Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

44 minuty temu, moruniek napisał:

 

W zeszłym roku na Bieńkuli spadło zdrowo ponad metr naturalnego śniegu, do tego ją trochę śnieżyli. W tym roku, niestety nie mamy takiego opadu. Zdjęcie z ubiegłego roku (wówczas trasa nieczynna, ale bardzo przyjemna do jazdy).

spacer.png

Cześć

Każda trasa, na której jest śnieg jest czynna i przyjemna do jazdy. Nieczynna trasa jak powyżej to chora sytuacja. Niestety zrozumiała jak się czyta o pretensjach różnych debili - wide fora.

Pozdrowienia

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.01.2020 o 15:21, Mitek napisał:

Cześć

Na naśnieżonej to każdy głupi pojedzie. ;)

A poważniej... Bieńkulą jechałem setki razy i nigdy po sztucznym śniegu. Swego czasu był taki opad, że moja żona w środkowej (bardziej płaskiej) części po prostu stała z nartami zwróconymi w doł stoku - świeżak do pasa. Cóż za czasy...

Pozdrowienia

Witam,

pamiętasz lata w których "opuszczało" się "krzesełko" przed szczytem Skrzycznego?,  (mam na myśli trasę czerwoną, zwaną "Kaskada"). Oraz, dawno temu, jadąc wyciągiem zwanym "orczyk", można było dotknąć ręką liny prowadzącej. To był śnieg...

Z pozdrowieniami:

Wariat jazdy techniką Telemark.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.01.2020 o 19:45, Mitek napisał:

Cześć

Każda trasa, na której jest śnieg jest czynna i przyjemna do jazdy. Nieczynna trasa jak powyżej to chora sytuacja. Niestety zrozumiała jak się czyta o pretensjach różnych debili - wide fora.

Pozdrowienia

Witam,

Odpowiem krótko,zrealizowane marzenie dla jeżdżącego techniką Telemark. Pewnie i dla każdej innej techniki poruszania się po śniegu.

Z pozdrowieniami:

Wariat jazdy każdym stylem, ale stary grzyb, jeżdżący technika Telemark.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.01.2020 o 19:45, Mitek napisał:

Każda trasa, na której jest śnieg jest czynna i przyjemna do jazdy. Nieczynna trasa jak powyżej to chora sytuacja. Niestety zrozumiała jak się czyta o pretensjach różnych debili - wide fora.

Za poprzedników TMR Bieńkula była dużo częściej otwierana ale zdarzały się tam pechowo wypadki śmiertelne - w 2010 i 2011 uderznia w drzewo przez wydapnięcie z trasy ze zgonami. Jeden z nich to ponoć był instruktor, ja akurat wtedy jeździłem w Szczyrku. Myślę, że teraz TMR woli dmuchać na zimne i nie otwierać zamiast zabezpieczyć newralgiczne miejsca bandami. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.01.2020 o 16:11, bart1000 napisał:

No i dostałem odpowiedź od TMR:

gopass.thumb.jpg.ce7a0a6cf1ae744456eca6213d118dcd.jpg

Nie ukrywam że ciśnienie mi już zeszło ale straconej niedzieli mi to już nie zwróci.
Tak czy inaczej cieszę że będę mógł kontynuować jazdę :)
 

 

Właśnie otrzymałem podobną odpowiedź o usunięciu blokady. Aż się prosi aby zaoferowali jakąś rekompensatę (np. czasowe uprawnienie do jazdy wieczornej lub porannego "Fresh Track").  

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Gołąb Straconka napisał:

Właśnie otrzymałem podobną odpowiedź o usunięciu blokady. Aż się prosi aby zaoferowali jakąś rekompensatę (np. czasowe uprawnienie do jazdy wieczornej lub porannego "Fresh Track").  

 

 

Co szkodzi napisać do SMR maila, że za zszargane nerwy, stracony czas na wyjaśnienie błędu systemowego nie z twojej winy, nie możliwość korzystania z przysługujących ci uprawnień do korzystania z jazdy w ośrodkach SMR, COS i BSA, nie wspominając już o kosztach poniesionych na dojazd do ośrodka w w dniu, w którym została zablokowana sezonówka, oczekujesz na stosowną rekompensatę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, nikdob napisał:

Za poprzedników TMR Bieńkula była dużo częściej otwierana ale zdarzały się tam pechowo wypadki śmiertelne - w 2010 i 2011 uderznia w drzewo przez wydapnięcie z trasy ze zgonami. Jeden z nich to ponoć był instruktor, ja akurat wtedy jeździłem w Szczyrku. Myślę, że teraz TMR woli dmuchać na zimne i nie otwierać zamiast zabezpieczyć newralgiczne miejsca bandami. 

