Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

5 minutes ago, Sariensis said:

Sa odpowiedzia na watpliwosci dotyczace opcji jazdy w Polsce w tym sezonie, czytanie ze zrozumieniem jest bardzo pomocne w życiu.

Dzięki za troskę, radzę sobie bardzo dobrze :D A jak mamy być tacy uszczypliwi to poprawna pisownia również pomaga 👍

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moja relacja z dnia dzisiejszego. Dziś stoki wyratrakowane bardzo, bardzo dobrze, naprawdę wylizali te resztki śniegu które mieli. Niestety cały efekt wow, po godzinie jazdy popsuło zatrzymanie najpierw kanapy na Kopę a później gondoli oraz orczyka na MS. Po godzinie 10:30 dalsza jazda mijała się z celem, bo pomijając kolejkę do kanap na Solisku, na trasach zrobiło się bardzo gęsto i było bardzo niebezpiecznie. Ja jeździłem z małymi dziećmi, nie tylko swoimi i po godzinie 11:00 dałem hasło do odwrotu. Niemniej jednak, miejsca niebezpieczne o których pisałem wczoraj zostały oznaczone, stok dobrze przygotowany do jazdy (Zbójnicka, 10,9, 8,7, 4 czy trasa z MS). Później zabrałem swoje starsze dziecię, na chwilę na COS - wyszedł nam bardzo, bardzo fajny zjazd ale dla pasjonatów  (dla normalnych warunków brak). Wstawię relację w innym wątku. Faktycznie dziś wiało, ale jeździłem na nartach już przy mocniejszym wietrze i działających wyciągach, moim zdaniem są mocno nadwrażliwi na wiatr.

Zdjęcie kolejki na Solisku - godna, chwilę po 10:02.

spacer.png

Dla porównania COS z godziny 11:34 (znajdź różnicę).

spacer.png

W tym miejscu był magazyn śniegu na Pośrednim (sporo go zabrali minionej nocy - już zapasów praktycznie brak).

spacer.png

Rano warunki - mega fajne.

spacer.png

Rano.

spacer.png

Rano też tak.

spacer.png

7.

spacer.png

4. 

spacer.png

Hala Skrzyczeńska - trochę ją poprawili od wczoraj.

spacer.png

Kopa.

spacer.png

Pięknie i widokowo.

spacer.png

  • Like 11
  • Thanks 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś katowaliśmy COS od 8.30 do 12.00. Czarna FIS rewelacja! Niebieska od Skrzycznego do Jaworzyny super przygotowana. Kolejek brak. Od 11.00 silny opad śniegu na górze. Na dole deszcz. Generalnie dzisiejsza jazda na COS zdecydowanie na plus. 

Jak waruneczki na innych trasach? 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minutes ago, puciek19 said:

Dziś katowaliśmy COS od 8.30 do 12.00. Czarna FIS rewelacja! Niebieska od Skrzycznego do Jaworzyny super przygotowana. Kolejek brak. Od 11.00 silny opad śniegu na górze. Na dole deszcz. Generalnie dzisiejsza jazda na COS zdecydowanie na plus. 

Jak waruneczki na innych trasach? 

Witam, walczyłem 7:55- 13:00 na Beskid Sport Arena. - rewelacja. Brak kolejek, warunki dobre. Rano "sztruks", "beton", puste stoki. Starają się przygotować trasy dobrze, jakieś lekkie zapadlisko, gdzieś na końcu "czarnej" trochę przetarć. Jest dobrze, tak oceniam ten stok. Krawędzi życzę, stopy śniegu pod kilem ?! (pod krawędziami".

Z pozdrowieniami:

wariat jazdy Telemarkiem

Do tego stary, upierdliwy grzyb.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy prowokator czy szaleniec, który odważy się podnieść rękę przeciw SMR, niech będzie pewny, że mu tę rękę fanboye SMR odrąbią, w interesie klasy robotniczej, w interesie chłopstwa pracującego i inteligencji, w interesie walki o podwyższenie stopy życiowej ludności, w interesie dalszej demokratyzacji naszego życia, w interesie naszej Ojczyzny.

 

  • Like 1
  • Haha 5
  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Blisko 1,7 tys. interwencji podjęli od początku roku na stokach narciarskich beskidzcy goprowcy – poinformował dziś naczelnik Grupy Beskidzkiej GOPR Jerzy Siodłak. Podkreślił, że jest ich już więcej niż w całym poprzednim sezonie.

...

Na liczbę wypadków wpływa też wzrost liczby narciarzy, którzy coraz chętniej przyjeżdżają w Beskidy, a szczególnie do Szczyrku. Ich zachowanie pozostawia wiele do życzenia.

