Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, koliber napisał:

Ona nie była czynna nawet w zeszłym i zdaje się w poprzednich też za TMR-u.

Ona istnieje tylko na mapie. To trasa między domami, przez prywatne grunty. Koszt jej uruchomienia (społeczny i finansowy) pewnie duży, a w sumie ... po co... To tylko kawałek odnogi.

Może jak kiedyś będzie wyciąg z Czyrnej (o ile będzie po takiej zimie jak ta), to odkopią trasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Stusi napisał:

Nie wygląda to za dobrze. Chciałem się wybrać jak co roku na przełomie lutego i marca ale nie wiadomo czy będzie po co. Teraz nie wiem czy rezerwować nocleg czy nie 😢 Moruniek widzę, że często jesteś, dlatego jak myślisz jeżeli będzie mrozić w nocy  to spróbują jeszcze coś naśnieżyć czy koniec ferii i sobie dadzą spokój?

Mogli naśnieżyć pół metra, ale np. na 1/2 trasy. Woleli 25 cm na na całości.

I te 25 cm nie wytrzymuje dwóch dni cieplejszych, co w sumie ... było do przewidzenia.

 

Teraz czekam na zamknięcie całego ośrodka, bo kolejnym słabym punktem jest ... Hala Skrzyczeńska i tam jest najsłabiej. A bez tego miejsca ... nic nie będzie chodziło.

To dla nich miejsce strategiczne i w związku z tym ... najsłabiej naśnieżone!

Wychodzi też konieczność wyciągu (może być i orczyk) na Pośrednim. Gdyby był, nie trzeba by utrzymywać tego słabnącego dojazdu z zakrętem gdzie ... (znowu) ... zawsze są kamienie.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsza połączona relacja z COS i SMR. Do około 12:30 nie było prawie ludzi na ośrodku, później zaczęli się zjeżdżać, ale ja powoli już kończyłem jazdę, więc było mi to obojętne. Od 8:00 do 13:00 wyjeździłem się wspaniale. Jazda od odbicia do odbicia - w Szczyrku też czasem można. Na COS trening zawodników ze Słowacji, czarna zablokowana (zjechałem raz). Kopa już mocno wiosenna - stoi się w miejscu, a dwa dni wcześniej można było jeździć bez używania kijków (a jechałem nią jako pierwszy w dniu dzisiejszym). Bardzo fajna dziś 7 i 1. Dość dobrze też zrobiona zamknięta 3, gdzie można było fajnie pojechać. Uważać należy przy zakręcie w prawo i na ściance przed ostatnim zakrętem w lewo. 4 kilka drobnych przecierek. 8 do Rudego Kota ok. Poniżej do przejścia w 10, już słabo. 10 góra, sporo przecierek, powyżej przejścia w dolny odcinek słabo. Dół 10 całkiem ok. choć trochę drobnego kamienia. Na powrocie na COS Ondraszkiem, momentami stała woda i trochę przecierek. Wg. mnie, jak na wiatr, panujące temperatury, to ośrodek trzyma się nadspodziewanie dobrze, choć to raczej już wiosenne nartowanie (a to dopiero połowa lutego).

Zaczynamy w COS - zeszła masa śniegu.

spacer.png

Niektórych przygrzało.

spacer.png

Słowacy jadą na trening.

spacer.png

Czarna zamknięta, jedziemy na SMR.

spacer.png

Zbójnicka na wyłączność - jest pięknie i widokowo.

spacer.png

Warunki rano.

spacer.png

Widokowo.   

spacer.png

  • Like 14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co  @JC  kiedy VLOG ze Szczyrku?

Mówiłeś żeby komentować kiedy chcielibyśmy żeby powstał Vlog z danego miejsca.

Teraz jest świetny czas.

Środek ferii mazowieckich.

Ludzie są ciekawi jak to wygląda.

 

Może już Cię nie zaproszą na rocznicę  otwarcia Kuflonki no ale coś za coś...

