Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

10 minutes ago, Sariensis said:

przy parkingu na pośrednim, tam zostaw samochód, i zjedź 10-tka na Solisko, przy okazji jest tam knajpka z bardzo dobrym jedzeniem, jest na miejscu też serwis, bierzesz narty i obok masz trasę nr. 10.

Może być mu (grupie) ciężko zjechać 10ką (zresztą każdą inna trasą też), skoro muszą pożyczyć narty.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mrmrooz napisał:

Może być mu (grupie) ciężko zjechać 10ką (zresztą każdą inna trasą też), skoro muszą pożyczyć narty.

od tego miejsca jest juz płasko , to jest na zakręcie za "ściankami" ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Robur82 napisał:

20min na przebranie, a jak będe celował żeby być 8.15, to wtedy wszyscy tak celuja i jest zajebista kolejka , docieram na 9.00 juz tak jechałem w tamtym roku, co prawda rok rokowi nie równy jeśli chodzi o frekwencje w smr

 

tak tylko to znów +30 min przy wyjeździe, w tamtym roku godzina o 16 była mało

ale jak to możliwe? ja mam in plus, bo jade przez Wisłe/Ustroń a na pośredni zjeżdżam na nartach, jak brak umiejętności to Żądło zawozi gratis na pośredni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie zestawienie z dnia dzisiejszego (05.03.2020). W kontekście ich zapowiedzi na FB, że chcą działać do końca marca (pytanie tylko na których trasach). Na chwilę obecną zamknięty Pośredni, nieczynna 3 do gondoli. Jak przyjedzie dużo ludzi na weekend to na Solisku mamy 4 osobową kanapę do obsługi 4 i 7. Oczywiście są to różne warunki klimatyczne, ale też diametralnie różne podejście do kwestii naśnieżania i jakości przygotowania tras narciarski. Jak się jest (chce się być) numerem 1 w Polsce, to chyba fantastyczny marketing, to trochę jednak za mało.

SZCZYRK 

spacer.png   

A tymczasem w Białce - wyciągi.

spacer.png

Białka - czynne trasy.

spacer.png

Edytowane przez moruniek
coś tam
  • Like 5
  • Thanks 2
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, moruniek napisał:

Takie zestawienie z dnia dzisiejszego (05.03.2020). W kontekście ich zapowiedzi na FB, że chcą działać do końca marca (pytanie tylko na których trasach). Na chwilę obecną zamknięty Pośredni, nieczynna 3 do gondoli. Jak przyjedzie dużo ludzi na weekend to na Solisku mamy 4 osobową kanapę do obsługi 4 i 7. Oczywiście są to różne warunki klimatyczne, ale też diametralnie różne podejście do kwestii naśnieżania i jakości przygotowania tras narciarski. Jak się jest (chce się być) numerem 1 w Polsce, to chyba fantastyczny marketing, to trochę jednak za mało.

SZCZYRK 

spacer.png   

A tymczasem w Białce - wyciągi.

spacer.png

Białka - czynne trasy.

spacer.png

Białka działa cała, wzdłuż i wszerz. Jeżdżę od niedzieli. Na wątki Białki wrzucam film.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy tu tak gadu gadu o Białce a ja dziś uderzyłem do Szczyrku.

Oczywiście jestem daleki od ochów i achów nad TMRem. Koncepcją zamknięcia Julków ostro mnie wku...i. Dziś była jednak tak bajeczna pogoda, że nawet gdyby mi piach wprost pod narty sypali to by mi się gęba cieszyła.

