Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

 

12 minutes ago, shuger said:

A TMR lubi takich klientów, którzy kupując sezonówkę doskonale wypełniają luki w najgorszym możliwym czasie, kiedy nikt inny nie myśli o tym żeby wydać jakąkolwiek złotówkę na ich usługi. Wspaniale więc uzupełniacie Wasze wzajemne oczekiwania. :D:D :D 

Czy my się znamy? chyba nie. Może na nartach się spotkaliśmy? Co Ty możesz wiedzieć o tym w jakich terminach i gdzie bywam? 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, fredek321 said:

Zmienię pytanie, ile kilometrów na nartach przejechałeś w tym sezonie gdziekolwiek.

Pamiętam raz był w oravicach i zrobił z tego mogą wyprawę. Pewnie przez tydzień się napinał w gimnazjum.

Shuger napisz że ci szkoda kasy, a nie wymyślaj jakiś mało inteligentnych komentarzy.

 

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, przemo_narciarz said:

Już dawno, więc daj nam spokój.

Załóż swój temat o swoich wizjach i wyjątkowych wyprawach. Może nawet dam ci lajka.

 

Zbliża się koniec sezonu wiec czas na rozejm, ale do naszych ciekawych dyskusji powrócimy jak dobrze pójdzie juz w październiku. ;)

Wszyscy się za sobą stęsknimy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, zaj said:

Hmmmm, na czym miałaby polegać znajomość tematu prognozowania w przypadku jeśli sprawdzalność była przypadkowa? Jak dla mnie to raczej były zaklęcia rzucane naiwnym

Może bardziej waż słowa. Prześledź posty w wątku prognoza....., tam znajdziesz odpowiedź. 

Aha, w niedzielę może powiać halny. Być może wiatr nie będzie miał siły huraganu, ale będzie naprawdę ciepło. Na szczęście to na razie, tylko jednodniowy epizod.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 hours ago, janek57 said:

Letnie temperatury w niedzielę plus  silny wiatr to co napadało w poniedziałek w wyższych partiach spłynie ... do 20 stopni w Bielsku, Katowicach, Krakowie!

Na Szczycie Babiej Góry ma być +8 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 hours ago, gruchauho said:

Ta oferta słowackiej sezonówki to jakiś kosmos. 1000zł i jazda po wszystkich największych ośrodkach w tej części Europy. Dodajmy, że wspaniałych, cudownych, najlepszych TMRowskich ośrodkach 🙃🙃
Ja jednak na Chopok/Łomnice pojadę max 3 razy w sezonie, dlatego najprawdopodobniej zdecyduję się na Szczyrk razem z wieczornymi (950zł). A na Słowację zawsze można skoczyć za 25 euro. Czekam dalej na opinie tych, którzy owe sezonówki mieli, i tak na nie (bądź na TMR) narzekali. Przecież aż tak pięknie być nie może :)
Tak jak kolega wyżej pisze, oferta jest sensowna dla osób ze Śląska i okolic.

Sezonówkę zawsze kupowałem co drugi sezon - nie ukrywam kalkulowałem - żeby mi się kwiecień nie dublował. W sezonie, w którym nie miałem sezonówki jeździłem na Chopok tylko jak były promocje - również z czystej kalkulacji - pozostałe wyjazdy w Polsce. W tym sezonie miałem Chopok + wieczorne w Szczyrku ... Zrobiłem sobie kalkulację i kupując w tych dniach, w których byłem na Chopoku albo w Szczyrku normalny skipass w porównaniu z sezonówką do przodu jestem ok. 1 200 zł. - rachunek jest chyba prosty ... a do końca sezonu jeszcze ponad miesiąc - już zaplanowane przynajmniej 7 dni na Chopoku ...

Na sezon 2019/2020 przypadał brak sezonówki, ale z taką ofertą, która może się już nie powtórzyć nie można jej pominąć ... Nawet z dublującym się kwietniem ... Fakt, bliskość Szczyrku powoduje to, że mogę jechać tam nawet na kilka godzin i wrócić, choć tak nie lubię, ale zawsze nie tracę czasu na daleki dojazd ... A myślę, że do tej sezonówki będę mógł dokupić Szczyrk wieczorny za 250 zł - choć szczerze nie wiem czy się zdecyduje - jazda w kółko po dwóch trasach trochę się nudzi :) 

20 hours ago, colin23 said:

Moruniek, a powiedz do kiedy tak czysto teoretycznie można śmigać w Jasnej? W kwietniu jeszcze tam coś będzie działać? Czy 

Nie można konkretnie odpowiedzieć na to pytanie ...