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Confused 1
  • Downvote 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minutes ago, Author said:

Pozamiatane. Jak tego przybytku w najbliższych dniach nie zamkną na 4 wiatry to powinien tam wkroczyć prokurator z UOKIK na czele. Są jakieś granice bimbania sobie z czyjegoś sprzętu, zdrowia, pieniędzy. Kolejność do wyboru. 

Absolutnie nie bronię ośrodka, ale trochę przesadzasz. Pogoda i temperatura (dzisiaj w Bielsku +16) jest jak przed laty w kwietniu, więc warunki są właściwe dla tych temperatur. Przypomnij sobie jak kiedyś bywało na koniec sezonu. Często narty zdejmowało się na niektórych odcinkach gdzie brakowało śniegu. Są też narciarze co właśnie czekają na takie ciepło i breja, woda, i trochę brązu w niczym im nie przeszkadzają. Czas się przyzwyczaić do takich zim. Nie bronię SMR, ale z naturą nie wygrasz.  

  • Like 7
  • Thanks 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Author napisał:

Pozamiatane. Jak tego przybytku w najbliższych dniach nie zamkną na 4 wiatry to powinien tam wkroczyć prokurator z UOKIK na czele. Są jakieś granice bimbania sobie z czyjegoś sprzętu, zdrowia, pieniędzy. Kolejność do wyboru. 

Wydaje mi się że każdy rozsądny wie czego się spodziewać. Ja akurat lubię takie warunki, piękny wiosenny śnieg , mało ludzi. To ze tam jakiś kamień narte złapie,  cóż to tylko narta. 

Dzięki @moruniek za bardzo szczegółową relację, wydawalo mi się że będzie gorzej. Jest szansa na przetrwanie ocieplenia i dośnieżanie najgorszych miejsc.

Może nawet uda mi się pierwszy raz w 2020 trafić do SMR.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Author napisał:

Pozamiatane. Jak tego przybytku w najbliższych dniach nie zamkną na 4 wiatry to powinien tam wkroczyć prokurator z UOKIK na czele. Są jakieś granice bimbania sobie z czyjegoś sprzętu, zdrowia, pieniędzy. Kolejność do wyboru. 

Miałem ironizować ale jednak nie będę. Dlaczego mają zamykać ten bałagan? Na stronie ośrodka jest zestawienie wszystkich tras z panującymi warunkami. Wynika z niej, że na trasach jest maks 25 cm śniegu, duża część pozamykana, żadna trasa nie ma oznaczenia powyżej jednej śnieżynki (na trzy możliwe). Mając naprawdę średnie doświadczenie, można wywnioskować, że warunki są do dupy. Jak ktoś ma fantazję wywalić 150 zł za coś takiego, to nie szkoda mi go wcale. Jeżeli ktoś kupił z wyprzedzeniem, to cóż. Pech. W przyszłym roku w nasze góry już pewnie nie pojedzie.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, tresor napisał:

Miałem ironizować ale jednak nie będę. Dlaczego mają zamykać ten bałagan? 

Bo jest bałagan? Bo tak robią od wielu lat mniejsze ośrodki, które ledwo zipią? Resztę powodów podałem. Nawet tej zimy Kasina zamknęła w pewnym momencie choć mogli zwęzić dół o połowę i udawać, że wszystko gra. Korbielów to samo. Mosorny też zamykają choć często do dyspozycji jest 90% trasy ale topi się rejon ścianki na dole. Nie napisałem, że dziś tylko w najbliższym czasie gdzie będzie gorzej. Nie napisałem też, że już na amen bo zawsze jest jeszcze szansa na jakiś spory opad nawet pod koniec marca. Rozumiem, że tak jakby przeciwni są doświadczone osoby ale bez urazy dla części w tym rejonie jest sporo baranów. To stado baranów nie jest w stanie wywnioskować z ogólnodostępnych prognoz co było ostatnio na górze. Jak by nie patrzyć to ośrodek o publicznym charakterze o pewnych rygorach. Znowu odniosę to do drugiej mojej pasji czyli roweru. Jak tylko nowo otwarta trasa poprzedniej jesieni rozmokła i zrobiło się bagno to ją zamknęli. Oczywiście w sporej części rozchodziło się o ich interes czyli degradacja trasy. Co z tego, że ja radzę sobie w takich warunkach i co z tego, że wielu w błotsku lubi się taplać jak jest ogólnie szalenie niebezpiecznie i panowie z GOPR-u mają/mieli pełne ręce roboty. W gruncie rzeczy to GOPR powinien to zaraz zamknąć a jak nie to znaczy, że są machloje tylko dlatego, że to Szczyrk. Pogoda jaka jest to widać i nie ma co pudrować syfa w nieskończoność. Jestem dla nich wyrozumiały ale są jakieś granice akceptowania dziadostwa. 

