Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Author napisał:

To jest kwintesencja Polskiego nartowania, której niektórzy nie chcą zobaczyć. To jest też powód dla którego bylejakość może zostać na stałe zaakceptowana. Zwyczajnie zdecydowana większość ludzi nie widzi tych minusów a jak nawet to do Szczyrku przez wiele lat będą zaglądać tacy co są pierwszy raz. I tak karuzela będzie się kręcić. Tak jest w każdym aspekcie jakiejkolwiek aktywności ruchowej w naszych górach. Turystyka piesza, narty, rower, ... czy co tam jeszcze można by wymienić. 

Ja mam wrażenie że bylejakość już dawno tu została zaakceptowana. Napisałem swoje przemyślenia dla nas, użytkowników forum, świadomych narciarzy. Nie mam jednak wątpliwości że jesteśmy garstką ludzi którzy tak dużo myślą nad tym. Ten ośrodek zawsze będzie miał multum chętnych i przetrwa (a nawet sie rozwinie i zarobi sporo). O przyszłość SONu jestem więcej niż spokojny 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Turnplayer napisał:

Ja mam wrażenie że bylejakość już dawno tu została zaakceptowana. Napisałem swoje przemyślenia dla nas, użytkowników forum, świadomych narciarzy. Nie mam jednak wątpliwości że jesteśmy garstką ludzi którzy tak dużo myślą nad tym. Ten ośrodek zawsze będzie miał multum chętnych i przetrwa (a nawet sie rozwinie i zarobi sporo). O przyszłość SONu jestem więcej niż spokojny 😀

Dokładnie tak. Moja druga pasja to rower gdzie oddali nieprzygotowane, za szybko oddane trasy. Jak zrobiło się bagno zaraz zamknęli a i tak było sporo ludzi by po tym bagnie jeżdzić. Dobrze, że chociaż cena była śmieszna to machało się ręką. Jednak już teraz sporo ludzi napala się na letni Szczyrk gdzie tak naprawdę oferta na dziś jest słaba ale nazwa działa jak lep na muchy. Zamiast pojechać i to z daleka do lepiej przygotowanej Kasiny, Zawoi, Żaru, Kluszkowiec czy nie tak daleko położonych ośrodków Słowackich ślinią się na "Scyrk". Jak pisałem nadal twierdzę, że uczą się prowadzenia tego typu ośrodka w Beskidach. Spora jest szansa, że się oszukuję i nadal będzie bez znaczących zmian... 

Edytowane przez Author
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ten ośrodek zawsze będzie miał multum chętnych i przetrwa (a nawet sie rozwinie i zarobi sporo). O przyszłość SONu jestem więcej niż spokojny 😀

Chętnych nie zabraknie, ale jak nie poprawią śnieżenia to ośrodek nie przetrwa.  Mogą robić karnety po 200zł, fast passy i inne vipony. Nawet może być piwo po 20zł, ale jak nie popracują nad śnieżeniem to szybko się na tym przejadą. Zimy pewnie będą takie jak obecna lub słabsze.

 

Cytat

Jak pisałem nadal twierdzę, że uczą się prowadzenia tego typu ośrodka w Beskidach. Spora jest szansa, że się oszukuję i nadal będzie bez znaczących zmian... 

Co do rowerów, to jest szansa, że coś poprawią, bo to raczej dla nich nowość. W zimie jednak to ewidentnie celowa polityka minimalizacji kosztów, więc w kolejnych sezonach będzie podobna lipa jak obecnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Sapient napisał:

ps.

W weekend z tych przejść korzystali instruktorzy i parę osób jeszcze widziałem.

Ale sprytne polaki już próbowały czy zwykły karnet tam czasem nie działa:D... i nie działa.

nie "sprytne" a zaradne, co ma się miejsce marnować?

nie działa? szkoda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Spiochu napisał:

Chętnych nie zabraknie, ale jak nie poprawią śnieżenia to ośrodek nie przetrwa.  Mogą robić karnety po 200zł, fast passy i inne vipony. Nawet może być piwo po 20zł, ale jak nie popracują nad śnieżeniem to szybko się na tym przejadą. Zimy pewnie będą takie jak obecna lub słabsze.

