Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka moich uwag i spostrzeżeń z dnia dzisiejszego. Było pięknie, widokowo, wręcz bajkowo. Bardzo dobra widoczność. 7 na górze jest gotowa, na dole ma spory zapas śniegu, najgorsza środkowa jej część. 10 jest w zasadzie gotowa, po środku trzeba uważać na 2 rowy, można spokojnie zjechać, choć oficjalnie zamknięta. COS dziś bardzo dobrze przygotowany, fajne widoki z łącznika, kolejka do kanapy od 3 do 5 minut stania, w SMR w zasadzie bez kolejek. Na 3 trochę przeszkadzała warstwa śniegu (trasa była dośnieżana w nocy). Golgota - nawet nie podjęto próby naśnieżania.

10 z rana

spacer.png

Połączenie 8 z 10 - kilka przetarć (na Pośrednim mają duży magazyn śniegu) 

spacer.png

7 lance w pracy

spacer.png

7 kopy śniegu na dole

spacer.png

3 sypnięta śniegiem

spacer.png

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze ja dwa słowa co do dzisiejszych warunków

Faktycznie w COS warunki zdecydowanie lepsze,praktycznie bez przetarć

Ogólnie według mnie b.dobre

W SMR sporo luźnych kamieni ,przetarć,zlodowaceń

Dla mnie dobre z minusem

Pierwsze dwie i pół godzinki jazda na bieżąco później troszkę trzeba było odstać 

Ogólnie jestem b.pozytywnie zaskoczony ośrodkiem,tym bardziej że jestem tu pierwszy raz od przemian

Wyjeżdżając wyciągami słyszałem że ludziska zadowolone,no może oprócz ceny skipasu,powyżej 150 zł

Czy dał bym tyle jak bym nie miał sezonówki 😏,hmmm

Ps.Pogoda dziś sprzyjała fotografowaniu,oj sprzyjała

Jutro pewnie też wyskoczę z rańca i przy okazji sprawdzę BSA co tam słychać

 

 

 

 

IMG_20200102_085105.jpg

IMG_20200102_085255.jpg

IMG_20200102_085558.jpg

IMG_20200102_090103.jpg

IMG_20200102_090146.jpg

IMG_20200102_092452.jpg

IMG_20200102_093644.jpg

IMG_20200102_093859.jpg

IMG_20200102_100222.jpg

IMG_20200102_100600.jpg

IMG_20200102_100347.jpg

IMG_20200102_095105.jpg

  • Like 16
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, moruniek napisał:

uwaga na garby w poprzek trasy

spacer.png

@kordiankw dzięki za wspólną jazdę, dla Twojej Żony oczywiście też. 

Cześć

I właśnie o to chodzi ze zniszczeniem tras Krzysztofie. Różnego rodzaju rzeźba jest w terenie normą. Takie czy inne garby, gwałtowne spadki, górki to było zawsze sedno fajnych tras. Równi pochyłej można zakosztować na symulatorze.

A to to chyba po prostu jakaś droga.

Pozdrowienia serdeczne

Edytowane przez Mitek
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

I właśnie o to chodzi ze zniszczeniem tras Krzysztofie. Różnego rodzaju rzeźba jest w terenie normą. Takie czy inne garby, gwałtowne spadki, górki to było zawsze sedno fajnych tras. Równi pochyłej można zakosztować na symulatorze.

A to to chyba po prostu jakaś droga.

Pozdrowienia serdeczne

Jasne i takie trasy są w Szczyrku, 9, 9a, 7, 5, 11, praktycznie wszystko na COS-ie. Do tego duża możliwość jazdy obok tras. Tu na 10 zawsze były 2 garby, ale po przeprofilowaniu tej trasy i jej poszerzeniu, dążą do ich całkowitego zasypania, tworząc lotnisko. Ja lubię ten Szczyrk właśnie za urozmaicenie tras. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, moruniek napisał:

Jasne i takie trasy są w Szczyrku, 9, 9a, 7, 5, 11, praktycznie wszystko na COS-ie. Do tego duża możliwość jazdy obok tras. Tu na 10 zawsze były 2 garby, ale po przeprofilowaniu tej trasy i jej poszerzeniu, dążą do ich całkowitego zasypania, tworząc lotnisko. Ja lubię ten Szczyrk właśnie za urozmaicenie tras. 

