Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, marboru napisał:

Pora na przyszłość pomyśleć o "głębszym południu"...

Prawdopodobnie pomyślimy nad zmianą. Ale jakiś weekend w Szczyrku - czemu nie. Ale taki weekend to tylko dla Dolin i FISu na Skrzycznem. 

I niestety chyba w tym sezonie nie ruszy Golgota. Był kiedyś taki sezon że 11 nie chodziła wogóle? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Mops napisał:

Był kiedyś taki sezon że 11 nie chodziła wogóle? 

Bodajże w pierwszym sezonie po przebudowie. Bienkuli nie otwarli wtedy na 100%.

Za to zeszły sezon w Szczyrku... Był wspaniały. Otwarte wszystko w SON, na COS tylko czerwona że szczytu nie chodziła bo tam jest problem z naśnieżaniem ścianki. Ale pomyśl synu @Mops że z Dolin lecisz sobie na sam dół pod dolne krzesło. Ze szczytu 5 km trasy. Się rozmarzyłem. 

Edytowane przez gruchauho
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, gruchauho napisał:

Bodajże w pierwszym sezonie po przebudowie. Bienkuli nie otwarli wtedy na 100%.

Za to zeszły sezon w Szczyrku... Był wspaniały. Otwarte wszystko w SON, na COS tylko czerwona że szczytu nie chodziła bo tam jest problem z naśnieżaniem ścianki. Ale pomyśl synu @Mops że z Dolin lecisz sobie na sam dół pod dolne krzesło. Ze szczytu 5 km trasy. Się rozmarzyłem. 

W pierwszym sezonie po przebudowie pamiętam była czynna Golgota. Wtedy był jeszcze podział na 8 (do Gogloty) i 8a (Przy Rudym Kocie do 10). I była czynna 8, 10, 11 na Julianach i w okolicach 

Bieńkula była zamknięta - widziałem ją 3 lata temu z okna w pensjonacie w Czyrnej. A śniegu trochę było, a dużo tras było zamkniętych. 

Rok temu było czynne prawie wszystko. Zamknięte były 6, 3D, 5 (kiedy byłem w Szczyrku). 22 góra była czynna kiedy jeździłem. A to 5 km to jeździłem. To było piękne. Tylko była duża kolejka do 1 odcinka krzesła na Skrzyczne. I jeszcze ten podjazd do niej (przewężenie i Górka) 

Oby jeszcze kiedyś tak było jak rok temu. Mi się jeszcze marzy 22 jak dawniej - od Jaworzyny pod kolejką. Niestety na to chyba szans nie ma. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, marboru napisał:

Synu @Mops fajnie się wkręciłeś w relacje 👍🙂 dobrze napisane i obfocone! 

Czytam, od Ciebie, że na południu Polski również pogodowa lipa 😕

Pora na przyszłość pomyśleć o "głębszym południu"... Wczoraj dostałem foto od Kolegi z Włoch... 

Tam jest tak (rejony @Sariensis) :

received_767201393776484.thumb.jpeg.afd623abcdefbbbd9a259b63915f4aac.jpeg

Jednego u kumpla nie rozumiem... Leżeć gdy taki sztruks? 🤔

Pozdrawiam SMRowców 👍🙂

Juz niebawem znowu tam bede i raczej nie bedzie lezenia, teraz mam w planach rowniez rower.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.05.2013 o 22:28, JC napisał:

A to, że w SON brakuje tras dla początkujących to prawda

Wiem, cytuje jakieś starocie. @JCnapisał to w 2013. Mamy 2020. Jest dokładnie na odwrót. Są trasy dla początkujących (2,3B,8 itd.) często otwarte. Natomiast mało jest w SMR tras dla zaawansowanych. 5 i 11 ani jednego dnia nie były czynne w tym sezonie. Teraz ośrodek nastawia się na początkujących. Przez 7 lat od napisanie cytowanego posta Ośrodek zmienił swoje nastwianie o 180 stopni. W 2013 (relacja @andy-w na stronie 14) jeszcze 7 kwietnia jeżdżono na Golgocie. Teraz SMR unika otwierania  tras 5 i 11 jak ognia. Trochę to smutne że tak się zmieniło od 2013. Nie chodzi mi o wyciągi, o modernizację ośrodka, tylko o to co dla ośrodka jest trasą priorytetową. Golgota i Bieńkula są trochę 5 kołem u wozu SMRu.

Najgorsza jest według mnie degradacja Czyrnej. Dawniej 4 orczyki i słynna Bieńkula. Teraz tylko strefa do nauki. W COSie nikt nie ma problemu z orczykami, SMR tylko szukał pretekstu żeby zlikwidować te "zabytki techniki". I znalazł się. Spadła lina i odrazu zlikwidowali orczyki. Idealny pretekst. I sztucznie przekierowali całą Czyrną na Gondolę. W 1 sezonie z Gondolą dojazd do A1 to były jaja. Przez drogę. 5 cm śniegu nasypali, samochody rozjeżdżają śnieg a SMR zadowolony że nie trzeba uruchamiać orczyków. A Juliany? Mogli nie likwidować orczyków. A teraz trzeba zjeżdżać 10 do Soliska. Mogli orczyki zostawić. Uruchamiać tylko w sezonie wysokim i było by dobrze. Dla niech też lepiej. Można się chwalić. Gdyby jeszcze istniały orczyki w Czyrnej i na Julianach to mieliby lepsze statystyki. 14 wyciągów brzmi lepiej niż 10 wyciągów. 

