Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Mitek napisał:

Co do Bieńkuli, która niezbyt lubię to - jak słusznie koledzy podkreślali - jest to czarna trasa. Czarna trasa to trasa bardzo trudna a elementem bardzo trudnej trasy są trudne warunki. Jeżeli jest to wyrównana i wymuskana równia pochyła to nie jest to trasa bardzo trudna choćby miała i 50 stopni. Dla dobrego narciarza nie powinno to mieć znaczenia. Muldy, lód czy głęboki śnieg na bardzo trudnej trasie to norma. Sego czasu spędzałem na Bieńkuli dużo czasu po mieszkałem w Ulu lub u Sordylowej albo Piotra Fijasa na Góralskiej. Było to bardzo wygodne bo w trakcie jazdy mogłeś sobie podjechać do domu na herbatkę i się jej napić nawet nie odpinając nart! Była to wtedy trudna trasa. Pole kończących się dopiero u wylotu a lasu lodowych garbów albo jakiegoś innego rozgrzebańca - jak to na trudnej trasie ale dawało się tam jeździć nawet na zjazdówkach. Zabawa była zajebista, choć wolałem zawsze Polanki z tymi przewężeniami, zmiennością, drogą w poprzek i skakaniem bo było ciekawiej i mniej męcząco.

Wszystko fajnie jest to super teren na Freeride i tak powinien być oznaczony, Bieńkula  leży odłogiem i jest arogancją SMR oznaczanie jej i kilku innych tras na mapie jako tras naśnieżanych i ratrakowanych, tym bardziej że TMR zna temat  Freeride. Niestety wielu dobrych pomysłów z Chopoka nie potrafią przenieść do Szczyrku, np dalej nie ma taśm najazdowych przy krzesłach, a podobno chcą zwiększyć przepustowość, zlikwidowali single line, a wystarczyło przedłużyć płotek prawie do bramki końcowej. Patrzę na to z dystansem bo sezonówkę kupiłem ze względu na Skrzyczne i BSA bo mam z domu 10min do wyciągu.

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Spiochu napisał:

 

Dziwi mnie natomiast, że są tysiące chętnych by płacić pełną cenę za karnet w kasie, czy też rezerwować bardzo drogie noclegi w Jasnej, zamiast wybrać mniejsze ośrodki Alpejskie.

Mysle ze odpowiedz jest prosta: z perspektywy osoby z centralnej Polski zarowno do szczyrku jak i na chopok mozna pojechac na 2 dni. W alpy to jednak troche za daleko na taki krotki wyjazd. 

Niestety TMR w tej czesci europy nie ma duzej konkurencji i bezwzglednie to wykorzystuje. 

Mnie tez wpieniaja roznego rodzaje patologie i nie dziwie sie ludzi ktorzy ich krytykuja.

Ja np. w pazdzierniku pojechalem na szybki wypad w Tatry. Wyjazd w srodku nocy , 5 godzin w aucie, wymyslilem ze zaoszczedze troche na podejsciu i podjade kolejka na Skalnate pleso. Normalnie unikam kolejek jak jade pochodzic po gorach ale dzien krotki i po nocnej podrozy tak to sobie wymyslilem. Piekny sloneczny dzien, drobny wiaterek ale ...srodek tygodnia, malo ludzi wiec po co kolejka ma chodzic? oficjalnie z powodu wiatru zamknieta...zadnej informacji wczesiej nie bylo. I o to sie wpieniam  - niech dadza informacje ze czynne tylko w wekend a nie taka zabawa w ciucubabke i szukanie byle pretekstu.