Zaparkowałem na chodniku pod COS chyba jako szósty. Na kanapie w COS odbiłem się 8:14. Miałem wrażenie, że jestem tam sam. Sporo dzisiejszych wjazdów w COS samotnych. Z kolejek to były tam chyba raz dwie czwórki przede mną. Szybko okazało się, że FIS zamknięty i nawet jakieś pirackie próby zjazdu się nie udadzą, bo na górze była ekipa co pilnowała by tam nie wjeżdżać. Ondraszek jak to ondraszek-kilka razy można dać radę ale to słaby wariant jak się wie, że obok epicko przygotowany FIS(tam jakieś zawody snowboardowe miały być). Przy pierwszym przejeździe duże zaskoczenie na Jaworzynie. Skonczył się ślad ratraka i trafiłem w pole kamieni. Aż chciałem narty przepraszać. Później okazało się, że jeden ślad ratraka jest tuż przy lesie i da się to pole kamolców ominąć. Poza samą Jaworzyną na początku na ondraszku spoko warunki. Przetestowałem też 2 razy orczyk. Jeden raz na górę i drugi do przecięcia się z FISo-Kaskadą(oczywiście bez kolejek). Fragment Kaskady do Jaworzyny słabiutki już od rana. Pod orczykiem bardzo spoko(ekipa ostro łopatowała na całej trasie).

Za długo nie wytrzymałem w COS i przeskoczyłem do SON. Do Hali warunki petarda. Pierwszy zjazd 7-ka i tu zabolało znowu pod nartką(na dole trasyspacer.png). 4-ka jakby lepiej ale tu zamiast kamolców różne dziwne przecierki. Do „żółtej” kolejki na parę minut(tak „parę” ludzi za bramkami). Tam jak wiadomo wsiada się po 4 więc za szybko to nie idzie. Następnie cisnę 1-ką. Tu była poezja. Tyle, że moje umiejętności nie za bardzo na tą trasę no i trzeba mieć ostre narty. Mostek to jest przygoda(na szczęście nie dla mnie). Za mostkiem szkoda gadać. Do gondoli parę metrów po kamolcach i błocie(jestem pewien, że mieli coś tam utwardzać lepiej w tym sezonie-coś im nie poszło). Do gondoli zupełny brak kolejki. Zjechałem jeszcze raz zamkniętą 3. Tak mniej więcej od zakrętu w prawo to duża przygoda. Ale spokojnie da się to ogarnąć. Jak by w TMRze mieli trochę pomyślunku to by poprzedniej nocy to dośnieżyli.

Następnie „katowałem” trasę z Kopy. Tu była kolejka zazwyczaj od bramek. Ale 6 osób  to idzie sprawnie. Co prawda znowu spadło dziecko, ale nawet sprawnie to jeździło. Do orczyka na Małe były momentami kolejki na kilkanaście osób. Unikałem. Jak już stałem to tak może w 5 osób. Z Małego też idealnie, do tego poetyckie widoki. O 13 uznałem, że Solisko to już zbrodnia na nartach. Zrobiłem jeszcze 1-kę(nadal do mostku trzymała się idealnie) i znowu powrót na Kopę. Następnie ok 15 przebitka na COS. Liczyłem, że otworzą FIS ale ten był zamknięty do końca. Warunki na Jaworzynie to już był horror. Ondraszek puścił miejscami. Co ciekawe COS śniegowo jeszcze gorzej niż SON. Ostatni raz na kanapę wsiadłem o 15:51. Wcześniej ostro nadawali przez megafony, że jazda tylko do 16. Chwilę po 16 zjechałem z nartami w rękach na dół.

Zrobiłem pierwszy raz na nartach ponad 100km(z wyciągami oczywiście). To może żaden wyczyn, ale dla mnie to symboliczne. Posilałem się kiełbasą w knajpce w górnej części 4-ki i w tym barze wyżej przy 1-ce(kaszanka). Najwięcej luda oczywiście w Kulfonce. Dzień narciarsko mega udany. Narty mają trochę inne zdanie ale krawędzie całe a resztę się jakoś uzupełni. Jak na „namber łan” w Polsce to patrząc na całokształt to oczywiście licho(zamknięta „niebieska”, kamolce ukryte w śniegu, kosmiczne przecierki). Wolę jednak takie wiosenne warunki i brak kolejek niż super warun i półgodzinne stanie(raz bo raz ale stałem tyle do kanapy na Kopę w zeszłym sezonie).

PS. Zdjęcia nie są w kolejności, ale nie mam już dziś weny by to zmienić.