Co do rowerów, to jest szansa, że coś poprawią, bo to raczej dla nich nowość. W zimie jednak to ewidentnie celowa polityka minimalizacji kosztów, więc w kolejnych sezonach będzie podobna lipa jak obecnie.

Poprawa śnieżenia przy takich zimach czy gorszych jest mało realna moim zdaniem chociażby dlatego, że nie przetrwa spora część ośrodków. Na części też nie będzie idealnie więc część klientów będzie sobie to tłumaczyć "ciężkim prowadzeniem biznesu". Jest mało śniegu to i kamienie się zdarzają. W drugiej kwestii to kręci się samo bo ani nie oni projektowali, wykonywali. Nie ma podjazdu tylko gondola i wyciąg i muszą solidnie skalkulować cenę by nie przegiąć. Kolejna sprawa to ilość wypadków, która była tragicznie duża. Ten rok pokarze na ile będzie to dla nich kłopot i co zrobią by tremu przeciwdziałać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Robur82 napisał:

Widzę, że Boss robi za adwokata TMR

To, że robi za adwokata TMR to pół biedy. Jego portal i może sprzyjać komu tam chce. Mam jednak nieodparte wrażenie, że znikają tutaj posty krytycznie odnoszące się do TMRu. Też niby jego święte prawo do usuwania. Mam jednak wrażenie, że we wczorajszym poście nie było nic łamiącego regulamin a jakoś go dziś nie widzę.

Niespecjalnie się udzielam w tym wątku bo jak to kiedyś napisał Janek "średnio za nimi jestem". Bywam tam kilka razy w roku i przymykałem oko na "problemy wieku dziecięcego". Szereg rzeczy mnie tam od początku denerwowało, ale nie jestem obiektywny, bo ja z tych co najchętniej zostawili by te 40 orczyki w spokoju i spokojnie sobie śmigali bez dzikich tłumów(bywałem tam po 2010 roku-wtedy kolejki bywały rzadko). Zauważam jednak, że zmienia się optyka w tym wątku. Przybywa krytykujących. I to bardzo rzeczowo krytykujących. Dla mnie najbardziej wymowne jest to,  że w tym "najlepszym", "topowym", "prawie alpejskim"(itd.itp.) ośrodku prowadzonym przez wszystkowiedzących Słowaków, którzy na takim biznesie znają się od lat(a nie jak jacyś doradzacze z forum) 6 osobowa kanapa wozi 4 osoby(z czego czasem jedna wpada "z boku") bo lina jest za krótka/za długa/rozciągająca się/rozciągnięta/za mientka/za twarda(niepotrzebne skreślić). 

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Poprawa śnieżenia przy takich zimach czy gorszych jest mało realna moim zdaniem chociażby dlatego, że nie przetrwa spora część ośrodków. Na części też nie będzie idealnie więc część klientów będzie sobie to tłumaczyć "ciężkim prowadzeniem biznesu". Jest mało śniegu to i kamienie się zdarzają.

Przy tym śnieżeniu to oni są na samym początku tej listy. Jak nic nie zmienią a będą jeszcze słabsze zimy to w końcu nie uruchomią ośrodka.

W Szczyrku trzeba wykorzystywać maksymalnie, każdą godzinę dobrych warunków do śnieżenia, im do tego bardzo daleko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Zibi28 napisał:

Już od wielu lat nie jeżdżę pociągami, bo kto to słyszał aby w pociągach były jakieś burżujskie pierwsze klasy.

Ale czy pierwszą czy drugą to wsiadasz do tego samego pociągu i jedziesz co najważniejsze jedziesz  z tą samą prędkością.