Cześć

Próbuję nie gdybać czy takie są przyczyny. Swego czasu (o TMR wtedy nie istniał) sam byłem świadkiem dwóch wypadków śmiertelnych z czego jedne w Szczyrku, praktycznie przy mnie. Rzeczywiście jedna z ofiar to instruktor.

To są zawsze zdarzenie, tragiczne i przykre, ale wynikające z błędów czy też totalnego braku świadomości czym jest narciarstwo. Moglibyśmy zabezpieczyć wszystko i wszędzie a i tak będą wypadki. Narciarstwo to sport przestrzeni gdzie ryzyko jest elementem do ocenienia i do zminimalizowania. Stąd moje hasło: dobry narciarz się nie przewraca.

Cóż w czasach obecnych, obserwując, chociażby na forach, prezentowaną roszczeniowość, przerzucanie odpowiedzialności na gestorów ośrodków za własne wydumane oczekiwania lub/i błędy czy też zwykłą głupotę i brak podstawowej narciarskiej wiedzy, absolutnie się SMRowi nie dziwię.

Pozdrowienia serdeczne

Edytowane przez Mitek
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem chyba dobry moment na swój debiut w SON/COS, bo już od kilku dni nikt nie wrzucił swojej relacji:). 

Ostatni raz w Szczyrku byłem 11 lat temu:). Trochę się od tej pory zmieniło, więc niemal wszystko co zastałem było dla mnie nowością. Najważniejszy wniosek jest taki, że podobało mi się bardzo. Trasy są rewelacyjne, infrastruktura świetna. Jechałem tam dzisiaj z nastawieniem, że może być średnio, bo zima bardziej przypomina wiosnę, a Szczyrk w wysokich górach nie leży. Tymczasem mimo widocznych problemów ze stanem tras, wyjeździłem się naprawdę dobrze i postaram się wrócić tam w marcu. O ile oczywiście będzie jeszcze po czym jeździć.

Stawiłem się na parkingu pod gondolą o 8:10, parking zapełniony wówczas w ponad połowie. Po 20 minutach był już niemal pełny. W nocy był lekki mróz, więc trasy początkowo twarde, co oczywiste w miarę upływu dnia było coraz bardziej miękko ale moim zdaniem bez tragedii. Co najbardziej rzuca się w oczy, to oczywiście kłopoty ze śniegiem w zasadzie na wszystkich trasach. Niemal wszędzie są mniejsze lub większe przetarcia, w wielu miejscach slalom między minerałami. Całkiem sporo wychodzi ich na trasie nr 3 czyli przy gondoli, na hali Skrzyczeńskiej oraz poniżej połączenia tras z Wierchu Pośredniego. Mimo to, moim zdaniem nie psuje to bardzo jazdy, szczególnie w taki dzień jak dzisiaj. Tłok na trasach nie był zbyt duży, kolejki do kolejek małe. Niebieska na Pośredni na bieżąco, żółta na halę maks około 10 minut, kanapa na Kopę 5-7 minut, gondola na bieżąco. Wiadomo, od jutra już tak różowo nie będzie. 

Przemieszczałem się do 11:30 między Halą a Wierchem Pośrednim. Zaliczyłem też jeden przejazd trasą pod gondolą. Mam wrażenie, że w końcowym odcinku po wczorajszej jeździe wieczornej nie ruszano tej trasy ratrakiem, bo wyglądała słabo już o 8:30. Jeżeli w najbliższych dniach będzie kontynuowana jazda wieczorna, to pewnie da się przy tej ilości śniegu sensownie pojeździć maksymalnie godzinę. Potem szybki lunch w kultowym na tym forum Rudym Kocie(świetna kiełbasa:)). Właściciel Rudego chyba powinien odpalić jakiś procent niektórym forumowiczom za skuteczną promocję miejsca;). Po 12 przeniosłem się na COS i tam też było dobrze, choć trasy są otwarte chyba już tylko do górnej kanapy. Czarna 23 w przyzwoitym stanie, dało się tam dobrze pojeździć. Bardzo spodobała mi się niebieska 21 przez las, choć tam przetarcia miejscami są już całkiem mocne. Kanapa na COS na bieżąco. Zmęczyłem się nieco biegową trasą 3a przy powrocie na SON:). Przy ciężkim śniegu jazdy nie ma tam niemal żadnej:).