Takie zagrywki sa nie w porzadku..no ale tak jak pisalem konkurencja niewielka to bezwzglednie to wykorzystuja. ON to nie supermarkety, ze jak mi sie nie podoba w Tesco bo mnie robia w bambuko to pojade do Cerfura

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, surfing napisał:

Wszystko fajnie jest to super teren na Freeride i tak powinien być oznaczony, Bieńkula  leży odłogiem i jest arogancją SMR oznaczanie jej i kilku innych tras na mapie jako tras naśnieżanych i ratrakowanych, tym bardziej że TMR zna temat  Freeride. Niestety wielu dobrych pomysłów z Chopoka nie potrafią przenieść do Szczyrku, np dalej nie ma taśm najazdowych przy krzesłach, a podobno chcą zwiększyć przepustowość, zlikwidowali single line, a wystarczyło przedłużyć płotek prawie do bramki końcowej. Patrzę na to z dystansem bo sezonówkę kupiłem ze względu na Skrzyczne i BSA bo mam z domu 10min do wyciągu.

 

Fakt , powinni zaznaczyc ze Freeride i tyle.

Akurat w tym wypadku to sie ciesze ze lezy odlogiem (jak jest wystarczajaca ilosc naturalnego sniegu).

W tamtym roku bylem w SMR dwa razy i najlepsze jezdzenie bylo wlasnie na tej zamnietej trasie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w Szczyrku 3 razy od czasu inwestycji zrobionych przez TMR. Byłem na Chopoku ponad 20 razy od 2003 r. Oczywiście widzę rzeczy, które mogły by być lepsze. Uważam, że Chopok jest nie do pobicia i stanowi w naszej części Europy inną kategorię. Szczyrk nigdy nie będzie Chopokiem z powodu warunków naturalnych i tłoku spowodowanego bliskością wielkich aglomeracji. Jednak mimo to uważam, że Szczyrk warto odwiedzić.  Trzeba wiedzieć, czego można tam oczekiwać. Ceny są adekwatne. Ostatnio w Cervinii płaciłem za karnet w trzydniowym pakiecie 237 zł za dzień. Było otwartych 51 km tras. Generalnie narzekanie to nasz sport narodowy. Dobrze, że znalazła się instytucja która coś zainwestowała, jak ktoś chce oldskulowo to jest Pilsko i jeszcze kilka ośrodków.  

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po złamaniu w zeszłym sezonie deski na stokach M. S. kolejna świetna grafika na desce Filipa. Ma chłopak gust:

IMG-20191116-WA0001.thumb.jpg.eb6db27efae378c0a2ffb91e1f6e1958.jpg

Będzie fruwał nad waszymi głowami. Sezon coraz bliżej, BK pewnie za dwa tygodnie, w tym roku beze mnie ale wkrótce dołączę. Muszę tylko dopracować działanie pompy w lewej komorze. 😉 Hey

  • Like 7
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.11.2019 o 12:58, Spiochu napisał:

Na Chopoku jest identyczna patologia jak w Szczyrku. (oszczędności na śnieżeniu, brak uruchamiania tras itd.) Jedynie inne warunki naturalne (większa wysokość, większy ośrodek, dalej od śląska) powodują, że mniej ją widać.

Ale to nie tylko w Szczyrku tak jest! 

Karpacz Ski Arena, Ski Arena Szrenica - te ośrodki mają najczęściej czynne po 2-3 trasy na powiedzmy 7. Mówią że śniegu nie ma a jest. Trasy i wyciągi bywają zamknięte przez kilka lat 

Naprawdę nie narzekajcie tak na Szczyrk 

Bieńkula, Golgota - te trasy może i nie są zawsze czynne, ale i tak większość sezonu któraś jest czynna 

Złotówka, Grosik (Karpacz Ski Arena) - były nieczynne przez 7 lat. Nartostrada z Kopy też była przez kilka lat zamknięta. A śnieg często jest. Tam przez wiele lat narciarstwo wogóle leżało odłogiem i było kulą u nogi Kopy

FIS Szrenica - sukces jest jak ją na 7 dni udostępnią. Też wiele lat nieczynna

Jak ktoś nie lubi Szczyrku to nie polubi i będzie szukał dziury w całym. A przecież dzięki temu okropnemu TMRowi wogóle się coś w Szczyrku ruszyło. Jak Bieńkula nieczynna to na Zbojnicką Kopę i na Skrzyczne na 23 (FIS) 

Wiem że w Szczyrku jest trochę rzeczy które denerwują (wyciąg na Małe Skrzyczne...) ale jest mnóstwo pozytywów. 

