Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, tanova napisał:

Synu Mopsa ;), fajnie piszesz - sympatycznie się czyta Twoją relację i ogląda zdjęcia. Wybieracie się też na BSA, czy tylko SMR i CoS?

Dziękuję za komplement😉

Raczej tylko COS i SMR. Ale jeśli zamkną B4, B5 i talerzyk na MS to jedziemy na BSA. Na C11 nie da się długo jeździć (nachylenie 😫). Ale nie mówię nie. Mops też nie mówi nie więc jest szansa. Jeśli unieruchomią wszystko >1000m to w Skibus i do Biłej

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Mops napisał:

Sprawcą kolejki są rodziny które koniecznie muszą jechać razem. I na 6 os kanapie jadą po 3 osoby.... 

W takiej sytuacji dosiadam się bez pytania czy mogę.  Zarówno w Alpach jak i w Polsce. Jak jest wolne jeszcze jedno miejsce wołam z kolejki,, samotnego'' narciarza.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Mops napisał:

Jaką karczmę/bar polecacie w COS/SMR? 

Poza Rudym Kotem 

Liczą się tylko z bezpośrednim dojazdem z trasy i nie potworne ceny (wiem że jest drogo na stokach ale nie 41 zł za małą zupę i dwa napoje (tak jest w SnowBoxie)) 

Nowa knajpka przy parkingu na Pośrednim. Jak ruszą doliny na COS-ie, będzie też Hilton.  

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Mops napisał:

Jaką karczmę/bar polecacie w COS/SMR? 

Poza Rudym Kotem 

Liczą się tylko z bezpośrednim dojazdem z trasy i nie potworne ceny (wiem że jest drogo na stokach ale nie 41 zł za małą zupę i dwa napoje (tak jest w SnowBoxie)) 

Jak Tylko otworzą Doliny, koniecznie musisz udać się do Hiltona u Józka przy dolnej stacji talerzyka C10 to absolutny must have 👍 Tam jedna kiełbaska to to dwie kiełbaski, a z saszłykiem jedna osoba ma problem ;)  Jak stać Cię na jeden obiad w Kulfonie to u Józka za tą samą kasę będziesz jadł przez tydzień :D 

Poza tym polecam też Bar na Suchym :) 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Mops napisał:

Pod koniec tygodnia otwierają, obstawiam że się nie załapiemy 😭

Ale jakaś szansa jest

da się zjechać ;) kombinuj @Mops, na prawdę warto, zarówno dla Hiltona , jak i dla fajnych wrażań ze zjazdu do dolnej kanapy.

 

P.S. jak trzeba to narty odepnijcie czasem na zjeździe i bez szaleństw ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, pasazer85 napisał:

Na to w tym sezonie raczej nie ma szans :/

ale już taka opcja była w tym sezonie, tylko na samym końcu lepiej było wypiąć narty, oczywiście trasy były zamknięte ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczyrk 28.01.2020 - 3 dzień na nartach 

Pogoda wygrywa ze Szczyrkiem

(znów syn mopsa) 

 

Już od wczoraj zapowiadało się że szału nie będzie. Rano wyglądając za okno widać było że strasznie wieje. Ale podjęliśmy decyzję że jedziemy na BSA. Pojechaliśmy i padał śnieg. Wyjeżdżamy, przy okazji przy wysiadaniu złamałem kijek (zatrzymali wyciąg na końcu stacji, ja już zaczynam wysiadać, wyciąg rusza i kijek w 2 częściach 😭). Jechaliśmy tylko trasą niebieską. Warunki beznadziejnie. Muldy już rano i kopny śnieg. A że złamałem kijek musieliśmy jechać pod gondolę (kijki wypożyczone) i płacić za złamanie kijka i wypożyczyć nowe. 

BSA

IMG_20200128_095943.thumb.jpg.23754f77ba7d7c93240094154f4b759b.jpg

Pod Gondolą parking darmowy pełen, płatny był pusty.

Za złamany kijek trzeba było płacić aż 100 zł... Po zapłaceniu idziemy na Skibus, bo B5 i C3 zamknięte więc jedziemy na COS. Na COS mocno wieje już na dolnym odcinku kolejki. Dojeżdżamy na Jaworzynę i dziwimy się że krzesło na szczyt jest czynne. Wjeżdżamy na szczyt, na drugim odcinku strasznie wieje 

COSIMG_20200128_105928.thumb.jpg.8a2248235c373e5459e59be5a5f0949d.jpg

COS górna stacja 

IMG_20200128_110707.thumb.jpg.a0decc61d5626dc12e5560171b42e72f.jpg

Wiatr duży, widoczność słaba ale jedziemy na 21. Ludzi mało (nie dziwię się). Dużo odpychania, bo do zakrętu wiatr w twarz. Kamienie chyba wyrzucili pracownicy bo stwierdzono tylko 2 minerały.