Dzień zakończyłem przejazdem z Małego Skrzycznego pod gondolę i o 14:30 powrót do domu. To był bardzo udany dzień, a wszystkim narzekaczom na TMR mówię stanowcze nie:). Przynajmniej w taki dzień jak dziś, gdzie ludzi jest stosunkowo mało, kolejki niewielkie, pogoda udana, a przejazd samochodem odbywa się bez żadnych korków. Zastanawiam się jednak jak zarządzający poradzą sobie z feryjnym najazdem. Przy tej minimalnej ilości śniegu i kiepskich prognozach przyszły tydzień może być naprawdę słaby.

Jak widać, bez sztucznego śniegu nie ma szans żeby trasa nr 11 została uruchomiona. 

20200110_092640_HDR.thumb.jpg.499fa4aaeaa14709bab0113f4f760abb.jpg

Można narzekać, że trasa ze Zbójnickiej Kopy to bardziej trasa biegowa niż zjazdowa ale widoki są tam najlepsze:)

20200110_110454_HDR.thumb.jpg.4b5e77b02f330ddbf6a4df40f8fd6ce1.jpg

Na trasie z MS jest momentami naprawdę kiepsko.

20200110_140631_HDR.thumb.jpg.da46b0f5a8b610d21c2383e66ece545d.jpg

Niebieska 21 na COS. Obstawiam że w przyszłym tygodniu już się na niej nie da jeździć.

20200110_131344_HDR.thumb.jpg.62b98e8d62847405673136b4b8666398.jpg

A tutaj optymistycznie, bez przetarć i kamieni. No może z niewielkimi:)

20200110_102829.thumb.jpg.6e8ef91f85f3c4d1a98dbc8f8be7de06.jpg

Edytowane przez tresor
  • Like 18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

W końcu i Ja znalazłem chwile czasu aby opisać swój pobyt w Szczyrku. To mój 3 sezon pod rząd, ale wcześniej nie opisywałem swojego pobytu. Jako bazę noclegowa wybraliśmy wraz ze znajomymi Gościniec Salmopolski, ponieważ moim zdaniem to jedyne miejsce gdzie można dobrze zjeść w Szczyrku. Niezwykła zaletą było bliskie położenie, zaledwie 1 km do Soliska, a wiec brak potrzeby ruszania samochodu przez cały wyjazd. 03.01 ruszyliśmy na pierwsze szusowanie. Pogoda była przepiękna ( nigdy wcześniej nie zaznałem jazdy w słońcu). O 8.30 stałem już pod bramkami do krzesła na hale Skrzyczeńską, kolejek oczywiście brak, dopiero koło 9.30 zaczęło robić się ciaśniej. Do 9.30 jazda 4 ( w sumie moja ulubiona) była super. Po zwiększeniu kolejek  ( 5-10 minut ) przerzuciłem się na Wiech Pośredni. Oczywiście zahaczyłem o rudego kota, gdzie oprócz dobrej kiełbasy jest także dobra kaszanka. Koło 12 przerzutka na COS i objeżdżanie czarnej 23 do zamknięcia czyli do 15.00. Po powrocie na SON udało mi się zjechać jeszcze 3-4 razy czwórka i raz podkusiło mnie na 3, gdzie była tragedia. Pełno minerałów, muldy. Drugiego dnia 04.01 w nocy kompletna zmiana pogody. Wiatr i deszcz ze śniegiem, dopiero koło 12 zaczęła stabilizować się pogoda. Scenariusz zjazdowy jak z dnia poprzedniego. Z soboty na niedziele w nocy spadło sporo śniegu. Niedziela już była o wiele gorsza, kolejki długie, dużo świeżego, nieubitego śniegu, ogólnie ciężkie warunki. Gdy wracaliśmy do Gościńca korek był podobno od przełęczy Salmopolskiej aż po Buczkowice. Poniedziałek 6.01 myślałem ze będzie podobny jak niedziela, ale kolejki do krzesła na hale Skrzyczeńską były max 5-10 minut. Ostatni dzień najlepszy, wyszło słońce, objechana 4, 7, 8, 10 oraz 23 na COS. Podsumowując wyjazd naprawdę udany. Karnet podrożał w stosunku do zeszłych sezonów, ale i tak było warto. Jedynie czego żałowałem, to to, że nie dane mi było przejechać się, tak jak w zeszłym sezonie, po Bieńkuli oraz dolnych odcinkach tras na COS. Oczywiście oprócz wyżej wymienionych tras jeździliśmy także 21, oraz 2 z Małego Skrzycznego no i oczywiście trasą ze 3a, 3b 3c. 
 

