Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, Narciarz ze Śląska napisał:

"Nowa" mapa ośrodka. Różnice do poprzedniej: brak orczyków z Czyrnej i restauracja (zaznaczona nieśmiało):

Zaznaczyli trasę podejścia dla skiturów.

Zrobiłem aktualna mapa Szczyrku zima 2020, zlikwidowałem wirtualne trasy i dodałem 11 barów (zielone kwadraty) z dobrym jedzeniem, grillami itp prowadzonych przez miejscowych o których TMR nie raczył wspomnieć. Polecam szczególnie Bar pod Rudym Kotem na Hali Posredniej

szczyrkowski_mapa_zima_2020.jpg

  • Like 10
  • Thanks 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, surfing napisał:

Zaznaczyli trasę podejścia dla skiturów.

Zrobiłem aktualna mapa Szczyrku zima 2020, zlikwidowałem wirtualne trasy i dodałem 11 barów (zielone kwadraty) z dobrym jedzeniem, grillami itp prowadzonych przez miejscowych o których TMR nie raczył wspomnieć. Polecam szczególnie Bar pod Rudym Kotem na Hali Posredniej

szczyrkowski_mapa_zima_2020.jpg

O tak Bar Pod Rudym Kotem jest bardzo dobrym miejscem na przerwę w jeździe 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mops napisał:

Trochę dziwi mnie to że jeszcze nie można kupować karnetów nadane dni w sezonie (zapowiadali że na początku listopada będą już dostępne, jest 10 listopada nadal nic). 

Oni wrzucą karnety tydzień przed otwarciem i powiedzą, że trzeba było kupować wcześniej żeby było taniej jak w liniach lotniczych 🤣 Chyba niczym już TMR mnie nie zaskoczy. Generalnie w ich wypadku zawsze spodziewam się najgorszego - najwyżej się pozytywnie zaskoczę.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasunęła mi sie jeszcze jedna myśl... W szczyrku notorycznie brakowało miejsc parkingowych... Teraz po demontażu orczyków w Czyrnej  spadnie zainteresowanie dużymi parkingami tam zlokalizowanymi...

Nie znam szczegółów, które skłoniły do wyłączenia już w tym sezonie tych dwóch wyciągów, wiec daleki jestem od wydawania opinii. Być może to kwestia UDT lub innych problemów. Inaczej nie jestem w stanie tego wytlumaczyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Zaba_osw napisał:

Nie znam szczegółów, które skłoniły do wyłączenia już w tym sezonie tych dwóch wyciągów, wiec daleki jestem od wydawania opinii. Być może to kwestia UDT lub innych problemów. Inaczej nie jestem w stanie tego wytlumaczyć...

Wypadek. Spadła lina, obrażenia powyżej 7 dni itd.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, leitner napisał:

Prędzej postawią tam drugi talerzyk. No i mogliby jeszcze wtedy wytyczyć drugą niebieską trasę wracając przy tym do pomysłów z lat 60./70.

O tak drugi talerzyk by się przydał bardzo. Mam nadzieję że za rok coś ruszy w tej kwestii albo chociaż ws wyciągu na Pośredniej. 

Trasa też by się przydała. Tylko po lewej stronie wyciągu raczej był by to Ondraszek 2 ale mi nic w tym nie przeszkadza, bo bardzo lubię Ondraszka i Małe Skrzyczne a gdyby to połączyli (nie dosłownie że z Małego Skrzycznego na 21) to było by coś niesamowitego. I to byłyby widoki z tamtej trasy 

Edytowane przez Mops
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, leitner napisał:

Prędzej postawią tam drugi talerzyk. No i mogliby jeszcze wtedy wytyczyć drugą niebieską trasę wracając przy tym do pomysłów z lat 60./70.

Gdzie by ten drugi talerzyk miał być? Na prawo (patrząc od dołu) od aktualnego) No i Trasa też miałaby być na prawo? Czy zmieściłaby się tam ona biorąc pod uwagę zbiornik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, WojtekM napisał:

Gdzie by ten drugi talerzyk miał być? Na prawo (patrząc od dołu) od aktualnego) No i Trasa też miałaby być na prawo? Czy zmieściłaby się tam ona biorąc pod uwagę zbiornik?

Najgorsze jest to, ze ten talerzyk jest jakiś powolny. Starym orczykiem jechało sie dużo szybciej, przynajmniej takie mam wrażenie. Chodzi mi oczywiście o sam czas wjazdu, bo wiadomo ze orczyki były 2 podwojne i kolejka szybko się posuwala. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Stusi napisał:

Najgorsze jest to, ze ten talerzyk jest jakiś powolny. Starym orczykiem jechało sie dużo szybciej, przynajmniej takie mam wrażenie. Chodzi mi oczywiście o sam czas wjazdu, bo wiadomo ze orczyki były 2 podwojne i kolejka szybko się posuwala. 

Gdyby ten wyciąg był taki jak w Karpaczu Euro to było by dobrze. (Euro jest wyprzęgane i szybkie) 

A tak to jest słabo, długość wjazdu zniechęca do tej trasy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, czy wiadome jest orientacyjne kiedy może wystartować sezon 2019/20, tak wiem "kiedy śnieg spadnie" lecz może znany jest jakiś szerszy termin jak np "2 połowa grudnia itp" :) Pozdrawiam serdecznie :) Zaplanowałem wyjazd zaraz po nowym roku, ( podobnie jak w ubiegły sezon) i patrząc na warunki atmosferyczne zaczynam się lekko niepokoić :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, selpicsid napisał:

czyli o drugi tydzień stycznia nie muszę się  martwić ?

Zależy. Śnieg już raczej będzie - tylko, że może być go dużo lub mało - zbyt odległy termin na prognozy.

Na pocieszenie powiem ci tak - poczytaj (niektóre) relacje z poprzednich lat, a może nabierzesz przekonania, że Szczyrk jest takim magicznym miejscem, w którym doskonale jeździ się po brązowym. Taki tam mikroklimat mają.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, WojtekM napisał:

a może nabierzesz przekonania, że Szczyrk jest takim magicznym miejscem, w którym doskonale jeździ się po brązowym

Przesadzasz kolego 😉 Szcyrk nie jest magiczny, po prostu przez ostatnie lata zalewa go masa ,,dziwnych,, narciarzy...

Edytowane przez pasazer85
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety prognozy długoterminowe są bardzo niekorzystne na chwilę obecną druga połowa grudnia ciepła i deszczowa, minimalny mróz (-1) tylko w nocy i to tylko kilka nocy.

Mam nadzieję że to się zmieni bo planowałem jechać do Szczyrku w Nowy Rok 

Niestety krótki sezon narciarki może zniechęcić Słowaków do większych inwestycji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, shower napisał:

niestety prognozy długoterminowe są bardzo niekorzystne na chwilę obecną druga połowa grudnia ciepła i deszczowa, minimalny mróz (-1) tylko w nocy i to tylko kilka nocy.

Mam nadzieję że to się zmieni bo planowałem jechać do Szczyrku w Nowy Rok 

Niestety krótki sezon narciarki może zniechęcić Słowaków do większych inwestycji

Bez przesady, na Chopoku juz znaleźli na to sposób, będa narty wodne albo nowy zbiornik ;) 

7062500A-A724-491E-A5C0-C95EFE919A99.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...