Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

7 hours ago, moruniek said:

Najlepsze warunki na trasie z MS i ze Zbójnickiej Kopy.

Wreszcie miałem okazję zjechać ze Zbójnickiej Kopy trasą 3b o której niektórzy mówią że fatalna, trasa  jest rewelacyjna i te widoki, nie dziwne że ludziska lubią tam sunąć.  Czy ponad 30km/h (jechałem wyprostowany) dla początkującego to mało? Pojedynczy orczyk na MS to nieporozumienie, po prostu za piękna trasa na tak mało przepustowy orczyk.

 

Przechwytywanie w trybie pełnoekranowym 2019-03-20 173614.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, surfing said:

Czy ponad 30km/h (jechałem wyprostowany) dla początkującego to mało?

Spróbuj pojechać przy wietrze w twarz (silnym) i po nocnym opinie 7cm nie wyratrakowanym. Wtedy zrozumiesz czemu jest opisywana na biegówki...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quote

krzesła na ZK sąwyłączone :) 

Nie koniecznie. Ja 2 razy w styczniu trafiłem na takie warunki. Kanapa jeździła prawie pusta. Był silny wiatr który jednak nie unieruchamiał kolei, i był opad 10 cm. Dużo osób odpinało narty i schodziło.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czwartek 21.03 wybrałem się do Szczyrku po raz pierwszy (i pewnie ostatni) w tym sezonie. Pod gondolą parkowałem o godz. 9 na ostatnich wolnych miejscach. Na trasach pusto, wyciągi i trasy generalnie do własnej dyspozycji. Jazda przyjemna na górze Skrzyczne - Jaworzyna, MS- Hala. Poniżej przetopy, ziemia i minerały. Raz zjechałem do Soliska i na Doliny. Na Jaworzynie i Hali już bardzo mokro, przy bramkach trzeba uważać na kamienie. Mi na szczęście nic złego z nartami się nie stało. Największa frajda z jazdy to Skrzyczne-Jaworzyna i MS-Hala. Trasa z Kopy na Hale, a szczególnie jej odcinek od wyciągu do trasy z Malego Skrzycznego, to jakaś porażka. Jest to trasa biegowa, a nie zjazdowa. Przy śniegu jaki był w czwartek i bez nart nasmarowanych idealnie, bez odpychania nie da się zjechać/biec. Nawet do nauki jest to średnie, bo nie ma prędkości. Wyciąg i trasa jest tylko komunikacyjna. Bez zmiany wyciągu na Małe Skrzyczne (na krzesło lub gongole) lub wytyczenia nowych tras TMR na początek i koniec sezonu nie ma wiele do zaoferowania. COS to jednak inna para kaloszy...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 hours ago, Sariensis said:

jakby jeszcze do tego wywalić tych ze śląska to dopiero byłoby luksusowo na stokach :).

Ja już z tym nie walczę. Nawet nie wiem, skąd się bierze ta latami kumulowania nazwijmy to oględnie: niechęć.

Ale mam złe wieści: My Ślązacy (choć ze mnie taki 50 proc. Ślązak) nie zrezygnujemy z nart w małopolskim Szczyrku! Mimo, że - dla własnej szkody - bardzo byście tego chcieli.

Do tematu:

1. Nie chodzi o moją wygodę tylko o BEZPIECZEŃSTWO. Ten sezon był REKORDOWY w zakresie wypadków. Rozumiem wolność, ale jeśli nie zagrażasz innym.

2. Rozdzielenie tras (na przykład wydzielenie jednej z warunkiem TYLKO DLA SNOWBOARDZISTÓW) jest jednym z pomysłów.

3. Narciarz bez kijków ma spóźnioną reakcję. Trudniej mu szybko wykonać skręt. Wolność rozumiem, ale póki nie wjedzie w kogoś innego. 

