Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

Cytat

W temacie Fast Passów, wejść VIP w SMR - jak ktoś napisał powrotu do czasów komuny. Byłem w ubiegłym tygodniu w Ischgl i... tam też są wejścia VIP, też można wykupić pakiet VIP i nie stać w kolejce. Więcej na ten temat, będzie w moim vlogu z Ischgl (premiera w weekend)

Nieważne jaką głupotę wymyślą "na zachodzie", koniecznie trzeba naśladować?

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bajecznie, fakt :D   Ale do około 10   FISbył zamknięty na zawody (udało mi się raz zjechać przed nimi, uprosiłam, że szybko boczkiem zjadę, bo nie chcę wracać do góry na Ondraszka ;) - cudny warun) . Potem jednak sporo luda przybyło, spora kolejka nawet do orczyka. Do około 11 czynna była tylko lewa strona Dolin, z przetarciami, trochę kamoli. Mam nadzieję, że jutro nie będzie zamknięć - nie wie ktoś czegoś o tym?

  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, marcinn napisał:

Fis przygotowany bajecznie

Jutro wybieram się do Szczyrku z córkami ,które są narciarkami z jedno lub dwukrotnym wyjazdem w roku. Na cztery godziny to miałbym najszybciej na COS (komunikacja publiczna) bo do BSA trochę kłopotliwy dojazd. Jeździlibyśmy przeważnie na ,,Ondraszku'' (trasa 21) . Tydzień temu w czwartek oprócz słabiej pogody warunki miejscami były na tej trasie średnie; kamyki, placki lodu lub lodowe grudy ( za ostrym zakrętem w prawo przed łącznikiem ze ,,Z.K.''). Trochę ucierpiały mi ślizgi w jednej narcie, a córki będą jeździć na nartach z wypożyczalni to jak będzie spore uszkodzenie będą  kłopoty. Jakie warunki dzisiaj na ,,Ondraszku'' ? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Robur82 napisał:

Widzę, że Boss robi za adwokata TMR

To po prostu głos rozsądku i pokazanie że nie tylko w TMR takie historie.

ps.

W weekend z tych przejść korzystali instruktorzy i parę osób jeszcze widziałem.

Ale sprytne polaki już próbowały czy zwykły karnet tam czasem nie działa:D... i nie działa.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, marcinn napisał:

Jutro zmiana pogody

Chciałem dzisiaj ,czyli w czwartek jak poprzednie trzy tygodnie. ,,Dziołchy robią w poważnych firmach ''i szefostwo nie dało im wczoraj wziąć wolnego. Jutro ma prószyć ,ale wiatr nie będzie za silny. Chyba jednak dowleczemy się do BSA. Te skibusy trochę nie pasują do naszych planów bo np. od 14:15 kursują z BSA do centrum Szczyrku co godzinę, a nam wychodzi 3,5 godziny nartowania do 14:00 . Trzeba się ogarnąć i oddać sprzęt i wtedy jest już 14:20-. Poprzednie dwa razy jak byłem podszedłem do Centrum pieszo, ale nie jest to żaden wyczyn bo to około 2 km marszu. Tydzień temu warunki były mocno średnie na COS miedzy 11:30-14:00

202002064038.jpg

202002064046.jpg

  • Like 5
  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, JC napisał:

W temacie Fast Passów, wejść VIP w SMR - jak ktoś napisał powrotu do czasów komuny. Byłem w ubiegłym tygodniu w Ischgl i... tam też są wejścia VIP, też można wykupić pakiet VIP i nie stać w kolejce. Więcej na ten temat, będzie w moim vlogu z Ischgl (premiera w weekend)

A ja dziś spotkałem na kanapie 2 "Pańcie", które wymieniały ze sobą złote myśli. Jak to dobrze, że mamy Fast Passy, bo nie musimy stać z motłochem w kolejkach. 

p.s.

Wydaje mi się, że Ischgl, to jednak troszkę więcej tras i kanap niż SMR i porównywanie go do Szczyrku, jakiegokolwiek sensu raczej nie ma.

  • Like 2
  • Thanks 3
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś a wczoraj to niebo a zmienia. Diametralna zmiana warunków. Lód w większości zlikwidowany, stoki przygotowane dość dobrze. Jedynie w kilku miejscach na 4 i 7 rano były połacie tępego śniegu z lanc, które powodowały, że kilka osób padło (bo im narty przytrzymało). Później przejechał ratrak i po części to zlikwidował a po części zostało rozjeżdżone. Na przejściu 10 z górnej w dolną też były placki lodu. Cała hala Pośrednia w porównaniu do dnia wczorajszego przygotowana dobrze. Dziś moje dzieci postanowiły mnie nie odpuszczać na 5 minut. Nie dojechałem więc na COS do chłopaków (za co przepraszam @andy-w  ) ale dzieciaki postanowiły jechać ze mną i też pojeździć na COS. By się zbytnio nie powtarzać z innymi relacjami.

