Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś pogoda dla maniaków. Albo kochasz narty, albo nie. Na hali Pośredniej wiało momentami tak, że mnie zawracało (a swoje ważę). Do tego podał śnieg, raczej mokry i ciężki. Bardzo mało ludzi na ośrodku (i słusznie, to nie pogoda dla każdego). Dziś moje dzieci miały wolne, jeździłem sam i wyjeździłem się jak głupi. Momentami słaba widoczność, ze względu na śnieg. Do 12:00 nie wyciągałem telefonu po tak padało i wiało, że nie miało to sensu. Najlepsze wg. mnie warunki na 8, 7 i zamkniętej 3. Na Kopie nie byłem (jak byłem na hali - ta kanapa zawsze była zamknięta). W pewnym momencie stanęła gondola i tak stała około 15 minut. Później rozstawili znaki na trasie, że gondola nieczynna i podawali komunikaty przez głośniki, że gondola może stanąć w każdej chwili, ale ona spokojnie sobie działała. 1 od rana w fatalnym stanie. Pierwsze 5 zjazdów na Pośrednim byłem praktycznie sam na trasie, dawno mi się to nie zdarzyło, nie mówiąc już o pustej kanapie. Przy ostatnich zjazdach zaobserwowałem, że instruktorzy jadą na zamkniętą trasę nr 3 z grupkami dzieci. W mojej ocenie, bezpieczniejsze niż zjazd do dołu gondolą, która może w każdej chwili stanąć. 1 tak zryta, że raczej wczoraj wieczorem i dziś rano, to ona ratraka nie widziała. Za to nieczynna 3 była wylizana. Na 4 trochę lodu i bardziej twardo niż na 3 czy 7.

Gondolka stoi i czeka na mniejszy wiatr.

spacer.png

W tym czasie ustawiono znaki a ona jednak ruszyła.

spacer.png

Instruktorzy na 3 z dziećmi.

spacer.png

 

spacer.png

Warunki na 3.

spacer.png

 

spacer.png

3 dół.

spacer.png

Kolej na Kopę nieczynna.

spacer.png

Warunki wyżej.   

spacer.png

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

efektem fatalnych warunków m.in w Szczyrku jest tłum Polaków w Austrii, praktycznie na każdym kroku słuchać polski język. Nawet Austriacy podając komunikaty robią to w trzech językach, niemieckim, angielskim i polskim. Ciekaw jestem czy ktoś kto w tym roku pierwszy raz pojechał na narty za granicę wróci na polskie stoki.

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, shower napisał:

efektem fatalnych warunków m.in w Szczyrku jest tłum Polaków w Austrii, praktycznie na każdym kroku słuchać polski język. Nawet Austriacy podając komunikaty robią to w trzech językach, niemieckim, angielskim i polskim. Ciekaw jestem czy ktoś kto w tym roku pierwszy raz pojechał na narty za granicę wróci na polskie stoki.

Czytałem niedawno artykuł, że w Alpach też kiepsko ze śniegiem w tym roku, ale widzę po stronach www, że nawet w dolinach (przynajmniej tych tyrolskich) naturalnego śniegu jest dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.02.2020 o 11:10, qqlio napisał:

Czy ktoś ma sprawdzone serwisy pogodowe do oszacowania szans na jazdę w ten weekend? Obecnie zapowiadane (accuweather) porywy to ok. 23-26km/h, co by dawalo nadzieję... Ale w sumie tydzień temu było podobnie w prognozach wcześniejszych....

Pzdr

meteo.pl

sprawdza się w 95%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, shower napisał:

efektem fatalnych warunków m.in w Szczyrku jest tłum Polaków w Austrii, praktycznie na każdym kroku słuchać polski język. Nawet Austriacy podając komunikaty robią to w trzech językach, niemieckim, angielskim i polskim. Ciekaw jestem czy ktoś kto w tym roku pierwszy raz pojechał na narty za granicę wróci na polskie stoki.

