Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

Parę słów o dzisiejszym dniu.

Przyjeżdżam późno 8.30 parkuję przy Juljanach. A tam 1 auto ,załącza mi się lamka .

Wchodzę na stronę ,nic nie piszą że "niebieska" nie chodzi,próbuję dzwonić i co,kto próbował do dzwonić się do info centrum to wie że próbować zawsze można.

No nic przyjeżdża jeszcze jedno auto. No dobra nie ma na co czekać trzeba się ubierać ,a tu przyjeżdża następny samochód, okazuje się że to właściciel kwater osób które przyjechały przed chwilą i mówi że niebieska jest schowana.

Do auta i pod gondolę .Byłem pewny że dobrze będzie jak załapie się na ten drugi parking a tu miłe rozczarowanie przy gondoli wolne.

Nawet nie szedłem do info centrum   , że nic nie napisali,że nie odbierają telefonów,po prostu nie chciałem się denerwować-miąłem 4 pary nart w bagażniku do testów i to był priorytet .

Trasy rzeczywiście tak jak w komunikacie(szkoda że dopiero o 10) podali ,naprawdę betonowe a nawet żelbetonowe i tu  miłe zaskoczenie jeżdżą 2 ratraki po wszystkim co otworzyli ,próbując "ucywilizować" jak tylko można to po czy się jeździło.

Na golgocie leżało drzewo ,usunęli je tak po 11 i już w tedy wiedziałem że Pośredniego nie puszczą, no bo po co ,dla tej setki ludzi.

Nie muszą na jutro szykować Pośredniego.-ekonomia w-g SMR-u.

Stan tras :

3 do ścianki dobrze potem to przewężenie na którym cieniutko sporo kamieni to samo na  zakręcie też kiepsko,jak wyciągnęli wnioski z poprzedniego sezonu odnośnie spadku przy gondoli tak wyżej"przyoszczędzili" i mają problem przed połową marca ,to samo na dole jedynki a była zamknięta i jechałem po "sztruksie".

Na 7 w jednym miejscu też kiepsko, w sumie dobrze na 2 i na tej porażce narciarskie a marketingowym strzale w 10 też ok.

Bieńkula zamknięta dzisiaj ,ale zrobiona i na niej też chyba dobrze.

Czy wartało dzisiaj było przyjechać tak ,czy zapłacił bym za skipass te 79 zł nie,czy dopłacę Szczyrk do sezonówki , naprawdę nie wiem.

Wszyscy ,którzy myśleli że do połowy marca pojeżdżą w dobrych warunkach -pomylili się,przykre ,ale prawdziwe.

Mści się ekonomia SMR-u .

 

 

 

  • Like 12
  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 hours ago, toppaner said:

Wszyscy ,którzy myśleli że do połowy marca pojeżdżą w dobrych warunkach -pomylili się,przykre ,ale prawdziwe.

Ja myślałem, że jak była "zima stulecia" to i w kwietniu się wybiorę :) Ale to chyba jednak nie była zima stulecia tylko spore opady w krótkim czasie. Kilka sezonów temu jeździłem jeszcze w "starym Szczyrku" pod koniec marca i lokalni mówili, że najlepsze warunki w całym sezonie ze względu na skumulowany śnieg i dodatkowe opady. Poza trasami spokojnie dało się jeździć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minutes ago, nikdob said:

Ja myślałem, że jak była "zima stulecia" to i w kwietniu się wybiorę :) Ale to chyba jednak nie była zima stulecia tylko spore opady w krótkim czasie. 

I to jest właśnie to. Wbrew temu co przepowiadali na tym forum niektórzy samozwańczy "meteo fachowcy", zima była ciepła. Najlepsze od ładnych kilku lat warunki narciarskie w styczniu i lutym, zapewniły obfite styczniowe opady śniegu. Co do temperatur grudzień był ciepły, styczeń w normie, luty bardzo ciepły, marzec do tej pory również bardzo ciepły. To co napadało w styczniu, w związku z bardzo ciepłym lutym (a miał być najzimniejszy tej zimy:))))) i marcem w zdecydowanej większości spłynęło. No i dlatego 12 marca w bardzo wielu miejscach na stokach jest już bida z nędzą.

