Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

Taką odpowiedź od nich dostałem, moim zdaniem - kompletnie nic jeszcze nie wiedzą.

"Szanowny Panie,
Aby móc korzystać z ośrodków nie tylko na Słowacji ale również w Polsce i Czechach należy wykupić międzynarodową sezonówke rozłożoną na dwie raty. Pierwsza płatność w kwocie 69 euro płatną od 18.03 do 30.04.2019 i następną do końca września 2019 w kwocie 190 euro. Jeżeli chodzi o pytanie 2 i 3 nie jesteśmy na ten moment w stanie szczegółowo odpowiedzieć, ponieważ takie informacje uzyskamy dopiero 18.03.2019 gdy sezonówka wejdzie do sprzedaży."

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczyrkowski i COS sprawdzone. Parking 8.30 i już pierwszy zajęty - wiadomo środa. Gondolka i zjazd do Soliska czwórką, która jest bardzo, bardzo równa i dość twarda po nocnym mrozie. Juliany i niebieska kanapa już zamknięte i nie ratrakowane . Następnie spotkanie z Rafałem na Hali i jazda we dwóch do końca czyli do 14. Trasy z Kopy i M.Skrzycznego do Hali gładziutkie i twarde. Siódemka z Hali do Soliska oficjalnie zamknięta, ale na 1/3 szer przejechana ratrakiem i przejezdna. "Ścianka" na 7 przed Suchym z przetopami, poniżej do Soliska idealna i otwarta. Bar na Suchym po lewej już zamknięty.

COS - FIS na całej długości łącznie z Dolinami bardzo dobry. Ondraszek również. Przejście FIS w Doliny - uwaga przetop. Doliny lewe - na środku przetop. 

Generalnie na trasach nie ma wcale kamieni, ale uwaga na dojazdach do bramek już są - te widoczne i te ukryte wredne pod śniegiem.

Kiełbasa, a właściwie dwie u Hiltona jak zawsze smaczne. Mały freeride jeszcze możliwy - na podkładzie jakieś 3 cm świeżego śniegu. Przejazd granią ze Skrzycznego na M.Skrzyczne z pominięciem Kopy bardzo malowniczy. Zjazd trójką do gondoli możliwy i bezpieczny, ale w środkowej części trasy jeszcze przed pierwszym zakrętem w lewo duży przetop i zwężenie. Jedynka zamknięta.

Na pytanie zadane w infocentrum czy sezonówka słowacka działa na COS i BSA otrzymujemy odpowiedź, że nie działa. Ale jesteśmy upierdliwi i drążymy temat.

Pani dzwoni do managera do spraw Gopassa i otrzymuje odpowiedź, że oczywiście działa. Uspokojeni i zadowoleni z dzisiejszych nart udajemy się na zasłużony odpoczynek. Strat w sprzęcie dzisiaj nie zauważono.

widok na Halę Skrzyczeńską

20190320_085525.jpg

Hala S. - koniec trasy z Małego Skrzycznego

20190320_085433.jpg

czwórka

20190320_090000.jpg

dół siódemki z widokiem na Solisko

20190320_090115.jpg

dół siódemki z widokiem na Suche

20190320_090409.jpg

siódemka przed Suchym

20190320_090504.jpg

trasa z M. Skrzycznego

20190320_091249.jpg

Skrzyczne

20190320_091409.jpg

dojazd kanapą na Kopę i dojazdówka ze Skrzycznego

20190320_091825.jpg

zamknięta siódemka

20190320_093736.jpg

trasa z M. Skrzycznego

20190320_101626.jpg

20190320_101804.jpg

COS - wylot Kaskady na Ondraszka

20190320_103628.jpg

Ondraszek

20190320_103819.jpg

artyleria na Jaworzynie

20190320_111153.jpg

Rafał i Doliny

20190320_111605.jpg

zaspy

20190320_123523.jpg

skitour na M.Skrzyczne

20190320_133209.jpg

poza "Marboru"

20190320_134037.jpg

bohaterowie dnia dzisiejszego

20190320_134335.jpg

końcówka trójki

20190320_135138.jpg

Edytowane przez andy-w
  • Like 17
  • Thanks 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, andy-w said:

Juliany i niebieska kanapa już zamknięte i nie ratrakowane .

+

 

1 hour ago, andy-w said:

Siódemka z Hali do Soliska oficjalnie zamknięta, ale na 1/3 szer przejechana ratrakiem i przejezdna. "Ścianka" na 7 przed Suchym z przetopami, poniżej do Soliska idealna i otwarta. Bar na Suchym po lewej już zamknięty.

+

 

1 hour ago, andy-w said:

Generalnie na trasach nie ma wcale kamieni, ale uwaga na dojazdach do bramek już są - te widoczne i te ukryte wredne pod śniegiem.

 

=😥>:(

 

Żegnajcie Juliany w tym sezonie. Szczególnie 9a😥

I szczerze zamiast orczyków na Julianach mogli zdemontować Czyrną. Tam można łatwo dojechać do gondoli a tu ta końcówka 10 to może porządnie wkurzyć zwłaszcza kiedy jest okupowana przez tłumy początkujących (i GOPR...)

