Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

40 minutes ago, pasazer85 said:

Wróciłem z wieczornej jazdy... Było mocno przeciętnie🤨 Bezpieczna jazda 3 właściwie nie możliwa ze względu na ilość ludzi , na 1 ok. Ale... ratrakowanie tras to tam niestety jest kpina,schody, dziury i pola kalafiorów. Trasy bardziej przypominają pole przygotowane do sadzenia ziemniaków niż przygotowaną trasę narciarską😣 Dodatkowo pod Kulfonką niezabezpieczone przeciery, takie że ludzią iskry spod nart leciały... Jutro pojadę rano, mają otworzyć trasy 4 i 7, ale coś mi się wydaje,że obie te trasy widziały ostatni raz ratrak z niedzieli na poniedziałek :/

Ratrakowanie na SMR w tym sezonie jest na bardzo kiepskim poziomie. Nawet z rana nie jest dobrze. Zabierają się za robotę często tuż przed otwarciem ośrodka, ten niby sztruks nie ma czasu stężeć, trasy za chwilę są rozryte. A grudy i kalafiory to obecnie specjalność SMR. Być może wynika to z tego, że śnieżą do rana wykorzystując nocne mrozy i nie mają czasu na przygotowanie tras. Nie wiem, nie chcę ich usprawiedliwiać, ale za czasów GAT stoki były zwykle lepiej "wylizane". A może mi się zdaje bo byłem młodszy i wtedy wszystko było piękniejsze? 

Edytowane przez andy-w
  • Like 5
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, andy-w napisał:

A grudy i kalafiory to obecnie specjalność SMR

Dwa lata temu też się zdarzały. Był dzień, że praktycznie uniemożliwiały jazdę. Wydaje mi się, że przyczyną jest śnieżenie w warunkach granicznych. Z lanc i armatek lecą bardzo wilgotne kryształki. To powoduje zbijanie się w duże grudy lodowe. Kilka przejazdów ratraka nie wystarcza, a na więcej z reguły brak czasu/sprzętu/paliwa/pieniędzy (co kto woli).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, andy-w napisał:

Ratrakowanie na SMR w tym sezonie jest na bardzo kiepskim poziomie. Nawet z rana nie jest dobrze. Zabierają się za robotę często tuż przed otwarciem ośrodka, ten niby sztruks nie ma czasu stężeć, trasy za chwilę są rozryte. A grudy i kalafiory to obecnie specjalność SMR. Być może wynika to z tego, że śnieżą do rana wykorzystując nocne mrozy i nie mają czasu na przygotowanie tras. Nie wiem, nie chcę ich usprawiedliwiać, ale za czasów GAT stoki były zwykle lepiej "wylizane". A może mi się zdaje bo byłem młodszy i wtedy wszystko było piękniejsze?

Według mnie, nie tylko w tym, w poprzednich było równie słabo i nie porównuję tego do nie wiadomo jakich ośrodków a do COS i BSA :) A dzisiaj była to moja 30 wizyta w tym sezonie :) 

PS. Za GAT to były ratrtaki, teraz to jakaś popelina i masówa 😆

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna moja relacja z nartowania rodzinnego w SMR. Przygotowanie tras - tragiczne. Ośrodek był zamknięty przez ostatnie 1,5 dnia a Pośredni przez 2 dni. Czy naprawdę nie można było wysłać tam ratraka wczoraj wieczorem lub dziś rano ? Czy nikt nie widzi przecierek do żywej ziemie, żwirku na trasach czy kamieni wielkości pięści. Czy przy awarii liny nośnej przy żółtej kanapie trzeba utrzymywać Fast Pass, do tego wyciągu. Tam są obecnie masakryczne kolejki - do 40 minut stania. Dla porównania gondola to dziś do 10 minut stania. Czy ktoś kto zarządza tym ośrodkiem choć trochę myśli ??? Puszczanie osób po żywym lodzie, jest po prostu niebezpieczne, a puszczenie lanc na ten żywy lód, czyni warunki skrajnie niebezpiecznymi. Mamy szybki lód i tępy śnieg, co chwila kogoś obracało. Leżące kamienie wielkości pięści, to też nie odosobniony przypadek na 3 (kilka wyrzuciłem w czynie społecznym). Do tego puszczono ratrak w jeżdżących ludzi - będzie na zdjęciu. Rano ośrodek czynny, wg. mapy na dole wszystko działa. Na górze okazuje się, że mocno wieje, kanapa na Zbójnicką Kopę stoi. 

