Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, shower napisał:

Zieleniec drożej? od 1 stycznia 6 dniowy karnet w Szczyrku 748 PLN (kupiony online) w Zieleńcu 490 PLN i ważny w godzinach 9-21 a w Szczyrku tylko do 16, widzisz różnice? a jakby chciał pojeździć w Szczyrku wieczorem to Szczyrk wychodzi 2 razy drożej, zanim napiszesz głupotę to sprawdź. Nie rozumiem jaki jest cel wprowadzania forumowiczów w błąd? czyżby naprawdę byli to udziałowcy TMR? bo inaczej wytłumaczyć się tego nie da

Porównywałem łódzkie ferie. Pamiętaj o zniżce ITIC.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, toppaner napisał:

A tak że by dolać oliwy do ognia to policzmy.

15min w kolejce(przy dobrych układach), realnie ok 6-7min na krześle( zatrzymywanie przy wsiadaniu i zsiadaniu) i zjazd taki bez napinki z poszanowaniem stoku(przy perspektywie optymistycznej 15 minutowej kolejki) ok4-5 min, to daje jakieś 25-27min na jeden zjazd ,czyli w niespełna godzinę ,oczywiście przy dobrych wiatrach daje 2 zjazdy .

Przy działaniu ośrodka przez 7 godz. daje max 14 zjazdów , a jak doliczysz jedzenie , siku itd.?

Sorry to nie dla mnie. I to na początku sezonu z perspektywą "udogodnień,ułatwień" w wersji TMR.

Pojadę jutro na BSA ,mogę się mylić oczywiście ale chyba będę miał trochę lepszy współczynnik.

Sezonówkowicze ,pora przestać udawać że wszystko jest OK,oczywiście dalej można chować głowę w piasek i robić dobrą minę, lecz co jeszcze   zafundują nam Panowie z TMRu?

PS.

Panie  Shuger ,prawa autorskie są moje.

Mozna jechać na moltka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, shuger napisał:

Po 3 latach ten temat wreszcie zaczął oddawać rzeczywistość.

Nie pomogły:

- Ani sztuczki marketingowe SMR z nasnieżaniem 80% tras w 5 dni i inne

- Ani nachalne opinie lokalnych fanatyków uwikłanych w sezonówki /w tym właścicieli pensjonatów i prowadzących w Szczyrku biznesy turystyczne/

-Ani informacje o rzekomej alpejskości łącznika z Kopy

-Ani nawet tendencyjne VLOGi

A teraz nawet @JC

możesz usunąć z forum tego złego shugera.

Może sam się usuń? 

Proponuję wrócić do tematu nart w tym wątku. Ja będę  kilka dni to sam ocenie.

 

Edytowane przez przemo_narciarz
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, przemo_narciarz napisał:

Mozna jechać na moltka

I to w chwili obecnej jest jedyny słuszny kierunek ,a co tam taki jest zawsze .

Tylko z całym szacunkiem pozostaje czekać jak TMR  wykaże się "biznesowym " podejściem i zrobi jedną linę dla demoludów ,drugą dla Austriaków , a trzecią do Vipów,

utopia ,science fiction, a może niedaleka przyszłość?

Oby to było tylko takie moje bzdurne biadolenie, myślę jednak że w Alpach na to się nie odważą .

Tylko u  " siebie " pozwalają sobie na takie traktowanie klientów .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Tylko z całym szacunkiem pozostaje czekać jak TMR wykaże się "biznesowym" podejściem i zrobi jedną linę dla demoludów ,drugą dla Austriaków , a trzecią do Vipów,

Mam nadzieję, że tam lokalsi są bardziej stanowczy & wpływowi na to jak ma być a jak nie ma być i im nikt nie pozwoli.

Edytowane przez Ziemowit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej śmieszy mnie ogólnonarodowe narzekanie na VIP Line... Widać jak bardzo znaliście ten ośrodek w czasach przed TMR...