P.S byłem w Kuflonce... po rundzie wokół stolików wyszedłem i to był Mój pierwszy i ostatni raz. 
 

 

 

6C909E07-8DEB-4E69-B542-CD2D75710B9B.jpeg

37B1758E-36E6-4E55-AE66-E38040CE5DCE.jpeg

1AFA7C47-8BB8-40E6-BB12-6534D39BE7F4.jpeg

4A5D37EE-3BF9-4656-86C2-9C81D95FCF41.jpeg

AF055CB3-B69D-420C-94F6-AD1F371BE7E8.jpeg

BEF0AE38-832B-436E-B160-993FAC399E3D.jpeg

41BC69D3-D779-4BC6-A444-79211CDEB852.jpeg

  • Like 15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli odwilż się utrzyma to słabo to widzę😪 Dzisiaj warun beznadziejny , mgła powyżej suchego i opad marznącego deszczu. Do tego bardzo duża ilość przetarć i kamieni :/ Jak ktos ma tu jechać specjalnie na narty, płacić 160zl to na dzień dzisiejszy naprawde nie warto. Ja odpuściłem po dwóch zjazdach, szkoda nart...

20200111_090412.jpg

20200111_090409.jpg

20200111_085711.jpg

20200111_085618.jpg

20200111_085613.jpg

20200111_085558.jpg

Edytowane przez pasazer85
  • Like 3
  • Confused 1
  • Sad 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na inne ośrodki można powiedzieć w prost, system naśnieżania nie jest wystarczający. Na Boże Narodzenie można nie naśnieżyć wszystkiego , niektóre mniejsze ośrodki nawet nie wystartowały, ale nie być przygotowanym w środku stycznia to nie wypada takiemu ośrodkowi, nawet małe stacje mają lepsze warunki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Michal96 napisał:

Patrząc na inne ośrodki można powiedzieć w prost, system naśnieżania nie jest wystarczający

A jak Ty masz sposób na naśnieżanie jeśli w ciągu dnia jest 8 stopnia na plusie a w nocy 3 stopnie ?  Naturalnego opadu w Szcyrku w tym sezonie było nie więcej jak 30cm :/ 

A teraz słucham, jakie inne ośrodki masz na myśli ?  

Edytowane przez pasazer85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, pasazer85 napisał:

A jak Ty masz sposób na naśnieżanie jeśli w ciągu dnia jest 8 stopnia na plusie a w nocy 3 stopnie ?  Naturalnego opadu w Szcyrku w tym sezonie było nie więcej jak 30cm :/ 

BSA, stacja obok jakoś znalazła. Dziś w nocy ma być -2. Inne stacje naśnieżają trasy no 50cm a Szczyrkowski na 30 jak przychodzi odwilż efekty widać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Michal96 napisał:

BSA, stacja obok jakoś znalazła. Dziś w nocy ma być -2. Inne stacje naśnieżają trasy no 50cm a Szczyrkowski na 30 jak przychodzi odwilż efekty widać .

Bzdury piszesz,na BSA byłem wczoraj i też du...nie urywa, kamienie jak w SMR :/   -2 to jeszcze nie jest temp. dla efektywnego naśnieżania...

Edytowane przez pasazer85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, pasazer85 napisał:

Bzdury piszesz,na BSA byłem wczoraj i też du...nie urywa, kamienie jak w SMR :/  

IMG_20200111_085528.jpg

Wydaje mi się że aż tak to źle nie jest.
Ale przyznam bez bicia że mnie tam nie ma. Mam natomiast doświadczenie z wzeszłego roku, byłem po świętach na BSA i COS warunki super a na szczyrkowskim przeciery , nie otwarte trasy i źle wyratrakowana trasa nr 10...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w Szczyrku przez  4 dni w tygodniu. Czyli wtedy co były "rewelacyjne" warunki.

Do Gondoli i na Pośrednim dało się jeździć po 1/3trasy, w porywach do połowy. Kolejną połowę był slalom między minerałami.

Mimo maksymalnej uwagi, najechałem na kamień kilkadziesiąt razy.  Więcej niż zwykle, przez kilka sezonów.