Edytowane przez toppaner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Fischer_Man3 napisał:

Wracam i nie odpuszczę Panie Ciszak. Albo posypiesz głowę popiołem albo walczymy dalej.

Myślałem, że TMR nie może już zrobić żadnej głupoty, no ale...
Jedyne co się dla nich liczy to portfel klienta. Co za debil podjął decyzję o tym, by po nocy nie przeratrakować śnieżonych tras?! Jakiś Twój kolega Panie Ciszak?!
Skończyło się to dla wielu osób tak jak na filmie i zdjęciach. Tylko w trakcie czterech moich przejazdów trasą numer 4, spotkałem dwóch zakrwawionych ludzi.

Jak dalej będziecie się klepać z TMRem po plecach to przewiduję jeszcze większą tragedię. Albo się obudzisz i zaczniesz pisać jak jest, przy okazji zachowując resztki honoru w środowisku narciarzy, albo klep ich dalej po plecach za śniadanka w Kuflonce i VIPpassy, to będziesz współodpowiedzialny za takie tragedie.

Grubo :(

Dobrze, że nikt się nie połamał.

A dla tych mnie ogarniających, wjeżdżając w świeżo nasypany śnieg, odchylamy się do tyłu, wtedy można uniknąć "nurkowania".

 

Cytat

Ale czy pierwszą czy drugą to wsiadasz do tego samego pociągu i jedziesz co najważniejsze jedziesz  z tą samą prędkością.

Ale do innego wagonu/przedziału/ To tak, jakby były różne kanapy i Np. dopłacałbyś za podgrzewaną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Fischer_Man3 napisał:

No tak zapomniałem, że każdy musi być tak "zdolny" narciarsko jak Ty. Wyjrzyj poza własny czubek nosa i zacznij dostrzegać coś poza sobą i twoim Moltkiem.

Tam jeżdżą różni ludzie, dzieci, początkujący, seniorzy(akurat ten Pan, któremu pomagałem miał 60-70 lat). Taka trasa nie powinna być nigdy otwarta! To jest trasa nieprzygotowana do jazdy, w trakcie naśnieżania! Nie jest to wina ludzi, tylko TMRu, który oszczędza na przygotowaniu, a rano otwiera i kasuje za karnety, mając w dupie podstawowe zasady bezpieczeństwa. Jak sami mówicie świadomych i dobrze jeżdżących w Szczyrku jest jakieś 10% i właśnie jedynie te 10-20% wiedziało, że trzeba omijać te miejsca. Jeśli JC jako admin największego portalu w PL i przedstawiciel narciarzy nie będzie nagłaśniał takich akcji to w mojej ocenie przyczynia się w małym stopniu do takich tragedii i oby nie było 

Widzisz zaadoptowalem się do nowych możliwości, chyba w tym nic złego że czekam na lepsze czasy szczyrku?

Dalej nie rozumiem gdzie tu wina JC? Powinien oflagowac te miejsca? 

JC na chleb zarabia tą stroną i oczywistym jest że korzysta z różnych narzędzi dostępnych na rynku. Z resztą wszyscy z nich korzystają.

To my musimy odróżnić prawdę od reklamy, jeżeli nie potrafisz trudno. Załóż rybaka 4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest oczywiste, że Ci co lecą na ryja, nie ogarniają podstaw narciarstwa. Wiadomo jednak, że TMR nie powinien otwierać trasy w takim stanie. Podobnie z  kamieniami, które są  prawie zawsze.

To, że przywykliśmy do gówno wartych mediów, to też nie znaczy, że chcemy takie narciarskie. Rozumiem, że JC nie będzie podkreślał negatywów SMR. Usuwanie negatywnych opinii to już jednak słaby pomysł. Tym bardziej jak są rzeczowe i tyczą się bezpieczeństwa.