Nie mam nic przeciwko trasom niebieskim. Ani kanapom. Ale takie likwidowanie orczyków bo stare i nie pasują do nowego kierunku ośrodka uważam za niezbyt mądre. Jakby były kanapy i orczyki (i oczywiście prawie zawsze czynne 5 i 11 oraz łatwe trasy) to mają klienta początkującego i zaawansowanego. A oni sami sobie wmówili że ich docelowy klient to początkujący Narciarz. I nadal w to brną. 

Kończę moje wywody na temat SMRu. I nadal szukam relacji w archiwach Skionline z najpóźniejszymi datami z czynnymi trasami. Chyba że pamiętacie kiedy najpóźniej były czynne Bieńkula/Golgota. To piszcie 

  • Like 4
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Mops said:

W 2013 (relacja @andy-w na stronie 14) jeszcze 7 kwietnia jeżdżono na Golgocie. T

Łał, nawet sobie nie zdawałem sprawy, że tak długo jestem na forum, wszedłem na swój profil a tu 2007 rok.

Widzę, że jesteś niezłym archeologiem 😉.  

Ja odkopałem dół kaskady z 01.03.2005, ale to jest raczej naturalny śnieg.

156_5654.JPG

 

Bieńkula 07.04.2013

20130407_104535.jpg

20130407_104540.jpg

 

Golgota 14.04.2013

20130414_084842.jpg

Edytowane przez andy-w
  • Like 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogóle to uważam, ze przygotowanie tras, a zwłaszcza ratrakowanie za czasów SON było znacznie lepsze. Może dlatego, że warstwa śniegu była z reguły wówczas grubsza.

Obecne ratrakowanie w SMR jest bardzo, bardzo powierzchowne, tak z z lekka na "odwal". Niby jest ten magiczny sztruks, ale trasa zazwyczaj dalej nie jest gładka jak stół. Czuć to np. bardzo na tym długim łączniku z Julianów do Soliska, gdzie trzepie nieźle, nawet jak jedzie się z rana przed otwarciem wyciągów.

Edytowane przez andy-w
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, andy-w napisał:

Obecne ratrakowanie w SMR jest bardzo, bardzo powierzchowne, tak z z lekka na "odwal". Niby jest ten magiczny sztruks, ale trasa zazwyczaj dalej nie jest gładka jak stół. Czuć to np. bardzo na tym długim łączniku z Julianów do Soliska, gdzie trzepie nieźle, nawet jak jedzie się z rana przed otwarciem wyciągów.

Sądzę, że problemem jest ilość śniegu. Jak jest go mało to lepiej pogłaskać niż rozgarniać bo wyjdzie więcej kamoli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, andy-w napisał:

Golgota 14.04.2013

Byłem wtedy na SON. Wolałbym śnieżną zimę w grudniu, styczniu  i lutym . Od połowy marca wiosna w pełni. Jak po tej ,,zimie'' (dzisiaj 31.01.20 było +11,4 stC) w kwietniu nadejdą mrozy i śniegi to dla przyrody nie będzie to nic dobrego i mnie osobiście nie ucieszy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, andy-w napisał:

Ja odkopałem dół kaskady z 01.03.2005, ale to jest raczej naturalny śnieg.

@andy-wTo jest jeszcze stara Kaskada, tak? 

Masz więcej zdjęć ze starej Kaskady pod wyciągiem, z Ondraszka do dolnej stacji lub z wyciągiem Hondraski (Doliny I)? Jak masz to wstaw je proszę w temat o COSie

 

Kiedyś to się myślało do kiedy będzie czynna Golgota, teraz się myśli czy wogóle będzie czynna... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minutes ago, janek57 said:

Byłem wtedy na SON. Wolałbym śnieżną zimę w grudniu, styczniu  i lutym . Od połowy marca wiosna w pełni. Jak po tej ,,zimie'' (dzisiaj 31.01.20 było +11,4 stC) w kwietniu nadejdą mrozy i śniegi to dla przyrody nie będzie to nic dobrego i mnie osobiście nie ucieszy.

Byłeś także 08.04.2013 🙂

20130408_122113.jpg

Edytowane przez andy-w
  • Like 4
  • Thanks 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, MAIKEL 1977 napisał:

Golgota 6.02.13 godz.18.12 - nie tak stare dobre czasy😋 pomarzyć można⛷️

 

 

Golgota w tygodniu,na wieczornych jazdach to było mistrzostwo świata. Porządnie przygotowana, przeważnie pusta. Ja zazwyczaj po 1,5h nie miałem już mocy w nogach😂 

Edytowane przez AndKur
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, AndKur napisał:

Golgota w tygodniu,na wieczornych jazdach to było mistrzostwo świata. Porządnie przygotowana, przeważnie pusta. Ja zazwyczaj po 1,5h nie miałem już mocy w nogach😂 

Exactly😋, nie wiem jak tam teraz jest bo ostatni raz w Szczyrku byłem w 2015 ale podejrzewam że takiego klimatu jak był kiedyś chyba już nie doświadczymy🙊pozdrawiam

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...