Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...
W dniu 11.04.2019 o 16:58, Góral spod Skrzycznego napisał:

Kolejna inwestycja pod wynajem. Kolejne miejsca noclegowe blisko Gondoli.

i sporo miejsc parkingowych, które automatycznie znikają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mitek napisał:

Cześć

W planach jest też przeformowanie Bieńkuli - aby spełniała warunki współczesnej trasy.

Pozdrowienia

"Cześć

Rozumiem, że z wykształcenia jesteś geologiem i masz wiedzę na temat profili współczesnych tras zjazdowych?

Pozdrowienia"

Edytowane przez shuger
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, shuger napisał:

"Cześć

Rozumiem, że z wykształcenia jesteś geologiem i masz wiedzę na temat profili współczesnych tras zjazdowych?

Pozdrowienia"

Profilowaniem współczesnych tras zjazdowych zajmują się raczej geodeci niż geologowie,właściwie monopolistą jest niejaki Krzysiek H.ze Zakopanego,znający dokładnie wymagania FiSu...

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super. Czyli kolejny sezon z beznadziejnym wyciągiem na MS i bez wyciągu na Julianach... wiem że trochę szukam dziury w całym ale MS i Juliany lubię najbardziej a wolny wjazd C3 i jeszcze jak się co moment zatrzymuje bo janusze narciarstwa wsiadają na talerzyk (w styczniu ktoś przepuścił 13 talerzyków 😤. Szału można było dostać. Jeszcze kolejka do wyciągu prawie tarasowała trasę)(wiem że zapewne dostanę za to kilka donavolte bo zaraz będzie że początkujący ale to był taki narciarz który miałem wrażenie nie chciał wsiąść na wyciąg). A B5 nie będę jeździł chyba że do COSu bo trasa jest zbyt płaska. A po co zdemontowali orczyki na Julianach to ja nie wiem. Chętnie bym jeździł. 

Restauracja -popieram ale i tak będę jeździł do rudego kota

trasa przy Bieńkuli ok ale jak będzie z dojazdem do gondoli (bo w tym sezonie kanapa w czyrnej nie powstanie) przez drogę to większego sensu to raczej nie ma. 

To koniec moich „narzekań”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Mops napisał:

Super. Czyli kolejny sezon z beznadziejnym wyciągiem na MS i bez wyciągu na Julianach... wiem że trochę szukam dziury w całym ale MS i Juliany lubię najbardziej a wolny wjazd C3 i jeszcze jak się co moment zatrzymuje bo janusze narciarstwa wsiadają na talerzyk (w styczniu ktoś przepuścił 13 talerzyków 😤. Szału można było dostać. Jeszcze kolejka do wyciągu prawie tarasowała trasę)(wiem że zapewne dostanę za to kilka donavolte bo zaraz będzie że początkujący ale to był taki narciarz który miałem wrażenie nie chciał wsiąść na wyciąg). A B5 nie będę jeździł chyba że do COSu bo trasa jest zbyt płaska. A po co zdemontowali orczyki na Julianach to ja nie wiem. Chętnie bym jeździł. 

Restauracja -popieram ale i tak będę jeździł do rudego kota

trasa przy Bieńkuli ok ale jak będzie z dojazdem do gondoli (bo w tym sezonie kanapa w czyrnej nie powstanie) przez drogę to większego sensu to raczej nie ma. 

To koniec moich „narzekań”

Cześć

Zacząłeś na forum od narzekania i tak kontynuujesz. I to taki znakomity narciarz - żałosne jak dla mnie i coś tu jest nie tak chyba.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnimi czasy prawie codziennie przebywam w Szczyrku - liczne inwestycje budowlane wokół gondoli i słyszę różne ploteczki. Otóż trwa budowa obwodnicy Buczkowic i ronda na drodze Bielsko - Szczyrk przed kolanem w Buczkowicach. Przy rondzie w stronę lasu znajdują się puste pola i łąki co wskazywało by na lokalizację parkingów. Co więcej, Słowacy nawet sugerowali tam budowę pola golfowego lub Aquaparku. Nic z tego zarządzający miastem nie zgadzają się na lokalizację takich atrakcji poza miastem. W związku z tym cały ośrodek skieruje się prawdopodobnie w kierunku Doliny Zimnika gdzie wykupywane są całe hektary pól przez bogatszych przedsiębiorców. Są to informacje nigdzie nie potwierdzone zasłyszane wsród mieszkańców miasta.

Edytowane przez Góral spod Skrzycznego
  • Like 5
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Góral spod Skrzycznego napisał:

Ostatnimi czasy prawie codziennie przebywam w Szczyrku - liczne inwestycje budowlane wokół gondoli i słyszę różne ploteczki. Otóż trwa budowa obwodnicy Buczkowic i ronda na drodze Bielsko - Szczyrk przed kolanem w Buczkowicach. Przy rondzie w stronę lasu znajdują się puste pola i łąki co wskazywało by na lokalizację parkingów. Co więcej, Słowacy nawet sugerowali tam budowę pola golfowego lub Aquaparku. Nic z tego zarządzający miastem nie zgadzają się na lokalizację takich atrakcji poza miastem. W związku z tym cały ośrodek skieruje się prawdopodobnie w kierunku Doliny Zimnika gdzie wykupywane są całe hektary pól przez bogatszych przedsiębiorców. Są to informacje nigdzie nie potwierdzone zasłyszane wsród mieszkańców miasta.