Dla zobrazowania dwie mapki. Anomalia temperatury za luty. +3,68 C ponad normę w skali kraju. Oznacza to że ostatni miesiąc zimy były nadzwyczaj ciepły:

luty_2019.thumb.png.fa8ef9a2b4e957f4f55087feb0e71480.png

A teraz anomalia za marzec do dnia wczorajszego. Warto popatrzeć na dane dla województwa małopolskiego i śląskiego czyli tam gdzie jeździ na nartach większość tego forum. Gdyby takie anomalie się utrzymały, marzec byłyby chyba najcieplejszy w historii. Wiadomo jednak, że teraz czeka nas nieco chłodniejszy okres, który zbije tę dodatnią anomalię. Jednak marzec będzie na pewno co najmniej ciepły. Tak więc tegoroczne marcowe narciarstwo szałowe nie było i nie będzie.synanom_total.thumb.png.95170f38e2d9c13e1b6b6c2968612b1e.png

 

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, tresor said:

I to jest właśnie to. Wbrew temu co przepowiadali na tym forum niektórzy samozwańczy "meteo fachowcy", zima była ciepła. Najlepsze od ładnych kilku lat warunki narciarskie w styczniu i lutym, zapewniły obfite styczniowe opady śniegu. Co do temperatur grudzień był ciepły, styczeń w normie, luty bardzo ciepły, marzec do tej pory również bardzo ciepły. To co napadało w styczniu, w związku z bardzo ciepłym lutym (a miał być najzimniejszy tej zimy:))))) i marcem w zdecydowanej większości spłynęło. No i dlatego 12 marca w bardzo wielu miejscach na stokach jest już bida z nędzą.

Dla zobrazowania dwie mapki. Anomalia temperatury za luty. +3,68 C ponad normę w skali kraju. Oznacza to że ostatni miesiąc zimy były nadzwyczaj ciepły:

A teraz anomalia za marzec do dnia wczorajszego. Warto popatrzeć na dane dla województwa małopolskiego i śląskiego czyli tam gdzie jeździ na nartach większość tego forum. Gdyby takie anomalie się utrzymały, marzec byłyby chyba najcieplejszy w historii. Wiadomo jednak, że teraz czeka nas nieco chłodniejszy okres, który zbije tę dodatnią anomalię. Jednak marzec będzie na pewno co najmniej ciepły. Tak więc tegoroczne marcowe narciarstwo szałowe nie było i nie będzie.

 

Prognozowanie długoterminowe jest zawsze obarczone bardzo dużym błędem, jakbyś czytał nasze posty ze zrozumieniem, to byś wiedział o tej oczywistości. 

Za to w ostatnim zdaniu próbujesz wejść w nasze buty:;)  Uważaj, bo ktoś zza węgła, też Ci może w Kwietniu łatkę przyczepić. Bo pogoda jak kobieta, zmienną jest:;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Zibi28 said:

Prognozowanie długoterminowe jest zawsze obarczone bardzo dużym błędem

I właściwie zawsze będzie, gdyż zależy bardzo silnie od niewielkich zmian, które trudno przewidzieć -  tzw. "efekt motyla". Rozwiązania równań różniczkowych  (bardzo skomplikowanych i rozwiązywanych właściwie wyłącznie numerycznie) opisujących ruch mas powietrza zależą bardzo silnie od niewielkich zmian warunków brzegowych - obrazowo, jeśli motyl zatrzepocze gdzieś skrzydełkami, tysiące kilometrów dalej pogoda może się zmienić radykalnie. Oczywiście to obraz przesadny, ale przedstawiający pewną właściwość zjawisk. Przewidywanie jest więc zawsze obarczone dużą niepewnością.

Edytowane przez Maria
uściślenie
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minutes ago, Bemek said:

Wy tu gadu gadu a  na Skrzycznem  spadło 30cm śniegu  i dziś ma troche dopadać więc jutro  miód malina nartowanie powyżej 900m npm  rzecz jasna.

