Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

34 minuty temu, Zaba_osw napisał:

Skipassy po 6.01 do 21.02 w chwili obecnej są na poziomie 113 zł. Później spadają poniżej 100 zł...


Tak, teraz. Kupisz wcześniej i co? W takim Szczyrku nie masz ŻADNEJ gwarancji że po tym 21.02 pojeździsz - jedna dobra odwilż z halnym i okazuje się że za 90 zł masz trasę biegową z Kopy na Halę :) Albo zawieje i zamkną wszystko. Albo będzie +10 mgła i ulewa. Sory ale tu w Szczyrku, przy tych górach co mamy, te całe flexi ceny to głupota. Na takim Chopoku jeszcze jestem w stanie to zrozumieć. Jest 59 euro na dziś i to dlatego, że ośrodek jest pełny ludzi i oni po prostu nie potrzebują kolejnych klientów. Takie coś ma sens tylko w przypadku, gdy jest gwarancja śniegu.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla uzmysłowienia "ekspertom" giełdowym jak wygląda dobra spółka na GPW:

Przynależność do indeksów

Indeks Udział
WIG.GAMES 37,77%
WIGTECH 10,09%
WIG20 9,39%
WIG20TR 9,39%
WIG30 8,71%
WIG30TR 8,71%
WIG-POLAND 6,86%
Zobacz więcej
 

Wskaźniki giełdowe

Kapitalizacja 27 134 676 000 zł
Free float 70,05%
Liczba akcji 96 120 000 szt.
Dywidenda 2019-05-31 1,05 zł
Dywidenda (%) 0,40%
Cena / Zysk 247,50
Cena / WK 26,84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Zaba_osw napisał:

Na jakiej podstawie uważasz, że im ta popularność spadnie?

Tłumy ,niebezpieczna jazda z powodu dużej ilości narciarzy, problemy z otwieraniem większej ilości tras (ocieplenie zim), kolejki do wyciągów, fajna jazda ,na bieżąco w sąsiedniej Wiśle i ustroniu(Stożek, Skolnity, Czantoria...). Pozdrawiam.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, gruchauho napisał:


Tak, teraz. Kupisz wcześniej i co? W takim Szczyrku nie masz ŻADNEJ gwarancji że po tym 21.02 pojeździsz - jedna dobra odwilż z halnym i okazuje się że za 90 zł masz trasę biegową z Kopy na Halę :) Albo zawieje i zamkną wszystko. Albo będzie +10 mgła i ulewa. Sory ale tu w Szczyrku, przy tych górach co mamy, te całe flexi ceny to głupota. Na takim Chopoku jeszcze jestem w stanie to zrozumieć. Jest 59 euro na dziś i to dlatego, że ośrodek jest pełny ludzi i oni po prostu nie potrzebują kolejnych klientów. Takie coś ma sens tylko w przypadku, gdy jest gwarancja śniegu.

albo wprowadzą kolejną bramkę VIP VIP + i dla gawiedzi zostana tylko np. dwie ;) . Mam nawet dobry pomysł dla TMR, może by tak wprowadzili w swoich ośrodkach system "ukraiska krywka" . Zasada jest dość prosta, na Ukrainie mawiają, że jak nie płacisz to nie jedziesz. Sezonkowicze kupują karnety, ale one uprawniają tylko do odnalezienia znajomego królika, któremu trzeba w®uczyć odpowiednią kwotę, która pozwoli na jeżdżenie po stokach, które ma pod swoją "opieką" ten jegomość, a jak się chce zaparkować, to kolejna krywku trzeba zapłacić, no a jakby tak komuś przyszło do głowy jeździć po całym ośrodku, to już trzeba znać szefa wszystkich szefów i słono zapłacić, a jak nie to narty na plecy i do lasu a tam kolejna krywku za zbieranie grzybów na terenie TMR ;) . Taki system gwarantuje ogromną rzeszę chętnych do pracy w TMR, kolejki do pracy byłyby większe niż do żółtej kanapy na Solisku ... a jakie dochody dla szefa wszystkich szefów, wszak wiadomo, że w takim systemie każdy ma swoju krywku i ostatecznie najwięcej zarabia Boss. Może to trochę bandyckie, ale jaka kasa :) .

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, janek57 napisał:

Tłumy ,niebezpieczna jazda z powodu dużej ilości narciarzy, problemy z otwieraniem większej ilości tras (ocieplenie zim), kolejki do wyciągów, fajna jazda ,na bieżąco w sąsiedniej Wiśle i ustroniu(Stożek, Skolnity, Czantoria...). Pozdrawiam.

Rozumiem, że ocieplenie zim nie dotyczy sąsiadów, a skumuluje sie tylko w Szczyrku... Jak mogłeś zauważyć, jak zaczęli reagować na tłumy na trasie to zostali wyzwani od chciwych debili, którzy nie mają pojęcia o zarządzaniu ON...