Gondola rano - całkiem ok. Ludzi jakoś dużo nie było. To jeszcze przed otwarciem ośrodka.

spacer.png

Jedziemy 7 do dołu. 7 przygotowana dość dobrze, podobnie jak 4. Momentami wymiany śnieg, ale jak na obecną pogodę nie jest źle. 

spacer.png

7 dalej.

spacer.png

Wierch Pośredni to dziś żywy lód z plackami tępego śniegu. Warunki masakra.

spacer.png

Trochę też żwirku i przecierek dla urozmaicenia.

spacer.png

I przecierki.

spacer.png

10 lance sypią śnieg na lód.

spacer.png

10 dół - lodowato.

spacer.png

Na Solisku jeszcze ok.

spacer.png

Za chwilę już masakra.

spacer.png

Na Zbójnicką Kopę łapiemy się na 2 kanapę.

spacer.png

Mocno wieje, momentami "wiatr zawraca" mi dzieci. Trasa jest wyratrakowana.  

spacer.png

 

 

  • Like 8
  • Thanks 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 - moim zdaniem dziś obok 7 to dobrze przygotowane trasy.

spacer.png

Czy tak powinna wyglądać przygotowana trasa ?

spacer.png

A tu mamy ratrak (na drugim planie).

spacer.png

I kamyki.

spacer.png

Mojej dzieci bawią się jednak świetnie.

spacer.png

Miejscami trasy tak przygotowane.

spacer.png

Jedziemy dalej.

spacer.png

3 nad zakrętem.

spacer.png

Nieco niżej.

spacer.png

A czasem było nawet tak na 3.

spacer.png

  • Like 11
  • Thanks 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@moruniek czekałem na Twoją relację ;) Ja dzisiaj zdjęć nie mam żadnych bo pojechałem bez telefonu :P  Byłem od 8.30 do 12 , polana pod Kulfonem jak widać na zdjęciach, na 8 poniżej dawnej górnej stacji orczyka na golgocie było jeszcze lepiej. Ja zdecydowaną większą część czasu spędziłem na trasie 1, minerałów praktycznie żadnych a co najważniejsze tam lance nie naśnieżały i widziałem gdzie jadę :)

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, marcinn said:

Średnio a chciałem jutro z rańca pojeździć troszkę, przed pracą

A

Hmm,może BSA,bo narty już spakowane 🙄

Marcin, ja też myślałem o jutrzejszym  przedpołudniowym SMR, ale rozważam też BSA. Narty mam już poharatane, więc o nie się nie martwię zbytnio, ale ilość ludzi mnie trochę zniechęca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, andy-w napisał:

Marcin, ja też myślałem o jutrzejszym  przedpołudniowym SMR, ale rozważam też BSA. Narty mam już poharatane, więc o nie się nie martwię zbytnio, ale ilość ludzi mnie trochę zniechęca.

Andrzej, tam wcale nie było dużo osób. 8:15 bez problemów było miejsce na pierwszym parkingu pod gondolą. Dużo ludzi było tylko w niedzielę. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Fast Pass to jest jakaś porażka, przez ostatnie 3 dni jazdy nie widziałem NIKOGO, kto by z tego dobrodziejstwa  korzystał. To jest jakieś nieporozumienie, kolejki do żółtej kanapy po 40 min, jeździ po 4 osoby i jeszcze ten .... fast pass. Co za idiota to wymyślił????