Macie inne pomysły, proszę bardzo. Jeżeli uważacie, że lepszym jest na przykład drastyczne ograniczenie przepustowości tras (czyli też wyciągów), zrozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 21.03.2019 at 10:01, Narciarz ze Śląska said:

Napisałem:

- dbałość o trasy

- zaprzestanie oszczędności na naśnieżaniu

- zaprzestanie oszczędności na szybkości jazdy wyciągów

- większy priorytet na trudniejsze trasy

- nowy orczyk - Bieńkula

- nowy wyciąg - Juliany

i organizacyjne dla bezpieczeństwa:

- zakaz jazdy dla narciarzy dorosłych i niebędących pod opieką instruktora bez kijków

- zakaz jazdy dla snowboardzistów ale połączony z wydzielonym dla nich wyciągiem i trasą.

Ale zastaw głupot kolega popełnił...aż boli.

Pozdro

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Narciarz ze Śląska said:

Ja już z tym nie walczę. Nawet nie wiem, skąd się bierze ta latami kumulowania nazwijmy to oględnie: niechęć.

Ale mam złe wieści: My Ślązacy (choć ze mnie taki 50 proc. Ślązak) nie zrezygnujemy z nart w małopolskim Szczyrku! Mimo, że - dla własnej szkody - bardzo byście tego chcieli.

Do tematu:

1. Nie chodzi o moją wygodę tylko o BEZPIECZEŃSTWO. Ten sezon był REKORDOWY w zakresie wypadków. Rozumiem wolność, ale jeśli nie zagrażasz innym.

2. Rozdzielenie tras (na przykład wydzielenie jednej z warunkiem TYLKO DLA SNOWBOARDZISTÓW) jest jednym z pomysłów.

3. Narciarz bez kijków ma spóźnioną reakcję. Trudniej mu szybko wykonać skręt. Wolność rozumiem, ale póki nie wjedzie w kogoś innego. 

Macie inne pomysły, proszę bardzo. Jeżeli uważacie, że lepszym jest na przykład drastyczne ograniczenie przepustowości tras (czyli też wyciągów), zrozumiem.

Trafiłeś jak kulâ w płot bo ... widzisz jestem Ślàzakiem :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On ‎21‎.‎03‎.‎2019 at 10:01, Narciarz ze Śląska said:

Napisałem:

- dbałość o trasy

- zaprzestanie oszczędności na naśnieżaniu

- zaprzestanie oszczędności na szybkości jazdy wyciągów

- większy priorytet na trudniejsze trasy

- nowy orczyk - Bieńkula

- nowy wyciąg - Juliany

i organizacyjne dla bezpieczeństwa:

- zakaz jazdy dla narciarzy dorosłych i niebędących pod opieką instruktora bez kijków

- zakaz jazdy dla snowboardzistów ale połączony z wydzielonym dla nich wyciągiem i trasą.

1 myślnik - według mnie trasy są zadbane (rano są super, 13 słabo ale to nie ich wina). Jedyni ,mogli by częściej ratrakować 3a

2 - Dla nich najważniejszy jest sezon wysoki. W wysokim zawsze jest bardzo dobrze naśnieżone. Wg mnie nie jest to konieczne. Co, sezon ma trwać do majówki? Po co? I tak jak nawet będzie 5 metrów śniegu to i tak będzie ciapa przy +20. Może dodatkowe 20 cm na koniec lutego dośnieżyć i punktowo w marcu. I będzie dobrze. przecież żeby chodziła ZbK i MS nie potrzeba czynnych tras na dół. Wystarczy Gondola. One będą działać najdłużej. 

3 - zgadzam się. Raz w tym roku wsiadłem na żółtą o 8:45 na górze byłem o 9:05. Tak jechałem 20 minut. Jechała strasznie wolno, wolniej niż 2 os na Skrzyczne. Dużo ludzi nie było no ale jechać 1500m 20 minut😤

4 - Golgota rusza zawsze na początku stycznia. 1 to jak najszybciej rusza. Tylko Bieńkula bym chciał co sezon i otwierana jak Golgota!

5 - Nie musi być nowy. Mi wystarczy uruchomienie starego długiego górnika. 

6 - Oj tak. Bardzo by było fajnie. nawet talerzyk może być (ok by była szybka POMA...). Orczykiem bym też nie pogardził...