Tak przy okazji  to mnie napadało do okoła chaułpy  prawie 20cm śniegu  .

Ale nie mieszkasz w Kamesznicy?

No to Sobie pojeździcie w Beskidach, a ja liczę, że coś spadnie w Karkonoszach i też coś jeszcze pojeżdżę...

Edytowane przez marionen
  • Like 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Maria said:

I właściwie zawsze będzie, gdyż zależy bardzo silnie od niewielkich zmian, które trudno przewidzieć -  tzw. "efekt motyla". Rozwiązania równań różniczkowych  (bardzo skomplikowanych i rozwiązywanych właściwie wyłącznie numerycznie) opisujących ruch mas powietrza zależą bardzo silnie od niewielkich zmian warunków brzegowych - obrazowo, jeśli motyl zatrzepocze gdzieś skrzydełkami, tysiące kilometrów dalej pogoda może się zmienić radykalnie. Oczywiście to obraz przesadny, ale przedstawiający pewną właściwość zjawisk. Przewidywanie jest więc zawsze obarczone dużą niepewnością.

Lepiej tego bym nie ujął, dzięki:;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Bemek said:

Wy tu gadu gadu a  na Skrzycznem  spadło 30cm śniegu  i dziś ma troche dopadać więc jutro  miód malina nartowanie powyżej 900m npm  rzecz jasna.

Tak przy okazji  to mnie napadało do okoła chaułpy  prawie 20cm śniegu  .

Jak to w masie polarno - morskiej, dołem mokro a wyżej śnieg z "mięsistych" chmur.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, Zibi28 said:

Prognozowanie długoterminowe jest zawsze obarczone bardzo dużym błędem, jakbyś czytał nasze posty ze zrozumieniem, to byś wiedział o tej oczywistości. 

Za to w ostatnim zdaniu próbujesz wejść w nasze buty:;)  Uważaj, bo ktoś zza węgła, też Ci może w Kwietniu łatkę przyczepić. Bo pogoda jak kobieta, zmienną jest:;)

No więc właśnie. Prognozowanie długoterminowe to wróżbiarstwo. Równie dobrze można rzucić monetą albo grać w pogodową ruletkę. Żaden fachowiec z IMiGW nie powie początkiem stycznia, że luty będzie z pewnością taki albo śmiaki, bo doskonale zdaje sobie sprawę, że przewidzieć tego się nie da. Dlatego rzucanie takich prognoz (a były takie przypadki na tym forum), świadczy tylko i wyłącznie o bladym pojęciu o tematyce. Zawsze z przyjemnością poczytam w wątku pogodowym kogoś, kto zna się na modelach i napisze jak jego zdaniem będzie wyglądało następne 7-10 dni. Wszystko w dalszym okresie czasu jest bardzo trudne do przewidzenia. Szczególnie w naszym klimacie i szczególnie zimą.

Ze swojej strony kończę ten offtop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minutes ago, tresor said:

No więc właśnie. Prognozowanie długoterminowe to wróżbiarstwo. Równie dobrze można rzucić monetą albo grać w pogodową ruletkę. Żaden fachowiec z IMiGW nie powie początkiem stycznia, że luty będzie z pewnością taki albo śmiaki, bo doskonale zdaje sobie sprawę, że przewidzieć tego się nie da. Dlatego rzucanie takich prognoz (a były takie przypadki na tym forum), świadczy tylko i wyłącznie o bladym pojęciu o tematyce. Zawsze z przyjemnością poczytam w wątku pogodowym kogoś, kto zna się na modelach i napisze jak jego zdaniem będzie wyglądało następne 7-10 dni. Wszystko w dalszym okresie czasu jest bardzo trudne do przewidzenia. Szczególnie w naszym klimacie i szczególnie zimą.

Ze swojej strony kończę ten offtop.

Prognozowanie długoterminowe jest przez różne modele liczone, więc jest liczone po coś. Mamadu dla nas je analizował i potem przedstawiał, i robił to z dużą znajomością tematu. To że ich sprawdzalność bywa zupełnie przypadkowa, z powodów już dziś poruszonych, to o tym wtedy również pisaliśmy. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe Skrzyczne skiturowo, warun do Hali bardzo dobry, dalej jechałem wzdłuż  Bieńkuli, pod orczykami super a na Bieńkule wjechałem tak w połowie i tam niestety trasa niezbyt przygotowana, warunki na niej raczej trudne.

