Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

@shugerŚmiej się leniu przed kamerą tyle ci zostało.

Warunki dobre trochę drobnych kamyków miejscami wylodzone ale nic strasznego. Kolejki spore jak to w weekend.

Koleje jeżdżą że zmniejszona prędkością z uwagi na wiatr. Na trasach bardzo luźno. 

 

 

tmp-cam-1316344338.jpg

tmp-cam-1549795907.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamerki nie kłamią. Pomimo podwyższenia cen skipassów, jak widać frekwencja dopisuje. Na grupie też ludzie są zadowoleni. Ciekaw jestem tych wszystkich krzykaczy czy dotrzymują słowa i faktycznie nie przyjeżdżają do Szczyrku :)

Ps. Może to był tylko chwilowy akt desperacji? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shuger tak czytam od jakiegoś czasu te Twoje wypociny i właśnie takie dni jak dziś są dla tych co zakupili sezonówkę. Dali 700zł i jadą dziś po to żeby zjechać kilka razy, posiedzieć w słońcu, odreagować. No chyba że większy fan jest w domu, przed kamerką. Co wnoszą te twoje opinie, wpisy, narzekania? Byłeś tam i było źle? To nie jedź. Pytałem już 2 razy: gdzie byłeś w beskidach lub tatrach w grudniu lub styczniu i było wszystko super, mnóstwo śniegu, dużo tras i ogólnie polecasz? 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z punktu widzenia ośrodków i miejscowości narciarskich coś wreszcie drgnęło. Tam mi się przynajmniej wydaje.

Ruszyła Warszawa na ferie plus weekend. Można warszawiaków krytykować, ale z mojej obserwacji wynika, że w dobie drożejących na potęgę skipassów, noclegów, jedzenia oraz innych usług to właśnie warszawskie ferie są dziś kluczowe biznesowo. To oni są najlepszymi (czytaj najbogatszymi) klientami i jest ich najwięcej.

Do tego doszła poprawa warunków.

Z mojej wstępnej obserwacji (Szczyrk, Wisła oraz ... kamery):

- ferie śląskie: jako-taki ruch, w miarę spokojnie, słaby ruch apress-ski (czyli po nartach do domu i bez rozrywek);

- ferie krakowskie: tragedia - bez ruchu, bez ludzi, ciemno, pusto, jakiś mały kryzys w tym byłym mieście stołecznym, czy co (oczywiście do tego doszły najgorsze warunki);

- ferie warszawskie: zobaczymy, ale wstępnie wygląda, że będzie dużo ludniej i dużo więcej pieniędzy w obiegu. W końcu koniec środek lutego to ... najlepszy i najpewniejszy termin na narty, nie to co początek stycznia na przykład (różnie wówczas bywa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, laryzbyszko napisał:

Jakbym dał 700 zł za jazdę po kamieniach i stanie po 40 minut w kolejce, to też bym musiał odreagować. 

Przepraszam, ale moim zdaniem "sezonowcy" (jak i ja) jadą jak im pasuje i niekoniecznie w tłoczne dni i godziny. A najlepiej jechać jak ... jest trochę gorsza pogoda, przynajmniej ... prognozy pogody!

Warunki? Były dni złe (odpuściłem sobie te przetopy po deszczach), ale tak naprawdę w zeszłym sezonie ... też takie były. Szczyrk nie jest potentatem w przygotowaniu tras i ... ja już to zaakceptowałem.

Na razie jest wiele dni, gdy da się pojeździć. Nie chcę być adwokatem diabła, ale ja nie czuję żadnej straty. Byłem np. kilka razy wieczorem i było świetnie. Co więcej (dla mnie ok) było dużo mniej ludzi niż rok temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, shuger napisał:

Kamienie

Lód

Kolejki na 30 minut

"Jaki narciarz taki stok...nie dziwi nic..."

Pomysł na wyjazd do największej miejscowości narciarskiej w Polsce jak właśnie wszyscy Twoi sąsiedzi zapięli narty [!!!] (a tak było wczoraj i jest pewnie dziś) jest - jakby to ująć - niezbyt udany.