Dziś było widokowo.

spacer.png

 

spacer.png

Warunki

spacer.png

 

spacer.png

 

spacer.png

Jedziemy na COS

spacer.png

Kolejka do kanapy na jakieś 5 minut stania (dlaczego na SMR tak to wolno idzie na Solisku).

spacer.png

Moje zadowolone dzieci.

spacer.png

 

spacer.png

Warunki na COS - grzebień zamknięty.

spacer.png

spacer.png

Wracamy

spacer.png

Na łączniku trochę wywiało.

spacer.png

Nawet wjechaliśmy w lasek.

spacer.png

  • Like 17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, moruniek napisał:

A ja dziś spotkałem na kanapie 2 "Pańcie", które wymieniały ze sobą złote myśli. Jak to dobrze, że mamy Fast Passy, bo nie musimy stać z motłochem w kolejkach. 

p.s.

Wydaje mi się, że Ischgl, to jednak troszkę więcej tras i kanap niż SMR i porównywanie go do Szczyrku, jakiegokolwiek sensu raczej nie ma.

Te "Pańcie" to po prostu DZBANY. Nie ma co się więcej rozpisywać.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, moruniek napisał:

A ja dziś spotkałem na kanapie 2 "Pańcie", które wymieniały ze sobą złote myśli. Jak to dobrze, że mamy Fast Passy, bo nie musimy stać z motłochem w kolejkach. 

p.s.

Wydaje mi się, że Ischgl, to jednak troszkę więcej tras i kanap niż SMR i porównywanie go do Szczyrku, jakiegokolwiek sensu raczej nie ma.

Mlodziez to nazywa wiocha peel ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

splot różnych życiowych zdarzeń rzucił mnie do Bielska, a że człowiek kocha narty, to na wszelki wypadek zostały spakowane do samochodu. Część spraw szybko załatwionych, wieczorem sprawdzam pogodę na czwartek, przewidują słońce i mróz, wiec myślę sprawdzę ten najbardziej popularny ośrodek na forum.

Bylem tam raz, chyba dwa lata temu ale wyjazd był kompletnie nieudany, tłumy, mało jazdy, mało śniegu i sporo kamieni, wiec daje ośrodkowi drugą szanse. Tym bardziej że i tak musiałem być w okolicy, także wiele nie ryzykuje (?).

Jestem narciarzem raczej preferującym wyjazdy w alpy/dolomity, ograniczona ilość urlopu powoduje że nie interesują mnie pół(o)środki, ale skoro jest okazja to... ruszam 7.30 i melduje się 8.15 na parkingu pod gondolą. Sprawne parkowanie i ruszam do kas, gopass zablokowany, ale pani w kasie szybko robi robotę i kasuje 145pln!!!! myślę sporo, ale co tam, pasja musi kosztować.

Przy gondoli kolejka na 5-10 minut i ruszam na zwiedzanko. Dwa zjazdy pod gondola i przebijam się w stronę soliska. Pogoda fajna, no i chyba to jedyne co było fajne.

O ile do 10tej nie było kolejek i można było pojeździć, to sytuacja na trasach wprawiła mnie w osłupienie. Po pierwsze ośrodek naśnieża stoki od rana, śnieg sypie się na ludzi, plus dodatkowo tworzy połacie tępego śniegu, na którym wyrywa z butów. Druga rzecz to kamienie, pełno małych na trasach, sporo przetarć i od czasu do czasu kamienie wielkości pieści. Dla mnie to coś niesamowitego, nigdy mi się to w alpach nie przydarzyło. norma? a może jestem zmanierowany i tak ma być? kto wie....

po 10tej zaczynają się spore kolejki wszędzie i tempo jazdy spada. Zawitałem jeszcze na COS gdzie zepsuł się orczyk, trzeba było zjechać zamknięta trasą na sam dół, przeprawiać się przez strumyki i inne przeszkody. Dla mnie lekki Bareja. Potem jeszcze lekkie podejście , kilkanaście odepchnięć kijami i wracam w rejony gondoli. Dwa zjazdy i cierpliwość się skończyła, czas do domu.

oprócz tego co opisałem powyżej uderzyła mnie jedna rzecz, kiedyś użytkownik forum napisał że nie każdego kto wsiada za kierownicę samochodu można nazwać kierowcą, podobnie jest z narciarzami, nie każdy kto ma narty na nogach... Tak więc na moje oko w Szczyrku to narciarzy jest może z 10-20%. Cała reszta to turyści którzy okazjonalnie przyszli na stok. Jechałem dziś naście razy kanapami i za KAŻDYM razem kanapa min raz stawała, co więcej, za każdym razem gdy stałem w kolejce do kanapy widziałem jak ktoś nie umie wsiąść poprawnie, usadzić dziecka itp, np 3 osoby same wsiadające na kanapę ustawiały się z jednej strony! Pan w budce poprawiał i przywoływał do porządku narciarzy praktycznie non stop! Deptanie ludziom po nartach to norma, przepychanie się w kolejce także. Prawdę mówiąc nie byłem zły, byłem zszokowany, to jakbym trafił w inny narciarski świat.