Przy gondoli powstaną 3 luksusowe apartamentowce dla bogatych turystów, z parkingami podziemnymi, basenem i tarasami widokowymi na dachach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pasazer85 napisał:

Informacja nie dotycząca bezpośrednio SMR, ale bliskich okolic Szczyrku i spółki TMR.  Ogólnie jest jakis plan na budowę aquaparku w Bielsku przez TMR.

http://bielskobiala.wyborcza.pl/bielskobiala/7,88025,24706229,powstanie-aquapark-i-kolejka-linowa-pojawil-sie-taki-pomysl.html#s=BoxLoBbMT

Ciekawe. Nikt nie mówi o takich inwestycjach, jeżeli rozmowy nie są zaawansowane. W okolicach ZIAD miał już powstać aquapark. Ale nic z tego nie wyszło. Z drugiej strony, jeżeli Słowakom da się wolną rękę, nie będzie przeszkadzać, to bez problemu zrealizują obietnice. Ciekawe jest to, że połączenie ze Szczyrkiem prawdopodobnie kończyło by się w okolicy Biłej, czyli koło Beskidu. Więc może TMR łyknie także ten ośrodek???
Ot takie dywagacje :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, JC napisał:

Ciekawe jest to, że połączenie ze Szczyrkiem prawdopodobnie kończyło by się w okolicy Biłej, czyli koło Beskidu. Więc może TMR łyknie także ten ośrodek???

Ze swojej strony powiem Wam,że właściciele hotelu Golden Tulip (Dawny Magnus) w Bystrej mają ambicję żeby postawić wyciąg  spod hotelu na Klimczok.... Póki co to tylko gadanie, ale patrząc na co potrafili wyłożyć kasę na terenie gminy, trzymam za nich kciuki, byle nikt nie przeszkadzał...

58 minut temu, Hextor napisał:

Tam będzie woda termalna jak na Podhalu czy zwykła?

Bystrzanka 😆

Edytowane przez pasazer85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem nową, letnią mapę SMR. Zaznaczone są tam ścieżki rowerowe, które powstaną w tym roku lipiec i wrzesień 2019. Ale...! Na mapce zaznaczona jest też restauracja na Hali Skrzyczeńskiej z opisem 12/2019!

 

szczyrk-smr-mapa-tras-rowerowych01.jpg

  • Like 7
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.04.2019 o 15:39, Góral spod Skrzycznego napisał:

Ostatnimi czasy prawie codziennie przebywam w Szczyrku - liczne inwestycje budowlane wokół gondoli i słyszę różne ploteczki. Otóż trwa budowa obwodnicy Buczkowic i ronda na drodze Bielsko - Szczyrk przed kolanem w Buczkowicach. Przy rondzie w stronę lasu znajdują się puste pola i łąki co wskazywało by na lokalizację parkingów. Co więcej, Słowacy nawet sugerowali tam budowę pola golfowego lub Aquaparku. Nic z tego zarządzający miastem nie zgadzają się na lokalizację takich atrakcji poza miastem. W związku z tym cały ośrodek skieruje się prawdopodobnie w kierunku Doliny Zimnika gdzie wykupywane są całe hektary pól przez bogatszych przedsiębiorców. Są to informacje nigdzie nie potwierdzone zasłyszane wsród mieszkańców miasta.

Budowa trwa. Zdjęcia:

http://ekonomiaplussport.blogspot.com/2019/04/trwa-juz-budowa-szczyrkowskiego-acznika.html

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Narciarz ze Śląska napisał:

To straszne... W jakim kierunku to dalej pójdzie? Zostaną ... same łatwe?

Co oni tam właściwie chcą zrobić? Łatwa to Bieńkula i tak nie będzie. Zrobią równię pochyłą wygodniejszą do ratrakowania? A przez to właśnie jest taka fajna, że jest urozmaicona, ma miejsca bardziej płaskie, strome uskoki - to jej urok. Dlatego wolę ją od Golgoty, która wydaje mi się nudna. Szeroka już jest - jak na tę ilość narciarzy, która tam jeździ, jest tej szerokości niemało. A że nawet ratrakowanie w tym roku uznawali najwyraźniej za niepotrzebny eksces, więc to dziwne, że chcą inwestować w kosztowną przebudowę, która i tak nie będzie obchodziła większości ich klientów. Niepokoi mnie ta wiadomość, może być o jedną z najfajniejszych tras mniej. Strach pomyśleć, co zrobią z FIS-em w COS-ie, kiedy będzie pod ich zarządem... Niechby się już lepiej skupili na stworzeniu nowych tras niebieskich i budowie knajp.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Maria napisał:

Teraz nie odpowiada? W takim razie jakie zmiany tam mogą/muszą nastąpić?

na razie mitowisi ale wybieram się tam za 2-3 lata więc myślę że będą knajpy na poziomie i piwsko jeszcze nie osiągnie cen alpejskich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...