Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 1.05.2019 o 10:28, JC napisał:

Dostałem nową, letnią mapę SMR. Zaznaczone są tam ścieżki rowerowe, które powstaną w tym roku lipiec i wrzesień 2019. Ale...! Na mapce zaznaczona jest też restauracja na Hali Skrzyczeńskiej z opisem 12/2019!

@JC, to ja w takim razie baardzo ładnie proszę o vloga z przejazdu downhill, jak już powstaną pierwsze ścieżki w lipcu 😀, szczególnie ta niebieska dla cykorów ... takich jak ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, tanova napisał:

@JC, to ja w takim razie baardzo ładnie proszę o vloga z przejazdu downhill, jak już powstaną pierwsze ścieżki w lipcu 😀, szczególnie ta niebieska dla cykorów ... takich jak ja.

Oj to mi wyzwanie dałaś 🚴‍♀️😱. Ale poradzę sobie i poproszę o przejazd z kamerą na kasku mojego kolegę, który odpowiedzialny jest za budowę tych tras, Kuba ma doświadczenie nie tylko w budowaniu single tracków, ale i jeździe po nich. 😃.

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.05.2019 o 10:28, JC napisał:

Dostałem nową, letnią mapę SMR. Zaznaczone są tam ścieżki rowerowe, które powstaną w tym roku lipiec i wrzesień 2019. Ale...! Na mapce zaznaczona jest też restauracja na Hali Skrzyczeńskiej z opisem 12/2019

To jest właśnie pytanie czy budują sztuczne trasy minikoparkami czy to ma być na bazie naturalnych ścieżek. To pierwsze jest bardziej na masowego klienta nastawione a to drugie nie za bardzo. Gdybyś był tak uprzejmy i wiedząc uchylił rąbka tajemnicy względnie ktokolwiek inny. Jak nie to trudno wszak do lipca bardzo blisko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Micheł napisał:

Osobiście bardzo czekam na jakieś ciekawe trasy zjazdowe w Szczyrku zwłaszcza te naturalne, delikatnie zmodyfikowane, ale o różnym stopniu trudności. No cóż trzymam kciuki i czekam na dalsze info :) 

 

11 godzin temu, Author napisał:

To jest właśnie pytanie czy budują sztuczne trasy minikoparkami czy to ma być na bazie naturalnych ścieżek. To pierwsze jest bardziej na masowego klienta nastawione a to drugie nie za bardzo. Gdybyś był tak uprzejmy i wiedząc uchylił rąbka tajemnicy względnie ktokolwiek inny. Jak nie to trudno wszak do lipca bardzo blisko. 

Będzie to coś zapewne w stylu Enduro Trails w Bielsku albo Babia Góra Trails w Zawoi. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Góral spod Skrzycznego napisał:

Sypneło śniegiem po trasach. Wcześnie ten sezon się zaczyna:

IMG_20190506_122823.thumb.jpg.5fa1c94fee2ca1a895edb9a11e8ab67e.jpg

heh, zaraz zaczyna np. @Jeeb to ma sezon cały rok i niejednego tym strasznie wnerwia ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Dzarkos napisał:

No i na Hali Skrzyczeńskiej pracę budowlane nowej restauracji i zaplecza się rozkręcają . Na kamerach widać ciężki sprzęt oraz odgrodzony od reszty teren gdzie będą prowadzone prace. 

A śniegu dużo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
11 godzin temu, fredek321 napisał:

Na HS leży lina zdjęta z ostatnich orczyków. Przygotowanie do remontu czy demontażu?

Pewnie demontaż. To przecież chyba ta lina która ugodziła narciarkę w ostatnim sezonie.

Edytowane przez remus74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to zapewne demontaż. Oczywiście przeciwnicy orczyków będą teraz skakać z radości w ogromnych kolejkach do gondoli. No bo kanapa z Czyrnej nie powstanie przecież w tym roku, ani pewnie nawet w przyszłym. No ale najważniejsze, że orczyki nie będą psuły widoków ;) 

W tym momencie skończyła się już zupełnie historia GON i SON. A zapewne niedługo skończy się era działających szczyrkowskich orczyków. Cóż, wszystko idzie do przodu.

  • Like 3
  • Thanks 1
  • Sad 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, remus74 napisał:

Pewnie demontaż. To przecież chyba ta lina która ugodziła narciarkę w ostatnim sezonie.

Cześć

I dlatego należy ja przetopić na pręty zbrojeniowe aby ślad nie pozostał po tym krwiożerczym komunistycznym badziewiu.

Pozdrowienia

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Mietek napisał:

Jak już wszyscy wiedzą COS też się próbuje zbroić przed sezonem :)

https://www.skionline.pl/stacje/zmiany-na-skrzycznem-poszerzony-ondraszek-zmodernizowane-nasniezanie,newsy,7903.html

Co do inwestycji słyszałem również o możliwości budowy jakiegoś kąpieliska termalnego przez TMR czy ktoś coś wie ?