OndraszekIMG_20200128_111001.thumb.jpg.e0299a32a4dcb2a1459422e9967e99e3.jpg

Wspólnie uznajemy że jest słabo, ale ja jeszcze zjeżdżam na Jaworzynę FISem. Na szczęście śniegu nie wywiało, lody trochę było ale do objechania

FIS i orczykIMG_20200128_112117.thumb.jpg.74f181fcf0c29adff3a300de7fbc5217.jpg

Zdziwiło mnie że Grzebień zamknięty, dzisiaj mieli otworzyć. 

FIS przed przejazdem na Kaskadę

IMG_20200128_112300.thumb.jpg.dac3aba82ffacbb40eaaf4e0b87aa804.jpg

Jeszcze raz wyjeżdżamy B4 i raz tak zawiało, że kanapa stanęła na 2 minuty. Później ruszyła, ale w zwolnionym tępie. Idziemy na 3A. Widoczność minimalna, na trasie wychodzi lód,korzenie i kamienie (duże kamienie). Jakoś dojeżdżamy do Zbójnickiej Kopy. SMR chciał włączyć B5 ale alarmy na stacjach cały czas wyły i SMR sobie odopuścił.

Trasa 3A

IMG_20200128_114124.thumb.jpg.c6157a23608708fb0a3c8626c014478e.jpg

Na 3B wyszedł lód. Na 2 też dużo lodu. Zjazd na Halę Skrzyczeńską to slalom między kamieniami. Na przewężeniu przed Halą poprostu wyszła ziemia i dużo kamieni. Nie radzę tam jechać jeśli dbacie o swój sprzęt

 

Hala Skrzyczeńska IMG_20200128_122730.thumb.jpg.5e622564ec616713e597b276b2cb6702.jpg

Poszliśmy ogrzać się w Kuflonce. Jest drogo ale Kluska z Jagodami jest naprawdę smaczna. Pewnie jeszcze tam wrócimy ale maksymalnie raz, bo szkoda wydawać 41 zł na Kluskę i gorącą czekoladę... 

Zjezdzmy do Soliska. Trasa 4 jest straszna. Muldy, przecierki i mnóstwo kamieni

Warunki na trasie 4IMG_20200128_122949.thumb.jpg.e2146ec21e1b967b4a827924c51a3b91.jpg

IMG_20200128_123336.thumb.jpg.a6e7e13249359957c9d7c6a1bdc3326c.jpg

IMG_20200128_123339.thumb.jpg.dec8445801124f9a079ce1f7d00dabda.jpg

IMG_20200128_123642.thumb.jpg.1e60f25f0e92e9d739c46d8c225d8475.jpg

IMG_20200128_123646.thumb.jpg.addc8844ee534a1d35133ef25072d8ca.jpg

Narciarsko kończymy dzień. Oby jutro było lepiej 

Edytowane przez Mops
  • Like 16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Mops napisał:

 

Zjezdzmy do Soliska. Trasa 4 jest straszna. Muldy, przecierki i mnóstwo kamieni

 

No właśnie. Przed chwilą widziałem jak ratrakowy wygarniał resztki śniegu na HS tuż powyżej napisu SZCZYRK i razem ze śniegiem darł ziemię i kamienie i wio z tym prosto na trasę. To jakaś masakra.

  • Like 2
  • Confused 1
  • Sad 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Mops napisał:

Jaką karczmę/bar polecacie w COS/SMR? 

Liczą się tylko z bezpośrednim dojazdem z trasy i nie potworne ceny (wiem że jest drogo na stokach ale nie 41 zł za małą zupę i dwa napoje (tak jest w SnowBoxie)) 

 

11 karczm (zielone kwadraty) prowadzonych przez miejscowych

szczyrkowski_mapa_zima_2020 bienkula.jpg

Edytowane przez surfing
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tanova napisał:

Stówa za używane kijki narciarskie o.O? Jakiś model z wyższej półki, czy zwykłe? Jak zwykłe to trochę przesada.

Trochę jednak pojeździliście, na przekór pogodzie. Dużo słonka i śniegu jutro 9_9, dzięki za relację.

A tak naprawdę złamany był 1 kijek, drugi nienaruszony. Też sądzimy że 100 zł za kijki to strasznie dużo. A to nie były kijki z wysokiej półki. 