Osobiście wydaje mi się, że warunki w Szczyrku mają ale jednak drugorzędne znaczenie wobec ilości Polaków za granicą w tym polskich narciarzy w Alpach. Wiele lat temu mało Polaków jeździło za granicę wypoczywać, teraz stale obserwujemy bardzo duży trend wzrostowy. Moim zdaniem największe znaczenie ma:

1. Znaczna poprawa znajomości angielskiego lub niemieckiego.

2. Znacznie więcej Polaków posiada swój własny samochód.

3. Jest więcej połączeń autokarowych, lotniczych i kolejowych.

To sprawia, że Alpy nie wydają aż tak odległe jak 20 lat temu, kiedyś dużo mniej Polacy podróżowali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, koliber napisał:

Alpach też kiepsko ze śniegiem w tym roku,

W Val di Fassa śniegu w dolinie prawie 0. Ostatni opad 22 grudnia (info sprzed tygodnia). Raz na stoku po wietrznej nocy wpadłem, zupełnie się nie spodziewając, w kamienie na wysokości +2000m npm. Masz rację, opadów mało w tym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem właśnie takiego maila:

 

Krzysztof, w naszym systemie mamy błąd! 
O tym, że przez całą noc i dzień pracujemy nad jego usunięciem, nie musimy chyba pisać. Jako narciarz powinieneś jednak wiedzieć, że:
 
Twoja Sezonówka obecnie nie działa
Niestety błąd techniczny w naszym systemie sprawił, że niektóre Sezonówki przestały współgrać z bramkami. W tym także ta Twoja.
 
Ale nie bój się, możesz iść na narty
Jeśli chcesz iść na narty, nie chodź do bramki, tylko odwiedź najpierw jedno z naszych Punktów Obsługi Klienta / Centrum Informacji, gdzie nasi pracownicy szybko naprawią Twój karnet.
 
Gdzie znajdę Punkty Obsługi Klienta / Centrum Informacji?
Jasna Północ
Punkty Obsługi Klienta / Centrum Informacji znajdują się przy dolnych stacjach kolejek linowych w lokalizacji Lúčky, Záhradky i Biela Púť.
 
Jasna Południe
Punkt Obsługi Klienta / Centrum Informacji znajduje się przy dolnej stacji kolejki na Krupovej.
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także otrzymałem. SMS także, że mam ważnego emaila. Ciekawe czy jakbym był teraz w Spindlerovym to coś bym załatwił. Infocentrum w Spindlu nie jest wymienione w mailu.

Na "szczęście" jutro ma mocno wiać więc do Szczyrku raczej nie pojadę, chyba, że na skitury.

Krzysiek, jeżeli jutro jeszcze jesteś w Szczyrku i będziesz w infocentrum coś robił z sezonówką to daj znać czy to jest "naprawa" trwała czy tylko na jeden dany dzień nartowania.

Edytowane przez andy-w
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, andy-w napisał:

Krzysiek, jeżeli jutro jeszcze jesteś w Szczyrku i będziesz w infocentrum coś robił z sezonówką to daj znać czy to jest "naprawa" trwała czy tylko na jeden dany dzień nartowania.

Andrzej, ja to już załatwiłem wczoraj. Mam nową kartę. Opisałem we wczorajszej relacji. To ten słynny "błąd kodowania" w który nie chciał mi uwierzyć Pan w Infocentrum.  A ja wyobraziłem sobie inny przypadek. Śpisz w schronisku na Skrzycznem, zjeżdżasz na Jaworzynę na nartach (bez portfela bo zapomniałeś z pokoju) a tam stop. I co zjazd do dołu nieczynną trasą ? 

  • Thanks 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, moruniek napisał:

Andrzej, ja to już załatwiłem wczoraj. Mam nową kartę. Opisałem we wczorajszej relacji. To ten słynny "błąd kodowania" w który nie chciał mi uwierzyć Pan w Infocentrum.  A ja wyobraziłem sobie inny przypadek. Śpisz w schronisku na Skrzycznem, zjeżdżasz na Jaworzynę na nartach (bez portfela bo zapomniałeś z pokoju) a tam stop. I co zjazd do dołu nieczynną trasą ? 

Oj tam, nie narzekaj, przecież w resortach płaci sie tak nie do końca wiadomo za co, luksus zobowiązuje do wyrzeczeń :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj na odwrót jak @moruniek- zacząłem lekko po południu i już wszystko oprócz Kopy chodziło. O przepraszam - oprócz naszych sezonówek ;)

Ten w sumie niewielki opad śniegu nadał niewątpliwie jakości. Oprócz żółtej bez kolejek. Ta na jakieś 10min. Gdyby wchodziło po 6 osób...

Momentami nawet straszyło słońce, że może wyjdzie. Wiatr i ostra śnieżyca zerwała się dopiero o 16tej ;)  Mogłoby tak walić i ze 3 dni - ale zdaje się to mrzonki.