Byliśmy wczoraj na Soszowie i była jazda na okrągło.

Takie dni w Szczyrku trzeba odpuścić i jechać np. na niedzielę wieczór (już wiele osób wyjechało) albo w inne dni.

Szczególnie polecam dni zachmurzone, wówczas nowe pokolenie narciarzy pragnące pięknych widoków (które podziwiałem już dziesiątki razy) zostaje w domach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja dwa słowa. Dziś jeździłem (to za dużo powiedziane), raczej starałem się jeździć. Kolejka do gondoli rano na 30 minut stania. O 10:30 jak zjechałem do dołu była na ponad 40 minut. Na górze wiało tak, że głowę urywa. Kolejki na dole masakra (najgorzej chyba w tym sezonie). Do kanapy na Kopę na jakieś 10 minut. Na górze wywiany śnieg i mocno lodowo. To samo na 3. GOPR miał pełne ręce roboty. Ja o godzinie 10:30 podziękowałem im za jazdę. Zadzwonił na szczęście @Mikoski i mówi, że są na COS, warunki dobre. Odstawiłem więc rodzinę na kwaterę (mieli dość wiatru i kolejek), zmieniłem narty na Mastery, i wbijam na COS. Tam, kolejki do kanapy na 5 minut stania, kotwica na górę bez kolejki. Jedynie ze względu na zawody, talerzyk w Dolinach na 15 minut stania. Warunki w porównaniu z SMR - niebo a ziemia. Ten sam wiatr nie wywiewał aż tak śniegu jak na SMR, trasy zrobione też dużo lepiej. Zdjęcia wstawię wieczorem.

Dzięki @Mikoski  za wspólne zjazdy (dla kolegi Krzysztofa też) i za cynk o warunkach na COS. Dzień narciarsko został uratowany, bynajmniej nie przez działania SMR.

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz ja dałem za sezonkę chyba 229E zakładając sobie ferie na chopoku. Zwróciła mi się jeszcze praktycznie przed tym sezonem bo byłem w marcu i kwietniu coś 5-6 dni na Chopoku i dwa razy w Szczyrku. Styczeń tak na zaplanowałem 9 dni. A teraz już tylko 1 dniowe szusy w Szczyrku jak wczoraj i pewnie jeszcze kilka weekendów albo Szczyrk, albo Chopok. Naprawdę nie narzekam bo trochę się wyjeździłem. A śniegu mało. Ale i tak jestem zadowolony niż miałbym siedzieć przed kamerkami i cieszyć się że wszędzie chu....o i dużo ludzi. 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@shuger ja tylko napisałem to co na grupie fb wypisują. Większość to zdjęcia ukazujące widoczki, ale mało kto powie o kamieniach, czy kolejkach. Tylko pochwała.

Osobiście nie jeżdżę do Szczyrku bo szkoda moich nerwów, a dla kilku widoczków, tych wszystkich urozmaiconych tras oraz spędzenia pół dnia w kolejkach i zniszczenia sprzętu nie opłaca mi się po prostu przyjeżdżać :)

Ale są tacy co to lubią i nic mi do tego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wczoraj kamienie i ludzie byli co nie zmienia faktu że pojeździłem na COSie i na jedynce. 

I w okolicach nie ma alternatywy. Chyba że o czymś nie wiem? 

I nie mówię o alternatywie dla widoków tylko dla trochę bardziej stromych tras niż te wiślańskie lub ze zbójczej kopy 🙂

Edytowane przez colin23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, shuger napisał:

Kamienie

Lód

Kolejki na 30 minut

"Jaki narciarz taki stok...nie dziwi nic..."

Co to znaczy "jaki narciarz". Pie$#@lisz tutaj jakieś proste hasła a ja się pytam czy inny jest turysta w piękny przedłużony sierpniowy weekend czy na majówkę gdzie masz kolejki by wejść na Sokolicę w Pieninach, dzikie tłumy w Tatrach czy ogólnie w Beskidach. By napić się browara i to często nie zimnego trzeba stać z pół godz. Czego ty gościu oczekujesz, że w taki dzień jak dziś w Szczyrku psy dupami będą szczekać i hulał wiatr? Wklej fotki kolorowych pań i panów z najbliższej majówki jak będzie pogoda to się też pośmiejemy. Ja w tym czasie będę na jakimś zadupiu z dala od takich tłumów ale wyśmiewanie się tak wprost z ludzi jest wybitnie chamskie. Gdzie widzisz upadek tego ośrodka jak dziś i wczoraj natrzepali sporo PLN-ów? 