7 - przydało by się (zwłaszcza przy bramkach) ale nie wykonalne

8 - Jak dla mnie bez sensu

I jeszcze moje cuda

1 - Poma (szybka) na MS

2 - Poszerzenie Golgoty (aż się prosi) do linii dawnego orczyka. I wtedy jakieś tyczki na trasie.

3 - Oczywiście wyciąg na Julkach

4 - Otwarcie trasy 6 i 3D (oraz C1 i C2)

5 - jakaś nowa trasa w kier. Czyrnej

6 - zamknięcie "ściany płaczu, muld i porażek" o 12 na 30 min. żeby przejechać ratrakiem. Wiem że bardzo dużo by to nie pomogło ale wyrównało by muldy (które i tak po 2-3 h były by za duże.  Najlepiej było by wymyślić jakiś objazd tego odcinka. usypać coś (skręt w ul. Skrzyczeńską później jakiś kolejny zakręt w kier. Soliska i jest płasko? Jest) w sumie nie wiem jak ale jak oni potrafią 5 podciągnąć pod A1 to tu też coś wykombinują...

7 - WPROWADZENIE LIMITU KARNETÓW. Wiem że tego ni zrobią bo kasa ale kolejki na 40 min to koszmar.

Nie chcę puszczać wodzy fantazji bo by było połączenie z BB, Brenną i Wisłą😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, Mops said:

1 myślnik - według mnie trasy są zadbane (rano są super, 13 słabo ale to nie ich wina). Jedyni ,mogli by częściej ratrakować 3a

2 - Dla nich najważniejszy jest sezon wysoki. W wysokim zawsze jest bardzo dobrze naśnieżone. Wg mnie nie jest to konieczne. Co, sezon ma trwać do majówki? Po co? I tak jak nawet będzie 5 metrów śniegu to i tak będzie ciapa przy +20. Może dodatkowe 20 cm na koniec lutego dośnieżyć i punktowo w marcu. I będzie dobrze. przecież żeby chodziła ZbK i MS nie potrzeba czynnych tras na dół. Wystarczy Gondola. One będą działać najdłużej. 

3 - zgadzam się. Raz w tym roku wsiadłem na żółtą o 8:45 na górze byłem o 9:05. Tak jechałem 20 minut. Jechała strasznie wolno, wolniej niż 2 os na Skrzyczne. Dużo ludzi nie było no ale jechać 1500m 20 minut😤

4 - Golgota rusza zawsze na początku stycznia. 1 to jak najszybciej rusza. Tylko Bieńkula bym chciał co sezon i otwierana jak Golgota!

5 - Nie musi być nowy. Mi wystarczy uruchomienie starego długiego górnika. 

6 - Oj tak. Bardzo by było fajnie. nawet talerzyk może być (ok by była szybka POMA...). Orczykiem bym też nie pogardził...

7 - przydało by się (zwłaszcza przy bramkach) ale nie wykonalne

8 - Jak dla mnie bez sensu

I jeszcze moje cuda

1 - Poma (szybka) na MS

2 - Poszerzenie Golgoty (aż się prosi) do linii dawnego orczyka. I wtedy jakieś tyczki na trasie.

3 - Oczywiście wyciąg na Julkach

4 - Otwarcie trasy 6 i 3D (oraz C1 i C2)

5 - jakaś nowa trasa w kier. Czyrnej

6 - zamknięcie "ściany płaczu, muld i porażek" o 12 na 30 min. żeby przejechać ratrakiem. Wiem że bardzo dużo by to nie pomogło ale wyrównało by muldy (które i tak po 2-3 h były by za duże.  Najlepiej było by wymyślić jakiś objazd tego odcinka. usypać coś (skręt w ul. Skrzyczeńską później jakiś kolejny zakręt w kier. Soliska i jest płasko? Jest) w sumie nie wiem jak ale jak oni potrafią 5 podciągnąć pod A1 to tu też coś wykombinują...

7 - WPROWADZENIE LIMITU KARNETÓW. Wiem że tego ni zrobią bo kasa ale kolejki na 40 min to koszmar.

