogromne kolejki. Nieczynna 10-tka z powodu zawodów, choć na mapkach była oznaczona na zielono jako czynna. Nie przeszkadzało to w niczym, bo 9-tka jak zwykle i tak prawie pusta. Podobno wczoraj padał deszcz, ale od wysokości ok. 800 m n.p.m. drzewa były lekko przyprószone śniegiem. Kamieni i większych przetarć nie zanotowałem, choć na zakręcie trasy nr 3 śnieg już był brązowy, natomiast dolna "ścianka" przed samym zjazdem do gondoli o dziwo z dużą ilością nasypanego śniegu (inaczej niż rok temu). Pogoda taka sobie - ogólnie pochmurno, choć niekiedy prześwitywało słońce. Gdy odjeżdżałem ok. 15-tej, w mieście lekko prószył śnieg. Myślałem, że większość "niedzielnych narciarzy" kończy sezon w lutym, a jednak nie. Może jednak Słowacy przemyślą to planowane zakończenie sezonu w marcu (jak pisał jeden z przedmówców) - ciekawe czy trasa z Kopy na Halę wytrzyma do ferii wielkanocnych, które w tym roku wypadają w okolicach 20 kwietnia, czyli bardzo późno.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mops napisał:

A orczyrków nie odpalą bo trzeba zapłacić dniówki, muszą być śnieg na podjazdach no i mało ludzi nimi będzie jeździć.

Sprawdziłeś? Znasz decyzje prokuratury, prowadzącej dochodzenie? Przestępstwo, do którego doszło jest ścigane z powództwa publicznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Maria napisał:

Akurat ci,którzy pokupowali sezonówki, czyli np. ja. Nie podoba mi się to.

Ale tych którzy pokupowali sezonówki lub są zapeleńcami na tym forum jest dużo ale w Szczyrku większość (raczej) osób jeździ na ferie i chcę gondole i kanapy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mops napisał:

Ale tych którzy pokupowali sezonówki lub są zapeleńcami na tym forum jest dużo ale w Szczyrku większość (raczej) osób jeździ na ferie i chcę gondole i kanapy

Niestety prawda.

 

2 godziny temu, fredek321 napisał:

Sprawdziłeś? Znasz decyzje prokuratury, prowadzącej dochodzenie? Przestępstwo, do którego doszło jest ścigane z powództwa publicznego.

A cóż to za straszliwe przestępstwo tam miało miejsce? Jeśli coś wiesz, oświeć nas, proszę. No i zastanawiam się, czemu te orczyki nie mogą ruszyć? Jeśli nawet było jakieś przestępstwo, to przecież nie badają ich chyba do tej pory? Toż to konstrukcja prosta jak budowa cepa!

  • Like 1
  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Maria napisał:

Niestety prawda.

 

A cóż to za straszliwe przestępstwo tam miało miejsce? Jeśli coś wiesz, oświeć nas, proszę. No i zastanawiam się, czemu te orczyki nie mogą ruszyć? Jeśli nawet było jakieś przestępstwo, to przecież nie badają ich chyba do tej pory? Toż to konstrukcja prosta jak budowa cepa!

Kwalifikacja prokuratury Art. 156 Par 2 kk. Spadająca lina złamała człowiekowi obojczyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, fredek321 napisał:

Kwalifikacja prokuratury Art. 156 Par 2 kk. Spadająca lina złamała człowiekowi obojczyk.

To chyba nie wymaga zatrzymania orczyków na około miesiąca? Powinny zostać przeprowadzone badania techniczne, czy orczyk może funkcjonować, a to doprawdy nie jest skomplikowane. Tym bardziej, jeśli komuś już postawiono zarzut, to na jakiejś konkretnej podstawie, związanej z wynikiem przeprowadzonego wcześniej badania, czy było to zaniedbanie wymogów bezpieczeństwa - więc dpowiednie badanie już zapewne miało miejsce i coś powinno być wiadomo. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, fredek321 napisał:

Kwalifikacja prokuratury Art. 156 Par 2 kk. Spadająca lina złamała człowiekowi obojczyk.

Paragraf coś na wyrost chyba 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Fredku, piszę, ponieważ nie mam informacji i mogę tylko wyrażać przypuszczenia. Logika pozwala w takiej sytuacji  jedynie na nie. Tenże fakt podkreślałam użyciem cytowanych przez Ciebie wyrazów. Tak się zawsze czyni pisząc o hipotezach; czy to w życiu codziennym, czy w nauce. To są wątpliwości nasuwające się w tym przypadku. Jeśli znasz jakieś konkrety, podziel się nimi. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Maria napisał:

To są wątpliwości nasuwające się w tym przypadku. Jeśli znasz jakieś konkrety, podziel się nimi. 

Podzieliłem się tym co wiem. Odpowiadałem na post zawierający jednoznaczną tezę:

4 godziny temu, Mops napisał:

A orczyrków nie odpalą bo trzeba zapłacić dniówki, muszą być śnieg na podjazdach no i mało ludzi nimi będzie jeździć.

Ty natomiast kpisz z przestępstwa z Rozdz XIX kk. Przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu. Co więcej poddajesz w wątpliwość sam fakt istnienia przestępstwa, pomimo że wiedzą o nim wszyscy interesujący się SMR.

55 minut temu, Maria napisał:

A cóż to za straszliwe przestępstwo tam miało miejsce? Jeśli coś wiesz, oświeć nas, proszę. No i zastanawiam się, czemu te orczyki nie mogą ruszyć? Jeśli nawet było jakieś przestępstwo, to przecież nie badają ich chyba do tej pory? Toż to konstrukcja prosta jak budowa cepa!

Wielokrotnie pisałem, że sytuacja ta MOŻE być wygodnym pretekstem, ale nie musi. Nie znam procesowych decyzji prokuratury np. w kwestii powołania biegłych. Wiem natomiast, że SMR broni się, twierdząc, że to snowbordzista, jadący niezgodnie z regulaminem, zrzucił linę z rolek.

  • Like 1
  • Downvote 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie lecą w kulki. Do orczyka trzeba paru chłopa do obsługi. Jakoś ich tam trzeba ubrać. Zysku z tego żadnego poza dobrym nastrojem paru zapaleńców. Słowacy umieją liczyć. Orczyk na Pośrednim nie miał problemów z liną. Nikt nie mówił, że to złom. Rok temu raczej miał TDT skoro wisiały orczyki. Mnie to jeżdżenie tą śmieszna 10ka męczy. Na razie fakt ze tam jest szerzej ale każda jazda środkiem(9, 9a), który uwielbiam kończy się tym śmiesznym objazdem. Mam wrażenie, że przyoszczędzili nawet na obsłudze talerzyka na Małe Skrzyczne. Mi tam nikt nie musi pomagać, ale z obserwacji wynika, że wielu by się pomoc przydała. A obsługa jest tylko w budzie. 

  • Like 5
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby tylko chcieli to orczyki kilka dni po wypadku byłyby włączone. Ale po co? Żeby robić dodatkowe koszty? Tak samo jak im się nie chce codziennie ratrakować Bieńkuli. Ludzi im od tego nie przybędzie bo ich targetem jest kopa. Tu tracą lub zyskują najwięcej. Marketing. 

  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Maria napisał:

Żaden z moich postów nie zawierał jednoznacznej tezy. Polecam uważne czytanie zanim się odpowie lub wciśnie "downwote".

Polecam uważne czytanie moich postów i przyjęcie do wiadomości, że są jeszcze inni forumowicze, których zacytowałem. Po raz drugi i ostatni bez odbioru.

  • Downvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...