Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj z z Christofem zabawiliśmy się w zawody Hero Season Trophy Tour czyli pierwsze zawody cyklu o tytuł bohatera sezonu w poszczególnych ośrodkach TMR.

Z rana na rozgrzewkę trochę pokręciliśmy się po Julianach, 4 i 7. Warunki dzisiaj poza pierwszymi zjazdami miękkie. Wiatr chwilami bujał gondolką i kanapami. Ale to nie on zamknął na jakiś czas zółtą kanapę, gdy byliśmy na Solisku. Ponoć czujnik temp. silnika wskazał jego przegrzanie. Początkowo chciałem iść z buta na Suche w kierunku zawodów, ale wybito mi to z głowy. Udało załapać się na 3 autobus i po kilkudziesięciu minutach byliśmy pod gondolą, a za chwilę na starcie zawodów.  Tymczasem zółta kanapa ruszyła. Na zawodach wszytko poszło sprawnie, trasa niezbyt trudna. średnie czasy to 24-25 s, najlepsi 21-22 s. Mój czas to 27,a Christofa 25s z haczykiem. Drugi przejazd za godzinę, też poszło sprawnie. Bandy średniej wielkości, bez lodu. Po zawodach powtórka Julianów, Bieńkula (fajny warun) i koniec dnia. O 15 rozdanie nagród, niestety nie załapaliśmy się na pudło 😭 .

20190303_085257.jpg

20190303_092230.jpg

właśnie zamknęli kanapę

20190303_100304.jpg

trzeba zastanowić się nad odszkodowaniem za straty moralne doznane na SMR

20190303_101150.jpg

transport do gondoli

20190303_104340.jpg

zawody

20190303_110453.jpg

season hero

20190303_110942.jpg

Bieńkula

20190303_135508.jpg

piękniejsze pudło

20190303_151223.jpg

Edytowane przez andy-w
  • Like 12
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, moruniek napisał:

Dziś aktualizacja komunikatu, na ich stronach.

***Kanapa B2 (Solisko - Wierch Pośredni) jest nieczynna do odwołania.***

Co oznacza wyłącznie całego Pośredniego, a to już faje nie jest.

https://www.szczyrkowski.pl/resort/trasy-i-koleje/

Z tego co napisał @gruchauho wczoraj były przetarcia na 10 i Golgocie. Wygląda więc na ostateczne zamknięcie, chyba, że coś napada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.03.2019 o 20:29, czepek napisał:

Wg mnie lecą w kulki. Do orczyka trzeba paru chłopa do obsługi. Jakoś ich tam trzeba ubrać. Zysku z tego żadnego poza dobrym nastrojem paru zapaleńców. Słowacy umieją liczyć. Orczyk na Pośrednim nie miał problemów z liną. Nikt nie mówił, że to złom. Rok temu raczej miał TDT skoro wisiały orczyki. Mnie to jeżdżenie tą śmieszna 10ka męczy. Na razie fakt ze tam jest szerzej ale każda jazda środkiem(9, 9a), który uwielbiam kończy się tym śmiesznym objazdem. Mam wrażenie, że przyoszczędzili nawet na obsłudze talerzyka na Małe Skrzyczne. Mi tam nikt nie musi pomagać, ale z obserwacji wynika, że wielu by się pomoc przydała. A obsługa jest tylko w budzie. 

Był wypadek, są konkretne zalecenia DT, których prawdopodobnie ... nie ma sensu realizować. Przyjedziesz raz na rok do Szczyrku i chcesz, aby dla Ciebie puścili 40-letnie orczyki, które powoli niestety przestają spełniać normy bezpieczeństwa. Nie znam sprawy dokładnie, ale z góry zakładam, że w tak zyskownym sezonie nikt nie będzie ryzykował prokuratora dla paru złotych więcej.

TMR przygotował się solidnie do uruchomienia orczyków w tym sezonie. Ale nastąpiła katastrofa i pewnie - jak przypuszczałem zaraz po niej - były to ostatnie jazdy w życiu tych orczyków. Jeśli już inwestować, to nie w remont, ale w coś nowego. Co nowego?

Ja bym wolał nowy orczyk, ale pewnie z rachunku ekonomicznego wyjdzie, że lepsza jest kanapa. Ot, tak chce klient. Główny klient. 

