Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, JC napisał:

To nic nie da! Ja zmusisz ludzi do zostawienia tam samochodu?

Problemem jest to, że jest to wojewódzka droga przecinająca Szczyrk. Jak zmusić ludzi do zostawiania aut - czasem się da jak w Kuźnicach. Znak zakazu i pod gondolę można tylko podjechać busem lub taxi. Generalnie raczej to działa, ale w przypadku Szczyrku - znaki zakazu są nierealnym rozwiązaniem. Inne możliwości - drogie odpłatne parkingi w centrum vs. darmowe na wjeździe. Nie załatwi to całkiem problemu, ale może pomóc.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Centrum przesiadkowe + Gondola to chyba najlepsze rozwiązanie.

Sam parking nic by nie zmienił. Każdy by jechałem autem kierując się wytłumaczeniem, że auto czy skibus - i tak muszą stać w korku (po co zatem przesiadka do skibusa skoro tylko mi komplikuje dojazd nic nie wnosząc). Nie da się przecież wszystkich naraz przekonać do skibusa.

Jednak parking + Gondola rozwiązuje ten problem. Tutaj myślenie jest takie - po co mam stać w korku skoro mogę zostawić auto na bezpiecznym parkingu z całym zapleczem i bezproblemowo dostać się na szczyt Skrzycznego. 

Nie wiem co o tym myślicie...

Ja tak sobie szybko liczę czy jest zagrożenie kolejkami do gondoli. Zakładając przepustowość 2000os/h, początkową pojemność parkingu 700 miejsc oraz wyniki ankiet, że najczęściej jednodniowi narciarze podróżują we dwójkę to przyjmując z zapasem do obsłużenia 2000 tyś ludzi wychodzi na to, że kolejek nie będzie. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, JC napisał:

To nic nie da! Ja zmusisz ludzi do zostawienia tam samochodu?

Wraz z informacją o liczbie miejsc na parkingach. Lepiej zostawić auto w strzeżonym miejscu w Buczkowicach niż godzinę szukać miejsca do postoju w Szczyrku.

A gondola. Jak już, to wydaje mi się, że lepiej z ... Lipowej. I tam parking.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Cosworth240 napisał:

Inne możliwości - drogie odpłatne parkingi w centrum vs. darmowe na wjeździe. Nie załatwi to całkiem problemu, ale może pomóc.

Ale te parkingi w centrum to zazwyczaj prywatna inicjatywa, nie mógłbyś im regulować cen. A te "darmowe" też kosztują i za dotacje płaciliby właściciele tych pierwszych. 

Pytanie czy jak w końcu powstanie S1 do granicy, to ta wojewódzkość drogi biegnącej przez Szczyrk będzie niezbędna. Można też wykorzystać ustawę o elektromobilności i ograniczyć ruch w centrum do aut elektrycznych czy wodoworych (z wyjątkami dla mieszkańców czy posiadaczy przepustek, a takie przepustki w zinformatyzowanym świecie łatwo przydzielać). 

Kolejną (może nawet ważniejszą) kwestią do ogarnięcia jest jednak smog. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, christof napisał:

Bylo juz wiele razy. Kazdy może powiedziec ze jedzie na narty do Wisly, Ustronia czy Hintertux...  i nie mozna go zatrzymac. 

Można, można, kto powiedział, ze służby porządkowe nie maja prawa dbania o bezpieczeństwo publiczne ;) . Pojazd na napisem Policie skutecznie studzi zapędy krewkim kierowców w Dolinie Demanowskiej, dlaczego u nas nie można?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Sariensis napisał:

Można, można, kto powiedział, ze służby porządkowe nie maja prawa dbania o bezpieczeństwo publiczne ;) . Pojazd na napisem Policie skutecznie studzi zapędy krewkim kierowców w Dolinie Demanowskiej, dlaczego u nas nie można?

Ogarnij się. Ile razy pisać, że to droga przelotowa a nie slepa jak w Demianowskiej....

>>Lipowa i Brenna nie mają przychylności mieszkańców....

To wesja Pracowni. Jakoś mieszkańcy i Gmina w Brennej ma inne zdane....

 

Edytowane przez mig12345
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>To wesja Pracowni. Jakoś mieszkańcy i Gmina w Brennej ma inne zdane....

To znaczy jakie, pytam grzecznościowo ...?

TO prawda, że podpierałem się przy wypowiedzi stroną pracowni.

Jednak staram się łączyć różne fakty.

Na spotkaniu o którym pisał JC stwierdzono, że miasta sąsiednie nie chcą budować parkingów. Nie ma wprost napisane które to miasta...