"To często nie są ludzie gór. Wielu przyjeżdża tu jak do lunaparku. Są nieświadomi zagrożeń, niebezpieczeństw. Nie znają terenu i kodeksu narciarskiego, czyli ogólnie przyjętych zasad poruszania się. Potem nierzadko owocuje to agresją. Takie zachowania niegdyś w górach były nieobecne. My jednak na nikogo się nie obrażamy. Robimy swoje i pomagamy wszystkim" – dodał.

Wypisz wymaluj współczesny SzCyrk...

  • Like 3
  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Góral spod Skrzycznego said:

Szkoda, że nie możecie trafić nigdy tak jak my.

Czy ja wiem? Nie licząc fanatycznych przeciwników SMR, to raczej większość, w tym ja, jest zadowolonych z warunków i usług w Szczyrku w tym sezonie.

Natchnęło mnie na takie małe podsumowanie :)

Napisałem, że już się nie wybieram, bo jest coraz gorzej a przy okazji ostatniego pobytu stwierdziłem, że już nie bawi mnie jazda w tej ciapie. Ostatnie 3 pobyty to jazda w temperaturach plusowych. W tym sezonie odwiedziłem SMR+COS 11 razy wg gopass (jazdy dzienne i wieczorne), jeden jedyny raz podczas ferii warszawskich trafiłem kolejki na 20 min, ale fakt, że tylko 3 z 11 odwiedzin były w weekend. Zwykle kombinowałem (nie chodzi o żadne wpychanie się!) i udawało się nie stać dłużej niż 10 min. Nie zdarzało się, by niedziałające wyciągi popsuły mi wyjazd (jak stała Kopa, to dla mnie jedyny minus to większe kolejki na pozostałych wyciągach). Warunki śniegowe, przygotowanie stoków - bardzo OK - w poprzednim sezonie jeśli pamięć nie myli to nie było z tym tak różowo.
Prawie cały sezon otwarte wszystkie trasy - jedynie z Bieńkulą się spóźnili, ale za to teraz jest tam chyba najwięcej śniegu. Wielki plus to jazda wieczorna, moim zdaniem najlepsza w PL. 2 świetne długie trasy, dobra cena i zwykle świetne przygotowanie.
Jeszcze co do COSu. Pierwszy raz od bardzo dawna, porządnie pojeździłem sobie czarną FIS na całej długości. Coś wspaniałego, kocham tą trasę. Szkoda jedynie, że Kaskada była otwarta stosunkowo krótko. Dwustronne połączenie DS i MS to coś czego było potrzeba. Alternatywa orczyka uratowała kilka wyjazdów. I te widoki ze Skrzycznego ❤️
W styczniu było super, takiej ilości śniegu w Polsce nie widziałem od jakiś 15 lat :D  W lutym z kolei często ładnie świeciło. Liczyłem na jazdę do końca marca, no ale widzimy wszyscy jak to wygląda.
W poprzednich latach na takie bliskie jednodniowe wyjazdy raczej wybierałem Wisłę/Ustroń/Istebną: Czantoria, Soszów, Cieńków, Złoty Groń itp. w tym roku byłem... hm, raz na Soszowie, raz na Cieńkowie, no i kilka razy na Nowej Osadzie - z córką. Dla mnie Szczyrk zdominował konkurencję w Beskidach, a może i w Polsce (nie podejmuję się konkretnej oceny, bo w Karkonoszach i Białce nie jeżdżę). Jak widzę, czy w ośrodku, czy tutaj na forum te narzekania, to po prostu śmiać mi się chce. Stereotypowe polskie myślenie. Najlepiej wszystko na gotowe. Wystarczy trochę pomyśleć, ewentualne minusy obrócić w plusy i pyk! Ja nie mam żadnych większych zastrzeżeń. A hejterem SMR byłem jeszcze w poprzednim sezonie ;)

Pozdrawiam i życzę wszystkim narciarzom miłej końcówki sezonu w Szczyrku.

  • Like 15
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było też widzę tam więcej plusów niż w innych ośrodkach w okolicach i raczej nie widać konkurencji która im może zagrozić. Tyle że jest wiele do poprawy i nie wiadomo czy bez konkurencji na karku będę się starać. Wkurza ich przesadna oszczędność. Potencjał ogromny. 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Góral spod Skrzycznego said:

Niebieska kanapa unieruchomiona przez powalone drzewa. 

IMG_20190311_090448.thumb.jpg.cde266fb5c420ba5adc7277910b39278.jpg

 

nawet było spore drzewo na linie, a jak wyglądają trasy, zabrało sporo śniegu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...