Edytowane przez Author
  • Like 1
  • Thanks 1
  • Downvote 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niemal wszystkich naszych ośrodkach, stety niestety zamyka się dobytek tylko wtedy jeżeli bilans ekonomiczny wychodzi na minus, a nie dlatego, że komuś może stać się krzywda albo ktoś będzie niezadowolony z warunków. Kasina czy Słotwiny nie zamykały się w tym roku dlatego, że nie dało się jeździć, ale dlatego, że było mało chętnych i nie było sensu otwierać dla nich ośrodka. Podobnie zresztą jest dzisiaj i jutro z Myślenicami. Ogłosili wczoraj, że zamykają ze względu na warunki atmosferyczne. Ciekawy jestem jakie to warunki skoro było dzisiaj 15C i słońce:). Po prostu poniedziałek i wtorek, to najmniej oblegane dni tygodnia, więc po cholerę robić sobie koszty. Zamkniemy zwalając na pogodę.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, shuger napisał:

To co  @JC  kiedy VLOG ze Szczyrku?

Mówiłeś żeby komentować kiedy chcielibyśmy żeby powstał Vlog z danego miejsca.

Teraz jest świetny czas.

Środek ferii mazowieckich.

Ludzie są ciekawi jak to wygląda.

 

Może już Cię nie zaproszą na rocznicę  otwarcia Kuflonki no ale coś za coś...

Twój komentarz brzmi dla mnie bezsensownie dlatego nazwałbym to tak jak się to powinno nazwać, czyli HEJT. Bezsensownie dlatego, że JC we wszystkich swoich vlogach wypowiada się w bardzo podobnym tonie (czyli pozytywnie) o dziesiątkach różnych ośrodków, które odwiedza.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, tresor napisał:

W niemal wszystkich naszych ośrodkach, stety niestety zamyka się dobytek tylko wtedy jeżeli bilans ekonomiczny wychodzi na minus, a nie dlatego, że komuś może stać się krzywda albo ktoś będzie niezadowolony z warunków. Kasina czy Słotwiny nie zamykały się w tym roku dlatego, że nie dało się jeździć, ale dlatego, że było mało chętnych i nie było sensu otwierać dla nich ośrodka. Podobnie zresztą jest dzisiaj i jutro z Myślenicami. Ogłosili wczoraj, że zamykają ze względu na warunki atmosferyczne. Ciekawy jestem jakie to warunki skoro było dzisiaj 15C i słońce:). Po prostu poniedziałek i wtorek, to najmniej oblegane dni tygodnia, więc po cholerę robić sobie koszty. Zamkniemy zwalając na pogodę.