Zachowanie na trasach to osobna historia, ciągłe wywrotki, wpadanie na ludzi, upuszczanie swojego sprzętu na narty innych ludzi, zajeżdżanie drogi...itp itd. Zero kultury narciarskiej, w większości narciarze z przypadku. Bilans, jedna mini kontuzja mojej towarzyszki , której przyczyną było najechanie nieodpowiedzialnego snowboardzisty na nią, narta po kamieniach do poważnego serwisu, no i 150 pln w plecy. Na plus infrastruktura, nowa restauracja i pogoda. 

Ja prędko nie wrócę , zastanawia mnie tylko jak ludzie (kilka razy jechałem z rodzinami gondola) mogą spędzać tutaj tygodniowe ferie, w takich warunkach i za taką kasę. Marnowanie czasu i pieniędzy na coś co z narciarstwem ma mało wspólnego. Może się wyleje na mnie hejt, ale wybaczcie, moje pobyty w ośrodkach w których byłem w Austrii, Francji czy Włoszech to po prostu inny świat.  

 

  • Like 11
  • Thanks 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Turnplayer napisał:

zastanawia mnie tylko jak ludzie (kilka razy jechałem z rodzinami gondola) mogą spędzać tutaj tygodniowe ferie, w takich warunkach i za taką kasę.

Żeby nie było takiego wrażenia, że tylko w Alpach jest fajnie, a w Polsce zawsze źle - wystarczy pojechać na kilka dni do Krynicy, żeby zobaczyć, że i narciarsko, i poza nartami w Polsce też nie wszędzie jest jak w Szczyrku.

  • Like 5
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, JC napisał:

W temacie Fast Passów, wejść VIP w SMR - jak ktoś napisał powrotu do czasów komuny. Byłem w ubiegłym tygodniu w Ischgl i... tam też są wejścia VIP, też można wykupić pakiet VIP i nie stać w kolejce. Więcej na ten temat, będzie w moim vlogu z Ischgl (premiera w weekend)

Dobrze ktoś napisał, to  powrót do czasów komuny, może niech TMR uruchomi (bo na razie tylko zlikwidował) kanapy w Czyrnej i Julianach to wejścia dla viopnów  nie będą miały racji bytu.

4 godziny temu, Zibi28 napisał:

Już od wielu lat nie jeżdżę pociągami, bo kto to słyszał aby w pociągach były jakieś burżujskie pierwsze klasy.

Marne to porównanie z wagonem 1 klasy - odrębny luksusowy produkt lub usługa musi więcej kosztować,  a TMR proponuje różne ceny za identyczną usługę, tym samym dyskredytuje (czytaj wkurza) większość swoich klientów, no chyba że podgrzewa kanapę tylko dla vipona ;) 

 

W temacie narciarskim dzisiaj na BSA super warunki, do 10 jazda bez kolejek.

Edytowane przez surfing
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Turnplayer napisał:

Jechałem dziś naście razy kanapami i za KAŻDYM razem kanapa min raz stawała, co więcej, za każdym razem gdy stałem w kolejce do kanapy widziałem jak ktoś nie umie wsiąść poprawnie, usadzić dziecka itp,

Dokładnie, nigdzie tak często kanapy  nie zatrzymują się jak w SMR , tu mści się zaoszczędzenie na taśmach najazdowych. Na Golgotę orczykiem jechałem  3min, teraz krzesłami jadę 6-10min, dodatkowo w bonusie mam brak Golgoty bo leży odłogiem. Przypomnę że Golgota startowała zwykle jako pierwsza, a kończyła często pod koniec kwietnia.