20200305_081611.jpg

20200305_082351.jpg

20200305_084437.jpg

20200305_085056.jpg

20200305_120957.jpg

20200305_145703.jpg

20200305_145710.jpg

20200305_100402.jpg

20200305_100446.jpg

Edytowane przez czepek
  • Like 13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Stusi napisał:

Dziwna sprawa z tą zamkniętą niebieską kanapą. Jeszcze parę dni temu właśnie trasy z pośredniego były w najlepszym stanie. 

Jaka dziwna? Oszczędność na prądzie, ratrakowaniu, obsłudze. Wykoszenie gastronomicznej konkurencji i poprawienie frekwencji we własnych barach/restauracjach. Ogólnie typowy TMR czyli wielki środkowy palec w kierunku klienta, bo klient i tak przyjedzie. Ale na fejsbuniu, za to, ojojoj jaka wspaniała zima u nas, jak cudownie się jeździło dzisiaj, pełna lampa i zdjęcia z jedynej trasy na której śnieg jako tako trzyma.

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie rację. Z ich polityką zarządzania ośrodkiem to nie powinna mnie ta sytuacja dziwić... Szkoda, bo tam naprawdę są fajne trasy. A odnośnie wykańczania konkurencyjnej gastronomii. Czy podczas ferii działał może bar Maja?  (ten na zbiegu tras 8 i 10) Bo jak byłem pod koniec lutego, to już był nieczynny a w ubieglym roku działał normalnie. Ciekawi mnie czy zamknęli wczesniej, czy w ogóle nie ruszyli w tym sezonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po modernizacji ośrodka byłem tam 3 razy i za każdym razem obiecywałem sobie, że to już ostatni raz.

Mam opcję dopłaty do karnetu 40 zł (reszta z punktów) ale chyba i tak to jak na ten moment cena wygórowana (bardzo nie lubię takich zagrywek skupiających się na maksymalizacji zysku mimo wszystko). 

Może poleci ktoś jakąś alternatywę w Beskidach? (oprócz Soszowa- byłem wczoraj, warunki super ale chciałbym jeszcze skosztować innej trasy z dobrymi warunkami)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.03.2020 o 09:17, moruniek napisał:

Takie zestawienie z dnia dzisiejszego (05.03.2020). W kontekście ich zapowiedzi na FB, że chcą działać do końca marca (pytanie tylko na których trasach). Jak się jest (chce się być) numerem 1 w Polsce, to chyba fantastyczny marketing, to trochę jednak za mało.

Chcieć to oni sobie mogą... To ostatni weekend i koniec sezonu. Biorąc pod uwagę co piszą i umieszczają na fejsie to jest to już jawne oszukiwanie ludzi. Styl w jakim to robią zasługuje na to by podejść tam do kogoś z kierownictwa i zasadzić solidnego kopa w tylną część ciała. Albo to robi jakaś maszyna albo ktoś tam naprawdę jest chory na głowę lub co obstawiam czyli są to oszuści. 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Beskid Sport Arena w Szczyrku to już kopalnia minerałów. Od godziny 8:00 do 10:00 jazda bardzo przyjemna. Niewielu narciarzy, więc całkowity brak kolejek do wyciągu. Szczyt Klimczoka mocno oszroniony i nadciągają chmury, część z nich zwiastuje opady śniegu.  Czas pokaże....

 

Z pozdrowieniami:

Wariat jazdy techniką Telemark.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Author napisał:

Chcieć to oni sobie mogą... To ostatni weekend i koniec sezonu. Biorąc pod uwagę co piszą i umieszczają na fejsie to jest to już jawne oszukiwanie ludzi. Styl w jakim to robią zasługuje na to by podejść tam do kogoś z kierownictwa i zasadzić solidnego kopa w tylną część ciała. Albo to robi jakaś maszyna albo ktoś tam naprawdę jest chory na głowę lub co obstawiam czyli są to oszuści. 

Moim zdaniem nie zakończą sezonu, jeszcze nie mogą tego zrobić, bowiem nie ruszyła przedsprzedaż sprytnych sezonówek na sezon 2020/21.

Edytowane przez moruniek
coś tam
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...