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, swiezak napisał:

Ten Fast Pass to jest jakaś porażka, przez ostatnie 3 dni jazdy nie widziałem NIKOGO, kto by z tego dobrodziejstwa  korzystał. To jest jakieś nieporozumienie, kolejki do żółtej kanapy po 40 min, jeździ po 4 osoby i jeszcze ten .... fast pass. Co za idiota to wymyślił????

Porażka to by była jak by na kanapę wpuszczali 6 osób, w tym przypadku to jest szczyt idiotyzmu 👎 Ale spoko nie Ty pierwszy i nie ostatni nie kumasz co tam się od.... :P

Ale z drugiej strony,za GON i GAT też były kolejki i narzekania...

A z trzeciej strony to łatwiej wpuścić 6 osób na sześcioosobową kanapę niż 4 osoby na dwuosobowy orczyk :P 

Edytowane przez pasazer85
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, swiezak napisał:

Ten Fast Pass to jest jakaś porażka, przez ostatnie 3 dni jazdy nie widziałem NIKOGO, kto by z tego dobrodziejstwa  korzystał. To jest jakieś nieporozumienie, kolejki do żółtej kanapy po 40 min, jeździ po 4 osoby i jeszcze ten .... fast pass. Co za idiota to wymyślił????

Fast Pass nie ma nic wspólnego z tym, że na kanapę wpuszczają tylko 4 os. 

  • Like 2
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.02.2020 o 13:29, moruniek napisał:

Odnośnie tragedii w Bukowinie, dotyczyła ona infrastruktury około stokowej, która to często jest całkowicie niezależna od ośrodka. Oczywiście wyrazy współczucia dla ofiar i ich rodzin, niemniej jednak dach mogło zdmuchnąć z każdego innego budynku. 

Tylko, że ten obiekt z którego zwiało dach był samowolą budowlaną, to kolejna taka bezsensowna śmierć po babci i wnuczce, którzy zostali zabici przez nielegalną reklamę na stoku. Tak śmierć to tylko w Polsce, gdzie w strefie gdzie należy chronić krajobraz górski stawia się co chce i gdzie chce, a co znajduje poklask polskiej gawiedzi, często również na tym forum, w imię źle rozumianej wolności gospodarczej.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, JC napisał:

Fast Pass nie ma nic wspólnego z tym, że na kanapę wpuszczają tylko 4 os. 

Ale nikt tego nie napisał :)  Fast po prostu robi wąskie gardło w kolejce do kolejki. To,że wpuszczają 4 osoby to jak zapewne wiesz, przez problemy spowodowane liną, a to zapewne wina Litnera bo na pewno nie TMR ;) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, JC napisał:

Fast Pass nie ma nic wspólnego z tym, że na kanapę wpuszczają tylko 4 os. 

Tu mam jedno pytanie. Na kanapę wpuszczają 4 osoby, bo "podobno" kłopoty z UDT i liną nośną. Kanapa ma 3 lata, ktoś ją projektował, ktoś budował a ktoś odebrał. Jedyne co się zmieniło, to to, że zamontowano w zeszłym sezonie banany na ww. kanapie. Czy to wpłynęło aż tak na ww. linę - dodatkowy ciężar ? To tylko takie moje przypuszczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to została wymieniona lina na ten sezon by zwiększyć liczbę kanap niestety podczas testów  lina uległa rozciągnięciu w wyniku czego UDT wydał taka decyzję że max 4 os i obserwują jak lina się zachowuje w trakcie sezonu i jeśli będzie wszystko ok to od następnego sezonu wrócą poprzednie zasady.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie Fast Passów, wejść VIP w SMR - jak ktoś napisał powrotu do czasów komuny. Byłem w ubiegłym tygodniu w Ischgl i... tam też są wejścia VIP, też można wykupić pakiet VIP i nie stać w kolejce. Więcej na ten temat, będzie w moim vlogu z Ischgl (premiera w weekend)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...