Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiejsze relacja z SMR. Wczorajszy wiatr i temperatury zabrały im masę śniegu, jak na dłoni widać oszczędne naśnieżanie, nie ma z czego uzupełniać braków śniegu. Wszelkiej maści przecierki są też bardzo źle oznaczone lub nieoznaczone wcale (np. przetopy na 10), gdzie ktoś wpadł do dziury i był zwożony (moim zdaniem powinien pozwać ośrodek). Jak na przygotowanie ośrodka po dniu przerwy - to był przygotowany w skali od 1 do 10 na 2. Jak zwykle parkowałem na pośrednim i na 10 pierwsze przecierki. Najlepsze trasy to dziś zjazd ze Zbójnickiej Kopy oraz z MS, do tego dobrze trzyma się śnieg na Pośrednim (ale poza trasami) - tam też mają zapas śniegu. Dziękuję @kordiankw , jego żonie, kilkoro znajomym za wspólną jazdę.

10 rano.

spacer.png

10 dalej.

spacer.png

10 dół

spacer.png

10 góra - dobrze się trzyma.

spacer.png

Solisko - brak siatek oddzielających koleje.

spacer.png\

Zjazd do Soliska z 4 i 7.

spacer.png

4 przecierki.

spacer.png

spacer.png

Połączenie 4 z 7.

spacer.png

7 cd.

spacer.png\\

7 miejscami tak.

spacer.png

7 miejscami tak cd.

spacer.png

Zbójnicka Kopa.

spacer.png

Trasa z MS.

spacer.png

Wyjście z gondoliki - czy naprawdę nie można było sypnąć trochę śniegu ?

spacer.png

I dalej.

spacer.png

Hala.

spacer.png

Hala Pośrednia - zdecydowanie trzyma się bardzo dobrze (szkoda że nie ma tam orczyka lub kanapy, by nie było potrzeby zjazdu do Soliska dołem 10).

spacer.png

Hala cd.

spacer.png

Gdzieś pomiędzy 8 a 10 - poza trasami jeszcze sporo śniegu.

spacer.png

Golgota.

spacer.png

  • Like 13
  • Thanks 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj warunki naprawde trudne. Trasa 1 na koniec dnia miała tyle kamieni na dole, że nie dało się zjechać bez szkód na nartach. Kopę i talerzyk zamknęli o 12tej z powodu wiatru. Talerzyk o 14tej znowu puścili, ale MS takie miękkie, że nie dało się porządnie jechać.

Juliany ok, bez muld. Golgota ok, ale ostatnie 20 metrów źle. Trawa wychodzi. O dziwo w lesie obok pod starym orczykiem jest śnieg i da się zjechać.

4 do Soliska miejscowo z brakiem śniegu, na 7 jeszcze więcej miejsc gdzie trawa wychodzi.

Na Hali Skrzyczeńskiej też śniegu brakuje.

Ale jest ratunek: Bieńkula była dobra do końca dnia! Bez większych muld, bez kamieni, bez przetarć.

Szkoda że talerzyk nie chodził, bo bym popołudniu przejechał na COS. Juliany i Bieńkula uratowały dzień.

  • Like 6
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle to wygląda w perspektywie tego że ratraki mają system Leica iCON 

Niewykorzystany potencjał tegorocznych opadów i naśnieżania.

Zdjęcie błotka po wyjściu z gondoli - czy pracownicy SMR nie widzą że coś trzeba zrobić ? 

Dziwnie to wygląda. Czy tam nie ma nadzoru ? Wstydu nie mają ludzi w błoto pakować ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standardem TMR jest 50 cm na stoku, wówczas uznaja, że jest naśnieżone na 100%, jak widać przy tak dużym natężeniu ruchu narciarskiego jak w SMR, to zdecydowanie za mało, po za tym tym szaro brunatny śnieg robi na mnie odpychajace wrażenie, tuż obok w COS śnieg jest biały a w SON jakiś taki zasyfiały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety wychodzi na to że kasa liczy się przede wszystkim. Niby proste ale jednak beakuje trochę myślenia do przodu. W wielu resortach od grudnia mimo że śniegu na trasach jest wystarczająco, każdej nocy włączona jest większość armatek i usypują duże górki. A potem zwiększają z nich pokrywę która daje mega twardy podkład. I kilka dni odwilży nie rujnuje sezonu. I sezon trwa sporo dłużej. Dłużej można zarabiać. No ale dyrekcja finansowa wyliczyła inaczej: oszczędnie z armatkami, oszczędnie z ratrakami, ludzie i tak przyjadą bo w końcu mamy trasę z kopy. A że często nie działa to już temat na osobną historię 😁

  • Like 5
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minutes ago, marek_kapica said:

Jak tylko były mrozy to śnieżyli 24 h na dobę. Ile razy tam byłeś w tym sezonie? Pewnie w d... byłeś i g... widziałeś ale będziesz wywalać swoje mądrości. 