Życzyłbym sobie tylko, aby osoby, które tak ochoczo wróżą upadek SMR w przyszłych latach miały w sobie na tyle poczucia przyzwoitości i były w stanie się przyznać do błędu za rok, dwa... i napisać... Przepraszam, pomyliłem się...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Sariensis napisał:

albo wprowadzą kolejną bramkę VIP VIP + i dla gawiedzi zostana tylko np. dwie ;) . Mam nawet dobry pomysł dla TMR, może by tak wprowadzili w swoich ośrodkach system "ukraiska krywka" . Zasada jest dość prosta, na Ukrainie mawiają, że jak nie płacisz to nie jedziesz. Sezonkowicze kupują karnety, ale one uprawniają tylko do odnalezienia znajomego królika, któremu trzeba w®uczyć odpowiednią kwotę, która pozwoli na jeżdżenie po stokach, które ma pod swoją "opieką" ten jegomość, a jak się chce zaparkować, to kolejna krymku trzeba zapłacić, no a jakby tak komuś przyszło do głowy jeździć po całym ośrodku, to już trzeba znać szefa wmztsrtkich szefów i słono zapłacić, a jak nie to narty na plecy i do lasu a tam kolejna krywku za zbieranie grzybów na terenie TMR ;) . Taki system gwarantuje ogromną rzeszę chętnych do pracy w TMR, kolejki do pracy byłyby większe niż do żółtej kanapy na Solisku ... a jakie dochody dla szefa wszystkich szefów, wszak wiadomo, że w takim systemie kasy ma swoja krywku i ostatecznie najwięcej zarabia Boss. Może to trochę bandyckie, ale jaka kasa :) .

Post jest tak merytoryczny, że nie da się go skomentować. Spróbuj odnieść się do faktów: kapitalizacja spółki, akcjonariusze, inwestycje, zwrot z inwestycji. Wg. mnie 1mld złotych na rynku ośrodków narciarskich naszego regionu to gigant. No chyba, że porównasz ich do rzekomego nowego inwestora na Pilsku. To Sp. z o.o. Kapitał 5000 złotych (słownie pięć tysięcy).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, fredek321 napisał:

Czy jest to powód do radości dla właścicieli tych ośrodków?

Tłum ze Szczyrku ,dokładnie  z SON (ostatnio byłem tam  w marcu 2018) rozłoży się na więcej S.N. z korzyścią dla mniejszych stacji. Bankructwa TMR długo nie będzie . Kłopoty z naśnieżaniem i utrzymaniem tras np. Czantorii,Nowej Osady, Skolnitych , części tras w TMR będą w perspektywie najbliższych 10 lat narastać (finansowe problemy też) ,a dalej to mnie osobiście nie interesuje bo jak będę jeszcze żył ,tak na nartach już jeździł nie będę. Pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Zaba_osw napisał:

dwa... i napisać... Przepraszam, pomyliłem się...

Oczekujesz, że Klienci TMR będą przepraszać za cokolwiek usługodawcę, który ma obowiązek dostarczenia możliwie jak najlepszej usługi? Nie wiesz, że Klient ma zawsze rację, a jeśli nie ma racji to patrz punkt pierwszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, fredek321 napisał:

Post jest tak merytoryczny, że nie da się go skomentować. Spróbuj odnieść się do faktów: kapitalizacja spółki, akcjonariusze, inwestycje, zwrot z inwestycji. Wg. mnie 1mld złotych na rynku ośrodków narciarskich naszego regionu to gigant. No chyba, że porównasz ich do rzekomego nowego inwestora na Pilsku. To Sp. z o.o. Kapitał 5000 złotych (słownie pięć tysięcy).

Według mnie nie masz zielonego pojęcia o rynku kapitałowym, dobranoc.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, janek57 napisał:

Tłum ze Szczyrku ,dokładnie  z SON (ostatnio byłem tam  w marcu 2018) rozłoży się na więcej S.N. z korzyścią dla mniejszych stacji. Bankructwa TMR długo nie będzie . Kłopoty z naśnieżaniem i utrzymaniem tras np. Czantorii,Nowej Osady, Skolnitych , części tras w TMR będą w perspektywie najbliższych 10 lat narastać (finansowe problemy też) ,a dalej to mnie osobiście nie interesuje bo jak będę jeszcze żył ,tak na nartach już jeździł nie będę. Pozdrawiam

Niestety zimy będą coraz cieplejsze, wody będzie coraz mniej (już w tym roku bardzo to widać). Narciarstwo przeniesie się w Alpy >2000m. Na szczęście też nie dożyje.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, fredek321 napisał:

 Narciarstwo przeniesie się w Alpy >2000m. Na szczęście też nie dożyje.

Niestety już się to dzieje... W zeszłym sezonie byłem  23 dni na nartach i tylko 2 dni w PL, mimo, iż mieszkam jakieś 55 km od Szczyrku, a bliżej mam do paru innych ośrodków...