W ubiegłym sezonie byliśmy na Chopoku w każdy weeeknd kwietnia, ostatni raz 22.04 - ośrodek był już zamknięty, gondole kursowały co 30 minut, warunki były do jazdy, ale trzeba się było przyłożyć ... momentami szukać linii zjazdu a dodatkowo ściągnąć narty i przejść z buta ... ale to w tym wyjeździe było najcudowniejsze + piękna pogoda + ciepełko = super wyjazd ... Byłem też 30 kwietnia - ale wtedy nie planowałem nart, udało się jednak zjechać dwa razy na południu do Kosodreviny ... niestety mocno wiało, była mgła i nie było już takiej radości z jazdy ...

Jeszcze kilka lat temu nie rozumiałem tych narciarzy, ale teraz sam czekam na koniec kwietnia, żeby z tą samą ekipą - a może większą pojeździć wiosennie ... Tak naprawdę do takiego wiosennego nartowania najważniejsi są ludzie, którzy rozumieją po co przyjechali ... Marudy nic w takim jeżdżeniu nie znajdą , szukać będą tylko dziury w całym - straconego czasu i pieniędzy ...

P.S.

Niestety nie z tą samą - nie ma już z nami @bolec

Edytowane przez moloo
  • Like 9
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 hours ago, Zibi28 said:

Może bardziej waż słowa. Prześledź posty w wątku prognoza....., tam znajdziesz odpowiedź. 

Aha, w niedzielę może powiać halny. Być może wiatr nie będzie miał siły huraganu, ale będzie naprawdę ciepło. Na szczęście to na razie, tylko jednodniowy epizod.

Prześledziłem.... kiedyś myślałem, że się czegoś z tamtego wątku nauczę. Dlatego ważę słowa, i wychodzi mi co napisałem. Trudno znaleźć trafną prognozę na okres dłuższy niż tydzień, a tym bardziej rzeczowe uzasadnienie takowej. Sporo za to prognoz które się nie sprawdziły lub różnych skomplikowanych, niemożliwych do zweryfikowania zaklęć. Aby nie być gołosłownym kilka przykładów z rzeczonego wątku. Jeśli znajdziesz długoterminowe prognozy, które się sprawdziły a do tego zostały podparte solidną argumentacją - podziel się

8 czerwca: Ja troszkę inaczej to widzę na teraz. Być może poczekamy na zimę do stycznia ale wszystko zależy od pewnej anomalii na pewnym oceanie.

8 grudnia: Mamy typową adwekcję zachodnią. Z dużą dynamiką zmian, więc bym się za bardzo do prognoz długoterminowych za bardzo nie przywiązywał. Ale na 14-tego napływa do nas górą (1500 metrów) powietrze o temperaturze coś ok -5 st C. Wlewa się na tak dużym obszarze że z dużym prawdopodobieństwem ta masa będzie napływać również w kolejnych dniach. Ale jeszcze raz powtórzę,duża dynamika zmian jest typowa dla tej pory roku. Ale na pocieszenie, słońce jest nisko nad horyzontem:;)

14 grudnia: Jeszcze dziś rano sobie zerkam na modele i tu wyjątkową zgoda. Ma nie być odwilży w górach i duże mrozy na święta. Czyli co mamy normalne białe BN. Do tego pasterka w trzaskajacym mrozie. Czyli sezon w górach zaczynie się z przytupem. I oby trwał do kwietnia na co jest spora szansa.

27 grudnia: Zwróćcie też uwagę co się zaczyna dziać nad biegunem północnym. W święta nastąpiło ocieplenie w stratosferze i dziś widać już dość wyraźnie że wir polarny zaczyna się dzielić. Zimny styczeń luty i być może marzec coraz bardziej prawdopodobne.

 

6 stycznia: Na początku drugiej dekady zacznie wchodzić wir polarny w połowie miesiąca zacznie wpływać na pogodę w całej Europie i hmmm. Teraz wydaję się że w Marcu też jeszcze będzie działał. O Lutym nawet nie pisze bo zapowiada się bardzo ciężka zima. Tak naprawdę zima stulecia to może być ta z lat 2018/19. Martwią mnie te nize nurkujace z północy tylko że jednak teraz sprzęt mamy lepszy i moce przerobowe śniegu też większe. Jakby ktoś chciał pływać w śniegu i sobie odśnieżać tunel po szyje to zapraszam do mnie gratis i piszę to całkiem poważni

 

16 stycznia: Wiecie co jest przy tym wszystkim najlepsze. Zima tak naprawdę zaczyna się dopiero rozkręcać. Idą mrozy i spore szanse na podrzucanie wilgoci z południa. Oby jednak tylko już mroziło. Może i do końca marca bo śniegu jest już dość a nawet zdecydowanie za dużo.

 

18 stycznia:  Opcja nr 1 tylko odsunie w czasie śnieżyce które poprostu chwilę sobie poczekają. Niestety najprawdopodobniej ich nieunikniemy. Ręce opadają. Końca nie widać do końca lutego a i marzec rysuje się hmmmm. Wir polarny już się podzielił i teraz pokaże całej europie co potrafi

 

 

 

Edytowane przez zaj
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jak i Panie. Panie... Panowie a co tu do stracenia na sprytnej przedplacie. Na szczyrk 199zl mało opłacalne bo nagle może być cienko. Natomiast 69eur można zaryzykować na cały tmr, nie realne by nie wyjść przynajmniej na zero. 