Nie chcę puszczać wodzy fantazji bo by było połączenie z BB, Brenną i Wisłą😉

W sumie ok. Ale część pomysłów nie przejdzie: ekonomia.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczorajsze i dzisiejsze zdjęcia. Dzięki @mig12345 za wspólną jazdę, mam nadzieję, że moje dzieci na kanapie nie zamęczyły. Najlepsze warunki Kopa i MS. Trochę przecierek, są jeszcze zapasy śniegu, trochę go dorobili i trzymają na ciężkie czasy. Zadziwiająco dobry dojazd 4 do kanap. 3 najgorsza na zakręcie. Sam dojazd do gondoli pozostawia trochę do życzenia. Starają się poprawiać warunki i w trakcie jazdy wysyłają ratraki, ten równa, za 10 minut nie widać po tym śladu. 7 - sporo przecierek i trochę kamienia, trasa zamknięta ale przejezdna. Kompletny brak tłuku na bramkach - jazda non-stop.

Kolejki do kanap - Kopa.

spacer.png

Gondola - kolejka.

spacer.png

Solisko - kolejka.

spacer.png

Śnieg w zaspach (produkcja na ostatnich przymrozkach).

spacer.png

Śnieg w zaspach.

spacer.png

Hala - całkiem dobrze.

spacer.png

Najgorsze miejsce na 3.

spacer.png

Najgorsze miejsce na 3 cd.

spacer.png

Dojazd 3 do gondoli.

spacer.png

Ratraki starają się równać.

spacer.png

Przecierki na 4. Trasa jednak dobrze przygotowana.

spacer.png

Mityczny wjazd na 6 z 3 ?

spacer.png

  • Like 8
  • Thanks 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie ma tragedii jak na panujące temperatury... Ale trzeba poczekać kilka sezonów aż przeprofilowane trasy się zwiążą i zarosną trawą, bo ten brunatny śnieg odstrasza :/  Ja choć mam rzut beretem SMR już sobie odpuszczam w tym sezonie, wolę trasy położone wyżej o tej porze roku :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w Szczyrku - pusto. Warunki epickie. Wyjeździłem się za wszystkie czasy. Wieczorem wstawię większą relację. Dziś najlepsze warunki na Julianach (zarówno na czynnej 10 jak i na zamkniętych 8 i 9). Dobrze na Kopie i na MS. Jak przejechałem na Skrzyczne to Ondraszek jeszcze trzymał, FIS już był miękki. Dużo ludzi było tylko na tarasie widokowym na Skrzycznem (widziałem kilka pań w spódnicach i szpilkach). Jak poszedłem po naklejki do infocentrum dostałem dwie (Pani stwierdziła, że nie przewidzieli takich jak ja w systemie), ten ptak to prezent dla córki za ładną jazdę (ma 5 lat, przez ostatnie 4 dni, zrobiła łącznie ponad 100 kilometrów na nartach). Więcej wieczorem.

Działa niebieska kanapa.

spacer.png

Takie naklejki odebrałem w infocentrum - za ptaka płaciłem z przyjemnością.

spacer.png

Takie jedno na zachętę (trasa oficjalnie zamknięta) - warunki SUPER. 

spacer.png

  • Like 14
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, moruniek said:

A w Szczyrku - pusto. Warunki epickie. Wyjeździłem się za wszystkie czasy. Wieczorem wstawię większą relację. Dziś najlepsze warunki na Julianach (zarówno na czynnej 10 jak i na zamkniętych 8 i 9). Dobrze na Kopie i na MS. Jak przejechałem na Skrzyczne to Ondraszek jeszcze trzymał, FIS już był miękki. Dużo ludzi było tylko na tarasie widokowym na Skrzycznem (widziałem kilka pań w spódnicach i szpilkach). Jak poszedłem po naklejki do infocentrum dostałem dwie (Pani stwierdziła, że nie przewidzieli takich jak ja w systemie), ten ptak to prezent dla córki za ładną jazdę (ma 5 lat, przez ostatnie 4 dni, zrobiła łącznie ponad 100 kilometrów na nartach). Więcej wieczorem.