Cześć

Mnie te numerki nic nie mówią. Na COS Jest FIS, Kaskada i Ondraszek, kiedyś był Relax i chyba Widokowa, no i łącznik czyli 3. Będę musiał tam jednak pojechać, żeby się nauczyć nowej topografii. 7 to chyba była z rejonu Akwarium do Soliska - taka z wypłaszczeniem, a 9 to Juliany - tam to się jeździło wszędzie zawsze ale tam to się chyba niewiele zmieniło bo zawsze było delikatnie mówiąc nieciekawie.

Co do lotnisk - chore ale takie są wymogi  śnieżenia.

Pozdro

Edytowane przez Mitek
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

Mnie te numerki nic nie mówią. Na COS Jest FIS, Kaskada i Ondraszek, kiedyś był Relax i chyba Widokowa, no i łącznik czyli 3. Będę musiał tam jednak pojechać, żeby się nauczyć nowej topografii. 7 to chyba była z rejonu Akwarium do Soliska - taka z wypłaszczeniem, a 9 to Juliany - tam to się jeździło wszędzie zawsze ale tam to się chyba niewiele zmieniło bo zawsze było delikatnie mówiąc nieciekawie.

Co do lotnisk - chore ale takie są wymogi  śnieżenia.

Pozdro

 

szczyrk-son-cos-19-20.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest akcja reklamowa na radiu Eska, być może ten event odessie w sobotę sporą liczbę narciarzy ze Szczyrku. Liczyłem jednak że "promocja" obowiazywać będzie we wszystkich otwartych we Wiśle ośrodkach:

Cytat

Po raz pierwszy oficjalna inauguracja sezonu narciarskiego w województwie Śląskim! Beskidy Winter Go!

Mnóstwo wydarzeń przez cały dzień, a przede wszystkim bezpłatny stok dla wszystkich narciarzy, bezpłatne zajęcia z instruktorami, warsztaty, animacje, pokazy, prelekcje, spotkania, koncerty i zabawa z DJ-em.


Wisła – Stacja narciarska Skolnity Ski&Bike – 4 stycznia 2020 r.

Od 8:00 do 21:00 – Bezpłatna jazda na stoku!
9:30 – Muzyczna rozgrzewka narciarska dla dzieci; przedszkole narciarskie;
10:30 – Konferencja prasowa inaugurująca sezon narciarski w województwie Śląskim z udziałem Marszałka Województwa Śląskiego, Burmistrza Miasta Wisła i zaproszonych gości (Karczma na Skolnitym)
11:30 – Bezpieczny stok narciarski z Policją - dekalog narciarski FIS
12:00 – Pokaz ratownictwa narciarskiego na stoku w wykonaniu Grupy Beskidzkiej GOPR
12:30 – Muzyczna rozgrzewka narciarska dla dorosłych
13:00 – Jak przygotować się do pierwszej zimowej jazdy – porady instruktora narciarskiego
13:30 – Moda na Ski Trikke – alternatywa dla nart i snowboardu. Prezentacja sprzętu.
14:00 – Spotkanie z olimpijczykami: Karoliną Chrapek (narciarstwo alpejskie) i Mateuszem Ligockim (snowboard)
17:00 – GRUBSON - koncert „Na szczycie góry”
18:00 – Kinnie Apres-ski – zabawa z DJ-em

Ostatni zjazd koleją o godz. 21:00

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, fredek321 napisał:

Napisz, czy straszna ciapa.

Grunt zmrożony to dużej ciapy nie powinno być . Te +8 to na dwóch metrach. Fen niemrawy ,a wieczorem się ochłodzi. MA mocno wiać ,ale wiatr będzie skręcał z poł.-zach. na pól.-zach i popada deszcz, śnieg z deszczem i śnieg Może być w porywach ponad 70km/h.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...