Nie trzeba jeździć na czarnych trasach żeby było przyjemnie. Przecież ciężko jest jeździć 8.30- 15.00 cały czas na czarnych. A trasy "odpoczynkowe" TMR zapewnia i mamy ich spory wachlarz. 

Edytowane przez Mops
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Mops napisał:

Jak ktoś nie lubi Szczyrku to nie polubi i będzie szukał dziury w całym. A przecież dzięki temu okropnemu TMRowi wogóle się coś w Szczyrku ruszyło. Jak Bieńkula nieczynna to na Zbojnicką Kopę i na Skrzyczne na 23 (FIS) 

Wiem że w Szczyrku jest trochę rzeczy które denerwują (wyciąg na Małe Skrzyczne...) ale jest mnóstwo pozytywów. 

Nie trzeba jeździć na czarnych trasach żeby było przyjemnie. Przecież ciężko jest jeździć 8.30- 15.00 cały czas na czarnych. A trasy "odpoczynkowe" TMR zapewnia i mamy ich spory wachlarz. 

Nie,nie nie zgadzam się z takim sposobem myślenia.

Nikt tu nie kwestionuje , że SMR uratował Szczyrk  ,a przedstawianie osób krytykujących chciwość i pazerność TMR jako wiecznie niezadowolonych malkontentów to bardzo średni argument .

Ja  natomiast zwracam uwagę na brak taśm najazdowych,prędkość wyciągów, czy dla mnie osobiście najistotniejszą sprawę jaką są "oszczędności trasowe".

    A co podejścia SMR-u do Bieńkuli i aprobaty przez niektórych formułowiczów takiego sposobu takiego sposobu myślenia,

to proszę sobie wyobrazić że COS też zacznie wyznawać taki sposób prowadzenia biznesu i przestanie przygotowywać czarnulkę do dolin i co też będzie OK.

No bo po co ją szykować jak to tylko koszty, a zysk wątpliwy.

To też troszkę tak ja byś Cie mieli samochód , w którym jest 6 biegów,ale producent uważa że ta szóstka  za dużo go kosztuję  a i wy i tak rzadko z niej korzystacie, więc w sumie nic takiego strasznego się nie dzieje no i jej nie montuje -to co też OK?

A tak prywatnie to uważam że nigdzie w Polsce nie ma takiej ilości, tak urozmaiconych tras jak w Szczyrku

A i po raz kolejny kupiłem sezonówkę na cały TMR i najprawdopodobniej kupię na następny,więc proszę nie szufladkować mnie jako totalną wiecznie niezadowoloną opozycję Szczyrkowską.a tylko jako fana Szczyrku ,który jeździ tam na nartach i na rowerze.

Pozdrawiam i życzę wszystkim udanego sezonu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, toppaner napisał:

Ja  natomiast zwracam uwagę na brak taśm najazdowych,prędkość wyciągów, czy dla mnie osobiście najistotniejszą sprawę jaką są "oszczędności trasowe".

Ludzie a po co wam te taśmy, ja tego nie kumam :/   Prędkość wyciągu..tu się zgadzam jeżdżą na 50% nie więcej. Ale słyszałem,że w SMR są jakieś problemy z zasilaniem, być może z tego to wynika.

9 minut temu, toppaner napisał:

to proszę sobie wyobrazić że COS też zacznie wyznawać taki sposób prowadzenia biznesu i przestanie przygotowywać czarnulkę do dolin i co też będzie OK.

Ale nie można porównywać Skrzycznego do ośrodka SMR .Skrzyczne to specyficzna góra a FIS 23 jest jej wizytówką.Profil czerwonej trasy jest tak beznadziejny,że w obecnych czasach ciężko ja naśnieżyć nawet przy takiej zimie jak  ubiegłoroczna, a ondraszkiem klientów nie przyciągną :D 

Nie wiem jak często tam bywasz? Ja bardzo często i nie trzeba być jakoś bardzo spostrzegawczym by zauważyć,że jeździ tam zupełnie inna ,,kategoria,, narciarzy niż w SMR.