A zasad bezpieczenstwa w sezonie pełnym wypadków (dlaczego narciarze jeżdżą bez kijków, dlaczego jeżdżą w poprzek stoku) nikt nie będzie lekceważył.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, moruniek said:

Dziś aktualizacja komunikatu, na ich stronach.

***Kanapa B2 (Solisko - Wierch Pośredni) jest nieczynna do odwołania.***

Co oznacza wyłącznie całego Pośredniego, a to już faje nie jest.

https://www.szczyrkowski.pl/resort/trasy-i-koleje/

Chyba coś się zmieniło, ponieważ obecnie niebieska na Juliany działa 🙂 i to mimo wiatru.

Wczoraj także jak żółta stanęła to były złowieszcze komunikaty głosowe na miejscu, że nieczynna do odwołania, a za 0,5 godziny ruszyła

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, andy-w napisał:

Chyba coś się zmieniło, ponieważ obecnie niebieska na Juliany działa 🙂 i to mimo wiatru.

Wczoraj także jak żółta stanęła to były złowieszcze komunikaty głosowe na miejscu, że nieczynna do odwołania, a za 0,5 godziny ruszyła

Na pewno. Ratrak na linie jeździ po Golgocie.

image.thumb.png.a4291e2ad785639cccb8b65be4000408.png

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, fredek321 said:

Na pewno. Ratrak na linie jeździ po Golgocie.

A do czego na górze przyczepiona jest lina ? Pytam poważnie, ponieważ specjalnego zaczepu tam nie widziałem. Może do drzewa ?

Na Kubinskiej widziałem niskie betonowe słupy z zaczepem dla liny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, andy-w napisał:

A do czego na górze przyczepiona jest lina ? Pytam poważnie, ponieważ specjalnego zaczepu tam nie widziałem. Może do drzewa ?

Na Kubinskiej widziałem niskie betonowe słupy z zaczepem dla liny.

Są co najmniej dwa zaczepy powyżej Golgoty. Niziuteńkie betonowe słupy ze stalową pętlą.

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

***ORCZYK C3 (Hala Skrzyczeńska - Małe Skrzyczne) jest nieczynny do odwołania***

 

Z ich strony. Nie wiem od której godziny to wisi ale nie przypominam sobie żeby to już było w weekend. Nie wiem jak jest dokładnie bo

Cytat
Czynne Orczyk C3 Hala Skrzyczeńska - Małe Skrzyczne 1200 211 1000 1211 720
Cytat

aktualizacja: 4.03.2019 18:40

Może ktoś wie o co chodzi?

               
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

10 godzin temu, fredek321 napisał:

Z tego co napisał @gruchauho wczoraj były przetarcia na 10 i Golgocie. Wygląda więc na ostateczne zamknięcie, chyba, że coś napada. 


Niekoniecznie. Zapomniałem wspomnieć, że o 14:40 zatrzymali niebieską kanapę i podali przez głośniki komunikat o awarii. Jechała w trybie awaryjnym. Tak się złożyło, że auto miałem na salmopolu więc "musieli" mnie i kilka innych osób wpuścić bokiem bym mógł dostać się na parking. 20 minut jechałem na górę. Wcześniej na jakieś pół godziny stanęła żółta (niektórzy przez to utknęli na Julianach, ja miałem szczęście bo jeździłem wtedy na Bieńkuli). Te przetarcia to nie było jeszcze tak na zamknięcie. Na Hali pośredniej powiedziałbym, że warunki bardzo dobre - nawet po południu (jak na tą temperaturę).
No ale to było w niedzielę, dzisiejsze 15 stopni to już chyba gwóźdź do trumny.

Edytowane przez gruchauho
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 hours ago, moruniek said:

Dziś kolejna awaria niebieskiej kanapy (to już chyba 3 kolejny dzień), nie dobrze to wróży, jutro chyba nie będę parkował na Pośrednim.

spacer.png  

Dzisiaj jednak działa niebieska kanapa (na razie), i ma nawet zdjęte już pokrowce z bramek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, andy-w said:

Dzisiaj jednak działa niebieska kanapa (na razie), i ma nawet zdjęte już pokrowce z bramek.