Tutaj link do artykułu:

https://bielskobiala.naszemiasto.pl/burmistrz-szczyrku-musimy-wybudowac-centrum-przesiadkowe-to/ar/c1-7365661

Prawda jest tak, że nie znam z własnych źródeł jaka jest naprawdę sytuacja w miastach (miejscowościach)ościennych w tym w Brennej.

Z informacji ogólnodostępnych jednak nadal twierdzę że centrum przesiadkowe + gondola to najlepsze rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z soboty,
Na Solisku nie równają terenu na "ścianach" kończących 4 i 7 ;) choć kopareczki stoją -  jest nadzieja
Pod Gondolą około 13:00 bardzo mało rowerzystów.

IMG_3217.thumb.JPEG.4c18591a5627c2c396e198f4d7fc93dd.JPEG

IMG_3216.thumb.JPEG.0ea7fa4718a6751157b3cb2cf05cf2a8.JPEG

IMG_3219.thumb.jpeg.11002d6b5b51c8c7123b096021f5221e.jpeg

Warunki do biegania super, tylko na grzbiecie wiatr około 7-8 m/s.
Jest nowy szlak, niebieski z przełęczy pod Malinowem na Solisko. Suma podejść 24 m Suma zejść 386 m. Fajny skrót jak się nie chce zbiegać na Salmopol. 
 

 

Pozdrawiam

mirekn

Edytowane przez mirekn
szlak niebieski
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.10.2019 o 19:18, Mikg napisał:

Cały czas śledzę forum - w szczególności wszystko co dotyczy Szczyrku. 

Z wielu wątków dotyczących rozwiązania problemów komunikacyjnych (tunel, kolej, wyciąg z Lipowej) centrum przesiadkowe w powiązaniu z Gondolą wydaje się być najbardziej realne.

Trzymam kciuki za szybkie pozyskanie Inwestora. Miło patrzeć jak Szczyrk się rozwija.

Pamiętam jeszcze czasy wyciągu Jacek i Agatka w okolicach Skalitego. Zastanawiam się, czy można przy okazji budowy Gondoli z centrum przesiadkowego wykorzystać zbocza do budowy jakiś tras...

Witam, to były czasy w których jak ktoś krzyknął Przybyła to wstawało pół Sczczyrku, Druga połowa wstawała po okrzyku Migdał...

Z pozdrowieniami :

Wariat jazdy Telemarkiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Mikg napisał:

no to w niedzielę ciężko powiedzieć, że mało ludzi pod gondolą. Fotka z około 13:00. Kolejka momentami zawijała łuk za budynkiem i kończyła się w okolicach wypożyczalni TRECa.

SON1.jpg.917af2c843146d0f368ba444c752a1eb.jpg

To jeszcze nie koniec kolejki - ludzi była masakryczna ilość - najpierw ponad godzina stania do jedynej czynnej kasy ( pozostałe 5 zamknięte) , potem po ponad półgodzinnym oczekiwaniu na wjazd gondolą zrezygnowałem , choć trasa hiphopa fajna - góra niestety zamknięta , bo oczywiście trzeba prace porządkowe przeprowadzać , jak zjedzie się pół Polski na słoneczny weekend - patologia jak dla mnie....

20191013_115117.jpg

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Piotrek napisał:

No jakby sam ją stworzyłeś................

W niedzielę wszędzie była makabra: na drogach, na szlakach w górach, w restauracjach, itp.

Wyglądało to tak, jakby nagle kompletnie poza sezonem (zadecydowały prawd. prognozy pewnej i ciepłej pogody) ludzie postanowili odwiedzić Beskidy w liczbie ... nie wiem, to wyglądało na co najmniej setki tysięcy.

Nie ma bata, aby w jakimkolwiek ośrodku praktycznie zamykającym sezon letni, dali sobie z tym radę.

W schroniskach pewnie na piwo czekało się z godzinę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.10.2019 o 11:05, JurekByd napisał:

To jeszcze nie koniec kolejki - ludzi była masakryczna ilość - najpierw ponad godzina stania do jedynej czynnej kasy ( pozostałe 5 zamknięte) , potem po ponad półgodzinnym oczekiwaniu na wjazd gondolą

Ktoś był w zeszłą sobotę?  Sytuacja bez zmian?..... Na kamerce w niedzielę nie wyglądało najlepiej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Greg napisał:

Ktoś był w zeszłą sobotę?  Sytuacja bez zmian?..... Na kamerce w niedzielę nie wyglądało najlepiej...

Na grupie freeriderzy ktoś wrzucał fote z niedzieli 20 października.

https://www.facebook.com/groups/freeriderzy/permalink/2765959106790081/

W nadchodzący weekend zapewne będzie podobnie bo pogoda dalej letnia. 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...