Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, shuger napisał:

Trzymaj kciuki żeby do tych ferii choć 1 trasę przygotowali... żebyś przypadkiem nie musiał na to Pilsko dojeżdżać busem :D Nawiasem mówiąc podziwiam za determinację i chęć spędzenia 6 dni pod rząd w Szczyrku  😨

 

SMR doskonale wie że gra się nie toczy o te pierwsze kilka sezonów bo to jest efekt nowości ale o kolejne. Z każdym rokiem liczba osób niezadowolonych które nie wrócą rośnie a fundusze inwestycyjne oczekują zwrotu nakładów... może być różnie z tym SMRem jeśli zimy będą podobne a podejście tak jak widać....

Tymczasem na Pilsku teraz :) ...

0BC7BEF1-576F-46E5-9EC4-527B6E639E13.jpeg

0006ABD7-A7CF-4374-8F52-58C9F87FE5A1.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze Szczyrkiem będzie jak z Zakopanym, paroma przyległościami czy narzekaniem na ceny kolejki na Kasprowy czy konie pod Morskim Okiem. "Nie przyjadę, nie przyjadę, syf, drogo złodzieje, ..." a i tak na koniec dnia kasa na koncie się zgadza a nawet jest więcej. TMR robi biznes po mistrzowsku i takich cwaniaków jeszcze u nas nie było. Sami wpuściliśmy wilka do zagrody...bardzo dobrej zagrody:P Zaraz będą dodatkowo trzepać kasę na osobach w kolorowych ciuszkach na 2 kółkach jako top ośrodek tego typu w naszym kraju. Tu też wielu nie stać ale wielu stać by tak jak na Szyndzielni sporo przepłacać i jak trzeba to kolejki są na pół godziny stania. Wielu puka się w głowę i szydzi ale kolejki nie maleję. A czemu bo nawet po sporym przepłaceniu jest to najlepszy produkt, który ciężko jest zastąpić gdzie indziej. A to nie jest produkt na 2-3 miesiące i funkcjonuje w sumie niezależnie od pogody. Dokładnie ten sam schemat jest i będzie w Szczyrku. Gorzkie żale i formowanie jakieś anty słowackich koalicji to próżny trud. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem, zjechałem 3 razy ze Zbójnickiej i wróciłem. Jako że mam zaburzenia błędnika jazda w TOTALNEJ mgle niestety nie dla mnie. ludzi sporo ale da się wytrzymać.  Sezonówka zadziałała . Zaczynają śnieżyć aż do dołu , do gondoli . Dzisiejsza trasa była dobrze przygotowana , chyba , nie było nic widać 🙂 . Czułem że jadę po czymś miękkim ( świeży kilkucentymetrowy śnieg)  a pod spodem było twardo i równo  🙂

 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzadko komentuje problemy SMR, przeważnie tylko czytam, ale czytając ostatnie wpisy tutaj jak i na FB uważam, że co po niektórzy są po prostu śmieszni, niestety. To jest problem SMR z cenami i pogódźcie się z tym, że raczej nic z tym nie zrobicie i łaski im nie robicie. Osobiście rzadko szusuje w Szczyrku i jakoś dobrze mi z tym. @Mitek ma rację, to mu muszę przyznać- Ci co wylewają pomyje i tak pojadą na SMR.

image.png.8354950eb3b91bcca95ef8bf803a2c1c.png

Zdjęcie sami możecie skomentować jak kto woli, a tymczasem życzę każdemu z osobna, spokojnego weekendu i jak najlepszych warunków do szusowania :)

 

  • Like 7
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, fredek321 napisał:

Nie muszę tego brać na wiarę ;).

Tak, i na przykładzie sukcesu TMR-u (kolejne duże inwestycje) widać, jak bardzo są skuteczni, jak adekwatna do potrzeb użytkownika jest ich polityka cenowa i informacyjna. Narzekacze z forum to margines, marginesu.

Oczywiście, że nie musisz. Każdy do sprawy indywidualnie podchodzi, z własnej perspektywy.

Sukces TMR jest niewątpliwy - ceny akcji na wszystkich trzech parkietach gdzie są notowane, w czasie ostatniego roku, sporo wzrosły - można było zarobić.

Kiedyś Kodak, który nie słuchał klientów i trendów też odnosił sukcesy... Gdzie jest teraz? To co było, a to co może nastąpić - tego nie wiesz ani Ty, ani ja. Możemy jedynie przez pryzmat swojego doświadczenia biznesowego rozpatrywać.

Gdzie są granice? Granice są w portfelach Polaków. Wg mojej oceny zostały one przekroczone, stąd moja świadoma decyzja o tym by nie pojechać do Szczyrku w tym roku. I jest mi żal :( Była to trudna decyzja, bo mam w okolicach Bielska i w samym Szczyrku wielu Przyjaciół.

