Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

Też się nad tym zastanawiałem i moje wytłumaczenie jest taki, że trasy przygotowywali we wtorek wieczorem. W nocy przymroziło i nawet sztruks nie był sztruksem tylko zeschniętym podkładem pod terakotę - ale tak jak mówię brak świeżego śniegu, plus w ciągu dnia , ratrakowanie wieczorne i miuns w nocy - bardziej to tak widzę - jednak nie jeździłem w środę na BSA i COS. Z tego co piszą na forum to widzę, że COS zrobił spory postęp rok do roku ... - szkoda, że nie przeprawiłem się, żeby mieć porównanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, surfing napisał:

Ciekawe, bo krzesła COS na szczyt Skrzycznego chodzą bez przerwy mimo braku stabilizatorów.  http://www.skrzyczne.cos.pl/cos-jaworzyna.html

Najbardziej irytuje zamykanie orczyka przez SMR z powodu wiatru ;) 

Hala Skrzyczeńska pod tym względem ma fatalne położenie! Gondola jedzie bez wiatru 1400 m, ostatnie 100 nią zamiata.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zaliczyłem dziś wieczorną - pierwszy raz w tym sezonie w SMR i powiem tyle: BARDZO DOBRA DECYZJA aby pojechać :)
Po tym jak koło południa zamknęli cały ośrodek trasy chyba nie były zbyt zdegradowane. Do końca były wątpliwości czy jechać, ale prognoza optymistyczna - wiatr wieczorem ma słabnąć, no to jadę. Do tego minimalny mróz więc wyratrakowany stok się nie "rozpadał".

Obie trasy - rewelacja. :D Nawet na niebieskiej dało się poszaleć, bo ludzi była garstka. Oczywiście, było trochę lodowych kalafiorów, wiatr przeszkadzał i gondola jechała wolniej, ale to szczegóły, przy tej zimie takie jeżdżenie to po prostu rewelacja! Do końca bez muld, nawet na czerwonej, na tej ściance gdzie stoi słup na trasie. Miejscami tylko minimalne odsypy, krótko mówiąc - ogień!

Zjechałem 16 razy - cały czas góra dół.

SMR jest jaki jest ale -
- pisałem to już w tym temacie w zeszłym roku - jest tutaj bezapelacyjnie najlepsza jazda wieczorna w Polsce.

Pozdro

Edytowane przez gruchauho
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, moruniek napisał:

A mnie zastanawia czemu aktualnie nie śnieżą ? COS śnieży, BSA też, a SMR ma już wystarczającą ilość śniegu ? Ich tłumaczenie o automatycznym włączaniu systemu przy -3, też do mnie jakoś nie trafia (bo aktualnie COS -8, BSA -4,6). 

Ja myślę że to jest  tak ,jutro weekend .Chcą mieć trasy na jakimś poziomie z ,którym mają problem.

Jak zaczną śnieżyć ,to trzeba by było rano to rozprowadzić i ponownie przygotować trasy.

A to są koszta ,ludzi ratraka itd.

Mogę się mylić ,ale tak to widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, moruniek napisał:

A mnie zastanawia czemu aktualnie nie śnieżą ? COS śnieży, BSA też, a SMR ma już wystarczającą ilość śniegu ? Ich tłumaczenie o automatycznym włączaniu systemu przy -3, też do mnie jakoś nie trafia (bo aktualnie COS -8, BSA -4,6). 

A co tu się zastanawiać ? Kasa się zgadza, sezonowe karnety sprzedane więc na co śnieżyc ? Mają otwarte 20 km ale o jakości śmiesznej. Ich automatyczny system działa na jakieś inne temperatury. Pewnie pan Józek musi zadecydować czy uruchomić automatyczny system ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, toppaner napisał:

Ja myślę że to jest  tak ,jutro weekend .Chcą mieć trasy na jakimś poziomie z ,którym mają problem.

Jak zaczną śnieżyć ,to trzeba by było rano to rozprowadzić i ponownie przygotować trasy.

A to są koszta ,ludzi ratraka itd.

Mogę się mylić ,ale tak to widzę.