Coś tam pojeździliśmy ale nie za dużo. Ale wsumie dobrze bo weszliśmy do Kuflonki mimo dużej niechęci (przez wiatr było strasznie zimno, chcieliśmy się ogrzać), a Kuflonka nas naprawdę pozytywnie zaskoczyła. Może jutro też zjemy na Hali Skrzyczeńskiej? Zobaczymy 

Oby jutro było lepiej. Jeśli będzie ok, to odrazu jedziemy na COS, SMR stracił strasznie dużo śniegu i wyszło dużo kamieni. COS się dobrze trzyma i lepiej się nam jeździ na COSie. No i jeszcze Małe Skrzyczne ale zobaczymy bo po kamieniach nie będziemy jeździć. 

Edytowane przez Mops
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Spiochu napisał:

Pytanie do klientów Kufionki.

Co wami kieruje, że wybieracie knajpy TMR, jeśli w okolicy są lokalne 2x tańsze i chyba nie gorsze?

Chętnie poznam, czym się kierujecie.

Ja chciałem poprostu zobaczyć jak tam jest. A to że mi smakowało to moja sprawa. 2 dni temu byłem w Rudym Kocie ale jedzenie było tłuste, trochę za. W Kuflonce jest inaczej. W Kuflonce jesz na normalnym talerzu, normalnymi sztućcami. Nie na papierze czy plastikowymi sztućcami. To że nie lubisz Kuflonki to twoja sprawa. Możesz lubić inny bar. Mi Kuflonka odpowiada, pomimo początkowej niechęci 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41zł to nie jest jeszcze tragedia. Zdarzyło mi się w polskich górskich miejscowościach turystycznych nadziać na bary gdzie 50zł dałem za szaszłyk z musztardą (bez dodatków typu coś do picia) i 75zł za golonkę z chlebem. To już przykłady trochę ekstremalne, ale autentycznie można za tyle zjeść jak się nie uważa i wchodzi gdzie oczy niosą.

Edytowane przez Ziemowit
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Spiochu napisał:

Pytanie do klientów Kufionki.

Co wami kieruje, że wybieracie knajpy TMR, jeśli w okolicy są lokalne 2x tańsze i chyba nie gorsze?

Chętnie poznam, czym się kierujecie.

Ja byłem raz zobaczyć co oferują i jakie są ceny. Oferta jest ok poza cenami. Jadąc cała rodzinką to za duży wydatek więc pozostaje Rudy Kot

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mops napisał:

A tak naprawdę złamany był 1 kijek

Podaj która wypożyczalnia kasuje za jeden złamany  stary kijek 100zł, taki nowy kosztuje 20zł.

Dzisiaj rano na BSA były warunki dobre ale padający mokry śnieg pomagał w szybkiej degradacji tras, jutro jedź od razu na Jaworzynę i orczyk na Skrzyczne bo będzie wiało i gondola SMR może nie ruszyć.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, remus74 napisał:

No właśnie. Przed chwilą widziałem jak ratrakowy wygarniał resztki śniegu na HS tuż powyżej napisu SZCZYRK i razem ze śniegiem darł ziemię i kamienie i wio z tym prosto na trasę. To jakaś masakra.

Taka degradacja w 1 dzień? Albo tego śniegu było tam jak na lekarstwo, albo ich przygotowanie jest nie najlepsze. Zakładam to pierwsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Taka degradacja w 1 dzień? Albo tego śniegu było tam jak na lekarstwo, albo ich przygotowanie jest nie najlepsze. Zakładam to pierwsze.

Sądzę że to i to tutaj jest winne. Śniegu za dużo nie mają a przygotowanie/ratrakowanie tras też nie jest na najwyższym poziomie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Mops napisał:

Przy dolnej stacji B5 wyszła ziemia a kamienie były rozsypane po całej szerokości dojazdu do Hali, wcześniej było tam dobrze ze śniegiem

No generalnie słabo jest w tym miejscu, w sobotę było znośnie w niedzielę już z peronu gondoli wchodziło się w błoto :/  Nie wiem czemu większość się ciśnie akurat tamtędy, między wysiadającymi z gondoli a kolejką do kolejki na Kopę, to cud,że jeszcze nie było tam poważnego wypadku.  Jeszcze w weekend spokojnie dało się objechać to wąskie gardło między górną stacją gondoli a GOPRówką (na mapie ośrodka zaznaczone jako początek trasy nr 1) , @Mops wiesz jak to wygląda na dzień dzisiejszy ? 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...