Mam jedynie nadzieję, że Ci co piszą negatywnie o Szczyrku, na forum, są konsekwentni i odrzucają tą ofertę. Największą bowiem hipokryzją byłoby komunikowanie swojego stanowiska w sprzeczności z wyborami narciarskimi.

55 minut temu, waldek~ napisał:

Marboru to jest trochę przejaw hipokryzji z Twojej strony, na Polski ośrodek jesteście za biedni ale na wyjazdy zagraniczne już nie?

To jest kalkulacja. I świadomy wybór w odniesieniu: Cena - Jakość. Zero hipokryzji, przykro mi, że tak piszesz.

Wyjazd do Austrii, czy do Włoch (wszystkie są na forum opisane), to świadome wydanie kasy i TOP Jakość. Nie tylko tras narciarskich, luzu oraz liczby przebytych kilometrów na nartach, ale również widoków, przygody z poznawania nowych miejsc, wysokie góry, pyszne jedzenie itd. 

Gdzie poza cenami w takim porównaniu jest polski SMR @waldek~?

Pozdrawiam serdecznie :) 

Edytowane przez marboru
  • Like 5
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, marboru napisał:

Gdzie są granice? Granice są w portfelach Polaków. Wg mojej oceny zostały one przekroczone, stąd moja świadoma decyzja o tym by nie pojechać do Szczyrku w tym roku. I jest mi żal :( Była to trudna decyzja bo mam w okolicach Bielska i w samym Szczyrku wielu Przyjaciół.

Tego nie rozumiem. Pilsko niewiele taniej, Tatry SS śladowo taniej (dla mnie już nie, nie ma zniżki ITIC), Zieleniec drożej.

Co do wiary, to mnie nie zrozumiałeś. Też, czymś tam zarządzam i stąd znam pewne sztywne zasady obowiązujące każdy biznes.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, fredek321 napisał:

Tego nie rozumiem. Pilsko niewiele taniej, Tatry SS śladowo taniej (dla mnie już nie, nie ma zniżki ITIC), Zieleniec drożej.

Warto na koniec (z mojej strony) w dyskusji i w temacie przypomnieć o tym, że poza SMR, Pilskiem, Zieleńcem jest masa innych, mniejszych i tańszych ośrodków narciarskich.

Wybór należy do nas, a najważniejsze, to w efekcie sporo pojeździć :)

Pozdrawiam

marboru

Edytowane przez marboru
  • Like 5
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, marboru napisał:

To jest kalkulacja. I świadomy wybór w odniesieniu: Cena - Jakość. Zero hipokryzji, przykro mi, że tak piszesz.

Wyjazd do Austrii, czy do Włoch (wszystkie są na forum opisane), to świadome wydanie kasy i TOP Jakość. Nie tylko tras narciarskich, luzu oraz liczby przebytych kilometrów na nartach ale również widoków, przygody z poznawania nowych miejsc, wysokie góry, pyszne jedzenie itd. 

Gdzie poza cenami w takim porównaniu jest polski SMR @waldek~?

To co teraz napisałeś brzmi całkiem inaczej i z tym się zgodzę. Dlatego napisałem że jest wybór i Wy z tego korzystacie.

Życzę Wam udanych i bezpiecznych wyjazdów i pisz relacje bo fajnie się je czyta, zdjęcia i filmy też na najwyższym poziomie.

Pozdrawiam

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, marboru napisał:

Wyjazd do Austrii, czy do Włoch (wszystkie są na forum opisane), to świadome wydanie kasy i TOP Jakość. Nie tylko tras narciarskich, luzu oraz liczby przebytych kilometrów na nartach, ale również widoków, przygody z poznawania nowych miejsc, wysokie góry, pyszne jedzenie itd. 

Gdzie poza cenami w takim porównaniu jest polski SMR @waldek~?

Porównujmy porównywalne. Mamy góry takie a nie inne i one również mają swoich fanatyków z całym dobytkiem i mankamentami. Mój szef pomimo, że ma kasy jak lodu i sporo czasu jeżdzi w Alpach nadal nie małą cześć sezonu spędza na tych zatłoczonych, "płaskich" trasach Podhalańskich. Co jak co ale rejon Skrzycznego, Malinowska, Barania, Radziechowska... to przynajmniej dla mnie na obecną chwilę jedne z najbardziej spokojnych, dziewiczych terenów w Beskidach. Nawet Rysie tu wróciły. Top jakość jest nie realna z wielu powodów i nie zaradzi temu nawet najbardziej zaradny biznes Alpejski, który to samo chciał by przeszczepić w nasze bardzo małe i niskie góry. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie- mamy nareszcie kilka dni gdzie w końcu jest coś co zwie się śniegiem a no co czekaliśmy od marca kwietnia. ZAWSZE może być lepiej  , taniej ,inaczej . Ja się cieszę ze jest TMR !!!! . 45 lat na coś takiego czekałem . Nie pamiętacie już jak się na orczykach , po nierównościach, po lodzie jeździło? Jak walczyło się "o życie" , byleby dojechać do górnej stacji. Jak nie było kasy na paliwo do ratraka , oczywiście jedynego w latach 70tych .