18 minut temu, toppaner napisał:

A tak prywatnie to uważam że nigdzie w Polsce nie ma takiej ilości, tak urozmaiconych tras jak w Szczyrku

W pełni się zgadzam, po prostu trzeba wiedzieć kiedy do Szcyrku pojechać ;)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie te poszerzone trasy w SMR są świetne, dużo lepsze niż na Dużym Skrzycznym. Niestety tłum uniemożliwia jazdę przez 90% sezonu. FISu  nie lubię, jest wąski, ma pełno zakrętów i przełamań. Do tego zwykle słabo przygotowany. W związku z tym, nie można na nim pocisnąć, bo jest to bardzo niebezpieczne. Co do taśm, to przydają się początkującym Bez nich krzesła dużo częściej stają, bo ktoś nie umie wsiąść. Jeśli chodzi o Bieńkulę, to przed modernizacją, częściej była czynna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, pasazer85 napisał:

Ludzie a po co wam te taśmy, ja tego nie kumam :/   Prędkość wyciągu..tu się zgadzam jeżdżą na 50% nie więcej. Ale słyszałem,że w SMR są jakieś problemy z zasilaniem, być może z tego to wynika.

Ale nie można porównywać Skrzycznego do ośrodka SMR .Skrzyczne to specyficzna góra a FIS 23 jest jej wizytówką.Profil czerwonej trasy jest tak beznadziejny,że w obecnych czasach ciężko ja naśnieżyć nawet przy takiej zimie jak  ubiegłoroczna, a ondraszkiem klientów nie przyciągną :D 

Nie wiem jak często tam bywasz? Ja bardzo często i nie trzeba być jakoś bardzo spostrzegawczym by zauważyć,że jeździ tam zupełnie inna ,,kategoria,, narciarzy niż w SMR.

W pełni się zgadzam, po prostu trzeba wiedzieć kiedy do Szcyrku pojechać ;)  

Taśmy?

A ile razy zatrzymuje się krzesło jak jedziesz do góry?

A wiatr nie wieje,

jak myślisz z jakiego powodu ?

To na Bieńkuli jeżdzi Ina kategoria niż Fisem do dolin?

A tak na prawdę to kiedy fis robi się czarny?

Tu nie chodzi o kategorie narciarzy a o zwykłą uczciwość i poszanowanie klienta a nie tylko maszynkę do robienia kasy.

Ty masz do Szczyrku 10min,ja 70 min.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, toppaner napisał:

ile razy zatrzymuje się krzesło jak jedziesz do góry?

Niestety w zeszłym sezonie prędkość wyciągów leżała 

Mój rekord 

B2 (Solisko - Skrzyczeńska) 

20 minut

Zatrzymań było minimum 5, jedno na ponad 4 minuty 

O 8.45 wsiadłem na wyciąg, chciałem być o 9.00 na Jaworznie ale o 9.00 to moja kanapa stała na ostatnim słupie czekając na wznowienie pracy wyciągu 

To było w styczniu pogoda była piękna ale nie na siedzenie 20 minut na kanapie 

Edytowane przez Mops
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TMR (w tym SMR) ma po prostu tak, że nigdy trasy nie są niezatłoczone. Jak jest mniej ludzi, zwalniają wyciągi a trasy zamykają. Tak jest w wszystkich ośrodkach, a pewnie i na lodowcu zrobią to samo. W kwietniu pewnie będzie chodził jeden wyciąg i jedna trasa!

Rozumiem - mają podejście w pełni komercyjne. Kasa, kasa, kasa! Rozumiem, to interes.

Ale w ten sposób nie wychowają sobie klientów na ... trudne czasy. 