Przecież już za czasów GON ( tak wiem... dla większości narzekających zbyt trudne hasło do odszyfrowania) była VIP line, oczywiście nie tak nazywana, ale była taka na której kasowało się podwójnie... No ale jak ktoś tu słusznie wspomniał... Wirus sklerozy panuje...

Druga rzecz śmieszy mnie porównywalnie do pierwszej... Niektórzy z Was naprawdę wierzą w ich zaklinanie rzeczywistości. Wy naprawdę macie wiarę w to, ze ilość Waszych postów ma jakikolwiek wpływ na liczbę osób użytkujących SMR. Podziwiam i dziękuję za dobrą rozrywkę

  • Like 2
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VIP line -ale to juz było okolo 15-20 lat temu i nazywalo się wejście komercyjne (cena x2) -pamietacie? . Teraz mamy top sezon i nie dziwmy sie, że sa kolejki.Jak ktos chce dobrze pojezdzic to po 6 stycznia do pierwszych ferii , a potem dopiero po feriach i to najlepiej nie w weekendy. W Białce jest to samo. W sezonie pozostaja Alpy albo mniejsze osrodki. Mówi się trudno, nic na to nie poradzimy. A Szczyrk i tak kocham (i Białkę też)😉 . Ale na dluzszy wyjazd to tylko Dolomity lub Austria .Pozdro!

  • Like 6
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Moltka -  głównym i niezaprzeczalnym atutem jest cena, przypisana do sezonówki. 

Normalnie, w zimowym sezonie, jadąc na narty w miarę blisko do AT, płacąc standardowo za skipass  - Molltaler byłby co najwyżej  20 tym wyborem.

Szczyrk ze swoim potencjałem  i możliwościami jazdy - obecnie w PL  jest wyborem numer 1.   Potem dopiero jest analiza ceny.

Sezonówki, w podobnych kosztach ma Wisła,  lecz jest rozrzucona po wielu odległych stokach. Tatry sezonówki nie mają, czyli w tej kategorii również wygrywa Szczyrk.

W przypadku karnetów jednodniowych działa prawo popytu i podaży.  Są chętni, są karnety za tyle, za ile ci chętni są je w stanie kupić.

Jedni wycierpią 160 zeta za karnet, a inni pojadą na o stówę tańszy,  świetny i pusty Stożek.

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to tylko kupa  😁 pośmiewiska. Za 150 zł powinna być gorąca herbata i kiełbaska dla każdego narciarza w cenie 

co maja powiedzieć osoby które są przyjechać kilka razy w miesiącu  czyli 10 razy to wydam 6000 zl   

czyli 150 to za drogo  na początku działalności    słabą przepustowość słabo  na hali  bo za mało miejsca   gdyby miał oceniać  ośrodek  do 10 maksymalna to by tylko dostał 1  bo sam ośrodek ma bez TMR 10 punktów   A myślałem ze    pięknie że zrobią ośrodek a tu zrobili na odwal  byle zrobić dojną krowę

 szkoda że nie jestem właścicielem   mam plan  ale kasy zero 

 

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, AndKur napisał:

 Solisko  kolejka na min 15 min a obsługa wpuszczała tylko po 4 osoby na 6 osobową kanapę, masakra.

IMG_20191229_102327.jpg

 

Komunikat MSR ;)

Drodzy narciarze w trosce o wasze zadowolenie rozpoczęliśmy dzisiaj testy ,,wejścia komercyjne" tak dobrze wam znane z czasów GAT , nawiązujemy do szczytnych tradycji resortowych lecz teraz  nie musicie się zapisywać do  Organizacji lecz za kilkaset złotych zostaniecie Viponem i uleczycie swoje kompleksy.

Równocześnie prosimy Plebs narciarski aby nie odpinać Viponom nart w kolejce, nie opierać się o nich za mocno aby się nie wywracali, nie proponować wysiadania z krzesełek podczas jazdy - bo Vipon może jeździć krzesłami w dół i górę bez wysiadania.

