Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

Cytat

Flexible prices have spread from Slovakia to other countries – Szczyrk and  Špindlerův Mlýn will have them too

The best ski resorts in the Czech Republic and Poland are following the footsteps of Slovak TOP resorts and getting ready for their premiere of flexible pricing this winter. That means that Jasná and the High Tatras will be joined by other ski resorts of the TMR portfolio – the Czech TOP resort of Špindlerův Mlýn and the biggest Polish resort of Szczyrk.  “Ski pass prices in Poland and the Czech Republic will be based on the supply and demand principle from now on, i.e. the advance sale prices on gopass.cz and gopass.pl will depend on the numbers of clients in the resorts on individual days, the booking dates, the weather and the type of season (high and low). Like in the case of early flight ticket and hotel booking, ski passes booked earlier will cost much less, which is already happening in our Slovak resorts. And to add more comfort to the online shopping system in Szczyrk, Gopass Tickets self-service machines will be introduced there in winter, too,” concluded Andrej Árendáš.

 

Edytowane przez Ostek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.11.2019 o 18:23, JC napisał:

Tak, jest w planie. Na razie inwestycja odłożona w czasie.

Chyba strona lanovky.sk pisała, że na ten sezon ma być zwiększona przepustowość wyciągu na Juliany. 

Szczerze? Nie wiem, czy nie pomylili wyciągów. To był jedyny, co jechał w miarę szybko, zarówno gondola, jak i krzesło na Halę Skrzyczeńską, na pewno nie osiągały maksymalnych parametrów (gondola - 6 m/s, krzesło - 5 m/s). Wystarczyło sprawdzić czas jazdy.

Z widocznych inwestycji na ten sezon:

- obwodnica Buczkowic (powinno chyba być raczej: Rybarzowic?);

- jest wyremontowana droga (ale nie do samej góry, brakuje jakichś 2-3 km do granicy z Wisłą);

- jest zdemontowany wyciąg (raczej wyciągi, bo to "dwójka") orczykowy z Czyrnej i dzięki temu ... powiększona polana na Hali Skrzyczeńskiej;

- jest przetarg na tymczasowy system naśnieżania na Ondraszku;

- w budowie (zaczyna wyglądać optymistycznie) jest restauracja na tejże hali.

 

Co do ostatniej inwestycji:

- na minus: będzie tam bardzo wąsko poniżej gondoli;

- na plus: jedzenie i piwo "zwiąże" dużą ilość narciarzy i winno być puściej na stokach.

Tak myślę...

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.11.2019 o 11:45, Narciarz ze Śląska napisał:

Chyba strona lanovky.sk pisała, że na ten sezon ma być zwiększona przepustowość wyciągu na Juliany. 

Szczerze? Nie wiem, czy nie pomylili wyciągów.

Nie pomylili - nie wiedzieć czemu to właśnie kolej na Wierch Pośredni konstrukcyjnie została zbudowana na 3000 os/godz i w tym roku dorzucili tam kanap

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, marek_kapica napisał:

Będzie gotowa, do sezonu pozostało sporo czasu.

Sam z ciekawością  obserwuje czy uda się otworzyć na zimę nowe Akwarium i bardzo bym się zdziwił jak by im się to udało. Za 3 tygodnie może się skończyć dojazd drogą dla samochodów i pozostanie transport tylko gondolą, a jeszcze nie ma stanu surowego zamkniętego. Najpierw trzeba skończyć budowę, potem odbiór budowy, później odbiory restauracji, sanepid itp. W sumie same odbiory to 6 tygodni. Realnie restauracja będzie gotowa na wakacje 2020, a na zimę to może być tzw. przejezdność ;) 

 

18.10.2019

P1020816.JPG

 

Przez dwa tygodnie musieli czekać z wstawieniem okien no i te spore wyburzenia... wszystko wskazuje że budowa nie idzie zgodnie z harmonogramem, a ekipy wykończeniowe nie mogą wejść do środka.

03.11.2019

SAM_6877.JPG

 

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybudowali mały orczyk pod gondolą, aby na wypadek jej wyłączenia dostać się do Czyrnej, a dalej orczykiem na górę... Niech mnie ktoś poprawi, ale chyba nie było w zeszłym sezonie sytuacji, w której ten "nowy" orczyk był czynny... Teraz zlikwidowali orczyki z Czyrnej czyli... trafiona inwestycja ;)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Czyli (na mapie) trasy 3d i 6 nadal istnieją?

 

Drogi ośrodku!

- Czy będą otwarte?

- Czy wyciągi pojadą wreszcie z dopuszczalną prędkością?

- Czy Golgota i Bieńkula będą nadal ostatnimi w priorytetach otwarcia i utrzymania, czy może coś się zmieni?

Trasy 6 szukałem w ubiegłym sezonie, jak nagrywałem vloga o najdłuższym możliwym zjeździe. Nie udało mi się. 

Większość osób jeździ na łatwiejszych trasach, które są zarazem głównymi w poruszaniu się między górkami, stąd priorytety w naśnieżaniu i utrzymaniu. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Zaba_osw napisał:

Wybudowali mały orczyk pod gondolą, aby na wypadek jej wyłączenia dostać się do Czyrnej, a dalej orczykiem na górę... Niech mnie ktoś poprawi, ale chyba nie było w zeszłym sezonie sytuacji, w której ten "nowy" orczyk był czynny... Teraz zlikwidowali orczyki z Czyrnej czyli... trafiona inwestycja ;)

Nie był czynny ani jednego dnia.  Ale na mapie nadal jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Nie był czynny ani jednego dnia.  Ale na mapie nadal jest.

To po co on teraz jest? Bo jakoś nie rozumiem czy nawet jak go otworzą ktoś będzie chciał jeździć tak krótkim wyciągiem z równie krótką trasą na najgorszym odcinku trasy 3?

A Czyrna no smutno 

Wg mnie to przydało by się na ten sezon naśnieżać całe Juliany. 

Jakoś nie widzę mojej wizyty w ośrodku bez tras 9 i 9a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...