W Austrii jednak klient jest inny - on lubi trudne trasy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Narciarz ze Śląska napisał:

TMR (w tym SMR) ma po prostu tak, że nigdy trasy nie są niezatłoczone

Mylisz się @Narciarz ze Śląska.

A co z trasami 9, 9a?

Cały dzień są puste (nawet w ferie) , często pierwszy ślad pojawia się po 10 i często robię go ja😉

Te trasy są świetne, ale przy mgle wjechanie na te trasy jest ciężkie (bardzo mało oznaczeń) 

Edytowane przez Mops
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, pasazer85 napisał:

Ludzie a po co wam te taśmy, ja tego nie kumam :/   Prędkość wyciągu..tu się zgadzam jeżdżą na 50%

No własnie  po to aby wyciąg jeździł na 100% a nie co chwilę się zatrzymywał, pokaż mi chociaż jedne nowe krzesła wybudowane w ciągu ostatnich 10 lat bez taśmy najazdowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, pasazer85 napisał:

Profil czerwonej trasy jest tak beznadziejny

Profil czerwonej jest super tylko potrzeba skutecznego naśnieżania, co może zmieni się już w tym sezonie

22 godziny temu, Spiochu napisał:

FISu  nie lubię, jest wąski, ma pełno zakrętów i przełamań

Fis uwielbiam za to że ma pełno zakrętów i przełamań i nie jestem w tej ocenie odosobniony.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, surfing napisał:

No własnie  po to aby wyciąg jeździł na 100% a nie co chwilę się zatrzymywał, pokaż mi chociaż jedne nowe krzesła wybudowane w ciągu ostatnich 10 lat bez taśmy najazdowej.

Nie znam... Faktycznie macie rację, po prostu nigdy nie miałem problemu by wsiąść na wysprzęglaną  kanapę :/ Nawet na goryczkowej sobie radzę :P

22 godziny temu, toppaner napisał:

A ile razy zatrzymuje się krzesło jak jedziesz do góry?

 

22 godziny temu, toppaner napisał:

jak myślisz z jakiego powodu ?

Zawsze wydawało mi się,że większe jaja ludzie robią przy wysiadaniu... 

 

22 godziny temu, toppaner napisał:

To na Bieńkuli jeżdzi Ina kategoria niż Fisem do dolin?

Nie, ale jeżdżą tam bardzo rzadko, bo sama trasa nie jest otwierana zbyt często,to i Ci bardziej ambitni się tam nie zapuszczają. W styczniu któregoś dnia do gondoli była kolejka na 20min na orczykach z Czyrnej jeździło max 10 osób. 

22 godziny temu, toppaner napisał:

A tak na prawdę to kiedy fis robi się czarny?

Nie mam pojęcia o co masz na myśli...

22 godziny temu, toppaner napisał:

Tu nie chodzi o kategorie narciarzy a o zwykłą uczciwość i poszanowanie klienta a nie tylko maszynkę do robienia kasy.

Zgadzam się z Tobą, ale po co wylewać żale na tym forum jak można pisać do nich bezpośrednio, np na FB. A czy to coś zmieni to już inna bajka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Fis uwielbiam za to że ma pełno zakrętów i przełamań i nie jestem w tej ocenie odosobniony.

Wiem, że takie są opinie, ale ja mam odmienny pogląd. Lubię pocisnąć z dużą szybkością i na granicy możliwości.

Co innego gdyby trasa była zamknięta na trening, ale tak to przed każdym takim załamaniem, muszę się zatrzymać lub bardzo zwolnić

Drzewa w pobliżu, też nie zachęcają mnie do szaleństw. Mimo wszystko, najlepsze jest do tego nudne lotnisko, z widocznością na 1km do przodu. Ale nawet na lotnisku, musi być w miarę pusto, a to w SMR się prawie nie zdarza .

Ja w Szczyrku najbardziej lubię niebieską do gondoli (gdy nie ma  ludzi) i czerwoną 7 z Hali na Solisko .

Także Bieńkulę, ale tam już raczej jeżdżę wolniej.

  • Like 3
  • Sad 1
  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...