 

SZCZYRK 4.jpg

SZCZYRK 3.jpg

SZCZYRK 2.jpg

  • Like 13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, moruniek napisał:

Dostałem właśnie takiego maila:

 

Krzysztof, w naszym systemie mamy błąd! 
O tym, że przez całą noc i dzień pracujemy nad jego usunięciem, nie musimy chyba pisać. Jako narciarz powinieneś jednak wiedzieć, że:
 
Twoja Sezonówka obecnie nie działa
Niestety błąd techniczny w naszym systemie sprawił, że niektóre Sezonówki przestały współgrać z bramkami. W tym także ta Twoja.
 
Ale nie bój się, możesz iść na narty
Jeśli chcesz iść na narty, nie chodź do bramki, tylko odwiedź najpierw jedno z naszych Punktów Obsługi Klienta / Centrum Informacji, gdzie nasi pracownicy szybko naprawią Twój karnet.
 
Gdzie znajdę Punkty Obsługi Klienta / Centrum Informacji?
Jasna Północ
Punkty Obsługi Klienta / Centrum Informacji znajdują się przy dolnych stacjach kolejek linowych w lokalizacji Lúčky, Záhradky i Biela Púť.
 
Jasna Południe
Punkt Obsługi Klienta / Centrum Informacji znajduje się przy dolnej stacji kolejki na Krupovej.

Kolejny wyjazd z sezonowki zgłoszę wcześniej na infolinii. Zapytam czy mogę, i czy mogą mi przygotować sezonowke.

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.02.2020 o 15:44, shower napisał:

efektem fatalnych warunków m.in w Szczyrku jest tłum Polaków w Austrii, praktycznie na każdym kroku słuchać polski język. Nawet Austriacy podając komunikaty robią to w trzech językach, niemieckim, angielskim i polskim. Ciekaw jestem czy ktoś kto w tym roku pierwszy raz pojechał na narty za granicę wróci na polskie stoki.

To też efekt polskich cen: wyciągi (nawet 145 zł/dzień), kwatery (nawet 200 zł/os.), jedzenie, nawet piwo.

Mnie zdziwiły kreple (tzn. pączki) w Szczyrku w tłusty czwartek po ... 9 zł sztuka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszym dniem rządził wiatr. Rano o 8:00 pod gondolą już brak miejsc, pozostaje 2 parking. To oznaka, że będzie raczej dużo osób. Sezonówki działają, jedziemy na górę. Tam mocno wieje, czy mocniej niż wczoraj, raczej nie ale wyraźnie z innego kierunku. Czynna kanapa na Zbójnicką Kopę - wbijamy, wiedząc że za chwilę zamkną. Stoki przygotowane bardzo, bardzo fajnie. Jest twardo ale nie beton. Wczorajszy opad, bardzo pomógł. Zjazd 7 w dół, wjazd na Pośredni, 2-3 zjazdy z Pośredniego i Solisko stanęło. Bardzo dużo VIP-ów z Fast Passem (impreza sponsora ośrodka), w międzyczasie komunikat o zamknięciu Zbójnickiej Kopy i talerzyka na MS. Gdy dochodzimy do bramek info, że gondola zamknięta. Patrząc co działo się jak ona była jeszcze czynna, kończymy jazdę na SMR. Jako, że nie miałem dość nart, pojechałem jeszcze na COS. Gondolą rano mocno bujało, więc w mojej ocenie trafna decyzja o jej zamknięciu, chyba gdyby nie impreza sponsora - zamknęliby wszystko.  Tu parę zdjęć z SMR, reszta (z COS-u) w wątku z Polska warunki narciarskie. 

Na górze cudownie.

spacer.png

Warunki bardzo dobre.

spacer.png

7 przygotowana idealnie.

spacer.png

Hala Pośrednia.

spacer.png

 Około 10:00 się zaczęło - bardzo dziękuję za 4 osoby na 6 osobowej kanapie i Fast Passy. Dalsza jazdy Tu w dniu dzisiejszym nie ma sensu.

spacer.png

3 zrobiona bardzo dobrze - dziś oficjalnie czynna.

spacer.png 

spacer.png

3 za zakrętem.

spacer.png

Gondolka stoi i dynda.

spacer.png

Ścianka dolna na 3.

spacer.png

I dojazd do gondoli.

spacer.png

Dalsza część relacji z COS-u w wątku Polska warunki narciarskie.

  • Like 12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...