Tak wiemy. Wygadał się nowy burmistrz Bielska, który powiedział, że toczą się rozmowy na temat możliwości budowy aqua parku w Bielsku.

http://bielskobiala.wyborcza.pl/bielskobiala/7,88025,24706229,powstanie-aquapark-i-kolejka-linowa-pojawil-sie-taki-pomysl.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczorajsza wizyta w Szczyrku - Czyrna przyniosła następujące wnioski:

1)Orczyk stoi jedynie zdemontowano górną część plus lina została zdjęta z rolek i leży pod orczykiem.

2) Teren wokół orczyka został wyrównany przez ciężki sprzęt i wycięto drzewa i krzewy

Prawdopodobnie coś jest na rzeczy , że teren wokół orczyka jest humusowany.

 

 

IMG_20190601_163757.jpg

IMG_20190601_164427.jpg

IMG_20190601_163812.jpg

IMG_20190601_163620.jpg

IMG_20190601_164423.jpg

IMG_20190601_163637.jpg

  • Like 6
  • Thanks 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

piątek, 14 czerwca 2019

Latem myśl o ... zimie. Szczyrk. Zniknął najdłuższy wyciąg orczykowy w kraju

 
Lato w pełni. Nic nie słychać o wielkich nowych inwestycjach w polskich ośrodkach. Za to można wyśledzić, co prawda za pomocą tylko obrazu z kamery on-line, ale jedną z największych deinwestycji w naszych górach. Zdania na ten temat będą na pewno podzielone, ale fakty są takie, że tego lata zniknął ostatni "stary" w SMR wyciąg orczykowy, a w zasadzie: wyciągi - konstrukcja była bowiem podwójna. Jednocześnie mowa o obecnie najdłuższych wyciągach orczykowych w kraju: 1375 m. 
 
Więcej (w tym zdjęcia z kamery oraz zdjęcia z ost. zimy): https://ekonomiaplussport.blogspot.com/2019/06/latem-mysl-o-zimie-szczyrk-znikna.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wytłumaczenie, co stanie się teraz priorytetem inwestycyjnym i promocyjnym dla TMR-u (właściciel SMR-u:

piątek, 14 czerwca 2019

Latem myśl o zimie. Poważna transakcja na rynku M&A. TMR kupił austriacki lodowiec

 
Jeśli ktoś się zastanawia
 
  • dlaczego TMR lego lata nie robi wielkich inwestycji w SMR
oraz
  • dlaczego TMR nie kupił (czy był zainteresowany, nie mam pojęcia, a gronie spekulacji narciarzy taki kierunek był obecny w dyskusjach) Pilska
mamy odpowiedź. 
 
Otóż TRM raptem dwa dni temu (12 czerwca) sfinalizował w sumie dość spodziewaną transakcję zakupu
  • lodowca w dolinie rzeki Möll (niem. Mölltal)
17.12.2004-Moelltaler%2B047.jpg
 
20.12.2004-Moelltaler%2B56.jpg

oraz 
  • niejako w pakiecie prawie lodowca (2636 mnpm) w Mallnitz (góra Ankogel).
 
21.12.2004-Ankogel%2B056.jpg
 
21.12.2004-Ankogel%2B083.jpg
 
Warto zaznaczyć, że oba ośrodki (Mölltal oraz Ankogel) mają ekspozycję południową (słoneczną) oraz oba ośrodki dostępne są autostradą w odległości ok. 800 km od Katowic oraz fragmentarycznie nieco gorszą drogą (przez Murau i Katschberg) w odległości ok. 750 km od Katowic. Nie jest to jakoś strasznie daleko. 

Więcej: http://ekonomiaplussport.blogspot.com/2019/06/latem-mysl-o-zimie-powazna-transakcja.html

Na razie tyle. Do zobaczenia zimą, chyba, że pojawią się jeszcze inne ciekawe wieści dla narciarzy.

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
17 godzin temu, Mietek napisał:

Co tam w Szczyrku słychać tego lata ? Na hali buduje się restauracja ma ktoś jakieś fotki ?  A na innych stokach w Polsce coś się dzieje czy dalej jesteśmy w ogonie ? Macie może informacje gdzie powstają nowe kolejki trasy itd ?

Niestety nie zrobiłem fotek, a byłem w ostatnią niedziele. Fundamenty, piwnice i podłoga na poziomie zero już stoją, w górę szła już część filarów piętra czy też poddasza.

Miejsca do przejazdu ubędzie, obrys budynku sięga bardziej w trasę niż budynek gondoli - przynajmniej tak to wyglądało na jeden rzut oka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...