Kolega moloo zdecydowanie wie co to ten czas który mamy. Co do słów najpiękniejszy marzec/kwiecień i chodźby kawałek śniegu, fakt trzeci sezon obecnie bardzie użyje sobie na koniec na nartach które przeznaczone mam do orania. Suma sumarum to wyjazd na końcówkę sezonu typu ostatnie tchnienie pilska/skrzycznego/chopek sk to najlepsze co może być.

Zeszly sezon zapłaciłem sezonowke, w połowie sezonu nagle mnie olsnilo: "kurde czemu nie jeździć tylko na przedplatach" rezerwując sobie czas na koniec marca i kwiecień. Tym razem wiem że to jest to zaryzykować poczekać i mieć Ten! Specyficzny Fun z jazdy! 

 

Edytowane przez kamo
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, zaj said:

Prześledziłem.... kiedyś myślałem, że się czegoś z tamtego wątku nauczę. Dlatego ważę słowa, i wychodzi mi co napisałem. Trudno znaleźć trafną prognozę na okres dłuższy niż tydzień, a tym bardziej rzeczowe uzasadnienie takowej. Sporo za to prognoz które się nie sprawdziły lub różnych skomplikowanych, niemożliwych do zweryfikowania zaklęć. Aby nie być gołosłownym kilka przykładów z rzeczonego wątku. Jeśli znajdziesz długoterminowe prognozy, które się sprawdziły a do tego zostały podparte solidną argumentacją - podziel się

8 grudnia: Mamy typową adwekcję zachodnią. Z dużą dynamiką zmian, więc bym się za bardzo do prognoz długoterminowych za bardzo nie przywiązywał. Ale na 14-tego napływa do nas górą (1500 metrów) powietrze o temperaturze coś ok -5 st C. Wlewa się na tak dużym obszarze że z dużym prawdopodobieństwem ta masa będzie napływać również w kolejnych dniach. Ale jeszcze raz powtórzę,duża dynamika zmian jest typowa dla tej pory roku. Ale na pocieszenie, słońce jest nisko nad horyzontem:;)

 

 

 

Fajnie że ważysz:;) Czego byś się chciał z tego wątku nauczyć?

W sumie potwierdziłeś to co i my już napisaliśmy. Zdaje się że to chyba ja, wywołałem kiedyś temat sprawdzalności długoterminowych prognoz i że różnie z tym bywa. A główny mag od prognoz długoterminowych - mamadu, przyznał mi rację, że tak właśnie jest. Więc nie za bardzo rozumiem co tym zestawieniem chcesz nam udowodnić?

Przecież jak TMR chce odpalić ośrodek na zimę, to też się musi czymś posiłkować. Prognozy długoterminowe nie są doskonałe, ale są.

Prognoza z 8 grudnia jest moja, co mam Ci wyjaśnić? 

Na koniec opowiem Ci historię, jaka mi się przytrafiła z IMGW w tle. Miewam przyjemność  jako meteo prowadzić zawody szybowcowe. No i pewnego poranka odwołuję dzień lotny, bo z prognoz wynika, że będzie przechodził front z pełnym pokryciem chmurami warstwowymi, bez wbudowanych w nie zwiększonej chwiejności, więc czeka nas spokojny dzień, bez szans na latanie. Konkurencja odwołana, a ja wyjechałem z lotniska do domu(200km). W drodze w radio słyszę ostrzeżenia o możliwości wystąpienia mocnych burz. Ja jako osłona meteo odpowiadam również za to, aby ostrzec kolegów przed niebezpiecznymi zjawiskami. Jakby nie było, to na lotnisku jest zakotwiczone z setka szybowców. Już kiedyś widziałem co może im burza zrobić. A ja z dala od lotniska i z myślą, że może coś w prognozach przeoczyłem. A okazało się, że to IMGW wydało ostrzeżenia na wyrost, bo byli przewrażliwieni po armagedonie na Śniardwach. Tak że koledzy zasiali mi sporo niepokoju, ale dzionek upłynął spokojnie:;)

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, od rana 7:30 przed kasami, do 12:00 katowałem BSA. Wspaniały trening na "betonowym sztruksie". Bardzo mało NARCIARZY na stoku skutkowało jazdą szerokim , dostojnym Telemarkiem, choć krótki i agresywny skręt się pojawiał.  Koncentracja nad poprawą techniki, eliminacja niedociągnięć była możliwa z racji dużych pustych przestrzeni pokrytych "sztruksem". Jutro dalej studiuje Telemarkowej Sztuki Arkana...Obiecuję zdjęcia z jutrzejszej radości.

Z pozdrowieniami:

wariat jazdy Telemarkiem.

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...