  • Like 7
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Turnplayer napisał:

Kiedyś użytkownik forum napisał że nie każdego kto wsiada za kierownicę samochodu można nazwać kierowcą, podobnie jest z narciarzami, nie każdy kto ma narty na nogach... Tak więc na moje oko w Szczyrku to narciarzy jest może z 10-20%. Cała reszta to turyści którzy okazjonalnie przyszli na stok. Jechałem dziś naście razy kanapami i za KAŻDYM razem kanapa min raz stawała, co więcej, za każdym razem gdy stałem w kolejce do kanapy widziałem jak ktoś nie umie wsiąść poprawnie, usadzić dziecka itp, np 3 osoby same wsiadające na kanapę ustawiały się z jednej strony! Pan w budce poprawiał i przywoływał do porządku narciarzy praktycznie non stop! Deptanie ludziom po nartach to norma, przepychanie się w kolejce także. Prawdę mówiąc nie byłem zły, byłem zszokowany, to jakbym trafił w inny narciarski świat.

Ja prędko nie wrócę , zastanawia mnie tylko jak ludzie (kilka razy jechałem z rodzinami gondola) mogą spędzać tutaj tygodniowe ferie, w takich warunkach i za taką kasę. Marnowanie czasu i pieniędzy na coś co z narciarstwem ma mało wspólnego. Może się wyleje na mnie hejt, ale wybaczcie, moje pobyty w ośrodkach w których byłem w Austrii, Francji czy Włoszech to po prostu inny świat.  

To jest kwintesencja Polskiego nartowania, której niektórzy nie chcą zobaczyć. To jest też powód dla którego bylejakość może zostać na stałe zaakceptowana. Zwyczajnie zdecydowana większość ludzi nie widzi tych minusów a jak nawet to do Szczyrku przez wiele lat będą zaglądać tacy co są pierwszy raz. I tak karuzela będzie się kręcić. Tak jest w każdym aspekcie jakiejkolwiek aktywności ruchowej w naszych górach. Turystyka piesza, narty, rower, ... czy co tam jeszcze można by wymienić. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, janek57 napisał:

Jakie warunki dzisiaj na ,,Ondraszku'' ?

Ślisko, dziś bardzo szybki śnieg. Ale jutro już może być inaczej. W przypadku 4 godzinnego karnetu fajną opcją byłby ostatni wjazd skończyć na Skrzycznem i przejechać się na zakończenie do Gondoli lub Soliska co wydłużałoby jazdę na nartach,  tylko trzeba zabrać ze sobą plecaki które w tym przypadku dobrze byłoby mieć na górze lub wysiąść ze skibusa pod CoSem :). Nie wiem "czemu" ale chyba na dolnej stacji CoSu wisi kartka że szafki nie działają :( To już porażka!!! A w zeszłym sezonie tak z nimi było wygodnie. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, moruniek napisał:

A ja dziś spotkałem na kanapie 2 "Pańcie", które wymieniały ze sobą złote myśli. Jak to dobrze, że mamy Fast Passy, bo nie musimy stać z motłochem w kolejkach. 

p.s.

Wydaje mi się, że Ischgl, to jednak troszkę więcej tras i kanap niż SMR i porównywanie go do Szczyrku, jakiegokolwiek sensu raczej nie ma.

A te Pańcie to pewnie motłoch z Warszawy który się tu panoszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Dzarkos napisał:

A te Pańcie to pewnie motłoch z Warszawy który się tu panoszy.

I to jest grupa docelowa do której kierowany jest ten produkt.  Warszawkę na to stać, oni mają daleko i mogą to wliczyć w koszta. Ta cała strategia może być szczegółowo zaplanowana. Aby "wymusić" takie zapotrzebowanie należy pomóc naturze, ale natura zawiodła. Śniegu nie ma, no to lina się naciągnęła. Wpuszczamy po czterech a że wsiadł jeden czy dwóch nie szkodzi - muszą być kolejki a my i tak "czekamy na grupę docelową"  A tych co się wyłamują i nie chcą dopłacić "zablokujemy"  przecież jakiś tam sztruks to nie cały "matrix" ;)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Dzarkos napisał:

A te Pańcie to pewnie motłoch z Warszawy który się tu panoszy.

I tak SMR podzielił ludzi z powodu swoich niskich biznesowych pobudek.

I pomyśleć że kiedyś Szczyrk kojarzył się z doskonałą atmosferą i szczerymi rozmowami między obcymi sobie narciarzami na podwójnych orczykach...

A ostatni bastion broniący SMR na tym forum czyli admin @JC  zaskakująco mało VLOGÓW ze Szczyrku dostarcza w tym roku.... czyżby realia nie wpisywały się w promowany wizerunek?

Jeśli powstają tylko VLOGi pokazujące puste trasy z kilku wybranych dni to może dlatego ludzie czują się oszukani kiedy widzą coś innego na miejscu...

Może pora pokazać Szczyrk prawdziwy: z korkami, smogiem, kolejkami, lodem i kamieniami?

To byłoby uczciwe....

Edytowane przez shuger
  • Like 1
  • Thanks 2
  • Downvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...