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Spiochu napisał:

Jest oczywiste, że Ci co lecą na ryja, nie ogarniają podstaw narciarstwa. Wiadomo jednak, że TMR nie powinien otwierać trasy w takim stanie. Podobnie z  kamieniami, które są  prawie zawsze.

To, że przywykliśmy do gówno wartych mediów, to też nie znaczy, że chcemy takie narciarskie. Rozumiem, że JC nie będzie podkreślał negatywów SMR. Usuwanie negatywnych opinii to już jednak słaby pomysł. Tym bardziej jak są rzeczowe i tyczą się bezpieczeństwa.

@Spiochu moze masz racje, typko problem jest taki, choćby Na tym forum narzekano, ze:

- TMR oszczędza i nie naśnieża, a przecież były takie temperatury, ze mógł;

- TMR nie otwiera tras, choć było na nich wystarczająco dużo sniegu;

No to teraz:

- TMR sniezyl i zostawił trasę otwarta 

Alternatywa było:

- nie śnieżyc albo zamknąć trasę.

Na pewno jest tak, ze jeszcze sie taki nie urodził, co by wszystkim dogodził, a zwłaszcza na tym forum. Być moze TMR rzeczywiście powinien był trasę zamknąć ze względu bezpieczeństwa i tyle.

Obwinianie @JC za decyzje gestorow ON   jest tak z czapy, ze zastanawiam co niby nasz admin miałby robić - przejąć sterowanie systemem naśnieżania, zamykać trasy, czy wsiąść do ratraka i zacząć działać - w sumie widziałem na vlogu, ze we Włoszech brał udział w ratrakowaniu nocnym, wiec powinien dać sobie radę.

Ze 2-3 sezony temu @JC obrywał za wszystko co działo sie na BSA - dlatego bo wisiał tam baner skionline, wiec uznano ze portal jest winny całemu „złu”, ktore tam sie działo, a juz na pewno to zło wspiera. Teraz z jakiś względów admin winny jest temu co działo sie i dzieje w SON - tu chyba nawet nie ma banera.
 

W sumie jak mi wszystko klepnie w robocie, to sie dzisiaj wybiorę na Chełm do Myslenice Ski - jak będzie do dupy to tez nie omieszkam przelać swoich żali na admina, także @JC lepiej wsiadaj w auto i ruszaj w stronę Myslenic - naśnież co trzeba, zamknij co ma być zamknięte i najlepiej szurnij pare razy ratrakiem góra dol, oczywiście to zaraz po tym jak zrobisz co trzeba w SON 😀

  • Like 1
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby napisał bez emocji to na pewno nic by nikt ni musiał usuwać. Krytyka jest wskazana ale nie hejt!  Sam krytykowałem i będę jak będą podstawy do tego.

Ja w zdjęciach @Fischer_Man3 nie widzę żadnej tragedii, urozmaicone warunki kształtują odpowiednie zachowania i rozwijają.Trzeba się szkolić ! .....w kasku⛷️

Społeczeństwo jest coraz bardziej roszczeniowe szczególnie jak za coś trzeba zapłacić:D

Któregoś dnia wrzucałem tu zdjęcia ze Sczyrku i wtedy naśnieżali 3 i była zamknięta, dla mnie to była najlepsza zabawa tego dnia ! 🏔️❄️🏂

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że gdyby na forum nie starano się na siłę uczynić marketigowo ze Szczyrku najlepszego ośrodka w Polsce (na siłę, bo aktualnie daleko do tego), to i hejtu by nie było. A tak - pewnie niektórych denerwują "alpejskie" opisy tutaj i rzeczywistość zastana na miejscu. Stąd czasami (zbyt) nerwowe wpisy :)

Jak w TV Chajzer mówi, że bielsze nie będzie, to ja ze spokojem myślę, że takich (a nawet lepszych) proszków jest wiele.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Spiochu napisał:

Większość nie jeździ. Kolej w Polsce to akurat typowy przykład upadku.

