Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, shower napisał:

wiesz, wszystko zależy co kto rozumie pod pojęciem początkujący czy zaawansowany, wiem że wielu tu piszących uważa się za alpejczyków tak jak kierowcy za mistrzów a efekty codziennie widzimy na naszych drogach. 

Oceniasz mnie w ogóle mnie nie znając, skąd wiesz ile lat jeżdżę na nartach? mieszkam w centrum Polski i na nartach jeżdżę raz lub dwa razy w roku (trzy to już sukces) więc siłą rzeczy nawet jeśli jeżdżę od 20 lat to będę początkujący choć spokojnie radzę sobie na trudnych czerwonych alpejskich trasach. Ty pewnie w rok robisz więcej km na stoku niż ja zrobiłem przez całe życie ale to nie oznacza że nie "zwiedziłem" wielu polskich ośrodków i nie mam poglądu na sytuację w ośrodkach.

Ponadto dla każdego mordęga oznacza coś innego i mój punkt widzenie nie musi być zbieżny z Twoim, ale czytając Twoje posty to Twój punkt widzenia jest jedynym słusznym

Jak jadę raz w roku na narty to chciałbym się wyjeździć, dlatego pomny doświadczeń krajowych przestawiłem się na zagraniczne stoki, jakbym jeździł 10 razy w roku to pewnie nie marudziłbym jakby 3-4 wyjazdy były mało udane, także spójrz troszkę dalej niż czubek własnego nosa

Cześć

To, że jesteś osobą początkującą sam pisałeś w 2017 roku. Osoba początkująca nie tylko nie potrafi jeździć na nartach ale również nie ma pojęcia o taktyce jazdy, o tym jak wyjazd narciarski projektować i jak zagospodarować czas by był on dobrze wykorzystany. Tego często ludzie uczą się latami, zwłaszcza Ci, którzy szybko uważają się za ekspertów popełniając cały czas podstawowe błędy. 

Słusznie zauważyłeś, ze na nartach spędziłem pewnie ze 100 razy więcej czasu niż Ty i mam objeżdżone praktycznie wszystkie polskie ośrodki i NIGDZIE nie było mordęgi.

Więc może zapytaj: Jak to robić? - a nie strugaj eksperta, krytykując wszystko i wszystkich.

Pozdro

 

  • Like 1
  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, AndKur napisał:

Ale to chyba bardziej w temacie Chopoka niż Szczyrku. Mam nadzieję 😕

 

nie wyjaśnili tej kwestii w mailu i nie bardzo mam ochotę dociekać, tak czy inaczej za usługi TMR dziękuję 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

info z Orava Snow

Otvorenie sezóny bude 25.12.! 

Tento rok plánujeme sezónu spustiť až 25.12. z dôvodu, aby sme uchovali čo najviac snehu na vianočné sviatky. V prevádzke bude 5 zjazdoviek a lyžiarska škola. Tešíme sa na Vás 🙂

 

www.oravasnow.sk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Sariensis napisał:

info z Orava Snow

Otvorenie sezóny bude 25.12.! 

Tento rok plánujeme sezónu spustiť až 25.12. z dôvodu, aby sme uchovali čo najviac snehu na vianočné sviatky. V prevádzke bude 5 zjazdoviek a lyžiarska škola. Tešíme sa na Vás 🙂

 

www.oravasnow.sk

 

tylko około 60 km od Szczyrku, a śnieg gwarantowany :) podobnie www.snowparadise.sk :) 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Sariensis napisał:

Możesz też tutaj, piękny ośrodek:

http://www.oravasnow.sk

Byłem jednym z pierwszych w Polsce który ten ośrodek "odkryli" X lat temu, chyba dokładnie w 2008r i polecałem go jako pierwszy na konkurencyjnym forum (nie wiedziałem że jest też to). Od X też lat tam jezdzę, często nocowaliśmy w Kohutiku relaksując się w spa - POLECAM,  ale przyznam że mi się znudziło tyle lat klepać to samo choć dla innych polecam - kolejek tam praktycznie nigdy nie ma.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem z czego się cieszycie, ale najwyraźniej jest z czego. To takie polskie... 

Mimo że nart mam dosyć bo jeżdżę od 13 miesięcy nie przerwanie to pojechalbym sobie do Szczyrku na ślizganie. Szkoda że jest jak jest, przy gondoli cały czas deszcz, a bergfex pokazuje na dzisiaj 31cm...

 

  • Like 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, lski@interia.pl napisał:

Oglądnąłem dziś parę stacji w pobliżu na kamerach i doszedłem do wniosku,że jak nartować w to Boże Narodzenie,to tylko w domu...Ubrałem dres i...

MOV04485.MPG 895 kB · 4 pobrania

I wyszło więcej z jazdy niż na tych nielicznych stokach które ledwo zipią... 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.12.2019 o 14:10, shuger napisał:

Za to w Szczyrku wiedzą jak pielęgnować tradycję :DScreenshot_2019-12-24-13-30-38-1.thumb.png.b21d3aae1445d88199197a72bca189f0.png

A ja tradycyjnie polecę Ci codziennie co wieczór nie zapomnieć odmówić: 

Nadal nie podałeś tych statystyk sprzedaży sezonowek. Wedle Twoich informacji sprzedaż spada. Podaj jakieś źródło.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.12.2019 o 11:03, Sariensis napisał:

Tuz obok 25.12 rusza bardzo fajna Velka Raca, tanio i bardzo fajnie a w dodatku bez dzikich tłumów:

www.snowparadise.sk blisko też Orava Snow, bardzo ciekawy ośrodek z fajnymi trasami.

Jednak też nie dali rady: 

"Aktuálne je v prevádzke od 8:30 do 16:00 bobová dráha a lanovka v Dedovke pre peších turistov. Lyžiarske trate kvôli snehovým podmienkam nie sú otvorené . Predpokladané otvorenie lyžiarskych tratí je 28.12.2019."

https://snowparadise.sk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmierzch narciarstwa w Polsce nadchodzi coraz większymi krokami. Coś jeszcze na Podhalu zostanie. Niestety gór prawdziwych Ci u nas na lekarstwo a jeszcze 90 procent to niejezdne tereny. Jak się prognozy sprawdza to z jazdy w tym roku będzie wielkie G..... :( Snutne ale sami sobie ten los zgotowaliśmy..   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...