Pozdrawiam  Maciek

20190312_134008.jpg

20190312_135216.jpg

20190312_135612.jpg

20190312_140300.jpg

Edytowane przez Mati1981
  • Like 11
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wtorek, 12 marca 2019

Samochwała w kącie stała. Okradam stację narciarską

 
%2528Nowy%2BSzczyrk%2529%2B%252855%2529.JPG

Intencją strategiczną największej w Polsce stacji narciarskiej była wczesna sprzedaż sezonówek za "rozsądną" cenę, aby zyskać trochę kapitału na inwestycje, niewiele na tym tracąc w sensie finansowym i w sensie dodatkowych koniecznych do wykonania usług.

Z kolei intencją operacyjną największej stacji narciarskiej jest przyjazd narciarza nieortodoksyjnego, czyli takiego, który:
 
  • kupi drogie karnety całodniowe dla siebie i całej rodziny;
  • "sprzeda" dzieci instruktorom stacji;
  • zjedzie parę razy niebieską trasą;
  • zmęczony tymi kilkoma zjazdami uda się na zwiedzanie baru, gdzie razem z rodziną spędzi pół dnia;
  • zjedzie jeszcze ze dwa razy;
  • zadowolony uda się swoją beemą do domu, nie zapominając wcześniej o wizycie w sklepie sportowym.

Tymczasem ja muszę się przyznać, że po zakupie wspomnianej sezonówki dość systematycznie okradam stację narciarską. Nie było to łatwe, bo stacja postawiła przede mną kłody w postaci rekordowego zainteresowania samą sobą przed sezonem, w sezonie, w weekendy i poza weekendami - praktycznie każdego dnia.
 
Ale wreszcie trochę zepsuła się pogoda, narciarze nieortodoksyjni schowali sprzęt, pomysł padł na wyjątkowo nielubiany dzień roboczy (poniedziałek) i można było przystąpić do kluczowej kradzieży:
 
2019-03-12%2B%25285%2529.png
 
 
Dzięki temu otrzymałem dziś dwa jakże fajny komunikat:
 
2019-03-12%2B%25287%2529.png

Więcej tutaj, także trochę narzekania [nieprzygotowane trasy, zamknięte trasy (dlaczego Bieńkula?), nieogrodzone kamieniska, przespany czas na naśnieżanie] obok zadowolenia z rekordowego wyniku, także dzięki nowoczesnym wyciągom:

 http://ekonomiaplussport.blogspot.com/2019/03/samochwaa-w-kacie-staa-okradam-stacje.html

  • Like 1
  • Haha 2
  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście się nad tym zastanawiam. Chciałbym posłuchać opinii osób, które korzystały z sezonówki. Myślę o opcji bez Słowacji, za to z jazdami wieczornymi. Do Szczyrku mam 77 km. Na pewno z 20 razy w sezonie bym przyjechał (dzienne + wieczorne). Niech się ktoś wypowie. Brać? Jak nie to dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minutes ago, gruchauho said:

Niech się ktoś wypowie. Brać? Jak nie to dlaczego?

Narzekam na nich, trochę mnie denerwują, ale jeżdżę tam bo mam blisko. W tym sezonie zrobiłem ponad 500km. W szczycie sezonu unikać weekendów, w tygodniu przyjeżdżać z samego rana i można pojeździć :)

 

Przypominam jeszcze,że od przyszłego sezonu w Szczyrku będą ceny ,,dynamiczne,, więc za 130zł w wysokim sezonie dniówki raczej się nie kupi :D 

Pełne info : https://www.szczyrkowski.pl/index.php?id=9097&fbclid=IwAR1uS3ZMqZ2Bm93_8FVzk4KB3RFqPLc0gDACX3VFjqkNYn7-r9MVpj7qH28

Edytowane przez pasazer85
  • Like 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...