Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry Szczyrk 

Komunikat narciarski na dzisiaj:

Kręcimy od 8.30 do 16.00

Zobaczcie na filmik z wczoraj rana (przed zatrzymaniem urządzeń z powodu huraganowego wiatru). U góry powyżej 1000 m pomimo fatalnej pogody udało nam się zrobić dla Was zimę i bardzo dobre warunki na trasie 3b.

Zawsze aktualny komunikat o kolejach i trasach na:

https://www.szczyrko.../trasy-i-koleje

Zrobimy co w naszej mocy, żeby na kolejny weekend i Święta ruszyć magazyny śniegu i zrobic dla Was więcej tras. Pamietajcie tylko, że wszystko w dużej mierze zależy od warunków pogodowych.

Miłego tygodnia 💙

 

https://www.facebook...rkowski?fref=ts

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obserwując widok z kamery na Hali Skrzyczeńskiej widać jak śnieg znika na naszych oczach a właściwe ocieplenie jeszcze nie nadeszło.
Do piątku cały śnieg z Hali zniknie jeśli nie naruszą zapasów i trochę nie posmarują. 
Przymrozek dopiero w niedzielę ale nie taki żeby naśnieżać a opadu naturalnego istotnego ma nie być.
Słabo to widzę a rzeczywiście około Sylwestra jest szansa na więcej bo i w nocy do -5 i coś nieba ma lecieć.
Musimy wyjechać 28-go więc chyba sobie nie pojeździmy 😞 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ptasiek - nie chcę Cię martwić - ale wygląda to dokładnie tak jak piszesz.

Ja też nosiłem się z zamiarem rozpoczęcia sezonu w Szczyrku jeszcze przed Świętami - ale realnie ujmując nie widzę szans.

Oczywiście nie można tu mieć pretensji do SMR ani do nikogo - po prostu tegoroczny grudzień jest/będzie taki jak widzimy ;-(.

Do tego uważań, że SMR zrobił co mógł.

 

pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Ptasiek napisał:

Obserwując widok z kamery na Hali Skrzyczeńskiej widać jak śnieg znika na naszych oczach a właściwe ocieplenie jeszcze nie nadeszło.
Do piątku cały śnieg z Hali zniknie jeśli nie naruszą zapasów i trochę nie posmarują. 
Przymrozek dopiero w niedzielę ale nie taki żeby naśnieżać a opadu naturalnego istotnego ma nie być.
Słabo to widzę a rzeczywiście około Sylwestra jest szansa na więcej bo i w nocy do -5 i coś nieba ma lecieć.
Musimy wyjechać 28-go więc chyba sobie nie pojeździmy 😞 

Kurcze, ja byłem w zeszłym roku w tym terminie o jakim piszesz - jeszcze przed dużymi opadami - ale pojechałem "ad hoc". Było deszczowo i w sumie średnio ale trasy w SMR były wszystkie poza Bieńkulą i Golgotą otwarte, BSA działał w pełni, COS od góry do Jaworzyny także. Ten rok wygląda na zupełny koszmar. Patrząc na warunki zrezygnowałem ze Szczyrku na razie. Będę coś improwizował po Świętach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zaliczyłem najkrótsze narty ever. Wyjazd gondolą i kanapą na Kopę i koniec. Z powodu huraganowych porywów wiatru kolejki zatrzymano. Zjazd możliwy z przerwą na Hali do samego dołu. Temp i wiatr zabierają białe w okrutnym tempie. Nawet magazyny śniegowe topnieją w oczach i są miękkie jak bita śmietana. 

Ale zima wróci.

20191217_100301.jpg

20191217_091531.jpg

20191217_090859.jpg

20191217_092103.jpg

20191217_092032.jpg

20191217_093543.jpg

20191217_090608.jpg

20191217_092742.jpg

20191217_090910.jpg

20191217_090424.jpg

20191217_100308.jpg

Edytowane przez andy-w
  • Like 10
  • Thanks 1
  • Confused 1
  • Sad 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zamknęli, info z FB SMR:

Smutny dobry wieczór ze Szczyrku...

Niestety z powodu trudnych warunków atmosferycznych (temperatura w granicach 10 stopni, silne, ciepły wiatr) jesteśmy zmuszeni od jutra zamknąć Szczyrkowski Ośrodek Narciarski do odwołania...

Jeżeli tylko pojawi się ochłodzenie i mróz, na co bardzo liczymy, uruchomimy ośrodek ponownie.

Pomimo braku zimy, udało nam się zrobić jedną trasę powyżej 1000m, ale końcówkę zabiera nam ciepły wiatr, a najważniejsze jest Wasze bezpieczeństwo.
Zrobiliśmy 120% tego co mogliśmy, wykorzystując najnowsze w PL technologie i przegraliśmy walkę z pogodą.