Dziś zaparkowałem pod gondolą. Zgadnijcie więc co się dziś popsuło ? Tak, dobrze się domyślacie - gondola. Czy mi to przeszkadzało - zdecydowanie nie, kolejny fantastyczny dzień na nartach zaliczony, wieczorem wstawię dłuższą relację. Dziś głównie Zbójnicka Kopa i 3 (byłem z moją 5 letnią córką), która jak zobaczyła górki na trasie z MS to nie chciała nigdzie indziej jeździć.

Gondola miała chwilową awarię. Dziś padł im w ośrodku internet, system gopass, system sterowania ruchem. 

spacer.png 

 Trasy zjazdowe do gondoli (1 i 3) oznaczona jako zamknięte - choć warunki na nich dobre.

spacer.png

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, moruniek said:

Dziś zaparkowałem pod gondolą. Zgadnijcie więc co się dziś popsuło ? Tak, dobrze się domyślacie - gondola. Czy mi to przeszkadzało - zdecydowanie nie, kolejny fantastyczny dzień na nartach zaliczony, wieczorem wstawię dłuższą relację. Dziś głównie Zbójnicka Kopa i 3 (byłem z moją 5 letnią córką), która jak zobaczyła górki na trasie z MS to nie chciała nigdzie indziej jeździć.

Gondola miała chwilową awarię. Dziś padł im w ośrodku internet, system gopass, system sterowania ruchem. 

spacer.png 

 Trasy zjazdowe do gondoli (1 i 3) oznaczona jako zamknięte - choć warunki na nich dobre.

spacer.png

A czy możesz ostrzegać z jednodniowym wyprzedzeniem, gdzie zamierzasz w danym dniu parkować w Szczyrku? To może ułatwić życie wielu narciarzom wybierającym sie do SON ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pięknie, bardzo słoneczny i ciepły dzień, praktycznie bez wiatru, w nocy spadło 5 cm śniegu, bardzo mało ludzi (choć o 8:20 jak parkowałem pod gondolą, to tylko dlatego zaparkowałem, że Pan się do mnie uśmiechnął i stwierdził Pan z dziećmi to proszę wjechać, znajdę miejsce).

Już droga zapowiadała fajny dzień - na przełęczy było -1.

spacer.png

Moje dzieci - zadowolone. Na Kopie nauka jazdy tyłem na nartach.

spacer.png

Majaczy Skrzyczne.

spacer.png

Rano.

spacer.png

Rano cd.

spacer.png

Rano - i jeszcze tak.

spacer.png

Słoneczko. 

spacer.png

Hala - całkiem dobrze dziś wyglądała.

spacer.png

Zamknięta 3 - genialna nawet po 12:00 na powrocie.

spacer.png

spacer.png\

3 cd. Trasa 1a (po lewej) pięknie wyratrakowana. 

spacer.png

3 niżej - też dobrze.

spacer.png

3 dalej - nadal bardzo dobrze (nocny opad śniegu i zamknięcie trasy zrobił dużo dobrego).

spacer.png

3 jeszcze niżej.

spacer.png

I tu trochę gorzej.

spacer.png

Zjazd do gondoli - mocno już puścił.

spacer.png

Moja córka (5 lat) na hopkach. Dziś zrobiła ponad 20 kilometrów na nartach (to chyba jej rekord).

spacer.png

Przed córką jedzie mój syn (który trochę się nudził na tej trasie, ale trenowaliśmy jazdę tyłem, na jednej narcie itp.).

spacer.png

Kolejny udany dzień na nartach dobiegł końca.

  • Like 12
  • Thanks 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 i 3 otworzyli popołudniu też oficjalnie.

Relacja warunków z popołudnia (13ta do 16tej):

1 - dobra do 16tej, w pierwszej połowie bardzo dobra, tylko ostatnia stroma część troche kamieni i muld.

7 - bez sensu, muldy wszędzie, mokro

9 - dobra, ale wąsko (nie ratrakowana?)

10 - bardzo dobra w górnym odcinku, dobra w dolnym, tylko na zakręcie muldy i Solisko muldy

2 - bardzo dobra, troche nierówna (chyba nie ratrakowana)

3b - dużo śniegu ale nierówno

Ogólnie im wyżej tym lepiej, bardzo mało lodu

Edytowane przez SPGöral
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...