@Narciarz ze Śląska  zawsze Warszawa podciągała finansowo. Jak jeszcze bywałem regularnie na Podhalu to jak tylko zaczęli ferie to busiarze podnosili ceny. Jak pytałeś czemu wczoraj płaciłeś "ciaczka" za bilet mniej to ci wprost wygarnął, że przyjechała Warszawa. Moim zdaniem też w kwestii Krakowa to jak pisałem znaczna część Stolicy jednak wypad w nasze góry uznaje za "coś" w przeciwieństwie do Śląska czy Małopolski. Kolejna sprawa to każdy chce skorzystać z być może ostatniego takiego weekendu z takimi warunkami. Kto wie czy w marcu już nie będzie wiosny w górach na co zresztą gorąco liczę bo mam już dość tej niby zimy. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Spiochu napisał:

Na Stożek pojedź.

http://stozekwisla.pl/index.php?id=5298

Taniej, zero ludzi i trasę masz bardziej stromą niż większość w Szczyrku.

Żaden sezonkowicz nie pojedzie na Stożek bo zapłacił za sezonówkę więc będzie stał choćby i godzinę w kolejce będąc święcie przekonanym że jeździ "za darmo od poprzedniego sezonu" ...

Edytowane przez shuger
  • Haha 1
  • Downvote 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co polemizować z @#@$@$@$# ( wstawić co komu pasuje:D) ! Nie był na miejscu, a najwięcej ma do powiedzenia. Tylko w zasadzie po co ? 

Bo lubi?, bo to pierdoła?, maruda?, niedorajda?  kto wie może coś innego ? może to dzieciak przed komputerem? NIE WAŻNE  !!! To jest temat o Szczyrkowskim !   

Każdy kto ma rozum to wie że weekendy są najbardziej oblegane. Można to akceptować lub nie i tyle. Reszta to bicie piany, w kółko te same teksty dzieciaka którego ktoś skrzywdził.

Dziś warunki dla początkujących może nie najlepsze, za to reszta raczej nie może narzekać chyba że lubi. Kamienie czyli kamyczki, drobny grys owszem miejscami występował, ci którzy nartują z klapkami na oczach mogli mieć problemy.:D Lód miejscami był i co ? Tak pogoda i uroki słońca. Tak były kolejki i zapewne nie tylko tu.....Najdłużej stałem 30 minut i przeżyłem..

Pozdrawiam normalnych, realnie jeżdżących  parapeciarzy i boazerie też....

ps. na zdjęciach możecie ocenić to czego nie widzi kamera, zdjęcia przypadkowe z różnych tras...

20200209_084630[1].jpg

20200209_084739.jpg

20200209_093955.jpg

20200209_094120.jpg

20200209_094122.jpg

20200209_102438.jpg

20200209_105519.jpg

Edytowane przez Gość
dodane zdjęcia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założenie: 

weekend, czynne są wszystkie wyciągi, otwarte i super przygotowane wszystkie trasy, świetna pogoda etc

Cel:

niewielkie kolejki i niezatłoczony stok

Sposób osiągnięcia celu?  Będą trzy. 

Jeden - poważna rozbudowa ośrodka, lub stworzenie nowego, równie dużego w bliskiej odległości. Jest to  mało realne. 

Drugi - reglamentacja skipassów, losowanie itp...  Raczej też nie wyjdzie.

Trzeci - to karnet dzienny z ceną x2, albo i lepiej. Czyli fast pass dla wszystkich. Nie ma innej metody, którą realnie TMR mógłby zastosować, aby ograniczyć kolejki, w miejscu z takim potencjałem, jaki ma obecnie Szczyrk.

Edytowane przez Greg
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...