Masz sporo racji ale w przypadku Kasiny czy Korbielowa bo akurat byłem wtedy w jednym a kolega drugim miejscu uważam, że ktoś podjął decyzję by nie pudrować trupa tylko poczekać na lepsze warunki. W jednym i drugim miejscu byli chętni do jazdy w poprzednim dniu bo sprawdzałem warunki na kamerach a już wtedy było kiepsko. W niedzielę kręciłem pętlę rowerem zahaczając o Chełm oraz Harbutowice i byłem w solidnym szoku odnośnie drugiego miejsca czemu to w takich warunkach chodzi. Na Chełmie już mieli spory przetop o góry. Nie wiem jak dziś ale zakładam, że jest żle choć dało by się to podratować przynajmniej do środy. Pasek i tak nie zarobił nawet na prąd wiec jak by chciał to by jeszcze przeciągał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj już bez zdjęć bo od wczoraj niewiele się zmieniło (to chyba dobrze). Widziałem na 3 Pana ze Skipatrolu, który zbierał na trasie kamienie do wiaderka. Wnioski, które mi się nasunęły, po pierwsze - jednak to robią, po drugie - chcą jeszcze naśnieżyć trasę. Nie mogę jednak zrozumieć, dlaczego zbierał je do wiaderka (może do utwardzenia parkingu przed kasami - to żart oczywiście) ? Dość dużo słońca, przez chwilę prószył śnieg, dość mocno wiało, ludzi raczej mało (niektórzy stali w kolejce do żółtej kanapy i na Kopę).

Dziś do 11:00 najlepszy śnieg na Pośrednim, Kopa zmrożona rano, na 1 zbyt dużo osób, które nie powinny tam wjechać.  3 fajnie zrobiona jak na nieczynną trasę. 4 tak sobie. 7 też ok. 

 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Author napisał:

Masz sporo racji ale w przypadku Kasiny czy Korbielowa bo akurat byłem wtedy w jednym a kolega drugim miejscu uważam, że ktoś podjął decyzję by nie pudrować trupa tylko poczekać na lepsze warunki. W jednym i drugim miejscu byli chętni do jazdy w poprzednim dniu bo sprawdzałem warunki na kamerach a już wtedy było kiepsko. W niedzielę kręciłem pętlę rowerem zahaczając o Chełm oraz Harbutowice i byłem w solidnym szoku odnośnie drugiego miejsca czemu to w takich warunkach chodzi. Na Chełmie już mieli spory przetop o góry. Nie wiem jak dziś ale zakładam, że jest żle choć dało by się to podratować przynajmniej do środy. Pasek i tak nie zarobił nawet na prąd wiec jak by chciał to by jeszcze przeciągał. 

Pytam po co wczoraj tyle jadu wylales. Tak z ciekawości. Kolega mi napisał. Czemu zamykać i ograniczać wolną wole. Ja chce jechać dziś. Właściciel nie zmusza. Ogarnij się. Każdy ma rozum i podejmuje decyzję na co wydaję kasę. Jak masz rozóm to albo bedziesz hejtowal jak wczoraj albo pojedziesz oczekując Alp przy +10 stopniach. Domysl się kto ma rozum a kto rozóm. Ja nie chce by zamykali bo Ty masz rozóm i będziesz siał hejt lub ktoś ma umiejętności jazdy na nartach jaki Ty rozóm. Pozdrawiam.

 

Akcent na rozum jest zamierzony. Ja chce jeździ jednak czemu mam mieć zamknięte bo ktoś ma rozóm.

Edytowane przez Marcin33
  • Downvote 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Ziemowit napisał:

Bezsensownie dlatego, że JC we wszystkich swoich vlogach wypowiada się w bardzo podobnym tonie (czyli pozytywnie) o dziesiątkach różnych ośrodków, które odwiedza.

Aha czyli VLOGI @JCmają służyć zakłamywaniu rzeczywistości zamiast pokazywać po prostu prawdę jakakolwiek by ona miała nie być pozostawiając widzowi przestrzeń do oceny powodów takiego a nie innego stanu rzeczy...

Wybacz ale ja takiego argumentu nie kupuję. Tak funkcjonują współcześnie media sponsorowane, stąd nie dziw się ze padają zarzuty o opłacaniu w taki czy inny sposób VLOGÓW przez SMR o czym autor nigdy nie zaprzeczył....

  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...