Jest nam strasznie smutno i przykro z tego falstartu, bo jak wiecie wsadzamy wiele serce, żeby dla Was puścić jak najwięcej tras i przygotować ośrodek.

Prosimy o wyrozumiałość i zrozumienie sytuacji.

Wszystkie osoby, które mają kupione skipassy na najbliższe dni prosimy o kontakt ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, Zibi28 said:

Pływak, chyba się jednak z Tobą nie zgodzę. Na drugim forum udzieliłem Ci odpowiedzi. Ale jakby co, to chętnie odpowiem na Twoje wątpliwości.

Spoko, ja piszę żartobliwie, bo nawet Białka mnie trochę zaskoczyła, myślałem, że będą kisić ten śnieg na święta, a oni po kolei wszystko co się da to otwierają. Ciekawi mnie po prostu, czy gdyby SMR miał taką infrastrukturę naśnieżającą i ilość zbiorników z wodą, to dałby radę nasypać na tyle śniegu, żeby przynajmniej chodziły niebieskie trasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Plywak napisał:

Spoko, ja piszę żartobliwie, bo nawet Białka mnie trochę zaskoczyła, myślałem, że będą kisić ten śnieg na święta, a oni po kolei wszystko co się da to otwierają. Ciekawi mnie po prostu, czy gdyby SMR miał taką infrastrukturę naśnieżającą i ilość zbiorników z wodą, to dałby radę nasypać na tyle śniegu, żeby przynajmniej chodziły niebieskie trasy.

W warunkach Białki ma to sens, z tych powodów co pisałem. Nie jestem ekspertem od naśnieżania, ale przyglądając się w jakim tempie znika śnieg z nierozganiętych kup, to chyba SMR działa racjonalnie.  Wyciągnęli wnioski z poprzednich lat i poprawili to co mogli. Jest jakaś ekonomiczna granica kiedy jest jeszcze sens. Przyglądając się ich działaniom, to idą w dobrym kierunku. Ale jeśli przyroda nie da szansy, to żadne inwestycje nie pomogą. I chyba w tym jest problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Fischer_Man napisał:

TMR jedyny dział jaki ma profesjonalny to dział marketingu. Potrafią takiego kitu napakować ludziom jak PO i PiS razem wzięte. Cała reszta mam wrażenie, że nie potrafi nic. Panowie z obsługi od poprzedniego właściciela p. Richtera lepiej dawali radę bez zbiornika. Jak zwykle inne stacje działają, tylko w Szczyrku mają zawsze pod górkę. Przy ich podejściu mam wrażenie, że kolejne 500 mln EUR inwestycji by nic nie zmieniło. Po prostu jak się ma 7 dni mrozu to się powinno sypać na maxa, a tutaj zawsze chodzić co druga lanca i do tego jeszcze gówno sypie. Dopiero ostatnie 2 dni mrozów te lance zaczęły sypać konkretnie, ale to już było pozamiatane.

Ja zaraz ruszam na Spindlovy Mlyn.

No niby masz rację, ale Spindlervy Mlyn to też TMR.....

Inne są pogodowe warunki w Spindlu a inne w Szczyrku. Dlatego w Spindlu się da a w Szczyrku jest to dużo trudniejsze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.12.2019 o 13:55, andy-w napisał:

Zjazd możliwy z przerwą na Hali do samego dołu. Temp i wiatr zabierają białe w okrutnym tempie. Nawet magazyny śniegowe topnieją w oczach i są miękkie jak bita śmietana.

Dzisiaj już dużo gorzej. Nie opłaca się nawet iść na tury, chyba że potrenować przepinki... Depozyty z trasy na Małe Skrzyczne już zużyli, chyba dwa zostały. Na trasie do gondoli jeszcze jest co rozsmarować. Tylko do niedzieli daleko...

IMG_20191218_085901.jpg

IMG_20191218_085906.jpg

IMG_20191218_090726.jpg

IMG_20191218_091400.jpg

IMG_20191218_091621.jpg

IMG_20191218_091626.jpg

IMG_20191218_092053.jpg

IMG_20191218_093803.jpg

IMG_20191218_094051.jpg

IMG_20191218_095501.jpg

IMG_20191218_095504.jpg

IMG_20191218_095515.jpg

IMG_20191218_101547.jpg

IMG_20191218_101552.jpg

IMG_20191218_105206.jpg

  • Like 3
  • Thanks 3
  • Sad 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Stary bywalec napisał:

Ale mimo wszystko dobry interes zrobili: sezonówki sprzedane a tu nie trzeba włączać wyciągów, ratraków, płacić ludziskom za nadgodziny............ 🙂 . Po prostu mają w grudniu oszczędności. A wiara i tak przyjedzie na święta i na ferie 🙂  .

Sprytne ;) ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...