Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

41 minut temu, shuger napisał:

Sprawa dewastacji zbocza przy budowie kolei na Kopę zapewne trafi w najbliższych latach do sądu podobnie jak już teraz Szczyrk został pozwany za smog. Ewidentnie przy budowie trasy "biegowej" z Kopy doszło do wydania bezzasadnie zezwolenia na tak ogromną ingerencję. Widać że ktoś poszedł na ogromne ustępstwa wobec SMR kosztem dobra wspólnego którym są góry. Po oczach bije nieproporcjonalność działania instytucji państwowych w sprawie zezwoleń na inwestycje w Szczyrku w porównaniu do innych lokalizacji.

Kwestia czasu kiedy ktoś rozliczy ten temat. Postępowanie SMR jest przy tym doskonałym motywatorem by zająć się tematem szczegółowo.

Co Ty pier. co ma smr do decyzji? Złożyli wniosek dostali zgodę. 

Czytam co kilka dni te wasze pitolenia, ale nie da się tego czytać.

Pozdrowienia frajera  od sezonowki który 22 dzień siedzi w Austrii za 280e.

 

  • Like 3
  • Thanks 1
  • Haha 1
  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja relacja z dnia dzisiejszego. Po ostatnich opadach śniegu, na samej górze fajna jazda po naturalnym. Jak na mróz, który mieli to ośrodek przygotowany na 3+. Nie widziałem zgromadzonych zapasów śniegu na ciężkie czasy, nie widziałem w nocy bardzo intensywnego śnieżenia. Z okien widzę 1, 3, Bieńkulę i COS. Na COS-ie nad ranem aż się kurzyło, na SMR raczej cisza i spokój (te zdjęcia wstawię wieczorem jak obrobię). Co do przygotowania ośrodka, na trasach zostawione sporo brył lodowych i gruzu lodowego (szczególnie na 4), na 3 sporo kamieni (naprawdę dużo). Dół 10 przygotowany fatalnie (dużo lodu), za to góra - bajka (przy mnie otwierali). Najlepsze warunki to dziś Zbójnicka Kopa, MS (mimo zawodów) na części trasy i góra 10. Przy niebieskiej kanapie wydzielili Fast Pass, czym skutecznie zakorkowali Solisko. Dziś dużo słońca, sporo ludzi.

Widokowo.

spacer.png

spacer.png

Dużo naturalnego śniegu.

spacer.png

spacer.png

Przygotowanie tras rano - góra.

spacer.png

4 tak sobie.

spacer.png

spacer.png

Solisko stało.

spacer.png

A oto przyczyna (pomijam 4 osoby na żółtej kanapie).

spacer.png

  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po południu jechałem kilka razy gondolą i  1 , kolejka dopiero za bramkami ok 5min. Uwaga na duże kamienie - Czerwona 1 na wjeździe prawa strona i dalej też sporadycznie.

Zbójnicka Kopa

IMG_20200208_121902.thumb.jpg.e7a69ccc0da677caec4515280c413c26.jpg

Chata u Bartka na końcu Czerwonej. Menu głownie napoje plus domowy bigos i żurek.

IMG_20200208_125013-001.thumb.jpg.2bd52bdefbb4c9bafdde33eeb46d7dae.jpg

Edytowane przez surfing
  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam relację + od siebie dodam że najlepszy dziś FIS i doliny i do tego małe kolejki do krzeseł i do orczyka. 

W Buczkowicach byłem 7:50 i od wjazdu do Szczyrku do COSu 5km/h. Na parking przy gondoli dojechałem 8:10 i byłem już na drugim. 

Plus na dziś to pogoda. Względnie mało ludzi jak na ferie, sobotę i taką pogodę.

Minus to mnóstwo kamyczków po stronie SMR-u. 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Chciałbym uzyskać informacje od osób przebywających w Szczyrku dot. Fast Pass. Zastanawiam się nad wizytą w SMR jednak przerażają mnie kolejki. Czy Fast Pass faktycznie ma osobne wejście na każdym wyciągu? Rozważam Hotel Gronie więc jest to jakby gratis od hotelu (z mojej perspektywy jednak duży plus). Z góry dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...