Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

1 hour ago, surfing said:

<Ciekawostka: wybierając nazwę restauracji, sięgnęliśmy do historii tego miejsca i tym sposobem odkryliśmy archiwalne mapy z XX wieku, według których miejsce, w którym dzisiaj stoi restauracja nazwane było Kuflonką.>

Nazwa swojska i być może historyczna, ale jakoś mam wrażenie, że się nie przyjmie. Będziemy mówić "nowe akwarium" i już.

Nie znam nikogo, kto używałby też tych nowych nazw tras. Ja i znajomi dalej mówimy: "trójka", "jedynka", itd.

A może się mylę.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, andy-w napisał:

Nazwa swojska i być może historyczna, ale jakoś mam wrażenie, że się nie przyjmie. Będziemy mówić "nowe akwarium" i już.

Kuflonka może się przyjąć bo kojarzy się z kuflami, to co idziemy na kuflonka  :)

Szkoda że nie Restauracja Bieńkula. TMR powinien szczycić się i promować najtrudniejszą trasę w Polsce, przy okazji każdy mógłby powiedzieć że był na Bieńkuli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, moruniek napisał:

Oby tylko wykorzystali nadchodzące kilka dni ochłodzenia i naśnieżyli trasy. Mam nadzieję, że nie zabraknie im wody w zbiorniku, prądu do zasilania systemu, ludzi do obsługi ratraków itp.

Na rmf już się chwalili że nasnieżają od soboty trasy ze zbójeckiej i małe skrzyczne od 13 tego ma być otwarte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, fredek321 napisał:

Co znaczy "dodatkowe napędy synchronów"?

Nie wiem, ale zapewne chodzi o jakieś dodatkowe rozwiązania techniczne na stacjach kolei. 

Nazwa Kuflonka prawdopodobnie wzięła się od nazwiska Kufel - w Szczyrku jest wiele miejsc, których nazwy są związane z nazwiskami (u Laszczaków, Byrdów, Bugaj itp.). Moim zdaniem nazwa słaba. Lepsze by było powiązanie z akwarium i/lub z poziomem 1000 m n.p.m. bo to jest coś wyjątkowego. Z tymi nazwami jak sami zauważyliście, nie jest tak kolorowo, bo praktycznie nikt nie używa nazw tras - nawet sam SON w komunikatach narciarskich.

78280995_865149330553812_1967488328903163904_n.png?_nc_cat=107&_nc_eui2=AeHVcnFPqFlOyjdO7CEN1FZrmK9Zev3nV-oKFBCAlJ1KRRVnzic2WEAqux8zsuTClyIGyNzwo5NbT_Ln3CI2eiGhJ16T93IruwJU_xErnR_4Qg&_nc_ohc=cMI62PU7lMcAQmSENPf2z-rzoEl6Xin4h1DQ0T88QrAw4PVQg1G0Iq8mA&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=1e6079b59918eeb258166429d7faceda&oe=5E8151AE

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często mówiło się i ja to dalej powtarzam: czerwona do CIELĘTNIKA-czyli 7 a dlatego CIELĘTNIK (dolna stacja podwójnego orczyka na Halę Skrzyczeńską ) bo rzadko zjeżdżało się do Soliska chyba ,że się kończyło się dzień i wcześniej po stronie "nie górniczej"w kolejce  były płoty i stałeś czasami godzinę i dłużej jak ciele do uboju ,POLANY- czyli 3,JULIANY - czyli Pośredni.Wielu zapewne pamięta. Natomiast nazwa AKWARIUM jest dla mnie super i nie trzeba dodawać słowa NOWE.  AKWARIUM i wszystko wiadomo

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, SPEEDTBI napisał:

Na Białym Krzyżu jest efekt https://bialy-krzyz.webcamera.pl/ i sprzęt dobrze zestrojony. A w Top ośrodku jakieś lipne wycieki wody. Toć to szok ....

Podłoże wymusza inne śnieżenie. Gruzowisko wymusza bardzo mokry podkład, który zamarznie. Na BK masz piękną łąkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.11.2019 o 07:32, surfing napisał:

Kuflonka może się przyjąć bo kojarzy się z kuflami, to co idziemy na kuflonka  :)

Szkoda że nie Restauracja Bieńkula. TMR powinien szczycić się i promować najtrudniejszą trasę w Polsce, przy okazji każdy mógłby powiedzieć że był na Bieńkuli.

To OSTATNIA trasa w sensie ważności dla TMR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.11.2019 o 15:16, SPEEDTBI napisał:

Na Białym Krzyżu jest efekt https://bialy-krzyz.webcamera.pl/ i sprzęt dobrze zestrojony. A w Top ośrodku jakieś lipne wycieki wody. Toć to szok ....

Sorry, ale Biały Krzyż to mini-ośrodeczek: 300 m trasy do naśnieżenia.

To łatwizna przy trasach liczących po 2 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...