Trochę nie na temat, ale odpowiem. Bo nie są nastawione na nas klientów. Usługa jest marna, nie dopasowana, więc lepiej swoim autem. Dużo pisać, ale chyba nie to miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Robur82 napisał:

To trzeba mocno uważać jak pisze sie krytycznie o TMR, bo można wylecieć z forum, kurde już mam w gaciach

Odpowiem Tobie, bo może nie pamiętasz przyczyny dla której wspomniana osoba została usunięta z forum. Nigdy nikogo nie usunąłem i nie usunę z forum za krytykę, nawet mało merytoryczną. Każdy może mieć swoje zdanie. Ale obrażanie, pomawianie nie będzie przeze mnie ignorowane. I to jest powód. Fischer_Man, kiedyś dostał bana czasowego, napisałem za co - dodam, że chodziło o obraźliwe wypowiedzi w stosunku do innych forumowiczów, nie do mnie. Po odblokowania, dalej nie spuścił z tonu. Dostał kolejne ostrzeżenie. Nie pomogło. Zaczął mnie obrażać, pomawiać itd. Więc dostał bana dożywotniego. I teraz za każdym razem jak stwierdzę, że jest na forum, będzie od razu banowany. Na tym koniec, bo to wątek o Szczyrkowskim. 

Jeszcze raz podkreślę, nikt nie wyleci z forum za to, że napiszę że mu się tam nie podoba.

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, surfing napisał:

Dobrze ktoś napisał, to  powrót do czasów komuny, może niech TMR uruchomi (bo na razie tylko zlikwidował) kanapy w Czyrnej i Julianach to wejścia dla viopnów  nie będą miały racji bytu.

Marne to porównanie z wagonem 1 klasy - odrębny luksusowy produkt lub usługa musi więcej kosztować,  a TMR proponuje różne ceny za identyczną usługę, tym samym dyskredytuje (czytaj wkurza) większość swoich klientów, no chyba że podgrzewa kanapę tylko dla vipona ;) 

Albo odwracasz kota ogonem, albo mnie nie zrozumiałeś:;) Osobne wejście służy tylko temu aby nie stać w kolejce i za to dodatkowo kasują. I czemu Cię wkurza że ktoś chce zapłacić za nie stanie w kolejce? Przecież to nie Twoje pieniądze i nie Twój problem. Chyba że zazdrościsz tym bogatym, to zrozumiem:;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Zibi28 napisał:

I czemu Cię wkurza że ktoś chce zapłacić za nie stanie w kolejce? Przecież to nie Twoje pieniądze i nie Twój problem.

Powiedz to temu kto zapłacił 145zł za bilet i stoi pół godziny w kolejce, w regulaminie nie ma informacji  że przepustowość wyciągów  jest na stałe obniżona poprzez utworzenie wejść komercyjnych, mało tego - nie ma możliwości zakupu wejścia komercyjnego czyli klient SMR kupujący bilet w kasie lub przez internet jest z automatu traktowany jako ten drugiej kategorii. Często podpytuję ludzi na krzesłach czy gondoli i np. wczoraj rodzinka z Warszawy uciekła do BSA (kupili gopass na cały pobyt) między innymi z powodu wejść komercyjnych.

59 minut temu, Zibi28 napisał:

Chyba że zazdrościsz tym bogatym, to zrozumiem:;)

Trochę źle trafiłeś, ale to bardzo niski poziom argumentu i nie przystoi do naszego forum.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Cosworth240 napisał:

Być moze TMR rzeczywiście powinien był trasę zamknąć ze względu bezpieczeństwa i tyle.

Prawdopodobnie była oficjalnie zamknięta ale bez grodzenia, stał znak na środku (tak robią jak śnieżą 4), wtedy zjeżdżasz  na własną odpowiedzialność. Z drugiej strony nie zdziwiłbym się że nie była zamknięta bo jest to działanie bardzo przypadkowe, potrafią nawet ratrakować bez zamknięcia trasy.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...