Może zostanę "potępiony" przez niektórych za to powyżej ale pisałem szczerze. Wg mnie trasy na Julianach są ciekawsze niż do Czyrnej. Więcej wariantów i ciekawe trasy (taka 9a z 2 muldami). TAM POWINIEN BYĆ JAKIŚ WYCIĄG!

Edytowane przez Mops
coś tam już drugi raz..
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minutes ago, colin23 said:

A 1 i Bieńkula jeszcze przejezdne czy nie próbowaliście? 

1 przejezdna, ale nie widziała ratraka, niestety od połowy widoczne zabrązowienia, luźne kamienie, a ostatnia ścianka chyba z resztkami śniegu.

Bieńkula - nie byliśmy, ale przypuszczam, że przejezdna bo dół jest prawie cały czas w cieniu. Natomiast powrót z Bieńkuli do gondoli już mocno problematyczny.

Jedynka z lotu ptaka czyli gondoli 

20190320_084924.jpg

20190320_085029.jpg

Edytowane przez andy-w
  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, colin23 said:

A 1 i Bieńkula jeszcze przejezdne czy nie próbowaliście? 

jechałem dziś Bieńkulą ok 13 i warunki miodzio. Na górze twardo i trochę nierówności za to od połowy równo i miękki wiosenny śnieg, brak przetarć i kamieni - śniegu tam chyba starczy do maja, To były jedne z najlepszych skrętów tego dnia. Na wypłaszczeniu śnieg już brudny ale spokojnie da się dojechać pod drogę asfaltową (na jej środku jeszcze znajduje się trochę śniegu więc nie odpinałem nawet nart).

 

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, cysiu said:

jechałem dziś Bieńkulą ok 13 i warunki miodzio. Na górze twardo i trochę nierówności za to od połowy równo i miękki wiosenny śnieg, brak przetarć i kamieni - śniegu tam chyba starczy do maja, To były jedne z najlepszych skrętów tego dnia. Na wypłaszczeniu śnieg już brudny ale spokojnie da się dojechać pod drogę asfaltową (na jej środku jeszcze znajduje się trochę śniegu więc nie odpinałem nawet nart).

 

tez zauwazylem (widac z dolu) ze sniegu na Bienkuli w piguly, a ... zamkneli. Trzymalaby dluzej, niz 3ka.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 hours ago, AndKur said:

"Billboardy na mieście"  mnie rozbawiły :)

Napisałem:

- dbałość o trasy

- zaprzestanie oszczędności na naśnieżaniu

- zaprzestanie oszczędności na szybkości jazdy wyciągów

- większy priorytet na trudniejsze trasy

- nowy orczyk - Bieńkula

- nowy wyciąg - Juliany

i organizacyjne dla bezpieczeństwa:

- zakaz jazdy dla narciarzy dorosłych i niebędących pod opieką instruktora bez kijków

- zakaz jazdy dla snowboardzistów ale połączony z wydzielonym dla nich wyciągiem i trasą.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, Narciarz ze Śląska said:

organizacyjne dla bezpieczeństwa:

- zakaz jazdy dla narciarzy dorosłych i niebędących pod opieką instruktora bez kijków

- zakaz jazdy dla snowboardzistów ale połączony z wydzielonym dla nich wyciągiem i trasą.

W walce o swoją wygodę warto pamiętać o wolności innych. Jak ktoś chce jeździć na desce - spoko, jak ktoś chce jeździć bez kijków - również spoko, to jego sprawa. 

A na pewno nie jest to sprawa wszechwiedzącego Narciarza ze Śląska, który chciałby wygonić ze stoku wszystkich byleby mieć swoją wygodę :).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minutes ago, Ratrak said:

W walce o swoją wygodę warto pamiętać o wolności innych. Jak ktoś chce jeździć na desce - spoko, jak ktoś chce jeździć bez kijków - również spoko, to jego sprawa. 

A na pewno nie jest to sprawa wszechwiedzącego Narciarza ze Śląska, który chciałby wygonić ze stoku wszystkich byleby mieć swoją wygodę :).

jakby jeszcze do tego wywalić tych ze śląska to dopiero byłoby luksusowo na stokach :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moja króciutka relacja z dnia dzisiejszego. Nie chcę dublować zdjęć @andy-w więc o przecierkach, zamkniętych Julianach pisać nie będę. Dziś pusto, do tego w newralgicznych miejscach na 3 i 4 sypnęli śniegiem (prawdopodobnie w nocy wykorzystując nocny przymrozek - jaki ładny biały kolor ma ten nowy śnieg). Mamy fajne warunki, do tego praktycznie cały stok dla nas. Najlepsze warunki na trasie z MS i ze Zbójnickiej Kopy. O 10:00 parkowałem na parkingu pod gondolą - jednym słowem pusto.

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...