W tym sezonie 6 dni / 0 w PL :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, surfing napisał:

 

Mitek nie podejrzewałem Cię iż nie wiesz o tym że przepustowość w nowoczesnych wyciągach narciarskich reguluje się poprzez obniżenie lub zwiększenie ich szybkości.

Cześć

Jest troszkę inaczej.

Oczywiście masz rację, że przepustowość reguluje się szybkością ale ta szybkość nie jest uzależniona od ilości ludzi na stoku ale od - nazwijmy to - ogólnej sprawności przeciętnego narciarza na danym wyciągu. Z punktu widzenie ośrodka wyciąg ma chodzić maksymalnie szybko ale nie tak szybko aby konieczne było częste zatrzymywanie i ruszanie bo to są najbardziej energochłonne manewry. Gdy wyciąg chodzi zbyt szybko dla przeciętnego narciarza na danym stoku to częściej go trzeba zatrzymywać ze względu na błędy jakie narciarze robią przy wsiadaniu i wysiadaniu, upadki, zbyt wolne wchodzenie i schodzenie z peronów itd.

W tym konkretnym przypadku nie mam pojęcia dlaczego tak zadecydowano. Może coś testowano, może planują zmianę krzesełek czy tam co innego. Bawi mnie jednak dochodzenie każdego szczegółu i koncepcje co kto i dlaczego.

Osobiście wole stać w kolejce niż wyjechać bez kolejki i stać na stoku aby w ogóle bezpiecznie rozpocząć zjazd.

Pozdrowienia serdeczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Zaba_osw napisał:

Niestety już się to dzieje... W zeszłym sezonie byłem  23 dni na nartach i tylko 2 dni w PL, mimo, iż mieszkam jakieś 55 km od Szczyrku, a bliżej mam do paru innych ośrodków...

W tym sezonie 6 dni / 0 w PL

Dokładnie, ja też mam rzut beretem w Beskidy, i mimo szczerych chęci to chyba mój ostatni sezon jazdy w PL, nie licząc pojedynczych wypadów na wieczorne jazdy. Za usługi TMR chyba też podziękuję. Lepiej odpuścić ten marazm i pojechać 1,2 czy 3 razy w sezonie w Alpy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, gruchauho napisał:

Lepiej odpuścić ten marazm i pojechać 1,2 czy 3 razy w sezonie w Alpy.

Tak trzymać póki zdrowie pozwala. Ostatni raz miałem w planie Alpy w marcu tego roku, wszystko opłacone ,spakowany i na dobę przed wyjazdem B.T. Olimp poinformowało mnie o bankructwie. Zwrócili koszty  co do grosza (dokładnie ubezpieczyciel AXA). Pisałem o tym. Teraz waham się ,ale chyba nie ma sensu na alpejskie nartowanie, bo więcej niż 3 dni pod rząd nie dam rady jeździć. W tej chwili to  czekam w domu na ,,rozstrzygnięcie '' ze szpitala i mogę popatrzeć na kamerki i popisać na forach internetowych.

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak. Ale żeby wyjechać w Alpy to potrzeba , na dwie osoby , minimum 3,5-4 tysi. Minimum . Mnie stać teraz na jeden tylko taki wyjazd ( renta...) więc nie ma alternatywy niż sezonówka która pozwala na w miarę częsty pobyt na stoku. Jeżeli na nartach spędzam ponad 30 dni w sezonie ( w ubiegłym 39 w Szczyrku ) to proszę mi pokazać gdzie za 800 złociszy mogę jeździć ? Reszta jest po prostu pieprzeniem. Społeczeństwo  się systematycznie bogaci, ma coraz więcej czasu i pieniędzy nja swoje zainteresowania a miejsc do uprawiania narciarstwa w Polsce nie przybywa w takim tempie .

Poza tym , jak pisałem już gdzieś powyżej w tym temacie, jeżdżąc na nartach 50 lat ( świadomie) to się pamięta to i owo . Teraz narciarstwo a narciarstwo 20,30,40 lat temu to inna galaktyka . Dzisiejsi malkontenci wtedy nie mieli w ogóle co szukać w Szczyrku : kolejki po 30-40 minut by wjechać orczykiem walcząc nań o życie, trasy ubite przez narciarzy tzn. muldy po pachy .

Ale jaka radość wtedy była , jaka pasja. A teraz ? teraz to najlepiej by było jakby jaśnie panieństwo po przybyciu do ośrodka dostawało na przywitanie szampana , kanapa czekała a prywatny ratrak by jeździł 100 m przed narciarzem.  To nie w Polsce , nie ma na to warunków terenowych i pogodowych . Cieszmy się z tego co mamy .

I wiecie kiedy możecie narzekać ?????? Wtedy kiedy będziecie już zmuszeni odstawić narty na kołki ( wiek czy zdrowie) . Wtedy żal . A teraz  - Panie i Panowie - proszę o banana na twarz , bo mimo wszystko możemy jeździć . W lepszych czy gorszych warunkach , lepiej lub gorzej ale to mało ważne . Możemy wciąż jeździć ........................ .

  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...