Wprawdzie zmieniliśmy zasady w trakcie gry ale cały czas dbamy o wasze zadowolenie  i dlatego ograniczymy ilość wejść dla Viponów do 2 zamiast 3, prosimy tez Plebs narciarski aby przed każdym wyjazdem sprawdził czy ich karnet jest  jeszcze ważny i czy nie wymaga ponownej aktywacji.

Z radością informujemy że Bieńkulę i Czyrną zamierzamy zalesić (wyciąg już wycięliśmy) i wpisać do obszaru Naturyzm 2000 - jazda w tym obszarze będzie dozwolona tylko w krótkich spodenkach.

Z głębokim poważaniem Zarząd MSR 

  • Like 3
  • Thanks 3
  • Haha 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, mentos napisał:

VIP line -ale to juz było okolo 15-20 lat temu i nazywalo się wejście komercyjne (cena x2) -pamietacie? . Teraz mamy top sezon i nie dziwmy sie, że sa kolejki.Jak ktos chce dobrze pojezdzic to po 6 stycznia do pierwszych ferii , a potem dopiero po feriach i to najlepiej nie w weekendy. W Białce jest to samo. W sezonie pozostaja Alpy albo mniejsze osrodki. Mówi się trudno, nic na to nie poradzimy. A Szczyrk i tak kocham (i Białkę też)😉 . Ale na dluzszy wyjazd to tylko Dolomity lub Austria .Pozdro!

Hmmm po 6 stycznia aż do ferii ?? Super bo ferie od 10 tego to mamy całe 4 dni.... po prostu za mało jest ośrodków otwartych w beskidach... 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Zaba_osw napisał:

Przecież już za czasów GON

    Uprzedziłeś mnie - kiedy o tym czytam od razu sobie przypominam "wejście tylko dla fundatorów" - trzeba było mieć jakiś "papier" (lata 80-e). Bardzo się kiedyś zdziwiłem, kiedy zauważyłem w ogonku do tego wejścia moich sąsiadów - wykładowców z Filli Politechniki Łódzkiej w BB (na pewno nie byli górnikami :D). W latach 90-ych  powstały wejścia "komercyjne" ("brały" dwa razy więcej punktów). Czasami z nich korzystałem, kiedy trzeba było szybko się przemieścić np. z Czyrnej do Soliska.

  A jakie są wasze rekordy (czasowe i odległościowe w staniu w ogonku w Szczyrku ? Na Julianach 40 minut - na dół pod las, wzdłuż, do góry koło domu i zawinięte na całej długości płotu, a po drugiej stronie do baru przy parkingu. Pod Golgotą dwie kolejki się mieszały (ta na Suche z tą na Golgotę), a w Czyrnej do długiego wyciągu na Halę (prawego) koniec ogonka sięgał daleko za bary przy końcu czerwonej. Żeby było jasne - wkurw....em 😡 się tak samo jak teraz (za TMR).

  A sezon podsumuję w kwietniu  - jeszcze nie zacząłem (może we wtorek dwie szybkie godziny z rana 🙂

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, hupon napisał:

    Uprzedziłeś mnie - kiedy o tym czytam od razu sobie przypominam "wejście tylko dla fundatorów" - trzeba było mieć jakiś "papier" (lata 80-e). Bardzo się kiedyś zdziwiłem, kiedy zauważyłem w ogonku do tego wejścia moich sąsiadów - wykładowców z Filli Politechniki Łódzkiej w BB (na pewno nie byli górnikami :D). W latach 90-ych  powstały wejścia "komercyjne" ("brały" dwa razy więcej punktów). Czasami z nich korzystałem, kiedy trzeba było szybko się przemieścić np. z Czyrnej do Soliska.