Ta sama firma na moltku sniezy co noc, czasami już w dzień a śniegu ubitego 3,10...

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Mops napisał:

Jestem już Szczyrku i Golgota bialutka

Bialutka to ona nie jest, bardziej dalmatyńczyka przypomina 🤣 Aczkolwiek faktycznie na dole na połączeniu z trasą nr 10 mają zmagazynowane hałdy śniegu wysokie na 4-5m. Choć osobiście wątpię by to było przygotowane dla Golgoty, gdyby chcieli ją uruchamiać to mieli przez cały tydzień warunki do naśnieżania, mimo tego nie naśnieżali :/  Te rezerwy do raczej do ratowania 10. 

Edytowane przez pasazer85
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.01.2020 o 17:12, toppaner napisał:

Co do zamknięcia kolei to nie można mieć pretensji , naprawdę wiało.

A jeszcze taka ciekawostka śnieżyli na potęgę, z jakim  efektem  to chyba nie trudno jest przewidzieć.

 

22 godziny temu, moruniek napisał:

A mnie zastanawia czemu aktualnie nie śnieżą ? COS śnieży, BSA też, a SMR ma już wystarczającą ilość śniegu ? Ich tłumaczenie o automatycznym włączaniu systemu przy -3, też do mnie jakoś nie trafia (bo aktualnie COS -8, BSA -4,6). 

Już wiemy, naśnieżanie w SMR startuje dopiero jak  solidnie wieje :) 

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TMR powinien zatrudnić wszystkich specjalistów z tego forum to w końcu sezon trwał by w Sczyrku minium 150dni w sezonie.

Nie chwalę ich ale za działania ale nie koniecznie wszystko jak tak proste jak się wydaję z patrzącym z boku specjalistom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Sapient napisał:

TMR powinien zatrudnić wszystkich specjalistów z tego forum to w końcu sezon trwał by w Sczyrku minium 150dni w sezonie.

Nie chwalę ich ale za działania ale nie koniecznie wszystko jak tak proste jak się wydaję z patrzącym z boku specjalistom.

Ja bym powiedział tak fifty-fifty.

Mądry menedżer poczyta, posłucha i wdroży tylko i wyłącznie to, co ma sens, ręce i nogi. A resztę wyrzuci do kosza.

Ja tam mam wrażenie, że coś tam czytają, niektóre rzeczy biorą pod uwagę (szczególne kwestie wpływające na frekwencję), ale oduczyli się już reagować odruchami jak u Pawłowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Sapient napisał:

TMR powinien zatrudnić wszystkich specjalistów z tego forum to w końcu sezon trwał by w Sczyrku minium 150dni w sezonie.

Nie chwalę ich ale za działania ale nie koniecznie wszystko jak tak proste jak się wydaję z patrzącym z boku specjalistom.

Ludzie muszą o czymś przecież pisać :)

Jak to w Polsce,trzeba narzekać i zazdrościć drugiemu.

  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Ja bym powiedział tak fifty-fifty.

Mądry menedżer poczyta, posłucha i wdroży tylko i wyłącznie to, co ma sens, ręce i nogi. A resztę wyrzuci do kosza.

Ja tam mam wrażenie, że coś tam czytają, niektóre rzeczy biorą pod uwagę (szczególne kwestie wpływające na frekwencję), ale oduczyli się już reagować odruchami jak u Pawłowa.

Ja mam wrażenia, że trochę przeceniasz siłę oddziaływania forów internetowych. Wg. pewnych badań z 2017r. 29% Polaków kiedykolwiek jeździło na narta, a 10.5% Polaków (4 mln) to czynni narciarze. Ilu z nich (czynnych narciarzy) tu regularnie zagląda? Sądzę, że bardzo niewielki procent. :)

Edytowane przez Ziemowit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, lu5asz napisał:

699 zł za cały sezon?Nie żartuj ze to duża kasa.Pewnie na miesiąc za tyle alko kupujesz :)

Ile było dni dotychczas żeby warto było tam pojechać?  1? 2?

I to wszystkie z nieczynną Golgota i Bieńkula.

Kupiłeś kota w worku to jeździć musisz. SMR się cieszy.

  • Like 1
  • Downvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...