Marek i tak i nie. Były dni kiedy mieli możliwość produkcji śniegu a tego nie robili (nie gromadzili go w zaspach na zapas), były też takie dni jak to robili. Były też takie, że puszczali lance a właśnie wiało i śnieg wywiewało w las. Obsługa chciała zrobić duży zapas śniegu na Golgocie (podobnie jak zrobili to na Bieńkuli) - dostali polecenie z góry - stop (oczywiście to info nieoficjalne). Mają magazyn śniegu na Pośrednim - co z niego zostało wstawię dziś w relacji. Zostało im trochę śniegu w hopkach na trasie z MS, skąd sądzę, że wezmą śnieg na Halę Skrzyczeńską. A mimo wszystko i tak tam pojadę jeszcze nie raz, bo mi się po prostu podoba i można fajnie pojeździć😉.

  • Like 8
  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wróciłem właśnie z Szczyrku Beskid Sport Arena. Od 7:55 do 13:30 warunki dla jazdy Telemarkiem idealne, potem zaczął padać deszcz, ale temperatura spada.

Lekkie przetarcia na czarnej, ale reszta stoków przygotowana idealnie dla jazdy stylem Telemark. Świetnie radzą sobie początkujący i bardzo dobrze jeżdżący narciarze, reszta narzeka, wcale się nie dziwię. Widziałem przypadki braku etyki narciarskiej oraz poczułem nartę gościa w "tunelu" na niebieskiej  na swoich plecach. Brak oceny ryzyka mimo postawionych znaków ostrzegających. Bylejadztwo w każdym stylu, ohyda. Głośniki w plecakach, wstyd....

Z pozdrowieniami:

wariat jazdy Telemarkiem.

Stary, upierdliwy grzyb.

  • Like 7
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, WojtekM said:

Ależ teraz widać jak oszczędzali przy naśnieżaniu. Bardzo słabo. Lata świetlne za Białką T.

Witam, to jest kpina oraz odrażające spojrzenie na potencjalnego klienta. Brak mi słów na ten przypadek ignorancji i chamstwa w stosunku do ich pracodawców a takimi są NARCIARZE.

Z pozdrowieniami:

wariat jazdy telemarkiem

Stary, upierdliwy grzyb, ale z zasadami i etyką.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kulturalniej trochę. Kilka razy byłem i jakoś nie widziałem żeby były miejsca gdzie magazynują śnieg na zapas. Mam choćby porównanie tegorocznych Włoch gdzie było kilka miejsc i armatki robiły śnieg 24h aż górka rosła na kilka metrów. A co kilka dni rozwozili to na trasy. W Szczyrku jakoś tego nie zauważyłem. 

  • Like 5
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minutes ago, gruchauho said:

Ale masakra. Nie ma opcji, że jeszcze tam pojadę w tym sezonie. Jazda po błocie i kamieniach przy oczekiwaniu pół godziny na wyjazd za 79zł? Obłęd. Nartowanie w PL chyba skończone :( Rozważam jedynie Pilsko w kolejny weekend.

Soszów dzisiaj, trasy w dobrym stanie o 15.45 potem ratrakowanie od 16-17 super stacja z bardzo dobra obsluga I dobrymi knajpami. W ciagu całego dnia szusowania spotkałem 1 minerał, słownie: jeden.

3086C625-D31B-450F-905B-FD6F4A313A03.jpeg

CEE152D9-6FC1-4E89-AD0D-E31DE8C788CD.jpeg

0D5542D8-0562-4DD2-8786-BCF716DFBDA5.jpeg

3F366ABA-97A9-48EB-8376-0B8DCA278414.jpeg

D73CFF8B-5FEA-4AE4-BF12-E1D134341518.jpeg

7C95FAAF-D403-48C1-8B2E-D91B26A1E7EE.jpeg

5AB53F64-A01B-48A5-87CB-446B75A191C7.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...