W czwartek zjechałem zamkniętą 1-ką (Uwaga, jest nieprzejezdna dla średnio jeżdżących, trzeba też przejść przez drogę). Jest na niej dużo śniegu, ale trwa budowa mostka.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Michal96 napisał:

Wydaje mi się że aż tak to źle nie jest.
Ale przyznam bez bicia że mnie tam nie ma. Mam natomiast doświadczenie z wzeszłego roku, byłem po świętach na BSA i COS warunki super a na szczyrkowskim przeciery , nie otwarte trasy i źle wyratrakowana trasa nr 10.

Co do ratrakowania pełna zgoda, oni tego po prostu robić nie potrafią :D Ja też bez bicia przyznam że na BSA nie ma takich przecier jak na załączonym zdjęciu, ale kamienie na trasie są, na dojeździe do tunelu, i na obu trasach poniżej. Druga rzecz to ciężko porównywać te ośrodki, bo w SMR trasa nr 3 jest dłuższa niż wszystkie w BSA razem wzięte :P  COS to już inna bajka, niby nie mają zbiornika, ale znacznie lepszy dostęp do wody niż SMR, mimo to również pojawiły się przeciery, powyżej grzebienia i na jaworzynie :/ 

Edytowane przez pasazer85
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Michal96 napisał:

Patrząc na inne ośrodki można powiedzieć w prost, system naśnieżania nie jest wystarczający. Na Boże Narodzenie można nie naśnieżyć wszystkiego , niektóre mniejsze ośrodki nawet nie wystartowały, ale nie być przygotowanym w środku stycznia to nie wypada takiemu ośrodkowi, nawet małe stacje mają lepsze warunki.

Szczerze mówiąc, chciałem jechać jutro, ale wygląda to beznadziejnie. A info o warunkach na 1 gwiazdkę też zastanawia. Swoje robi ilość ludzi, ale fakt: inni potrafią (Białka, Złoty Groń, itp.) jakoś utrzymać warunki, a Szczyrkowski ma z tym stały problem. Nawet zeszłej zimy nie było eldorado.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym, że w SMR jest prowizoryczny system naśnieżania i do tego uruchamiany na pół gwizdka, piszemy od 3 lat, a żadnych spektakularnych zmian nie widać.

Armatki na trasach to pojedyncze sztuki, z lanc jak śnieżą, nadal sporo leci do lasu, wiele urządzeń w ogóle nie jest uruchamianych.

Część tutaj, woli jednak zaprzeczać faktom i klepać SMR po plecach, natomiast wygląda to tragicznie. Tylko przy dobrej zimie może to jakoś funkcjonować.

Jak idzie ocieplenie, to za każdym razem jest dramat.

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Szczerze mówiąc, chciałem jechać jutro, ale wygląda to beznadziejnie. A info o warunkach na 1 gwiazdkę też zastanawia. Swoje robi ilość ludzi, ale fakt: inni potrafią (Białka, Złoty Groń, itp.) jakoś utrzymać warunki, a Szczyrkowski ma z tym stały problem. Nawet zeszłej zimy nie było eldorado.

Jak to było w Misiu? "To jest bardzo dobra koncepcja", więc przestań gadać i jedź do Białki:;)

Pewnie Słowacy po to wydali dwieście baniek w Euro bo lubią Szczyrk.

A tak na poważnie, zamontuj stację meteo na zboczach w Szczyrku i taką samą w Białce i zobaczysz różnicę. A jeśli chodzi o Złoty Groń to jest podobna sytuacja jak Szklarska i Spindlerovy Młyn, też kwestia  mikroklimatu plus halny. 

Na coś Słowacy tak kosmiczne pieniądze wydali, pewnie chcieliby mieć jakąś przyzwoitą stopę zwrotu, bo chyba taki jest cel inwestowania,  ale jak pogoda im nie pomoże, to właściciele będą w tym roku stać na górce i liczyć straty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, pasazer85 napisał:

A jak Ty masz sposób na naśnieżanie jeśli w ciągu dnia jest 8 stopnia na plusie a w nocy 3 stopnie ?  Naturalnego opadu w Szcyrku w tym sezonie było nie więcej jak 30cm :/ 

A teraz słucham, jakie inne ośrodki masz na myśli ?  

jak to nie można  można po prostu  najbardziej ścierające miejsca podłożyć igielit   a wszystko da radę tylko RM myśli o zysku a nie jakość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...