  A jakie są wasze rekordy (czasowe i odległościowe w staniu w ogonku w Szczyrku ? Na Julianach 40 minut - na dół pod las, wzdłuż, do góry koło domu i zawinięte na całej długości płotu, a po drugiej stronie do baru przy parkingu. Pod Golgotą dwie kolejki się mieszały (ta na Suche z tą na Golgotę), a w Czyrnej do długiego wyciągu na Halę (prawego) koniec ogonka sięgał daleko za bary przy końcu czerwonej. Żeby było jasne - wkurw....em 😡 się tak samo jak teraz (za TMR).

  A sezon podsumuję w kwietniu  - jeszcze nie zacząłem (może we wtorek dwie szybkie godziny z rana 🙂

Większość sceptyków tego nie pamięta. Można było "jeździć" cały dzień i wracało się zmarznięty. Pół godziny stania, potem wjazd i po dwóch minutach znowu w kolejce. Pamiętam też zjazd do Soliska i dramat na ściance - 50 metrów błyszczącego lodu.

Wracając do nowych pomysłów, jakoś kojarzą mi się z Ryanair, kupujemy wcześniej - mamy taniej(sezonówka), w ostatniej chwili - drożej, klasa biznes - płaci drożej ale ma osobne wejście bez kolejki, z większymi fotelami i lepszym jedzeniem. 

Teraz głównym powodem frustracji jest kiepska pogoda i mało otwartych tras. Chętnych sporo a nie ma po czym jeździć. Oby pogoda dopisała.

Osobiście jestem w Szczyrku rzadkim gościem, głównie z powodów korków na wjeździe i braku parkingów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planowałem start z córkami w SMR, cena i okrojona oferta zrobiła jednak swoje (mimo kredytu z zeszłego sezonu w Gopassie). dwie córki dopiero raczkujące więc wypad do Białki, start w Kaniówce.

Wszystkie niebieskie plus czerwona 6 otwarte, tak więc pełna przejezdność od Kotelnicy po Kaniówkę. Kolejki w granicach 5-10 minut, nie wiem jak pod termami bo tam nie podbiliśmy - jednak 6 robi na "żółtodziobach" efekt miękkich kolan a z racji oficjalnego zamknięcia łącznika a`la Kopa zrezygnowały. Oficjalnego, bo jak zauważyłem z tego trawersu mimo wszystko wielu korzystało. Trasy dobrze trzymały się aż do 16, jak później - nie wiem.

Ktoś wcześniej wspomniał że TatrySuperSki niewiele tańszy od SMR,  dla mnie dziś to niewiele to był dobry obiad - oczywiście poza stokiem. 200PLN różnicy w konfiguracji 2xdorosły + 1junior + 1dziecko.

Uprzedzając pytania: na nartach zacząłem jeździć 15 lat temu, ze sporą przerwą na tacierzyństwo. Obecnie od 3 lat skutecznie zaszczepiam pięcioosobowej rodzince zamiłowanie do tego sportu. Dlatego wypady spędzam raczej na nadzorze młodego narybku więc na jakieś ekstremalne zjazdy wiele czasu nie zostaje. Chyba że młodzież moczy się na termach - ale ten wariant możliwy jedynie W Białce.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy otwarli nowy Szczyrk mimo początkowych kolejek trudności z dojazdem, byłam nim zachwycona, w końcu w Beskidach ośrodek z 21 wieku i to z wieloma trasami! Ale wiecie co? Teraz zaczęłam doceniać te małe ośrodki w Beskidach, że starymi krzesełkami i krczykami? Bo co z tego, że kolej jedzie 10minut skoro po zjeździe bez kolejki wsiadam od razu na kanape, i tak w godzinę zjade duzoo więcej niż w Szczyrku właśnie. A właściciele tych ośrodków przez ostatnie parę zim sporooo się nauczyli i starają się jak najlepiej i najbardziej nasniezac trasy, chciazby dziś na Stozku chodziły wszystkie lance i armatki, a i tak jeździć się już dało nieźle (choc jedynie niebieska trasa, ale 1600metrowa!). A kolejki żadnej a i karnet o połowę tańszy niż w Szczyrku :) no tylko pamiętajcie o łańcuchach. Bo prawdziwa Zima na dojezdzie i bez nich nie da rady :) 

Dziś pięknie było widać jak ratrak smigal po Nowej Osadzie, podejrzewam, że jutro będzie tam już szło nieźle śmigać. 