I ja wolałbym jeździć w warunkach jakie znam z Alp. A znam w miarę dużo : Ischgl z Kapll i Galtur, Sant Anton wraz z Lech i Zurs , cała dolina Zillertal, Soelden ,Kaprun, Kitzbuchel , Zermatt , Saas Fee , Laax , trochę Dolomitów itd. Ale to jednak w Polsce spędzam gro czasu na nartach. W ubiegłym sezonie chyba z 39 razy w TRM  , tydzień (tylko) w Ski Welt i Kitzbuchel. Mam porównanie z tym jakie warunki są tam a jakie tu. Ile i jak długo wkładali kasy w to co teraz tam jest . 

Jaki idiota właduje kilkanaście , kilkadziesiąt milionów w coś by nie zacząć w miarę szybko odbierać wraz z zyskiem to co włożył. Chcemy mieć nowe trasy , naśnieżone i wyratrakowane . OK. Ale to kosztuje niestety , czy nam się podoba czy nie . Myślę że rozsądny inwestor myśli o rozwoju ( tutaj nowe trasy i wyciąg jeden czy drugi) . Ale MUSI wygenerować zysk na bieżące utrzymanie i przyszłe inwestycje . A jakie one są każdy widzi. W ciągu 2 lat zbudowano w sumie stację na poziomie alpejskim . Dużo jeszcze jej brakuje ale jak napisałem wcześniej : każda stacja w Alpach tak w sumie zaczynała .........  . Jeżeli będą tylko warunki pogodowe to na bank będziemy zadowoleni w 100% .

  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, aurigae napisał:

Uwaga posiadacze sezonówek tzw "Slowackich". W dniach, w których sezonówka nie działa na Słowacji czyli od dziś do końca tego roku oraz 4-5 styczeń

chcąc jeździć w Szczyrku bez konieczności wizyty w Infocentrum, należy na dany dzień aktywować darmowy kupon. Kupony są dostępne na Gopasie.

SSP 2019/20 – 1D skipas za 0 PL ważne do 06.01.2020

 

Dzięki wielkie za info :) Sprawdzę w poniedziałek czy działa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak poza tym wcale nie jest tak póżno jak się niektórym wydaje. W pamięci mam wiele zim oraz ośrodków, które ruszały dopiero tuż przed świętami lub w ich trakcie przygotowywali trasy dopiero na Nowy Rok. Gra nie idzie o to kiedy ruszyć tylko by to co teraz przygotują nie spłynęło z jakimś deszczem za kilka tygodni bo i tak bywało. To są nerwy i takie samo analizowanie prognoz pogody. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, koliber napisał:

Malo osób tu zwraca uwagę na to, że ten obecny tłum w Szczyrku (mimo cen) to raczej nie efekt przemyślanej kalkulacji narciarzy, tylko po prostu konieczność wynikająca z wykupionych wcześniej noclegów.

 

Oczywiście, że tak. Dowodem na ostrożność w rezerwowaniu, z powodu niepewnej zimy są wolne miejsca w TMR-owskich Groniach. Ale z drugiej strony na 1 tydzień ferii łódzkich w Klimczoku, Mecie, Alpin, Skalite, Elbrusie miejsc nie ma.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Micheł napisał:

Rzadko komentuje problemy SMR, przeważnie tylko czytam, ale czytając ostatnie wpisy tutaj jak i na FB uważam, że co po niektórzy są po prostu śmieszni, niestety. To jest problem SMR z cenami i pogódźcie się z tym, że raczej nic z tym nie zrobicie i łaski im nie robicie. Osobiście rzadko szusuje w Szczyrku i jakoś dobrze mi z tym. @Mitek ma rację, to mu muszę przyznać- Ci co wylewają pomyje i tak pojadą na SMR.

image.png.8354950eb3b91bcca95ef8bf803a2c1c.png

Zdjęcie sami możecie skomentować jak kto woli, a tymczasem życzę każdemu z osobna, spokojnego weekendu i jak najlepszych warunków do szusowania :)

 

Widocznie są tacy co lubią sobie postać w kolejce 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Robur82 napisał:

Ale jakie oni maja pieniądze ze stałego klienta?

sezonówka na Szczyrk ile kosztowała - 700? podzielić może średnio przez 15dni w roku to 45zł za dzień, a i tak większość tych stałych klientów by przyjechała na 4-5 dni w roku po normalnej komercyjnej cenie, to te dodatkowe 10dni wychodzą moze po 10-15zł za dzień

A Ci klienci robią tłok i zniechęcają tych co płaca duże pieniądze do przyjazdu do Szczyrku

"Klient" robiący tłok przeprasza :D. I nie nie 15 dni, a 22.

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...