Działa niebieska kanapa.

spacer.png

Takie naklejki odebrałem w infocentrum - za ptaka płaciłem z przyjemnością.

spacer.png

Takie jedno na zachętę (trasa oficjalnie zamknięta) - warunki SUPER. 

spacer.png

Też mam kinga heh i w Alpach też całkiem sporo, naklejkę odebrałem w VT bo tam najwięcej jeździłem, w Szczurku na 2 karnetach raptem kilka razy, ten nowy karnet dla mnie atrakcyjniejszy, mam SK a w gratisie COS ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minutes ago, Robur82 said:

Wybieramy się jutro, obędzie się bez szutrówek?

Był ktoś dziś?

Na cos pewnie dół stopniał?

Trzeba uważać, ale można pojeździć. COS na dole już nie istnieje, do Dolin jest ok. Na oficjalnie zamkniętych trasach jest trochę drobnego kamienia, kilka przetopów i przecierek. Trzeba uważać na 7 na kamienie. Poprawili ten zakręt na 3 o którym pisałem we wczorajszej relacji.  

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, tanova said:

@moruniek gratuluję postępów córki, wytrawna narciarka Ci rośnie 😀!

Jak Ty to robisz, że mieszkając na Mazowszu tak dużo czasu spędzasz na stokach? Nie musisz chodzić do pracy czy cały urlop wybierasz zimą?

Dzięki, ja cały czas jestem w pracy, do której wystarczy mi komputer i router z własnym Internetem. 

  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Robur82 said:

Wybieramy się jutro, obędzie się bez szutrówek?

Był ktoś dziś?

Na cos pewnie dół stopniał?

szutrówki obowiązkowo, chyba że nie żal tych z pewexu...

cos-u na dole juz niema, ale do orczyka dobre

ogólnie mega warunek był dzisiaj.. z rana nawet jakiś taki delikatny przymrozek nawet  był... jak jechałem w Wiśle szron ok 7,50

smarowanie nart obowiązkowe z rana i po 12,00

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To relacja z dnia dzisiejszego, połączony SMR z COS-em (córka chciała jechać na Skrzyczne, więc co było zrobić). Było słonecznie i widokowo, ludzi jak na lekarstwo. Najfajniejsze warunki na Julianach (na zamkniętych 9 i 8), tam powinna zostać wybudowana nowa kanapa - wówczas ośrodek mógłby tam startować i kończyć sezon (to taka moja sugestia) - bardzo długo trzyma tam śnieg (mikroklimat), trzyma nawet jak już puściła Kopa, MS czy COS.

Rano.

spacer.png

Rano 2.

spacer.png

Jedziemy na COS - godzina 10:30.

spacer.png

Ondraszek.

spacer.png

COS nieco dalej.

spacer.png

Jedziemy na Jaworzynę.

spacer.png

Na czarnej tak (moja 5 latka dzielnie daje radę, nie pierwszy zresztą raz jedzie tą trasą).

spacer.png

Czarna dalej.

spacer.png

Przejazd na Czerwoną.

spacer.png

Na tarasie widokowym przy schronisku na Skrzycznem prawdziwe tłumy.

spacer.png

Wracamy.

spacer.png

Za chwilę druga część relacji.

  • Like 12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juliany - jako że są czynne, to trzeba było się wybrać. Oficjalnie czynna tylko 10.

8 zamknięta (wjeżdżam ostrożnie sam, bez dzieci, dlaczego ta trasa jest zamknięta, ma dziś najlepsze warunki ?).

spacer.png

8 nieco dalej.

spacer.png

Tu są przecierki i przetopy - do objechania (a wystarczyło nasypać nieco śniegu i można byłoby to zlikwidować).

spacer.png

Zamknięta 9.

spacer.png

10 góra.

spacer.png

10 środek.

spacer.png

10 dół.

spacer.png

10 dół widziany z nart.

spacer.png

Golgota - już po Golgocie.

spacer.png

Na 3 poprawili przecierki na zakręcie (znacznie), o których pisałem wczoraj.

spacer.png

 

spacer.png

  • Like 17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...