Warto jednak wybierać też te mniejsze ośrodki, wbrew pozorom ich uchybienia aktualnie stają się ich atutem, bo rzeziez każdy chce jak najwygodniej i najnowocześniejsniej. A przez narty nigdy nie były wygodne :) 

A dwa, jak będziemy płacić tylko tym dużym, to mali padną.. I już nie będzie alternatywy, a duzi zawsze będą tylko nabija na nas kasę. 

A i jct w Istebnej było dziś full. 

Miłego szusowania :) 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, lika napisał:

Planowałem start z córkami w SMR, cena i okrojona oferta zrobiła jednak swoje (mimo kredytu z zeszłego sezonu w Gopassie). dwie córki dopiero raczkujące więc wypad do Białki, start w Kaniówce.

Wszystkie niebieskie plus czerwona 6 otwarte, tak więc pełna przejezdność od Kotelnicy po Kaniówkę. Kolejki w granicach 5-10 minut, nie wiem jak pod termami bo tam nie podbiliśmy - jednak 6 robi na "żółtodziobach" efekt miękkich kolan a z racji oficjalnego zamknięcia łącznika a`la Kopa zrezygnowały. Oficjalnego, bo jak zauważyłem z tego trawersu mimo wszystko wielu korzystało. Trasy dobrze trzymały się aż do 16, jak później - nie wiem.

Ktoś wcześniej wspomniał że TatrySuperSki niewiele tańszy od SMR,  dla mnie dziś to niewiele to był dobry obiad - oczywiście poza stokiem. 200PLN różnicy w konfiguracji 2xdorosły + 1junior + 1dziecko.

Uprzedzając pytania: na nartach zacząłem jeździć 15 lat temu, ze sporą przerwą na tacierzyństwo. Obecnie od 3 lat skutecznie zaszczepiam pięcioosobowej rodzince zamiłowanie do tego sportu. Dlatego wypady spędzam raczej na nadzorze młodego narybku więc na jakieś ekstremalne zjazdy wiele czasu nie zostaje. Chyba że młodzież moczy się na termach - ale ten wariant możliwy jedynie W Białce.

 

Nie gniewaj sie, ale ekstremalne zjazdy w Bialce :D

Edytowane przez artix
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, hupon napisał:

A jakie są wasze rekordy (czasowe i odległościowe w staniu w ogonku w Szczyrku ?

Lata 80 te. Czyrna - 3 wyjazdy do góry przez cały dzień. Nawet sobie nie wyobrażasz, ile razy mogła być zakręcona kolejka w stronę Bieńkuli i z powrotem na dół ;)

Wyjście z domu o 3.40, pociąg, autobus. Na stoku przed 8 mą. W domu po nartach o 23.  Na szczęście, mimo niedoskonałości TMR to już se nie vrati :)

  • Like 3
  • Thanks 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Greg napisał:

Lata 80 te. Czyrna - 3 wyjazdy do góry przez cały dzień. Nawet sobie nie wyobrażasz, ile razy mogła być zakręcona kolejka w stronę Bieńkuli i z powrotem na dół ;)

Wyjście z domu o 3.40, pociąg, autobus. Na stoku przed 8 mą. W domu po nartach o 23.  Na szczęście, mimo niedoskonałości TMR to już se nie vrati :)

Odnoszę wrażenie, ze dla Polaków pamiętających kolejki po wszystko, stanie w kolejkach to zwyczajnie tradycja narodowa i oni to lubią, czego dowodem była kolejka do kas na Pilsku..., do jednego okienka stał ogonek około 20 osób, podczas gdy do drugiego, tuż obok nie stał nikt ;) , pozdrowienia dla myślących normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...